agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-05-2014, 00:29   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2014
Hava motoru yerine oksijen tüpü

Merhabalar. Biliyorsunuz ki hava motorları sürekli bir gürültü oluşturuyor. Hava motoru yerine direkt saf oksijen tüpü bağlasam, sizce nasıl olur? Aklıma takılan kısım ise, havanın içinde binbir çeşit madde var, özellikle azot. Bunların da kökler için bir faydası veya etkisi var mı? Yaşadığım yer kısmen bir sanayi bölgesi, hergün bu havayı soluduğum için üzülüyorum zaten, bari domateslerim temiz oksijen alsın. İnternette aradım ama bir bilgi bulamadım yorumlarınızı bekliyorum.

devirsefa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2014, 06:26   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-08-2012
İyi Fikir!

Azotu yeterince diğer tuzlardan alır, o bakımdan sorun yok. Zaten sistem sonuç olarak havaya kapalı değil, yine hava teması var. Önemli olan oksijen.

Oksijen bağlamanın pratik sorunları var tabii. Kocaman bir tüp. Sanırım maske tertibatı ile oksijeni sisteme aktarabilirsiniz. Yanıcı değil ama yakıcı; yani yine de yangın tehlikesini artırıcı bir etken. Bir de dolum masrafı diyeceğim ama o da belki hava motoru parasına denk gelir. Elektrik gerekmez. Epey uzun yeter sanırım, arada bir hamallığı olur, ama zaten sanayideyim diyorsunuz, o da sorun olmaz.

Bence denenebilir ve iyi olur. Kolay gelsin.

sulukök Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2014, 13:33   #3
Yeni Üye

Havayı suya daha iyi çözündürmek için bir kaç basit yöntem var, mesela havataş yerine misvak çubuğu gibi, böyle şeylerle verimi artırabilirim. Teşekkür ederim. Gerekli tertibatı toplayıp başlayacağım en yakın zamanda.

Eski 21-05-2014, 13:57   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-04-2014
Evet ya bu bu misvak ne mübarek kökmüş ya,diş fırçası olarak kullanıyoruz ama hakikaten hava taşı olarak kullanılabilir,hava geçirgen birşey,bunu deneyeceğim

volkan0048 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2014, 00:43   #5
Yeni Üye

Evet kuzenim bitkili akvaryumunda karbondioksiti çözdürmek için kullanıyor zaten. Ayrıca başka ağaçlardan da oluyor ama hatırlayamadım şu an.
Oksijen tüpünü doldurması 10-20 lira değişiyor ama tüpün kendisi biraz pahalı. Aslında oksijen tüpümüz de var ama işte kullanılıyor, belki bir yangın tüpü ne ondan aktarma yapabilirsem, öyle olabilir gibi. O konuda da güvenlik şüphelerim var, bakalım araştırıyorum nasıl olur.

Düzenleyen devirsefa : 22-05-2014 saat 00:46 Neden: imla

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024