agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-05-2020, 21:53   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2020
Besin eriyiği doğal yapılabilir mi?

Merhaba, evde deneme yaparken insanın kafasını bin tane şey kurcalıyor.

İlk denemem olduğu için riske girmeyip hazır besin eriyiklerinden satın aldım. Toz halinde geldi, solüsyon olarak hazırladım.

Cahilce bir soru olabilir, lütfen bağışlayın: Acaba bu besin eriyiğini doğal yollarla hazırlamak mümkün müdür? Hiç bununla uğraşan var mı?

Demek istediğim şu: Normalde toprağa manda dışkısı karıştırılıyorsa bunu sulandırıp vs sisteme vermek nasıl sonuç verir? Gerekirse taneli şeyleri değirmenden geçirerek çok inceltmek veya sıkıştırarak kartuş haline getirip sistem üzerinde belirli aralıklarla suya daldırmak gibi yöntemler denenmiş olabilir mi?

l.ozgurel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2020, 22:25   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-05-2016
Merhaba,
Solucan gübresi ile yapılan topraksız tarım var. Bu sene topraksız tarımda kimyasal gübre yerine solucan gübresi kullanmak istedim. Bunun icin sıvı solucan gübresi üreten firmalara mail attım. Ne oranlarda ve nasil kullanılması konusunda bilgi almak istedim. Maalesef hiçbiri dönüş yapmadı.

Düzenleyen worry : 16-05-2020 saat 22:26 Neden: eksik bilgi
worry Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2020, 22:31   #3
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi l.ozgurel Mesajı Göster
Merhaba, evde deneme yaparken insanın kafasını bin tane şey kurcalıyor.

İlk denemem olduğu için riske girmeyip hazır besin eriyiklerinden satın aldım. Toz halinde geldi, solüsyon olarak hazırladım.

Cahilce bir soru olabilir, lütfen bağışlayın: Acaba bu besin eriyiğini doğal yollarla hazırlamak mümkün müdür? Hiç bununla uğraşan var mı?

Demek istediğim şu: Normalde toprağa manda dışkısı karıştırılıyorsa bunu sulandırıp vs sisteme vermek nasıl sonuç verir? Gerekirse taneli şeyleri değirmenden geçirerek çok inceltmek veya sıkıştırarak kartuş haline getirip sistem üzerinde belirli aralıklarla suya daldırmak gibi yöntemler denenmiş olabilir mi?
https://blog.meyvelitepe.org/2014/12...-8-irfan-cayi/

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024