agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-06-2011, 08:50   #61
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-11-2010
Sayın Hakan Öncü;
İlgili forumdaki mesajlarınızı ve sistemizin gelişimini izledim.Durgun su sisteminde oksijen sorunu konusunda haklısınız.Bizim besin tankımız 1000 lt ve 780 fidemiz var.Geri gelen drenaj suyu tanka yukardan dökülerek akıyor ve havalanması böylece sağlanıyor.Bizim sorunumuz ilk kullandığımız besinlerdeki calsiyum eksikliğinden kaynaklandığınız düşünüyoruz.Sayın Kudret Tezel'in de görüşü bu yönde.Şu an dengeli besinlerle suladığımıza inanıyor ve gelecek meyvelerde olmayacağını umut ediyoruz.
Saygılar

sevilseyyar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2011, 21:36   #62
Ağaçsever

Bebek domateslerin resimleri

İyi akşamlar;
Bugün Kudret Bey'in besin eriyiğini kullanmaya başlayalı 6 gün oldu.Ben de bebek domateslerimizin resimlerini çektim.Kargaya yavrusu kuzgun gelirmiş derler ya..hoşuma gitti..Paylaşmak istedim.

Eklenen Resimler

Eski 22-06-2011, 22:04   #63
Ağaç Dostu

garlangufa's Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2011
Galeri: 6
Bravo sayın sevilseyyar,
Topraksız tarım maceranızı izliyorum. Benim yapmak isteyip te birtürlü beceremediğim bir işi başarmışsınız. Eminim ki üstatlarımızın da desteği ile çok başarılı olacaksınız.Bu iş, yani topraksız tarım, yoğun bilgi gerektiren ve o bilgiyi doğru kullanarak çok iyi verim alınan bir iştir ve bende sizin bilgiyi kullanarak emeğinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum. Gelişmeleri ve fotografları esirgemezsiniz umarım...
Kolay gelsin, başarılar, bol ürünler

garlangufa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2011, 09:19   #64
Ağaçsever

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz Sayın Garlangufa.
Topraksız tarımın verdiğiniz emek ve sahip olduğunuz bilginin karşılığını veren bir sistem olduğuna biz de inanıyoruz.Biz elbette henüz bilgilenme aşamasındayız.Okuyarak ve araştırarak bilgilenmek tabi ki mümkün ama yaşayarak ve her aşamada sorunlarla karşılaşıp onları çözmeye çalışmak konuya çok daha hakim olmanızı sağlıyor.Bu yüzden denememizden memnunuz.Değerli Kudret Bey'in de bize sağladığı besin eriyiği desteğiyle daha iyi sonuçlar alabileceğimizi umuyoruz.Sizin de istemekle kalmayıp harekete geçeceğinize inanıyoruz.
Saygılar.

Eski 25-06-2011, 19:12   #65
Ağaçsever

İyi akşamlar;
Bugün calsiyum eksikliği yüzünden (çiçek ucu çürüğü) ilk sürgün domateslerimizde gördüğümüz lekeler için tüm hasarlı domatesleri temizledik.Bunu yaparken tabii ki üzüldük ama bitkilerimizin gelişimi ve diğer sağlıklı meyvelerin büyümesi için hasarlı meyveleri koparmak zorundaydık.780 fideden sanırım 600-700 adet domatesi aldık.Bundan sonraki sürgünlerde karşılaşmamayı umuyoruz.
Herkese iyi haftasonları
Sayın Kudret Tezel;
Serayı kurduğumuz yazlığın bahçesinde kocaman 2 tane kaktüsü görüp ilgilenmiştiniz.Bugün onların şahane sürprizi ile karşılaştık.Muhteşem çiçekler vardı.Resimlerini çektim mesaja ekliyorum.
Selamlar.

