agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Evcil Hayvanlar - Diğerleri
(https)

Beğeni Düzeni43Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-06-2010, 19:13   #121
Ağaçsever

Yagız's Avatar

Giriş Tarihi: 15-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi COYOTE Mesajı Göster
Sanırım daha çok ufak, dediğim gibi bence daha önce tavşanla ilgilenmiş bir veteriner bulursanız çok iyi olur,ben epey zorlandım çünkü...3 aydan sonra yaptırmaya başladım ben aşısını sizde iç parazit yaptırın ki içiniz rahat etsin. Tuvalet alışkanlığı kazanıyorlar kedi gibi alıştırırsanız bu sefer içiniz de rahat eder evdekiler dewww.juenpet.com da güzel tavşan ürünleri var yavru kedi tuvaleti alabilirsiniz örneğin, kemirgenler için tuvalet kumu ve talaşı da var.
Tabi külfetli biraz, ben tavşanımı ilk aldığımda yoktu onun için kendim bazı yöntemler geliştirmek zorunda kaldımbauhausdan 35*35 bir kare saksı tabağı aldım içine gazete katlıyorum üzerine de iki kat beyaz(boyasız)peçete koyuyorum. Tuvalet Kabını da mukavvadan yapıp dc-fix ile kapladığım(evimsi)şeyin içine yerleştirdim. Dilerseniz resim eklerim.
Benimki kafeste yaşamıyor...Balkon sayfamın ilk resimlerinde yaşaması için yaptırdığım yeri de görebilirsiniz. Yardımcı olabileceğim bir şey olursa seve seve...Kolay gelsin..
Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için hep içimde ona yeterince ilgi gösteremediğime dair bir his var iyi bakamıyormuşum gibi geliyor ama elimden gelenide yapıyorum terasımın fotoğraflarını koydum siteye terasa tahtalardan bi bolge ayırıp içine toprak koyup üstünede 2 taktlı yavşan kafeslerinden yapmayı düşünğyorum boylede kendi ufak kafesinden kurtulucak daha rahat edecektir.

Yagız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 19:30   #122
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2007
Galeri: 1
Rica ederim,terasınızı gördüm bol bol yer var kafesten kurtulusa bence de daha iyi olur...
Benim de ilk tavşanım olduğu için keşke şöyle yapsaydım ya da yapmasaydım dediğim şeyleri paylaşıyorum.

1. Tavşanlar öyle çok kucak sevmeyen hayvanlardır diyor ama bence kesinlikle ne yapın edin mıncık mıncık yaşayın ve kucağa alıştırın.. keyfine doyum olmaz sanırımPonponun minkken kucağımda uyuduğunu hatırlıyorum süper bişeydi...

2. Dışarıya kefesi ile çıkarıp çimlere kafesini bırakın sizde takip edin tabi,alışssın ben alıştırmadım çok pişmanım

3. Ben hep kuru mama yedirdim,zaman zaman salatalık havuç,muz,kuru üzüm,fındık vs veriyorum ama biraz fazla yese ishal oluyor kuru mamaya daha alışık, yiyeceğe de alıştırmak önemli..fazla marul vermeyin bence, maydonoz olabilir..ha bu arada yavru tavşan maması da var dediğim adreste

Çiçeklerle de haşır neşirsiniz sanırım evini düz çatılı ve yüksek yaparsanız çiçeklerinize de yer olur..
Bir de son olarak kartondan tüneller yaparsanız iyi olur,kuytuya ihtiyaçları var kemiriyorlar da...

Umarım tavşanı aldığınıza alacağınıza pişman olmadınız sayemde

COYOTE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 19:34   #123
Ağaçsever

Yagız's Avatar

Alıntı:
Rica ederim,terasınızı gördüm bol bol yer var kafesten kurtulusa bence de daha iyi olur...
Benim de ilk tavşanım olduğu için keşke şöyle yapsaydım ya da yapmasaydım dediğim şeyleri paylaşıyorum.

