agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar / Genel
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-08-2008, 22:54   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2008
Hayvan Dövüştürme

uol

Düzenleyen omereser : 02-04-2011 saat 03:52
omereser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2008, 23:04   #2
Ağaç Dostu

cello_001's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2008
lütfen bi konuya açıklık getirelim hiç bir köpek saldırgan değildir herkezin canavar dediği pitbull aslında çocuklarla çok iyi anlaşan sahibini ölümüne koruyan bi ırktır.lütfen köpekleri canavar olarak tanımayalım köpekler canavar değildir düşüncesiz köpek sahipleri canavardır.

cello_001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2008, 23:27   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2008
Haklısın sorun insandan kaynaklanıyor zaten. Hayvanlar genel olarak ya dişi için mücadele ederler ya da alan savunması yaparlar. Onları ringe çıkarıp dövüşmeye zorlayan da insanın içindeki vahşice istekler.

omereser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2008, 02:04   #4
Ağaç Dostu

Onur G. HİTİT's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2006
Galeri: 10
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cello_001 Mesajı Göster
lütfen bi konuya açıklık getirelim hiç bir köpek saldırgan değildir herkezin canavar dediği pitbull aslında çocuklarla çok iyi anlaşan sahibini ölümüne koruyan bi ırktır.lütfen köpekleri canavar olarak tanımayalım köpekler canavar değildir düşüncesiz köpek sahipleri canavardır.
Katılıyorum. Dayımda vardı, ben de bakmıştım, onunla sürekli oynardım. Son derece akıllı, oyuncu bir şey idi. Aynısından bir arkadaşımda da vardı ve o da son derece uysal idi. Buna rağmen, hayatımda gördüğüm en saldırgan köpek pek çok kişiye göre "uysal" olarak bilinen kurt köpeği idi.

Bence iş hayvanın eğitiminde bitiyor.

Onur G. HİTİT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2008, 02:32   #5
Ağaç Dostu

cello_001's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Onur G. HİTİT Mesajı Göster
Katılıyorum. Dayımda vardı, ben de bakmıştım, onunla sürekli oynardım. Son derece akıllı, oyuncu bir şey idi. Aynısından bir arkadaşımda da vardı ve o da son derece uysal idi. Buna rağmen, hayatımda gördüğüm en saldırgan köpek pek çok kişiye göre "uysal" olarak bilinen kurt köpeği idi.

Bence iş hayvanın eğitiminde bitiyor.
arkadaşlar eğitimden çok daha önemli bişey var köpeğinize sevginizi vermeniz gerekir ona sevginizi hisettirin oda sizin için canını versin

Eski 24-08-2008, 16:33   #6
Ağaçsever

kiwici77's Avatar

Giriş Tarihi: 08-08-2008
Hayvan eğitimi gerçekten çok önemli, özellikle güçlü, iri ve karakterli bir köpeğiniz varsa.
Yavru iken alıp büyüttüğümüz dostlarımıza, özellikle 1 yaşından sonra haksız yere şiddet uygularsak veya ceza verirsek emin olun bunu unutmayacaktır, ilk başta diş gösterirler, işte o zaman film kopmuş demektir. Konu dışına çıktıysam affola...

kiwici77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2008, 21:21   #7
Ağaç Dostu

cello_001's Avatar

köpeğinize hiç bir şekilde ne yaşta olursa olsun şiddet uygulamayın aksi halde köpeklerde alfa sendromu olabilir (alfa sendromu köpeğin kendini üstün gösterme istegidir. özetle...) bu yüzden köpeğinize sevgi ile yaklaşmalısınız sevginizi hissederse size asla ihanet etmez.(bu arada köpeğe yemek verip gezdirmekle sevgi hissettirme olmaz.

Eski 30-07-2009, 23:13   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2008
hayvan dövüştüren insanları şiddetle kınıyorum!
hayvanlarımıza sevgi aşılamamız gerekirken ne diye şiddeti öğretiriz?
televizyonda denk gelmiştim bir realty show'da kan revan içinde kalan hayvanlara.
ağlayarak izlemiştim sabaha kadar uyuyamamıştım.
yazık çok üzülüyorum o zavallı hayvancıklara.

sükunet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2009, 00:42   #9
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Rahmetli Dedem horoz dövüştürürdü, kendinin kıymetli horozuda vardı, belki zanice fakat atasından öyle görmüş.