Eklenen Resimler

Eski 26-06-2011, 08:55   #66
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2007
Sayın sevilseyyar, ,çiçek burnu çürüklüne uğramış domatesleri temizlemeniz iyi olmuş ama bazılarınıda sanki koparılmasada olabilirmiş gibi geldi bana. Zira çok küçük lekeli olanları gördüm resimde. Ama yinede temizlenmesinde fayda var .
Kaktüs resimleri içinde çok teşekkür ederim gerçekten muhteşem. Bizim terasta gördüğünüz kaktüsün çiçekleri bir günlük ve tesadüfen sizin geldiğiniz gün açmışlardı görmüştünüz. Bakalım bunlar nekadar bu güzelliklerini koruyacak merak ediyorum doğrusu.

Kudret Tezel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2011, 21:16   #67
Ağaçsever

İyi akşamlar;
Bu sabah serada koltuk alma işlemi yaparken farkettik ki ilk sürgün meyveler ağırlıktan zorlanıyordu hatta birkaç tanesi saptan kopmak üzereydi.Eşimin domates salkım askısı diye sipariş ederek aldığı biber askılarımız vardı.Onları tek tek falçata ile işlemden geçirdi ben de salkımları ipe tutturdum.Biz salkımları daha küçük sanarken demek ki ağırlıkları artıyordu.Biber askısı da domates salkım askısına dönebilirmiş diyerek salkımları iplere tutturdukHiç te fena olmadı..Bugün serada çok işimiz yok biraz da dinlenir mangal yaparız derken anladık ki serada iş hiç bitmiyor
Ayrıca dün resmini koyduğum kaktüs çiçekleri formunu koruyor.Aynı canlılıktalar.

Düzenleyen sevilseyyar : 26-06-2011 saat 21:26 Neden: mesajı bitirmeden yanlış tuşa basma:)
Eski 26-06-2011, 21:28   #68
Ağaçsever

biber askısından domates askısına çevrilen askılarla bağladığımız domates salkımlarımız

Eklenen Resimler

Eski 26-06-2011, 21:32   #69
Ağaçsever

Ünal'ın pazar mesaisi)

Eklenen Resimler

Eski 29-06-2011, 21:32   #70
Ağaçsever

Merhaba;
Sayın Malina'dan rica ettim bugüne kadar yazdığım ve yanıt aldığım mesajları bir başlıkta toplamak için.Sağolsunlar bunu yapmışlar.Bundan sonra bu başlıkta seramızın iyisiyle-kötüsüyle herşeyini paylaşacağız.
Saygılar.

Eski 30-06-2011, 07:42   #71
Ağaç Dostu

ibrahim doğan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2010
sn.sevilseyyar;
kendinize yeni sayfa açmanız çok iyi oldu..hayırlı olsun....
domatesleri dalından kopmaması için neden bağlama ihtiyacı duydunuz anlamadım.domates gövdesi büyüyen salkımları taşıyacak kadar kuvvetlidir sanıyorum..öyle olmasa tüm seralarda domates salkımlarını bağlamak gerekirdi diye düşünüyorum örneğin envor beyin bu sitedeki sera resiimlerine bakarsanız o kadar domatesi bağlamak mümkün değil ve onlar kendi ağırlığını rahat taşırlar...

iyi günler....

ibrahim doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2011, 08:40   #72
Ağaçsever

Günaydın İbrahim Bey;
Domatesin gövdesi salkımları taşımak için yeterince kuvvetli ama "salkımın gövdeye bağlandığı yer" domateslerin zamanla ağırlaşması nedeniyle kırılma yapabiliyor.Erken büyüyen birkaç salkımda gövdeye bağlanan yerde kırılmalar görünce biz de salkımları astık.Sayın Envor'un serasını bilemiyorum ama 3 ay önce İzmir Dikili'de ziyaret ettiğimiz Agrobay Tarıma ait büyük seralarda da salkımların asılı olduğunu görmüştük.
Saygılar.

Eski 02-07-2011, 07:37   #73
Ağaç Dostu

ibrahim doğan's Avatar

sn.sevilseyyar;
Sizin drenaj sisteminiz nasıl? resimlerden gördüğüm kadarıyla torbaların ucunda pimaş borular var ama uç kısımları yüksekte gibi tabanda biriken sular boruya nasıl akıyor torbaların altında delik varmı,varsa bile alttaki naylona oturmuş gibi duruyor,sular alttan nasıl çıkıyor,bende kendi sorunumu çözmek için öğrenmek isterim...selamlar...

