agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Evcil Hayvanlar / Genel (http://www.agaclar.net/forum/evcil-hayvanlar-genel/)
-   -   Metroya binip şehre iniyorlar... (http://www.agaclar.net/forum/evcil-hayvanlar-genel/14974.htm)

Metin Y. 13-04-2009 01:16

Köpekler Metroya binip şehre iniyorlar...

1 Eklenti(ler)
Moskova'da, varoşlarda aç kalan köpekler, saatlerini ezberledikleri metroyla merkeze inerek yiyecek arıyorlar.

Rusya'da toplu taşıma araçlarının son günlerde yeni mudavimleri var. Başkent Moskova'nın varoşlarında yaşayan köpekler, yiyecek bulabilmek amacıyla her sabah metroya binerek şehir merkezine gidiyor, akşamları ise yine metroyu kullanarak yaşadıkları yerlere dönüyor. Moskova'nın karmaşık metro sistemini pek çok insandan daha iyi tanıdıkları gözlemlenen köpekler, inecekleri durağı ise yolculuk sürelerini akıllarında tutarak göre hesaplıyor.
Işıkları da öğrendiler.

Moskova Ekoloji ve Evrim Enstitüsü üyesi Dr. Andrei Poiarkov, köpeklerin varoşlardaki metro duraklarında aynen insanlar gibi metro kapılarının açılmasını beklediklerini, ardından ise en öndeki veya en arkadaki vagonlara binerek şehir merkezine doğru yola çıktıklarını belirtiyor. Poiarkov köpeklerin insan psikolojisinden de oldukça iyi anladıklarını vurguluyor. Çünkü köpekler yemek alabilmek için ya sevimli numaralar yapıyor ya da bazen elinde yemek taşıyan kişilerin arkasından gelip havlayarak korkudan yemeği elden düşürmelerini sağlıyor. Öte yandan Moskova'da sayıları 30 bine yaklaşan sokak köpeklerinin yayalarla birlikte karşıdan karşıya geçmeyi ve yeşil ışığı beklemeyi öğrendikleri de belirtiliyor.

Milliyet

oppss! 04-02-2010 00:05

Gerçekten ilginç... Hayvanlafr mecburen şehir hayatına alışmaya çalışıyor...

aygün 04-02-2010 07:51

İnanılmaz duyarlı hayvanlar.Bu yaz Saroz'da onlardan birinin hiç beklemediğim bir anda sahibinden ayrılıp yanıma gelerek başı eğik önümde durmasıyla köpek fobimi yendim. "Tina"...
Öyle kibar bir duruşu vardıki bunu yapmasam ayıp olacaktı sanki. "bak yanımdasın işte durma hadi, dokunsana" der gibiydi.Dokundum,yumuşacıktı. Okşadıkça okşayasım geldi. Sanırım o da hoşlandı.
Köpek fobimi böyle yeneceğim aklımın ucundan geçmezdi .
"Tina" onu unutamam.

Mutlu Kutlu 04-02-2010 10:09

Benim rahmetli köpeğimin babasıda moscovalı kopekler gibiydi.

Belde ye 17 km uzaklıktaki kemer ilçesine dolmuş minibüslerle sabah gidip, akşam yine mini büsle geri dönüyordu.

Otobüs durağında insanlarla beraber gelmesini bekliyodu, sonra insanlarla beraber biniyodu. Dolmuşcular alışmışlar ses çıkarmıyorlardı, köpekte kimseyi rahatsız etmiyodu.

Ama dükkanının önünde tam bir başbelasıydı. Bütün turistlere kendini sevdirirken, halktan birini ısırmacasına kovalıyordu hain:)

Dudi 04-02-2010 10:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mutlu Kutlu (Mesaj 573679)
Benim rahmetli köpeğimin babasıda moscovalı kopekler gibiydi.

Belde ye 17 km uzaklıktaki kemer ilçesine dolmuş minibüslerle sabah gidip, akşam yine mini büsle geri dönüyordu.

Otobüs durağında insanlarla beraber gelmesini bekliyodu, sonra insanlarla beraber biniyodu. Dolmuşcular alışmışlar ses çıkarmıyorlardı, köpekte kimseyi rahatsız etmiyodu.

Ama dükkanının önünde tam bir başbelasıydı. Bütün turistlere kendini sevdirirken, halktan birini ısırmacasına kovalıyordu hain:)

Köpeğin metroya ve dolmuşa binmesi :D Beklerim onlardan, aslında çokda enteresan bir durum değil. Bir çok hayvan bence birçok kendini akıllı sanan kişilerden daha akıllı :)

nariçi 04-02-2010 10:55

Ben bir ara dükkan açmıştım, evdeki köpek her sabah benden önce gider dükkanın önünde beklerdi. 3 km lik yolda hiç erinmezdi. Gidp birde kapı önüne yatmıyor mu! Gelecek müşteriler de gelemez olmuşlardı.

hanbiyçe 12-07-2010 19:18

aklı var fikri yok dsderler bide hayvanlar için;)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024