agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen Sûz-i Dilârâ

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-04-2017, 17:54   #1
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Tarsus Hayvan Barınağı İçin Yaş Mama Kampanyası

Bir süredir buradaki barınağa gidiyorum, aslında haftada iki gün gider bir işlerin ucundan tutarım diyordum ama öyle değilmiş.

İlki insan -hele de benim gibi öncesinden hayvansever olunca- o kara gözleri ne kadar özlediğinin farkına varıp istese de gitmemezlik edemiyor.

İkincisi o kara gözlerin size ihtiyacı olduğunu gördüğünüzde zaten gitmeden edemiyorsunuz.

Barınak ihtiyacı karşılamıyor, her gün onlarca köpek geliyor, hayvan sahiplenmeye ise şu son haftadır birkaç kişi dışında gelen olmadı.

Barınak çalışanları çok çok iyi niyetli, hayvanseverlerin isteklerini hiç geri çevirmiyorlar. İçimizi azıcık da olsa rahatlatacak her değişiklik hemen yerine getiriyorlar.

Çalışmalarına ben şahidim ama yetersiz personelle, insan gücünün de bir sınırı var.

Ve ihtiyaçlar söz konusu olunca onları da aşan bürokrasi herkesin belini büküyor.

Barınak sorumlusuyla konuşup yavruların olduğu kısmın bakımını üstlenmek istediğimi söyledim.

Kasaplardan kemik toplama maceram yine başladı. Bazı yavruların yediklerini kustuklarını ve çıkardıkları parazitleri görünce işe önce temizlikten başlamaya karar verdim.

Dün ve bugün oradaki bütün tahta, halı, kap ne var ne yok çıkarıp fırçayla ova ova temizledim. Şimdi güneşteler kuruyorlar.

Bütün fazlalıkları çıkarıp attım alanı genişlettim.

Yarına kulübeleri temizleyip sileceğim, onları çıkaramıyoruz, yerlere temiz, alanın bir kısmına temiz toprak bir kısmına da küçük çakıl bulabilirsem serpeceğim. Günlük çişlerini alıp izlerine kireç dökmem gerekecek. 15 günde bir düzenli köşe bucak da temizlik.

Bugünlük yavruların gözlerini temizleyip sildim, ilaçlarını damlattım. Çok hasta olanları ayırıp veterinerle tedavilerine başladık, ancak bugün ikisini kaybettik ne yazık ki.

Bilenler biliyor, iki çocukla elimden geleni yaptım, çocuklar mutfakta oturup camdan beni izlediler. Arada ağlayıp kriz çıkararak.

A_NOMAD beğendi.
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2017, 18:00   #2
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Durum raporu kısaca bu.

Sorumluluğunu aldığım bu alanda 30 civarı (bugün gelenler hariç en az 10 diyorlardı) yavru var.

Bu yavrular için yaş mamaya ihtiyacım var. Buradaki SSK yemekleri barınağa gönderiyor ama yavrular için uygun değil (aslında hiç biri için uygun değil).

Göndermek isteyenler olur bu başlığı açtım. Adres-tel bilgileri için özelden haberleşiriz.

Barınaktakilerin bu girişimimden haberleri yok, yolda aklıma geldi, yazıyorum.

Eski 05-04-2017, 18:06   #3
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Başlıkta belirttiğim gibi sadece yaş mama rica ediyorum arkadaşlar gönderecek olanlardan.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024