Düzenleyen ibrahim doğan : 02-07-2011 saat 08:20
Eski 02-07-2011, 12:48   #74
Ağaçsever

sn.ibrahim bey,
bizim sistemimizde 17 mt lik mütemadi 12 adet hat var. hatlar arası 1 mt.bu hatlar alt su çıkış kısmında drenaj borusu görevi gören pimaş borulara bağlı kapalı bir sistem. hat eğimi hat başı ile hat sonu yani pimaş girişi arası % 10 eğimlidir.torbalar kalın ve altta delik bulunmuyor.akan su pimaş borularla depomuza geri döner.ama bizde şunu öğrendik.kontrol noktası çok az halbuki biz hatları 1.5 mt lik oluştursaydık kontrol noktamız daha fazla olacak akan sudaki besinler her yerde homojen dağılacaktı.bu yüzden sulama başlangıcındaki fideler muhteşem gelişirken pimaşa yakın olanlar maalesef tuz birikmesi nedeni ile yarı performanstalar.biz sizin sorununuzun drenajınızın sağlıksız olmasına bağlıyoruz.çünkü besin eriyiğinizdeki tuzlar tam atılamıyor ve birikip kökleri sarıyor emilim olmuyor.yani bizim hat sonlarımız tuz birikimi yüzünden nasıl ki sağlıksız ise sizin fidelerinde durumu aynı .drenajınızı sağlarsanız fideleriniz normale dönecektir.kolay gelsin..inşallah iyi haberlerinizi alacağız.
saygılar

Eski 04-07-2011, 20:39   #75
Ağaçsever

İyi akşamlar,
Seramıza 4 adet daha yeni havalandırma menfezi ilave ettik.Domateslerimizin 1,2 ve 3.sürgün meyveleri sağlıklı bir şekilde büyüyor.3 haftadır Kudret Bey'in besin eriyiğini veriyoruz ve gelişmeler çok sağlıklı.Kudret Bey her hafta besin eriyik değerlerini meyvelerin gelişim durumlarına uygun olarak formülüze etti.Sanırım çok da faydalı oldu.kendisine zahmetleri için çok teşekkür ederiz.Meyvelerimizin bugünkü son durumunu resimlerde yolluyoruz.
Saygılar.

Eklenen Resimler

Eski 05-07-2011, 06:29   #76
Ağaç Dostu

Sarıcan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2008
Galeri: 32
Elinize sağlık Sn. sevilseyyar, hem başlığınız güzel oldu hemde seranız. Eksiklerinizi tamamladıkça daha da güzel olacağı kanısındayım. Bakarsanız bağ olur, bakmazsanız dağ olur demiş büyüklerimiz. Fideler kendine gelmiş, boyları uzamış, domateslerin rengi yerine gelmiş. Bol hasatlar...

Sarıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 12:44   #77
Ağaçsever

Çok teşekkürler Sayın Sarıcan;
Fideleri diktiğimiz günden beri hayatımız burada geçiyor desem yalan olmaz.Ben hergün sabahtan akşamüstüne kadar,Ünal da haftanın en az 3 günü buradayız.750 fide ile tek tek ilgilenmek,koltuk almak,budamak,seranın genel bakımı temizliği bizim gibi masabaşı çalışarak emekli olmuş insanlar için hayli yorucu.Ama bir o kadar da zevkli.Eksikleri tamamlayarak ve yanlışları düzelterek devam ediyoruz.EC aletimizde ortaya çıkan kalibrasyon sorunu üzerine dünden beri Sayın Kudret Bey'den temin ettiğimiz EC ölçüm aletini kullarak doğru şekilde EC ölçebiliyoruz.İstanbul'da havaların da serin gitmesi bizim için büyük şans oldu çünkü seranın içi hem bizim çalışmamız hem de domatesler için şimdilik çok sıcak olmuyor.İlerde çok sıcak günler yaşarsak gölgeleme yapmayı düşünüyoruz.
Saygılar.

