agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-08-2008, 15:09   #1
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2006
Galeri: 19
Sinemada katledilen hayvanlar

Ünlü manken Tuğba Özay'ın başrolünü üstlendiği ve Gani Rüzgar Şavata'nın yönetmenliğini yaptığı 'Saddam'ın Askerleri' adlı filmin çekimleri sırasında bir atı sürükleye sürükleye öldürdüler. Bu tip olaylarda çıkışlarıyla dikkat çeken Özay'ın bu görüntüler için ne diyeceği ise merak konusu...

Senaryo gereği bir kamyonetin arkasına bağlanarak yerde sürüklenen ve çekimlerde oldukça zorlandığı gözlenen at filmin kurbanı oldu.

Setlerde zaman zaman ölümlere yol açan kazalar yaşanırken bu olayın bir ihmalin ötesine geçiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da destek verdiği 'Saddam'ın Askerleri Kara Güneş' adlı filmin çekimleri, Malatya'da yapılmıştı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata'nın yaptığı filmde başrolleri manken Tuğba Özay, Yalçın Dümer ve Gani Rüzgar Şavata paylaşıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Yusuf Çetin, türkücü Güler Işık ve Şehnaz Dilan ile birlikte tiyatroya ve sinemaya yıllarca emek vermiş birçok isim bulunuyor.
kaynak:internethaber

Eklenen Resimler

Mehmet Ali Aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 15:16   #2
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Bütün film ekibini kınıyorum.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 16:09   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
O film setinde bir tane insan evladı çıkamamış mı!

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 16:28   #4
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Bu vahşeti sanat için yaptıklarını söylerler.

Eski 03-08-2008, 16:42   #5
Ağaç Dostu

At zaten hastaydı, ölecekti de derler.

Eski 03-08-2008, 18:00   #6
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Bu tam anlamıyla canilik, nasıl böyle birşey yaparlar. Zavallaı hayvan bu insanlar birde hayvansever kesililer birden rezil yaratıklar Bu olaydan sorumlu olan herkezi kınıyorum...

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 18:02   #7
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Diyecek, yazacak birşey bulamıyorum

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 18:07   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2008
Galeri: 25
Bir gün, daha gerçekçi olmak adına insanlar da öldürülürse şaşmayın...

Emine Aktaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 18:09   #9
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Bu ne şimdi ya, tüylerim diken diken oldu..

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 18:36   #10
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Yukarıdaki haberi hayvansever olarak bildiğim üç köşe yazarına mail olarak bildirdim.
Eğer bu vahşete köşelerinde yer verirlerse yapanlar belki yaptıklarından biraz rahatsızlık duyarlar.
Benzer bir olayı yapmak isteyen bir kez daha düşünür.
Arkadaşlar mailler artarsa haber daha dikkat çekici olur

bcoskun@hurriyet.com.tr
guzinabla@hurriyet.com.tr
psuda@hurriyet.com.tr

Eski 03-08-2008, 20:34   #11
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

Bu vahseti hayvana yapan tabiiki gun gelir insanada yapar.Nereden elestirmeye baslayacagimi bilemiyorum ama elestirmek, kinamak çözüm degil hayvana eziyet edene yasal islem yapilmali .
Bu filmi ve emegi geçen herkesi boykot etmek lazim .Kültür bakanligi böyle filimleri destekleyerek ne kadar kültürlü oldugunu kanitlamis oldu.

Düzenleyen Mehmet Ali Aşık : 05-08-2008 saat 13:48
Eski 03-08-2008, 20:46   #12
Ağaç Dostu

Malatya'da, 'Saddam'ın Askerleri Kara Güneş' filmin çekimleri sırasında kamyonet arkasında sürüklenen 2 attan birinin ölmesi hayvanseverlerin tepkisini çekti.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu üyesi ve Adana Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, atın ölümüyle ilgili soruşturma başlatılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na yazılı talepte bulundu.

Manken Tuğba Özay'ın başrolünü üstlendiği ve Gani Rüzgar Şavata'nın yönetmenliğini yaptığı 'Saddam'ın Askerleri Kara Güneş' filminin çekimleri sırasında senaryo gereği 2 at kamyonetin arkasına bağlanarak yerde sürüklendi.

Çekimler sırasında sürüklenen atlardan biri öldü. Film setinde atların sürüklenmesi birinin de ölmesi hayvanseverlerden tepki aldı.

