agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen ilksenozturk
  • 1 Gönderen pria
  • 1 Gönderen lusoari

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2012, 02:46   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Euro 2012 için hayvan katliamı

HAYTAP - Hayvan Hakları Federasyonu sitesinden alıntıdır:

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi sokaktaki kedi ve köpeklerden kurtulmaya çalışan Ukrayna hükümeti hayvanları henüz canlıyken yakarak itlaf ettiğine dair kuvvetli istihbaratlar gelmeye başladı.

UEFA Başkanı Michel Platini, ülkeye ziyareti sırasında sokak hayvanlarının fazlalığı karşısında endişelenince, Ukrayna Hükümeti sorunu bu hayvanları öldürerek çözme yoluna gitti.

Şampiyonanın yapılacağı Lysychansk şehrinde hayvanlar vuruluyor ve hâlâ canlılarken 900 derecelik fırınlara atılıyor. Ukraynalı yetkililer mobil bir krematoryum kullanarak kısırlaştırılmış hayvanları itlaf ediyor. Köpek yakalayıcıları ve şoförlerden oluşan mobil ekip hayvanları vurmak için silahlı geziyor. Mobil krematoryum diğer şehirlere ve ilçelere de kiralanıyor. Ukraynalı hayvan hakları aktivistleri bu uygulamayı bir yıldan fazla bir süredir protesto ediyor, UEFA operasyon müdürü Martin Kallen da hayvan kontrolü adı altında yapılan hiçbir zulmü onaylamadığını söyledi ancak uygulama halen sürüyor.

Binlerce köpeğin zehirlenerek, yakılarak vahşice itlafı dünya çapında da tepkiye neden oldu. Hatta bu vahşete karşı imza kampanyaları başlatıldı. İtlafa karşı 500 bin imza toplamayı hedefleyen kampanya şimdiden 462 bin imzayı geçti.

http://www.thepetitionsite.com/2/tel...animals-alive/ adresinden siz de imza kampanyasına katılabilirsiniz.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 10:00   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın KelebekÇalısı, imzaladım. Canlı sevgisinin bir bütün olduğunu inanıyorum. Bir kedi yavrusunu, minik bir kuşu, bir köpeği ,bir bitkiyi sevmeyen, eziyet eden bir insanın , bırakın insanları, bir insan yavrusunu (kendi yavrusu olsa bile) gerçekten sevebileceğini düşünmüyorum. Sevgilerimle...

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 16:44   #3
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
ben de imza verdim.
imza kampanyaları düşündüğümüzden çok basit (1 dakika bile sürmüyor) ve düşündüğümüzün binlerce katı etkili...

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2012, 18:13   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sevgili İlksenozturk , O kadar da basit değil . Yarım ingilizce, yarım bilgisayar ile en az 10 dakika uğraştım. Sonuçta nasıl olduysa adım görünmüyor 513879 benim imzam Sevgilerimle...

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 01:41   #5
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
Sayın KelebekÇalısı, imzaladım. Canlı sevgisinin bir bütün olduğunu inanıyorum. Bir kedi yavrusunu, minik bir kuşu, bir köpeği ,bir bitkiyi sevmeyen, eziyet eden bir insanın , bırakın insanları, bir insan yavrusunu (kendi yavrusu olsa bile) gerçekten sevebileceğini düşünmüyorum. Sevgilerimle...
Sayın gçakar,

Bu konudaki tepkinizi ortaya koyduğunuz ve duyarlılığınız için sizi kutluyorum.

Eski 06-01-2012, 11:25   #6
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Dün imza vereceğim diye siteyle cedelleşirken ismim görünmediği için yapamadım sanmıştım. Bugün baktım imzam görünüyor.

agaclar.net'teki arkadaşlardan daha çok destek bekliyoruz, lütfen bu vahşetin durdurulması için imza verelim.
Doğa; insan, hayvan ve bitkileriyle bir bütündür. agaclar.net'tekiler daha çok bitkilerle ilgileniyor ama hepsinin son derece hassas hayvanseverler olduğundan da eminim.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 12:03   #7
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Bir de çok rica ediyorum, imza verenler bu başlıkta belirtsinler ki bizler de burada destek geldiğini görüp biraz rahatlayalım.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2012, 23:34   #8
Ağaç Dostu

gultar's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2009
Ben de imza verdim, bir hayvansever olarak linki mail gurubuma da göndererek hepsinin imza vermesini rica ettim. İnanıyorum hepsi verecektir.

gultar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2012, 00:47   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2011
ben 25 kasımda imzalamışım bunu ya.

bertunum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2012, 01:48   #10
Ağaç Dostu

İmza kampanyasında hedef 750.000 olarak verilmiş, an itibari ile 512.358 kişi imzalamış. Kampanya eylül ayından bu yana sürüyor. Ben haberdar olduğum anda sizlerle paylaştım. İmza kampanyasından sizler de etrafınızdaki duyarlı insanları haberdar ediniz lütfen. Teşekkür ediyorum.

Eski 16-02-2012, 03:02   #11
Ağaç Dostu

An itibarı ile imza kampanyasında toplam imza 529.547 ye ulaşmış durumda. Dünya kamuoyunun bu konuya ilgisinin epey bir zayıf olduğu anlaşılıyor ne yazık ki...

Eski 24-01-2015, 21:30   #12
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
2012 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi sokaktaki kedi ve köpeklerden kurtulmaya çalışan Ukrayna hükümeti hayvanları henüz canlıyken yakarak itlaf ettiğine dair kuvvetli istihbaratlar gelmeye başladı.

UEFA Başkanı Michel Platini, ülkeye ziyareti sırasında sokak hayvanlarının fazlalığı karşısında endişelenince, Ukrayna Hükümeti sorunu bu hayvanları öldürerek çözme yoluna gitti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Sarıyer, Kısırkaya'da inşa ettiği, içinde hayvan deneylerinin yapılacağı laboratuvarların ve hayvan yakma odalarının (krematoryum) yer aldığı, 20.000 hayvan kapasiteli tecrit ve itlaf merkezi de, Türkiye’de Batıdaki modellerinden yaklaşık iki yüz yıl sonra hız kazandırılan şehirlerin hayvansızlaştırılmasının arkaplanını oluşturan hukuksal, ekonomik, mekansal ve politik mantığın nasıl bir dönüşümden geçmekte olduğunun, yeni Türkiye’nin şehircilik anlayışındaki tahrip edici uygulamaların ne yollarla ve hangi itkilerle enformelliği, mevzuata aykırılığı, hayvana yönelik şiddet, katliam ve kanunsuzluğu kanunsallaştırdığının en iyi örneklerinden biri.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi , 20 bin hayvan kapasiteli itlaf ve deney merkezi kurdu

Çok korkunç...
Bunu yapan da 'muhafazakar' bir partinin Belediyesi..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2015, 09:45   #13
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Böylesine saçma bir dünyada yaşamak zorunda olduğum için ve insan olmak zorunda olduğum için utanıyorum bu ne ya!
Benim gözümde ister bilim için, isterse keyif için olsun hayvanları katletmek suçtur. Bugün hayvanlara zarar veren yarın öbür gün kim bilir ne yapar?
Hayatta minicik karıncadan tutun, kocaman balinaya kadar her bir canlının ekosistemdeki rolü çok önemli ve bunlardan birisinin bile yok olması demek ileride insanlığın üstüne eksi olarak yansıyacaktır. Tabii anlayan yok...

pria beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024