Eski 05-07-2011, 20:53   #78
Ağaç Dostu

ibrahim doğan's Avatar

sn.sevilseyyar;
Domatesler çok güzel görünüyor elinize sağlık,birkaç soru sormak istiyorum...
1 - Seranın havalandırmasını nasıl yapıyorsunuz,
2 - Sulamayıb kaç dk. aralıkla ve günde kaç defa yapıyorsunuz,
3 - EC 'yi kaç olarak ayarlıyorsunuz,
4 - Domatesler kızarmadan alt yaprakları almışsınız bu sakıncalı değilmi

bilgi verirseniz memnun olurum....kolaygelsin...hoşçakalın....

Eski 06-07-2011, 09:09   #79
Ağaçsever

Günaydın Sayın İbrahim Bey;
Seranın havalandırmasını yanlara açtığımız pencerelerle sağlıyoruz.7 şer tane yanlarda 4 er tane de ön ve arkada toplam 22 tane sineklik tüllü camımız var.Gece ve gündüz sürekli böyle kalıyor.Yaz aylarında olduğumuzdan sürekli hava sirkülasyonu gerekiyor.Bu yüzden sabahları geldiğimde serada nem olmuyor.
Sabah 8-9 gibi burada oluyorum,akşam 6-7 ye kadar saat başı 3-5 dk sulama yapıyorum.
EC konusunda aletimizin kalibrasyonu bozulmuş olduğundan 2 gün önce Sayın Kudret Bey den EC Metre temin ettik.Meyvelenme aşamasında olduğumuzdan EC yi 3-3,5 civarında tutuyoruz.Sera kurulumunda yaptığımız hata yüzünden drenajımız çok sağlıklı olamadığından tuz birikmesi oluyor.Haftada 1 mutlaka kök yıkaması yapıyoruz.
Meyveler oluştuktan sonra meyvenin altındaki alt yaprakların meyvenin besinini paylaşmaması için onları alıyoruz.Bir makas yardımıyla gövdeye fazla zarar vermeden ve gövdeye en yakın yerden buduyoruz.Daha önce ziyaret ettiğimiz ticari seralarda da alt yapraklar tamamen alınmıştı.Bir de tabi ki koltuk budaması hergün yapılıyor.Çünkü koltuklar alınmassa bitkiden fazla büyüyor.
Umarım domateslerdeki problemleri çözebilmişsinizdir.Kolay gelsin.
Saygılar

Eski 08-07-2011, 14:06   #80
Ağaçsever

Perde Askısından Domates Salkım Askısına:)

İyi günler;
Bu sabah erkenden geldiğimiz serada salkımlardan askıya alınmayan bazılarında kırılmaya yüz tutan kıvrılmalar gördük.Elimizde olan 1000 adet askıyı kullanmıştık ama askıya alınması gereken birçok salkım olması bizi çare üretmeye mecbur etti.Eminönünde hırdavatçılardan askı almaya ancak pazartesi gidebilirdik.Ama 3 gün içinde kıvrılan salkımlar zarar görecekti.Ne bulabiliriz diye Kumburgazın hırdavatçılarını dolaştık ama işimize yarayacak bir aparat bulamadık.Son çare pazarda bakınırken perde askısı için kullanılan plastik aparatları görüp bunlara ip takarak kullanabileceğimizi düşünerek 3 paket aldık.Domates salkım askısı bulamayan ya da acil ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiye ederimHem çok işle yaradı hem de çok ekonomik.
Resimlerini aşağıda ekliyorum.
Selamlar.

Eklenen Resimler

Eski 13-07-2011, 09:12   #81
Ağaçsever

Günaydınlar;
Geçtiğimiz haftasonu domateslerimize Sayın Kudret Bey'in önerisi ile yapraktan besin uyguladık.Durumları gayet iyi görünüyor.Bu arada kızarmalar başladı.Şaka bir yana bu kadar domatesi ne yapacağız diye düşünüyoruz.Çünkü 2-3 içinde kızarmalar yoğunlaşacak.Henüz satış konusunda hiçbir irtibata geçemedik.750 fideden sanırım ilk hasatta 300-400 kilo çıkar(bu sadece tahmin)Bu konuda önerisi olan arkadaşlarım varsa almak isterim.Aşağıya son durumlarını ekliyorum.
Herkese güzel bir gün dilerim.
Saygılar.