DOHAYKO Genel Sekreteri ve HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Çıtırık, konuyla ilgili filmin çekimlerine destek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ilgililer hakkında soruşturma başlatılmasını istedi.

Nesrin Çıtırık, yazılı başvurusunda soruşturma açılmaması halinde konuyu Avrupa'ya taşıyacaklarını ileri sürdü. Çıtırık, dilekçede özetle şu görüşlere yer verdi:

"AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen ülkemizde, Orta Çağ'da bile zor görülecek bir vahşet yaşanmıştır. Bir film çekimi sırasında at sürüklenerek öldürülmüştür.

Türkiye için uygar bir imaj konusunda ciddi çalışmalar bulunan bakanlığınızın vahşiler tarafından yapılan bu insan olmaya ve uygar olmaya tamamen aykırı çirkin ve utanç verici vahşet için bakanlık teftiş kurulunuzca ciddi boyutlarda soruşturma açılmasını talep ediyoruz. Bu yapılmadığı takdirde bu vahşete resmi kurumların da suskun kalması hususu federasyonumuzca tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır."

Hayvanseverler ise tepkilerini çeşitli internet sitelerinde başlattıkları imza kampanyasıyla da dile getirdi.

Kaynak: CNN TÜRK

Eski 03-08-2008, 20:49   #13
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı bize ulaşın
http://www.kultur.gov.tr/TR/BelgeGos...9E8A7FA3AA308F

Ben protestomu yaptım.

Ben merak ettim, Kültür Bakanlığı destek olacak başka bir film bulamadı mı acaba?

Fİlmin içeriğini bile bile bu desteği verdiler, çok yazık.

Eski 03-08-2008, 21:18   #14
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
O at değil,İnsanlık ölüyor.

Hepsine lanet olsun.Akşam eve gidince nasıl uyuyacaklar.Kendi çocuklarının gözüne nasıl bakacaklar? Doğrusu çok merak ediyorum.

Bu filmi seyretmemeliyiz.En iyi cezalardan biriside bu olabilir.

Bir iyi haberde Sayın Nesrin Çıtırık hanımefendinin yapmış olduğu girişimden sonuç alması.Belki o zaman birazda olsa üzüntümüz hafifler.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 21:31   #15
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
YAZIKLAR OLSUN!!!Cumhura katılıyorum, en iyi tepkiyi filmi izlemeyerek verebiliriz, mümkün olduğunca kişiye duyurup filmin izletilmemesini sağlamak yapılabilecek en iyi şey!

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2008, 22:05   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-07-2007
Galeri: 92
Bu mesajı okuyana kadar, okuduklarıma inanamadım.

Kültür Bakanlığının, böyle sığ bir filme destek vermesini de anlayamadım.

İnsan ve hayvan hayatı bir bizim memlekette, bir de Ruanda, Somali, Kribati gibi gelişmekte olan ülkelerde bu kadar ucuz sanırım.

Hayvanlar ölüyor, sanat oluyor..
Çocuklar ölüyor, Takdir-i İlahî oluyor.

Tuhaf yani..

Sevilay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2008, 14:10   #17
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Film setinde atı sürüye sürüye öldürdüler 9 Ağustos 2008

Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE, (DHA)

DOĞAYI ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklenen atlardan birinin telef olmasını “Vahşet” olarak niteleyerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İşte o vahşet işte o film seti

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata'nın yaptığı, manken Tuğba Özay ve oyuncu Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin Malatya'daki çekimleri sırasında, kamyonet arkasına bağlanan iki attan biri sürüklenerek telef olması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Olayı televizyon ve gazetelerdeki haberlerden öğrenen DOHAYKO Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, film çekimi sırasında meydana gelen bu olayın Hayvanları Koruma Yasası'na aykırı olduğunu kaydetti. Şahin, AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen Türkiye'de, bu tip görüntülerin ülke imajı için ciddi sorunlar oluşturduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

“Dernek olarak konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularının 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası'nın ilgili maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezalandırılmalarını talep ettim. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da dilekçe göndererek, olayla ilgili soruşturma açılmasını istedim. Gereği yapılmadığı takdirde, bu vahşete resmi kurumların da sessiz kalması halinde konu derneğimizce tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır” diye konuştu.