1. Tavşanlar öyle çok kucak sevmeyen hayvanlardır diyor ama bence kesinlikle ne yapın edin mıncık mıncık yaşayın ve kucağa alıştırın.. keyfine doyum olmaz sanırımPonponun minkken kucağımda uyuduğunu hatırlıyorum süper bişeydi...

2. Dışarıya kefesi ile çıkarıp çimlere kafesini bırakın sizde takip edin tabi,alışssın ben alıştırmadım çok pişmanım

3. Ben hep kuru mama yedirdim,zaman zaman salatalık havuç,muz,kuru üzüm,fındık vs veriyorum ama biraz fazla yese ishal oluyor kuru mamaya daha alışık, yiyeceğe de alıştırmak önemli..fazla marul vermeyin bence, maydonoz olabilir..ha bu arada yavru tavşan maması da var dediğim adreste

Çiçeklerle de haşır neşirsiniz sanırım evini düz çatılı ve yüksek yaparsanız çiçeklerinize de yer olur..
Bir de son olarak kartondan tüneller yaparsanız iyi olur,kuytuya ihtiyaçları var kemiriyorlar da...

Umarım tavşanı aldığınıza alacağınıza pişman olmadınız sayemde
Yok hayır estafurullah ben sadece hayvanların kafeslerde büyütülmesine karşı birisiyim ve her yanına gidişte 2 ayağının üstüne kalkıyo ya da burnunu kafesin tellerinden çıkartıyor beni burdan çıkart gibilerinden içim acıyor ozaman evin içinede salınca kemirme yapmıyor fakat heryere pisliyor elektirik süpürgesiyle peşinde koşuyorum benide hiç takmıyor dışarı çıkana kadar çıktıktan sonra suratıma bakmıyor çok çıkarcı yani

Eski 19-06-2010, 21:49   #124
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Ponpon da kuru üzüm sayesinde mıncıklanıyor bol bol...demek tavşan kısmı rüşvetçi
tuvalet eğitimine yavaş yavaş başlarsanız sıkıntı olmaz..kolay gelsin

Eski 19-06-2010, 21:59   #125
Ağaçsever

Yagız's Avatar

Alıntı:
Ponpon da kuru üzüm sayesinde mıncıklanıyor bol bol...demek tavşan kısmı rüşvetçi
tuvalet eğitimine yavaş yavaş başlarsanız sıkıntı olmaz..kolay gelsin
Başlıycam zaten fakat önce kafesten kurtulup ona bi yuva hazırlamam lazım terasın bi kenarında sizinkide gerçekten çok sirin benimki türü gereği kulaklarını hiç kaldırmıyor sadece bisey dinlediği zaman çok hafif iç kısmı dışarı gelicek şekilde eğebiliyor

Eski 19-06-2010, 22:05   #126
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Evet ya hollanda loplar çok şeker oluyorlar..Nereden almışlar acaba?..Belki ben de alırım hem Ponpon'a arkadaş olur

Eski 19-06-2010, 22:10   #127
Ağaçsever

Yagız's Avatar

Bilmiyorum ama eminönü diye tahminim var da sanırım siz giresundasınız

Eski 19-06-2010, 22:14   #128
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Teşekkür ederim, bir bakarım Eminönü'ye gidince....

Eski 22-09-2010, 20:44   #129
Ağaçsever

Yagız's Avatar

sevgili coyote sizden bir konuda yardım isteyeceğim.Tawsanımın kafa kısmındaki tüyler gözle görülür şekilde kısaldı.Butun vücudunda upuzun tüyleri warken sanki kafa kısmı traş edilmis gbi bunun nedeni ne olabilir acaba bir bilginiz warmı ?

Eski 22-09-2010, 23:49   #130
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Sn Yagız benim tavşanım uzun tüylü olmadığından net bir şey diyemeyeceğim ama 15-20 gün önce Ponponunda sırtında bir yer diğer tüylere göre kısa kaldı ama şimdi normal tüy dökme zamanıydı malum mevsim değişiyor. Sizinki de tüy döküyordur mevsimsel muhtemelen ama veteriner olmadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim.
Tavşanınızı tarıyor musunuz? Bence alıştırın hem dökülecek tüyleri yalayıp yutmalarına mani oluyor hem de çok keyif alıyorlar..Resim eklerseniz görmüş oluruz bizde. Kolay gelsin.