Eklenen Resimler

Eski 16-07-2011, 15:49   #82
Ağaçsever

Herkese iyi günler;
Perşembe gün seraya Sayın Kudret Bey ile beraber geldik.Benim birkaç gün önce 5-6 fidede gördüğüm bozulmaların artmakta olduğunu gördük.Cuma günü özel bir işim sebebiyle seraya gelemedim.Bu sabah geldiğimizde ise bozulmaların yaklaşık 20-25 fideye yayıldığını farkettik.Silivri de besinleri aldığımız Tarım San' yapraklardan örnekler alarak gittik.Mehmet Bey incelediği yapraklarımızda "yaprak biti" ve "yaprak yanığı" olduğunu söyledi ve yaprak biti için ilaç verdi.Yaprak yanığı için ise elimizde olan bakır esaslı ilacı önerdi.Her iki ilacı birikte kullanabileceğimizi söyleyip ilaçlamak için akşam serin saatleri beklememizi önerdi.Yaprak biti ve yaprak kurumasının resimlerini aşağıya ekliyorum.Gelişmeleri bldireceğim.
Saygılar

Eklenen Resimler

Eski 16-07-2011, 20:13   #83
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-03-2009
Sn sevilseyyar,
Çok emek verek yaptığınız uğraşıyı takip ediyorum. Yaprak biti için verilen ilaç nedir?

soilless Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2011, 21:12   #84
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

izzeterisen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Galeri: 66
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi soilless Mesajı Göster
Sn sevilseyyar,
Çok emek verek yaptığınız uğraşıyı takip ediyorum. Yaprak biti için verilen ilaç nedir?
Bu bitkileriinzdeki hastalık "domates bakteriyel kanser ve solgunluğu"dur. Bu bitkileri hemen imha ediniz.

(Pseudomonas syringae pv. tomato ) (Okabe) (Young, Dye, Wilkie)

http://www.entofito.com/sebze-bakter...el-kanser.html

izzeterisen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2011, 08:47   #85
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi soilless Mesajı Göster
Sn sevilseyyar,
sayın sevil ,seranızı ve çalışmalarınızı ilgi ile izlemekteyim
tecrübeler ,bilgiler araştırmalar sel olup akıyor)
size naçizane tavsiyem günlük tutun!
yaptığnız gözlemleri kullandığnız ilaçları ürün ve gübreleri görüşmelerinizi önemli duygu ve düşünceleri bir ajandaya not alın ilerde çok faydası olacak
benim 2004 yılından beri gün ve ana ajandaya kayıtlarım var

yazmak istediğim konuya gelemedim)
yaprak biti demişiniz !!! birde havalar çok ısındı ,bu aralar kırmızı örümcek saldırıya geçmek için pusu atmış olabilir,kırmızı öremceği ancak büyteç yardımı ile görbilirsiniz ve verdiği tahribat küçümsenmeyecek kadar büyük

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2011, 12:41   #86
Ağaçsever

Sayın İzzeerisen ;
Değerli görüşleriniz için teşekkürler.Yolladığınız linkleri de incelediğimizde bizim fidelerin durumunun da bakteriyel kanser olduğunu düşündük.Sabah seraya geldiğimizde sizin bu mesajınızı okumamıştık ama hastalıklı fideleri söküp yerlerine yeni fideler dikmiştik.Yaklaşık 15 fideyi seradan çıkarttık.Dün akşamüstü de ilaçlama yapmıştık.Yaprak biti için "Dıcarol 50 sp",yaprak yanıkları için ise "trival forte" kullandık.Sanırım birkaç gün daha geç kalsaymışız yayılması çok daha fazla olacaktı.Şimdilik hastalık gördüğümüz fideleri sökerek ve ilaçlama yaparak durumu kontrol etmeye çalışıyoruz.Yaprak biti de bitki özsuyu ile beslenirken bitkiye bir sıvı iletirmiş ve zamanla fide ölürmüş.Seramız profesyonel seralar gibi son derece steril olamadığından bu sorunlarla karşılaştık diye düşünüyoruz.Zira Agrobayın serasına girerken ayakkabılarımızı ilaçlı su ile yıkayarak girmiştik.Bizim seramızın etrafı ağaçlar,yabani otlar ile çevrili.Doğal olarak ta oradan gelebilecek bakterilere açığız.
Bir sorum olacak;yerlerine yeni diktiğimiz fideler için de aynı tehlike var mıdır?Yani kök kalıntıları hastalığı bulaştırabir mi? Eğer bulaştırır ise çözümü var mıdır?
Saygılar