Kaynak : Hürriyet Gazetesi

Eski 09-08-2008, 15:37   #18
Ağaç Dostu

"Zayıflar bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar."
F.Nietzsche
Söylentilere göre, bundan 1 asır önce 3 Ocak 1889'da , Alman filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche, günlük yürüşlerinden birinde bir manzaraya denk gelir.

Aşırı yüklü bir arabayı çekmesi için kırbaçlanan, kanlar içinde yere yıkılmış atı görünce koşar ve boynuna sarılır. Dakikalarca yerdeki ata sarılmış durumda ağlarken gelen kırbaç darbelerini engellemeye çalışmaktadır.

O gün yaşadığı duygusal travmaya dayanamaz ve aklını yitirirek Bassel'deki akıl hastanesine yatırılır.

Yaklaşık 10 yıl sonra ölünceye kadar da iyileşemez.

Eski 09-08-2008, 16:19   #19
Ağaç Dostu

Tamtutulma's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2008
Galeri: 4
Vicdansızlık... Bunu yapanların yeterli düzeyde vicdan sahibi olduklarını sanmıyorum.

Tamtutulma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2008, 20:26   #20
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
2. karede koptum bakamadım resimlere((
Bunu yapanlar insan şimdi öyle mi?
Bu manken ve oyunculara mikrofon uzatsanız, hayvanseverim derler eminim.
Yazıkkkkkkk

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2008, 00:56   #21
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Atın ölümü

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu Mesajı Göster
Film setinde atı sürüye sürüye öldürdüler 9 Ağustos 2008

Ersan KÜÇÜKKURU/ÇANAKKALE, (DHA)

DOĞAYI ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin çekimleri sırasında, bir kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklenen atlardan birinin telef olmasını “Vahşet” olarak niteleyerek, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İşte o vahşet işte o film seti

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata'nın yaptığı, manken Tuğba Özay ve oyuncu Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı ‘Saddam'ın Askerleri Kara Güneş’ adlı filmin Malatya'daki çekimleri sırasında, kamyonet arkasına bağlanan iki attan biri sürüklenerek telef olması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Olayı televizyon ve gazetelerdeki haberlerden öğrenen DOHAYKO Çanakkale Temsilcisi Sitare Şahin, film çekimi sırasında meydana gelen bu olayın Hayvanları Koruma Yasası'na aykırı olduğunu kaydetti. Şahin, AB üyelik sürecinde bulunan ve uygar dünyanın bir parçası olmayı hedefleyen Türkiye'de, bu tip görüntülerin ülke imajı için ciddi sorunlar oluşturduğunu ileri sürerek, şunları söyledi:

“Dernek olarak konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Filmin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncularının 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Yasası'nın ilgili maddelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle cezalandırılmalarını talep ettim. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na da dilekçe göndererek, olayla ilgili soruşturma açılmasını istedim. Gereği yapılmadığı takdirde, bu vahşete resmi kurumların da sessiz kalması halinde konu derneğimizce tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır” diye konuştu.

Kaynak : Hürriyet Gazetesi
Cumartesi günki gazetelerde Sayın Sitare Şahin'in Savcılığa suç duyurusuyla ilgili haberler hemen hemen tüm gazetelerde çıktı.Bu nedenle çok mutluyum.İnşallah iyi bir kamu oyu oluşurda,bu vicdansız,düşüncesiz ve zalim kişiler gerekli dersi alırlar.Tabi onlarda utunıolacak yüz varsa.Hiç olmazsa türk halkından özür dilemek erdemini gösterirler.

Eski 10-08-2008, 01:13   #22
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Teşekkür

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemo Mesajı Göster
2. karede koptum bakamadım resimlere((
Bunu yapanlar insan şimdi öyle mi?
Bu manken ve oyunculara mikrofon uzatsanız, hayvanseverim derler eminim.
Yazıkkkkkkk
Cemo. Yerden göğe kadar haklısın.
Bu konu hakkında yazı yazan ve gündemi sıcak tutan Todor. Arzu Kasapoğlu, Selahattin Sargın, Tam Tutulma, İklimsiz, Emine Aktaş,Penelophe,Erbek,M.Ali Aşık,Sevilay ve Size(Cemo) teşekkür ederim.
İnşallah buna sebeb olanlar ata binerde,düşüp ayağını üzengiye taktırarak yerde sürüklenirler.

