agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 4 Gönderen bburak
  • 1 Gönderen bburak

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-06-2016, 00:34   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-06-2016
bburak / Balkonda Marul

Merhaba forum sakinleri siteyi uzun zamandır takip ediyorum sonunda fırsat bulup aranıza katılabildim.Herkes gibi topraksız tarım benimde ilgimi çekiyordu uzun araştırmalar sonucu artık sistemimi kurdum , bir aksilik olmazsa balkonda ufak çaplı marullarımı yetiştirmeye başlayacağım.Tabi bu aşamada sizlerin de tecrübelerinden yararlanmak isterim lütfen tavsiyelerinizi eleştirilerinizi söylemekten çekinmeyin

Marul tohumlarımı 03.06.2016 tarihinde topraga serptim 20 günde bu hale geldiler.Biraz cılız duruyorlar tabi sizlerin de yorumlarınızı almak isterim.Teşekkürler.

Eklenen Resimler

bburak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2016, 08:50   #2
Ağaç Dostu

efe446's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2009
Sistem güzel kurulmuş aydınlıksa ortam inşallah güzel marullar yetiştirirsiniz. Fideler için aynı şeyi söylemek zor. Evde fide yetiştirmek zor bir iş ışık ihtiyacını karşılayamıyoruz malesef. Direk güneşe koysanız nemi kontrol edemiyorsunuz. Nemli olsun deyip güneşe koymayınca da böyle oluyor. Bana sorarsanız fide bulmaya çalışın.Bir diğer önerimde yazın marul yapmanızı pek tavsiye etmem. Daha çok bahar aylarını öneririm. Marul serin iklim sebzesidir. Kolay gelsin.

efe446 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2016, 01:55   #3
Yeni Üye

Fide bulmaya çalışacağım.Aslında amacım marul yetiştirmek degil sadece marulla tecrübe edinmeyi hedefliyorum.Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

efe446 beğendi.
Eski 04-07-2016, 23:41   #4
Yeni Üye

Merhabalar çalışmaktan vakit bulduğum zamanlarda araştırmalar yapıyorum ögrenmeye çalışıyorum ama besin eriginin hesaplanma konusunu tam olarak kavrayamadım birde benim akvaryumcu arkadaşımdan buldugum EC ölçer sanırım sizinkilerden farklı.PPM olarak ölçüm yapıyor ve buda araştırmalarıma göre binde bir demekmiş.Ama hala aklımda soru işaretleri var acaba rica etsem yardım edermisiniz?
Fotoğrafta gözüken deger 659 bunun binde birini mi alıp hesaplama yapmalıyım sayın leventli beyin konusunda paylaştıgı formül vardı ordaki forlume nasıl uyarlamam gerektigini tam olarak kavrayamadım.Amatör bir kardeşiniz olarak yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum.
Herkese iyi bayramlar dilerim.

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024