agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-09-2013, 03:13   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Hayvanlar arası ilişkiler

Arkadaşlar, köpeklerle horozların arası nasıldır? Bahçede ikisi de kavgasız sorunsuz yaşayabilir mi?

Bir de; yılana karşı tavuk-horoz'un caydırıcılığı nedir? Mesela 1 metre uzunluğundaki yılanlara karşı mı etkilidir yoksa küçük olanlara mı? Ve bu etki nasıldır? Bahçeden uzak mı tutarlar korkutarak yoksa öldürürler mi? Tecrübesi olan arkadaşlar cevaplarlarsa sevinirim... Çok teşekkürler. (Forumu uzundur takip ediyordum, bugün başıma yılan olayı geldi, üye oldum )

Teltel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2013, 07:09   #2
Yeni Üye

Kartopu's Avatar

Giriş Tarihi: 26-07-2011
Benim akbaşım oyun oynamak istiyor ama öyle sert ve ağır ki eli... Tavuklarım acıksa direkt hamle yapıp üzerlerine atlıyor. Çoban ırkından oldugundan mı? Tavukları canlı oyuncak gibi algıladığından mı? Doğrusu bilemiyorum. Ama ben aynı zamanda serbest bırakmıyorum ikisini...

Yılanlar hakkında hiç bir fikrim yok. Sorunuza gelen yanıtlar beni de bilgilendirecek)

Kartopu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-09-2013, 21:31   #3
Ağaç Dostu

efe-can's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2008
Sn. Teltel..
Ben Kangal kırması köpeğimi bir kaç aylık iken aldım. Tavuklarla birlikte büyüdü. Şimdi nerede ise yemeğini bile paylaşıyor. Yazın ağaç altında uyur iken aynı mekana tavuklarda tünüyor. Ama bundan önce safkan bir Kangal köpeğim vardı, yemeğine dokundurmazdı, serbest dolaşmasına rağmen o da tavuklara zarar vermedi. Bir kere komşudan bir hindi yavrusu aldım hemen bahçeye bıraktım. O gün şehre inmiştim. Akşam geldiğimde hindi yavrusunun ölüsünü aldı geldi önüme koydu. Anlaşılan o kendince YABANCI olan hayvanı haklamıştı. Benim arkadaşım yetişkin bir kurt köpeği aldı. Tavukları koruyacağı yerde yakaladığını yedi.
***Yılanlar tavuklardan çekinir. Bir tavuk tek başına bir şey yapamasa da, anında örgütleniyorlar, yılan küçükse midelerine indiriyorlar, yılan büyükse, kaçacak yer arıyor....selamlar....

efe-can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024