agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım > Evde Topraksız Tarım Uygulamaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-06-2010, 09:22   #31
Ağaç Dostu

Sarıcan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2008
Galeri: 32
Bardakların içerisindeki toprak mı? Eğer topraksa, tamamen boşaltıp hiç bir şey bulamıyorsanız çok küçük çakıl tanesi koyun, kökler hava alsın. Başlangıçta bir kaç yaprak kuruması olur, onları koparıp atın.

Bu arada fidelerin yanından çıkan ip gibi çoğalma kol atmalarını (stolon) tam kökünden koparın fideniz güçlensin. EC ve pH kontrolü yapıyorsanız kendiliğinden düzelecektir. Kuruyan fidelerde köklerde siyahlaşma varsa fide ölebilirde. Başlangıçta %5-10 fide kaybı söz konusu olabiliyor.

Sarıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2010, 14:58   #32
Ağaçsever

milyonstar's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2009
ben özellikle size yazmıstım ditkat et diye ama nafile size bazı seylar basit gelebilir ama üretim işi bilgi be tecrübe ister .ben fazla yazmasını sevmedigim için sadece kısa yazıyorum kolay gelsin

milyonstar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2010, 21:18   #33
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-07-2008
bitkilerin kökleri can çekişiyor ama hala kurtarılabir gibi duruyor. toprağı çıkardım yerine perlit koydum sarıcan ustanın dediği gibi milyonstarın dediği gibi borudaki su seviyesini biraz düşürdüm, bitkiler sitresden kurtarmak bir gün boyunca sevgi gösterdim
hayırlısı allahdan

Eklenen Resimler

junior55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2010, 22:18   #34
Ağaçsever

milyonstar's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2009
volkan o sizin bahsettiniz gibi hemen basit deyil bu iş o kadar kolay olsa ve basit olsa ben yıllardan beri üretimin içindeyim ben yapardım ama hicte okadar kolay deyil bu işler uzmanlık ister ve eksikleri var bence

milyonstar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2010, 22:35   #35
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-07-2008
üstad doğrudur eksikleri vardır mutlaka ben sizin gibi profesyonel yapmıyorum. zamanla öğreneceğiz inşallah

junior55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2010, 14:41   #36
Ağaç Dostu

Volkan Kesici's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi milyonstar Mesajı Göster
volkan o sizin bahsettiniz gibi hemen basit deyil bu iş o kadar kolay olsa ve basit olsa ben yıllardan beri üretimin içindeyim ben yapardım ama hicte okadar kolay deyil bu işler uzmanlık ister ve eksikleri var bence
Sayın milyonstar,sürekli ben bu işin şöyle içindeyim böyle tecrübeliyim diyorsunuz ama henüz bir önerinizi göremedik. Ayrıca bu iş son derece basit. Ben acemisiyim ama kolaylıkla yapıyorum. Siz de forumu araştırıp biraz bilgi sahibi olursanız, siz de yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Volkan Kesici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2010, 17:02   #37
Ağaç Dostu

Sarıcan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2008
Galeri: 32
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi milyonstar Mesajı Göster
ben özellikle size yazmıstım ditkat et diye ama nafile size bazı seylar basit gelebilir ama üretim işi bilgi be tecrübe ister .ben fazla yazmasını sevmedigim için sadece kısa yazıyorum kolay gelsin
Sn. Volkan Kesici,

Üstat ben müdahele edince kızıyor ama ben yaşadığım deneyimleri yazıyorum. Daha önce yaptığım çilek ağacında yaşadıklarımı gözönüne alarak bir şeyler söylüyorum ama arkadaş kendisine müdahele ettiğimi sanıyor. Bizim bilgi ve tecrübeye her zaman saygımız vardır. Keşke topraksız tarım deneyimleri varsa paylaşsa da bilgimiz tecrübemiz artsa.

Sarıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2018, 15:41   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2011
çilek kaplarında hangi malzeme kullanılıyor kokopitmi

yenal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2018, 15:48   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2011
arkadaşlar ben akan su kültürü sistemini kurdum şu anda hazır fideler yolda yarın gelir suyun EC 600 ppm PH 5.5 devir daim ve hava pompası çalışıyor file sepetlere çilek fidesini tutturmaya kokopit kullanayımmı yoksa çıplakmı koyayım acele bilgiye ihtiyaç var

yenal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2018, 19:46   #40
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Çıplak ta koyabilirsiniz.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024