agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-08-2008, 23:43   #31
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
İçim sızlıyor, canım acıyor ama pasif kalıyorum.
Ama bu sefer birşeyler yapmaya çalıştım. İzle izle nereye kadar? Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına mail attım. Buraya da ekliyorum mailimi, birçok insanın gördüğü biryerde de bulunmasını uygun gördüm.

"Bu maili nereye atacağımı bilemiyorum, umarım akıllı biri okur. "Saddam'ın
Askerleri" adlı film için sürüklenerek öldürülen at, nasıl bir amaçla,
düşünceyle öldürüldü? İnsanlığa çok büyük bir katkıda bulunuyor olsanız bile
bir hayvana eziyet etmeye kimsenin hakkı yok ki bu filmin "çok büyük bir katkı"
olmadığı kesin. Teftiş kurulu, denetleme görevi ile mi yükümlü? Ya da uygun
olmayan şeyleri bulup, uygun hale getirmeyle mi? Bu nasıl bir görevdir ki bu
film çekiebildi?

Basit gibi gelebilir size çünkü çoğu insan günlük hayhuyda kaybolmuş, ne iyi ne
kötü farkına varamıyor. Bunu insanlara ben öğretecek değilim ama bu olayın
yaşanmasında en ufak bir tuzu bulunan herkese lanet okuma hakkını kendimde
buluyorum.

Kelebek etkisini biliriniz, bu atın öldürülmesinin sonucunda hayatımızda neler
olabilir hiç düşündünüz mü? Geçti gitti ve önemsizdi diye düşünürsünüz ama bu
olay ufacık bir çocuğun ahlakını bozmaya ya da büyük korkulara kapılıp sorunlu
olmasına yol açabilir, bu insan büyür ve ya ahlaksız ya da akli dengesi bozuk
yetişir. Bu çocuktan binlerce, milyonlarca yetişir hem de..

Sonra da " Neden toplumumuzda bilinç yok" diye her konuda ağlayıp sızlanılır."

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2008, 23:33   #32
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Film ve At

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Arzu Kasapoğlu Mesajı Göster
At film için önceden öldürülmüş olsa bile, değişen bir şey yok bence.

Bu işi reklam için yapmışlarsa, akıllarına şaşmak lazım.

Şu an bana film ekibi çok tiksindirici geliyor. Eminim ki tüm hayvanseverler de benzer

şeyleri hissediyordur.
Hem tiksinditici hemde iğrenç.İster gerçek olsun,isterse ters reklam uğruna.Bizlerde aynı duygular içerisindeyiz.Yalnız deyilsiniz.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2008, 05:56   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle çekilen "Saddam'ın Askerleri-Kara Güneş" adlı film tartışılmaya devam ediyor. Tuğba Özay ile Yalçın Dümer'in başrollerini paylaştığı Türkiye İran ortak yapımı filmin bir sahnesinde, iple kamyonetin arkasına bağlanıp sürüklendiği için bir atın öldüğü öne sürülmüştü. Bu yüzden filmin yapımcısı ve yönetmeni Gani Rüzgar Şavata için, hayvan haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulmuştu. Ancak Şavata, yargısız infaza maruz kaldığını söyleyerek filmdeki atın zarar görmediğini söyledi. Atı veteriner kontrolünde bayıltıp 10 metre sürüklediklerini belirten Şavata şöyle dedi: "Ben at hastasıyım. Sinema camiasında atları olan tek kişi benim. Malatya'da üç tane cirit atım var. Cirit Federasyonu'nun kurucularından biriyim ve aynı zamanda cirit hakemiyim. Ben bir atı nasıl ölüme sürüklerim!"

