agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Evde Topraksız Tarım Uygulamaları (http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/)
-   -   Bu Besin İçeriği Sizce Nasıl ? (http://www.agaclar.net/forum/evde-topraksiz-tarim-uygulamalari/21954.htm)

chemistry 19-08-2010 15:48

Bu Besin İçeriği Sizce Nasıl ?

Arkadaşlar topraksız tarımda yeniyim ve kendimce birşeyler yapmak istiyorum.Bayadır balkonumda çiçek yetiştiriyorum.Artık bir adım ileri gidip meyve falanda yetiştirip yemek istiyorum :D Forumdaki konuları okuyarak biraz bilgilendim diyebilirim.Besin elementi olarak gittigidiyordan şunu almak istiyorum. Satıcıya sordum ürünün topraksız tarım için olduğunu ve özel olarak kendisi hazırladığını söyledi.2 gün içende yollayabilirmiş.Bende fazla vakit kaybetmek istemediğimden almak istiyorum.Sizce burada yazılan içerik topraksız tarım için yeterli olur mu ?Eğer yeterliyse alıcam.

bornova 19-08-2010 19:24

Çoğu bitki türü için farklı içerikli besin çözeltileri kullanılır. Hatta bazı bitkilerde farklı dönemlerde farklı çözeltiler kullanılır.

Söz konusu formül biber için uygun görünüyor, ama marul için değil mesela. Siz ne yetiştirmek istiyorsunuz?

Forumda bazı kişiler var, yetiştireceğiniz bitkiye göre besin satışı yapıyorlar. Ben almadım ama pek çok kişi alıp kullanıyor. Fiyatı da bildiğim kadarı ile daha uygun. İsterseniz biraz araştırın.

Mete 19-08-2010 23:15

Forum içeriğine biraz daha zaman ayırırsanız sorduğunuz soruların tümüne hatta fazlasına cevap bulursunuz sanıyorum.

chemistry 20-08-2010 14:27

cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.. ben tek bir çeşit yetiştirmek yerine az az farklı çeşitler yetiştirmek istiyorum.Bu yüzden genel anlamda yeterli bir içerik olsun istemiştim.

gazeteci28 20-08-2010 20:32

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi chemistry (Mesaj 685598)
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.. ben tek bir çeşit yetiştirmek yerine az az farklı çeşitler yetiştirmek istiyorum.Bu yüzden genel anlamda yeterli bir içerik olsun istemiştim.

hele bir tane yetiştir sırayla diğerlerini yetiştirirsin. her bitkinin ayrı bir büyüme süreci oluyor. ihtiyaç duyduğun bilgileri burada bulabilirsin. biraz gayret ve sabırla.

rencberdede 08-09-2010 17:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi chemistry (Mesaj 685598)

Farklı türler yetiştirmek istiyorsanız, Topraksız Tarım başlığının "hocası" Kudret Tezel beyle temas edin. Kendisinin 3'lü Besin Sistemi adında geliştirdiği bu 3 farklı eriyik sizin amacınıza uygun. Ben bu sistemi 9-10 aydır deniyorum ve Topraksız Tarım başlığında paylaşıyorum. Sanırım başka deneyenler de var ama amatör topraksız tarımcılar genelde 1-2 çeşit yetiştirdiklerinden bu konu pek ilgi görmüyor. Siz de bu deneye farklı meyve ağaçlarınızla katılın derim.

Bu sistemin detayları forumda açıklanmadı, pek merak eden de olmadı. Bu yüzden Kudret Bey'den özel bilgi almanız gerekir. Siz de bu bilgileri ve sonuçları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

thempest 08-09-2010 18:10

merhaba chemistry senın sormus oldugun formulu bırtek SN.KUDRET TEZEL hocam bılır kendısının bıze tedarıkı konusunda yardımcı olmus oldugu besın kıtınde ben su kabagı fasulye domates salatalık mısır bıber aynı anda yetıstırmeyı becerdım cesıt gerekıyorsa bunlar senın yapabılecegın cesıtler buna ek olarak cılek ve kıvırcık marulda ekleyebılırsın tabıkı aynı kıtı kullanarak.
Kolay gelsın calısmalrında basarılar bızıde bılgılendırırsen sevınırım deneme becerme yontemı ıle basarısızlıkların olucaktır kotu bırsey degıl ıyıdır bu sakın unutma.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024