Birde boks spor olarak görülmesiyle aynı bir bakış açısı aslında.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2009, 00:44   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2008
Köpeklerimiz sahiplerinin kişiliğini alırlar derler. Sahibi adam değilse hayvanlarımız ne yapsın!!!

Oğuz Alper Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2009, 01:16   #11
Yeni Üye

habitad's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
Birde boks spor olarak görülmesiyle aynı bir bakış açısı aslında.[/QUOTE]

Ben bu düşüncenıze katılmıyorum.Hayvanların kendi iradelerinde olan bişey olsa amenna fakat burada zorakı bır durum söz konusu.Ama boks oyle değil.Seversiniz ya da sevmezsiniz o ayrı konu ama hayvanların döğüştürülmesinin makul ve mantıklı hiç bir açıklaması olamaz,Birde ilk mesajda sayın ömerin ''Köpek yaratılış olarak saldırgan bir hayvandır'' sözüne kesinlikle katılmıyorum.Hiç bir hayvan açlık yahut tehlike dışında saldırgan değildir.Aksinine kanıtlayacak birini görmedim henüz..saygılar...

Düzenleyen habitad : 31-07-2009 saat 01:21 Neden: ilave
habitad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2009, 14:06   #12
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Pitbull'lar karnı tok keyfi yerinde olsun gine saldırgandır.
Ben hayvan dövüşüne karşıyım mesajımla yanlış anlaşılmayayım onlara(dövüştürenlere) doğal gelmesini anlatmaya çalışıyorum.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2009, 10:20   #13
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Sayın delimus, hayvan dövüştürenler boks sporuyla ilgilenseler hayvanları dövüştürmekten vaz gecerlerdi.
Boks spor olarak görülmedigi sürece sokak kavgaları ve hayvan dövüştürmelerinin önüne gecilemez.
Gençler içindeki hırcın ve şiddet eylemlerini antremanlarda ve musabakalarda sportif karşılaşmalara dönüştürebilir.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2009, 23:15   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Hayvanları ölümüne boğuşturmak dövüştürmek doğru değil arkadaşlar.Onlara da canı ALLAH verdi. Tek günahları yeryüzündeki sahiplerini seçememek.Sürekli horoz dövüştüren bir kişinin çocuklarının gözlerinin sıkıntılı doğduğunu bizzat duydum. Çocukları da gördüm. -Burada yanlış anlaşılma olmasın her engelli doğan suçlu değildir.- Takdir-i İlahi olan da var saygı duyarım hepsine...SELAMLAR...

güvercin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2009, 10:23   #15
Ağaç Dostu

şahin05's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2009
Hayvan dövüştürmek , illaki vahşice bir durumdur tasvip etmek mümkün diildir , lakin antalya ve denizlide festival olarak düzenlenen köpek dövüşlerinden gördüğüm izlenimlerimi aktarmak istiyorum. 1: Kesinlikle her köpek kendi denginle dövüştürülmektedir 2;yenilen köpek kuyruğunu arka iki bacağının arasına sıkıştırırsa yenilmiş sayılır dövüşe son verilir. 3: köpek eger havlama yerine çenileme sesi çıkarırsa (keu keu )diye yenilmiş sayılır. Bunlar orada gördüklerim, ve bende sizler gibi bu vahşeti köpek sahiplerine sorduğumda aldığım cevap şuydu ;İnsanlar boks yapıyor ringte ölüyor , Bizim ringte ölen hayvanımız yok, ayrıca biz onlara çok iyi bakıyoruz , dişlerini fırçalıyoruz ,tavuklu pilavla besliyoruz dedi ve ekledi ,biz dişiyi ringe getiripte ölümüne atmıyoruz köpekleri dedi ve kendince savunmasını yaptı. Ayrıca nette birçok köpek dövüş sitelerinin olduğunu gördüm.anavatanı afganistan olan bu olay , Türkiyedede çok yaygın diil. Ama bence horoz dövüşü daha vahşice horozun gagası düşüyor , iğneyle dikiyorlaR , **** horozun ayaklarına jilet bağlıyorlar , çok vahşice ,hiç bir haklı göstergesi olmayan bu olayın neresinden zevk alırlar anlamam?

şahin05 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024