CANLISINI GÖSTERECEK
Cuma günü Malatya'ya gidip, atı herkese göstereceğini kaydeden Şavata, çevrecilerin kendisinden özür dilememesini istedi. Şavata, "Atın öldüğünü ispatlasınlar, 100 bin dolar vereceğim. Ve filmimi Taksim Meydanı'nda yakacağım" dedi.

kaynak: Sabah.com.tr

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2008, 16:14   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-08-2008
Galeri: 5
Bir film için haaa..vay be ..buraya kadar geldik desenize...

fth05 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2008, 20:32   #35
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2006
Galeri: 19
Yönetmen kendi sitesinde asagıdaki açıklamayı yapmış. Bence atın uyutularak bile süründürülmesi vahşicedir. Eger at yinede zarar gormemiş ve halen yaşiyorsa bu konuyu bizde kapatiriz ve "yargisiz infaz "yaptigimiz için özür dileriz. Bizde basinin yalancisiyiz. Bu iddalara cevap vermek için niye bu kadar beklediler filimin reklami içinmi eger sebeb buysa yine yanlis yapmislar.
Filimde atin katledildigi iddasi yalan olsada mustehcen tecavuz sahneleri ve siddet dolu sahneler var.

Alıntı:
ŞAVATA'DAN YARGISIZ İNFAZCILARA
Konu gereği bir sahnede öldürülen peşmergeyle beraber
peşmergelere erzak götüren atlardan biri yükü ile beraber öldürül-
müş ve tayı da diri yakalanmıştır. Peşmerge köyüne diri yakalanan
Bir peşmergeyle getirilmiş olup köyün ortasında köy ahalisi toplatılarak Amerika komutasındaki SADDAMIN ASKERLERİ tarafından peşmerge köyüne hesap sorulmuştur.
Filmin hikayeside böyle başlar.daha sonra bunların bu köyde olmadığını,köylüler inkar eder.Komutan yakalanan atın tayını çözer.Eğer tay köyde kalır veya sahibini tanır ise köylüler suçlu görüleceklerdir.
Şimdi; gerçek bir hikayeden yola çıkarak bu filmi çekerken her-
şeyi,her sahneyi ince detaylarına kadar planladık.
Veteriner kontrolünde kendi atlarımdan birini bayıltıp,semer(palan)
çuvallarla altınada keçe koyarak atın canı incinmesin diye etrafını korumaya aldık ve iki ayağından bağladık.Neden bayılttığımıza gelince atın konu gereği ölmesi gerekirdi. Yoksa bayıltmadan da
çekebilirdik. Atla beraber tek ayakla bağladığımız peşmerge
rolündeki oyuncuya,elbise dışında hiçbir koruma yapılmadı ve topraklı yolda kameralar kurularak bir defaya mahsus 5-10
metre sürükledik.Ne at incindi ne de oyuncu.
Şimdi soruyorum size ve yargısız infaz edenlere cevap!
ATIN GÜCÜ İNSANDAN FAZLA.EĞER ÖLSEYDİ,ACI ÇEKSEYDİ ÖNCE İNSAN ACI ÇEKERDİ.NEDEN AT?
ÇÜNKÜ işin içine sanat,sanatçı girince tellallık yapanların sesleri,şarlatanlıkları daha çok basına,medyaya yansır ve reklamları olur.
PEKİ Ya siz! yorum yapanlar! Neden sele kapıldınız?Bu pervasızlara (kumdan) mil oldunuz?
Ben GANİ RÜZGAR ŞAVATA. Bugüne kadar gerek tiyatro geçmişim gerekse sinema yaşamımda her zaman insan haklarıyla beraber,hayvan haklarınıda piyeslerimde veya filmlerimde hep konu edindim.Gerçek hayatımda hiçbir karınca dahi incitmedim.
Sinemam da onurlu bir duruş sergiledim.ne bir şarlatanla,ne bir köçekle,ne bir soytarıyla, ne de amerikan patentiyle film yapmadım, çekmedim ve de kendimi satmadım.satanlara, satılanlara meydan okudum.
Mahkemelerde yargılandım.Sansürleri deldim ve bildiğim yoldanda yürümeye devam edeceğim.Çünkü benim yolum hak yolu.halk yoludur.
Onurlu ve duyarlı halkıma sesleniyorum.Sahipsiz olmadığıma inanıyorum.Hakkımda yanlış konuşan,yanlış düşünen ve yanlış yorum yapan herkese elini vijdanına koyarak bu konu üzerinde bir muhase-
be yapılmasını istiyorum.
Hep beraber dün kuş gribi adı altında kümes hayvanlarından katledilen güvercinlere kadar ve halen her gün yüzlerce kedi köpeğin kıyımından tutun da sahte kasap cellatlarının atları kesip sofralarımı-
za indirmesine kadar.Hak aranacaksa buradan yola çıkılmalı diye düşünüyorum. Takdir siz yüce halkımın.En derin saygılarımla?
GANİ RÜZGAR ŞAVATA