Eski 10-08-2008, 03:33   #23
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

ÇEVRECİ PROFESÖRDEN SUÇ DUYURUSU

''Çevreci profesör'' olarak bilinen Prof. Dr. Orhan Kural, yönetmen Gani Şavata hakkında suç duyurusunda bulundu.
Kural, yaptığı yazılı açıklamada, ''Saddam'ın Askerleri Karagüneş'' adlı filmin Malatya'daki çekimleri sırasında ''hayvan haklarını ihlal ettiği'' gerekçesiyle filmin yönetmeni Gani Şavata hakkında İstanbul Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.
Filmde, bir atın iple bir kamyonun arkasına bağlanarak sürüklenmesi sonucu öldüğünü iddia eden Kural, ''görüntülerin basına yansıtılarak filmin reklamını yapmak uğruna halkın duyguları ile oynandığını ve galeyana getirildiği'' görüşünü dile getirdi.

Eski 10-08-2008, 04:23   #24
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

Savciliga suç duyurusunda bulunan vatandaslar dogru olani yapmislar. Sitare Şahin'in açiklamasindaki "Gereği yapılmadığı takdirde, bu vahşete resmi kurumların da sessiz kalması halinde konu derneğimizce tüm AB ülkeleri nezdinde paylaşılacaktır? demesini dogru bulmuyorum.Türkiyedeki Adelet sistemine guveni kalmayanlar AB 'den medet umar hale geldi bunu anliyorum fakat her seyde AB 'yi standart almak niye?sanmayinki AB'de hayvanlara eziyet edilmiyor.Hayvan çifliklerinde,mezbahanelerde evcil hayvan satan magazalarda ,labaratuarlarda hayvanlara neler yapiliyor.Bir örnek vermek gerekirse ingilterede"deli dana" hastaligi nasil ortaya çikti dana dana eti yemez ot yer böyle oldugu halde daha çok kazanmak için bu yola basvurdular.

Gani Ruzgar Savatanin elinde kalasnikovla nisan aldigi resminin bulundugu internet sitesinde bir çok kisi elestiri mesaji birakmis.Su ana kadar bildigim kadari ile yapimci/yönetmen/bas rol oyuncusu Gani Savata'dan konu ile ilgili bir açiklama gelmedi.Tugba özbay olayi yalanlamis.
Yönetmenin filimleri otobuslerde sürekli gösteriliyor. Böyle filimlerle zaten zor olan yolculuk hiç çekilmez hale geliyor.

Eski 10-08-2008, 12:17   #25
Ağaç Dostu

HAYVANLARI KORUMA KANUNU
Kanun No: 5199
Kanun Kabul Tarihi: 24/06/2004
Resmi Gazete Tarihi: 01/07/2004
Resmi Gazete Sayısı:
25509
BİRİNCİ KISIM : GENEL HÜKÜMLER
BİRİNCİ BÖLÜM : AMAÇ, KAPSAM, TANIMLAR VE İLKELER
AMAÇ
Madde 1 - Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.

Madde 10 - Satılırken; hayvanların sağlıklarının iyi, barındırıldıkları yerin temiz ve sağlık şartlarına uygun olması zorunludur.
Çiftlik hayvanlarının bakımı, beslenmesi, nakliyesi ve kesimi esnasında hayvanların refahı ve güvenliğinin sağlanması hususundaki düzenlemeler Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.
Yabani hayvanların ticaretine ilişkin düzenlemeler Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.
Ev ve süs hayvanlarının üretimini ve ticaretini yapanlar, annenin ve yavrularının sağlığını tehlikeye atmamak için gerekli anatomik, fizyolojik ve davranış karakteristikleri ile ilgili önlemleri almakla yükümlüdür.
Hayvanların ticari amaçla film çekimi ve reklam için kullanılması ile ilgili hususlar izne tabidir. Bu izne ait usul ve esaslar ilgili kuruluşların görüşü alınarak Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.
Bir hayvan; acı, ıstırap ya da zarar görecek şekilde, film çekimi, gösteri, reklam ve benzeri işler için kullanılamaz.
Deney hayvanlarının ithalat ve ihracatı izne tabidir. Bu izin, Bakanlığın görüşü alınarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca verilir.
Hasta, sakat ve yaşlı durumda bulunan veya iyileşemeyecek derecede ağrısı veya acısı olan bir hayvanı usulüne uygun kesmek ya da ağrısız öldürme amacından başka bir amaçla birine devretmek, satmak veya almak yasaktır.