Düzenleyen sevilseyyar : 17-07-2011 saat 12:55 Neden: eksik bilgi
Eski 19-07-2011, 14:23   #87
Ağaçsever

Merhabalar;
Son 3-4 gündür "domates bakteriyel kanser solgunluk" hastalığı yüzünden 30-40 fidemizi kökleyip attık.Yerlerine ilk fidelerimizden artan toprağa diktiğimiz fidelerden yerleştirdik.Hastalık belirtisi gördüğümüz tüm fideleri 3-4 günde temizlediğimizi umuyoruz ama yine de belirti görürsek atmaya devam edeceğiz.Artık ilk 1-2 yaprakta başlayınca anlıyorum bu hastalığı
Tam bununla başetmeye çalışırken bu sabahta seramızın sol tarafında bulunan hattımızda salkımlarda uçuşan sinekçikleri farkettik.Seramızın sol yanına bitişik(1-2 metre yakında) bulunan dut ağacının yarattığı ortam ve diğer etmenler buna sebep oldu sanıyoruz.Seranın kuruluş aşamasında tarımsan dan aldığımız beyaz sinek ilacını aldığımız yere de danışarak kullanıp ilaçlama yaptık.
Besin sorumuzu Sayın Kudret Bey'in destekleriyle halletmiştik ama diğer etkenler her geçen gün sorun çıkarıyordu.Daha önceden de biliyorduk ama bugün birkez daha anladık ki "topraksız tarım " da sterilizasyonun önemi çok büyük.Dışardan gelebilecek tüm bakteriyel,zararlı türü etkenleri bertaraf etmek şart.Asasen amatörce ve tabii kısıtlı imkanlarla kurduğumuz bu küçük serada bunu sağlamamız zordu.
Yine de herşeye rağmen sağlıklı fidelerin durumu oldukça iyi.Soframızda kendi yetiştirdiğimiz domatesleri yemeye başladık.Kendi emeğimizle yetiştirdiğimizden midir nedir,tatlı mı tatlılar)
Selamlar.

Eklenen Resimler

Eski 23-07-2011, 10:03   #88
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-09-2008
Selamlar çok güzel görünüyorlar inşallah emeğinizin karşılığını alırsınız kolay gelsin..

alone35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2011, 12:39   #89
Ağaç Dostu

Birsen 33's Avatar

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Baştan sona okudum. Zor ve sabır isteyen bir iş olmasına rağmen güzel bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık. Meyveler de çok sağlıklı görünüyor. Emeğinizin karşılığını alacağınızı umuyorum.

Birsen 33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2011, 12:36   #90
Ağaçsever

Çok teşekkürler Sayın alone35 ve Birsen 33;
Gerçekten çok emek isteyen bir iş.Tüm vaktinizi alıyor.Son 3 ayımız tamamen orada geçiyor.Bir gün bile gitmemezlik yapamıyorsunuz.Bizimki artık "hobi" olmaktan çıkıp "iş" durumuna geldi.Arada çıkan sorunlar sizi yoruyor ama bu arada bilgileniyor ve tecrübeleniyorsunuz.Çoğu fidenin boyu 2 metreyi geçmiş durumda olduğundan bu hafta ipleri aşağıya salmak zorundayız.Boyumuz üst dallara ve koltuklara yetişemiyor.
Son durumlarını aşağıya ekliyorum.
Selamlar.

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024