NOT: En yakın zamanda filmin kamera arkaları bütün ulusal medya ve basında olduğu gibi bu sitede de çıkacaktır.

Mehmet Ali Aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2008, 21:12   #36
Ağaç Dostu

Mehmet Ali Aşık's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2006
Galeri: 19
Cuma geldi geçti halen attan bir haber yok .

Mehmet Ali Aşık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2008, 10:01   #37
Ağaç Dostu

anilozer112's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2005
Galeri: 45
Alıntı:
Ancak Şavata, yargısız infaza maruz kaldığını söyleyerek filmdeki atın zarar görmediğini söyledi. Atı veteriner kontrolünde bayıltıp 10 metre sürüklediklerini belirten Şavata şöyle dedi: "Ben at hastasıyım. Sinema camiasında atları olan tek kişi benim. Malatya'da üç tane cirit atım var. Cirit Federasyonu'nun kurucularından biriyim ve aynı zamanda cirit hakemiyim. Ben bir atı nasıl ölüme sürüklerim!"
İnşallah bu sözler doğrudur.

anilozer112 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2008, 10:10   #38
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
19.Ağustos.2008.Salı Sabah gazetesi, Günaydın eki; Yazar Rahşan Gülşan yazısıdır...

Şiddeti tecavüzle unutturamazsınız!

Bu ülkede garip olaylara, saçma açıklamalara, her şeye bir şey uydurulmasına ve sonra da uydurulan şeyin üzerine yatıp uyumaya alışkınız.

Ama görüntülerle belgelenmiş bir olayın üzerine yapılan ninni konuşmaları, hiç eğlenceli olmuyor.

Bir pikabın arkasına uyutulup bağlanmış ve yerlerde sürüklenen atın görüntüsü gözümün önünden gitmiyor.

Otomobil durduktan sonra atın kan revan içindeki hali de... Bu bir filmmiş ama insanın önünden kendi hayatını bir film şeridi gibi geçirtiyor.

İnsan olmanın, bazı insanların ellerinde ne kadar korkunç ve utanılası bir vaka olabileceğini gösteriyor!

İHRAÇ EDİLMELİ!
Bayıltılmış bir hayvan, az da sayılmayacak bir hızla, hem de arka ayağından bağlı olarak yerlerde sürüm sürüm süründürülürse ölür!

Ölmezse de mutlaka kaburga kemikleri, tüm ağırlığının yüklendiği ayak kemikleri zarar görür. Hadi hiçbir şey olmadı diyelim, hayvan korkudan harap olur.

İşte bu yüzden, 'Cirit Federasyonu'nu kurucularından olmakla böbürlenen ve film camiasında at sahibi olan tek insan olmakla övünen Gani Şavata'nın "At öldü diyenin alnını karışlarım" diyen konuşmaları bendeki, 'Saddam'ın Askerleri' filmine karşı oluşan nefreti körüklemekten öte gidemedi.

Cirit Federasyonu üyelerinde biraz hayvan sevgisi varsa, bu beyefendiyi ihraç etmeliler!

Ayrıca bir başka merak ettiğim konu da, Sayın Şavata kendi atlarından birini oraya bağlayıp yerlerde sürükletir miydi?

Ya kendisini bağlayıp sürükleseydik yerlerde?

İşte yine bu nedenle, özledikleri müreffeh günlere ulaşmak için, aylar önce yayımladıkları Tuğba Özay'a tecavüz fotoğraflarını ısıtıp ortalığa yayarak filmi kurtaramazlar.