Madde 14 - Hayvanlarla ilgili yasaklar şunlardır:
a) Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek.
b) Hayvanları, gücünü aştığı açıkça görülen fiillere zorlamak.
c) Hayvan bakımı eğitimi almamış kişilerce ev ve süs hayvanı satmak.
d) Ev ve süs hayvanlarını onaltı yaşından küçüklere satmak.
e) Hayvanların kesin olarak öldüğü anlaşılmadan, vücutlarına müdahalelerde bulunmak.
f) Kesim hayvanları ve 4915 sayılı Kanun çerçevesinde avlanmasına ve özel üretim çiftliklerinde kesim hayvanı olarak üretimine izin verilen av hayvanları ile ticarete konu yabani hayvanlar dışındaki hayvanları, et ihtiyacı amacıyla kesip ya da öldürüp piyasaya sürmek.
g) Kesim için yetiştirilmiş hayvanlar dışındaki hayvanları ödül, ikramiye ya da prim olarak dağıtmak.
h) Tıbbi gerekçeler hariç hayvanlara ya da onların ana karnındaki yavrularına veya havyar üretimi hariç yumurtalarına zarar verebilecek suni müdahaleler yapmak, yabancı maddeler vermek.
ı) Hayvanları hasta, gebelik süresinin 2/3'ünü tamamlamış gebe ve yeni ana iken çalıştırmak, uygun olmayan koşullarda barındırmak.
j) Hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak, işkence yapmak.
k) Sağlık nedenleri ile gerekli olmadıkça bir hayvana zor kullanarak yem yedirmek, acı, ıstırap ya da zarar veren yiyecekler ile alkollü içki, sigara, uyuşturucu ve bunun gibi bağımlılık yapan yiyecek veya içecekler vermek.
l) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek

Kaynak: http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1386.html

Kanun çok açık.

Eski 10-08-2008, 14:15   #26
Ağaç Dostu

siboş's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2007
Çok üzücü bir vaka insanın içi dayanmıyor.Bu ata bunu yapanlar insan mı acaba diye düşünülüyor.....

siboş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2008, 19:07   #27
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Cahil ve empati yeteneğinden yoksun insan sadece dünyanın değil kainatın da kanserli hücresidir. Nereye baksam insanın tabiata, insanın hayvana ve insanın insana yaptığı kötülükleri görüyorum. Bu nedenle çok huzursuzum, rahatsızım, kendimi suçlu hissediyorum bir şeyler yapamamaktan dolayı.
Kaç gündür sitede bu başlığı görüyor ama bakmaya korkuyordum, aklımdan çıkmayacak diye. Bugün dayanamadım baktım. Artık gazete okuyup haber dinlemeye korkar oldum, bu gibi olayların sıkıntısı içimi daralttıkça daraltıyor. Ve bunu yapanlar insan oldukları iddiasıyla ortada geziniyorlar!

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2008, 19:24   #28
Ağaç Dostu

http://nl.facebook.com/video/video.p...id=62723785163
adresinde flimin fragmanını izleyebilirsiniz.

Dikkatimi çeken nokta, kamyon harekete başlamadan önce, at zaten hareketsiz. Ya ölü ya baygın. Zaten ölü olması ve reklam malzemesi olarak kullanılması hedeflenmiş olabilir.

Eski 10-08-2008, 20:34   #29
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

At film için önceden öldürülmüş olsa bile, değişen bir şey yok bence.

Bu işi reklam için yapmışlarsa, akıllarına şaşmak lazım.

Şu an bana film ekibi çok tiksindirici geliyor. Eminim ki tüm hayvanseverler de benzer

şeyleri hissediyordur.

Eski 10-08-2008, 21:40   #30
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Sonuçta o bir canlı, ölü bile olsa böyle sürüklenmesi korkunç.
Bunu izleyen çocuklar nasıl etkilenecek? Bunları düşünmüyorlar hiç.
Oyuncular **** yapımcıların bir yakınını da böle sürükleseler nasıl olurdu acaba?
Aman canım, zaten ölmüştü diyeceklermiydi?

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024