Çünkü bir hayvana yapılan şiddeti tecavüzle unutturup, işi tecavüz fantezisine bağlayamazsınız.

Çünkü ilk yayımlanan 'Bir atın haklarına tecavüz görüntüleri' bizleri filmden ve sizden yeterince soğuttu Sayın Gani Şavata! Gani Şavata

Yazara sonuna kadar katılıyorum.

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2008, 12:03   #39
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mehmet Ali Aşık Mesajı Göster
Cuma geldi geçti halen attan bir haber yok .
Yönetmen ,Stephen King'in romanından uyarlanan Hayvan Mezarlığı filminden etkilenip atı hayvan mezarlığına mı gömdü ne?

Ben yönetmenin açıklamasını inandırıcı bulmadım.
Kendi atı olduğunu iddia ettiği bu atı bayıltarak bile olsa bu filimde oynatmaya hakkı yok.
Oyuncu ile atı bir kefeye koymuş.
Oyuncu kendi özgür iradesiyle para karşılığı bu işi yapar,
atın ise oyuncu olacağından bile haberi olmadan tek beklentisi biraz sevgi biraz saman..

Yazık.

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2008, 00:12   #40
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2008
Yapılan iş çok çirkin. Bir atı parçalayarak öldürüp, hangi insani mesajı vermeye çalıştılar acaba. Saddam rahmetli bile bunu yapmazdı.

omereser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 19:21   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
"Kara Köpekler Havlarken" adlı sinema filmi için siyaha boyanan köpek, alerjik reaksiyon sonucu öldü.

Suçlu kullanılan boya
Ödüllü kısa film yönetmeni Mehmet Bahadır Er'in ilk uzun metraj filmi olan "Kara Köpekler Havlarken"in çekimlerinden kullanılan dört köpekten biri öldü. İddialara göre buna, K9 şirketinden kiralanan köpeklerin, renkleri açık bulunduğu için siyaha boyanması sebep oldu.

Nora alerjiye yenildi
Hint kınasıyla boyanan köpeklerden Belçika Malinois cinsi Nora, çekim günü rahatsızlandı. Gözünde kızarıklık olduğu fark edilen köpek, çekimlere alınmayıp veterinere götürüldü. Gözdeki alerjiye müdahale için antibiyotik iğnesi yapılan Nora'nın sonradan ateşi yükseldi ve sabaha karşı da öldü.
Yönetmene dava açacağım
Er, olayla ilgili "Köpekler K9 şirketinden George Bey'in izniyle ve veterinere danışıldıktan sonra kınalandı" dedi. George Marin ise bu açıklamaya karşı çıkarak şunları söyledi: "Boya yapılmasına karşı çıkmıştım. Ancak bana kınanın köpeğe zarar vermeyeceğini söylediler. Meğer kınaya alerjisi varmış. Çok üzgünüm çünkü Nora benim köpeğimdi, yönetmene dava açacağım."

Nora'nın Fotoğrafları

Kaynak: Hürriye.com.tr

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 19:33   #42
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Ben de bu sabah aynı haberi içim sızlayarak okudum. Bu nasıl bir sanat anlayışı Dilime kötü sözcükler geliyor en iyisi susmak...

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 16:17   #43
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Film çekerken hayvan katletmekte sinan Çetin'in üzerine yok.
Sette utulan yavru kediyi hatırlarsınız.
Yıllar öncesinde ise Silivri'de reklam çekimi için binlerce muhabbet kuşunu boş arazide doğaya salmıştı...

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2010, 20:41   #44
Ağaçsever

gündöndü's Avatar

Giriş Tarihi: 19-10-2010
Bu olay nasıl neticelendi? Bilen var mı?

gündöndü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2010, 12:10   #45
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Ölü ya da canlı, farketmez. Olmamış, hiç olmamış!
Bunu yapanlar, başlarını yastığa koyduklarında, uyuyabiliyorlar mı acaba?

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2010, 12:40   #46
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emine Aktaş Mesajı Göster
Bir gün, daha gerçekçi olmak adına insanlar da öldürülürse şaşmayın...
kelimesi kelimesine katılıyorum

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024