Eski 28-09-2010, 20:24   #131
Ağaçsever

Yagız's Avatar

Buyrun sevgili coyote

Name:  28092010007.jpg
Views: 1946
Size:  26.8 KB

Name:  28092010006.jpg
Views: 1900
Size:  29.3 KB

kamil35 beğendi.
Eski 29-09-2010, 20:56   #132
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Sn Yağız tam anlayamamakla beraber bir kellik, yara falan yok sanırım değil mi? Ne desem boş ben evhamlı biri olarak tavşanınızı veterinerinize götürmenizi öneririm. Ne olur ne olmaz belki stresten dökülüyor da olabilir, tipine artık veterineriniz karar verip tedavi uygular. Kolay gelsin, dilerim birşey yoktur.

Eski 29-09-2010, 21:05   #133
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Bir ara bir çift tavşan besleyelim dedik. Çocuklar da seviyor elbette. Kontrol sırasında tavşan falan göremedik. Biraz araştırmayla tavşan yuvası dışına doğru galeri açarak toprak altında yuva yapmış, yavruları var. Dokunmadık bir süre geçti, tekrar uzun zaman yavruların gözükmediğini fark edince yeniden kontrol ettik. Yavrular toprak galerinin içindeyken ağzını tüyleriyle iyice kapatmış ve yavrular içinde ama açlıktan ama havasızlıktan ölmüşler. Demek ki tavşan yavrularını kıskanmış mı yoksa koruma amacıyla mı kapatmış anlayamadım.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2010, 00:32   #134
Ağaçsever

Yagız's Avatar

Thumbs down

Alıntı:
Sn Yağız tam anlayamamakla beraber bir kellik, yara falan yok sanırım değil mi? Ne desem boş ben evhamlı biri olarak tavşanınızı veterinerinize götürmenizi öneririm. Ne olur ne olmaz belki stresten dökülüyor da olabilir, tipine artık veterineriniz karar verip tedavi uygular. Kolay gelsin, dilerim birşey yoktur.
Yok hayır yarası falan yok sadece gördüğünüz gibi sanki makinayla traş etmişim gibi oldu yeni bir kedi aldım ewe surekli oynuyorlar omu yoldu diycemde o yolmuş olsa kökünden kopması lazım bunun gbi makineye vurulmuş gibi durmaması lazım veterinere götüreyim en iyisi sizinde dediğiniz gibi

Eski 30-09-2010, 20:52   #135
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Haberdar edin olur mu? Merak ettim ben de..

Eski 14-12-2010, 14:48   #136
Ağaç Dostu

the_mc's Avatar

Giriş Tarihi: 29-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cihan_as Mesajı Göster
Penelophe'den aldıgım pırtık 9 ad yavruladı hepsi saglıklı büyüyorlar.
oy oyyy maşallahhh Allah analı babalı büyütsün. benim dişi tavşanım daha bu kadar büyük değil ilk bahara doğru yavrulamaya hazır olur sanırım.

the_mc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2011, 10:15   #137
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-12-2007
Talking

bu da benim tavşanım zeytin .)))

Eklenen Resimler

kamil35 ve loveforlife beğendi.
Mısra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2011, 21:02   #138
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Yiğenim tavşan almış beyaz adı şimdilik tam koymasakta domates demeyi düşünüyoruz tavşanın bilmediğim bir huyunu keşfettim, bahçede çok rahat beslenebiliyormuş , 4 -5 gün önce çiftliğimizdeki ufak boş bir tavuk kümesimize koymuştuk ordan kaçtı, tam tüh üzüdüldük neredeki filan derken, akşam oldumu geri döndüğünü fark ettik, fazlada uzaklaşmıyor , canı istediği gibi otlanıyor akşam geri dönünüyor, hayret ettik, bugün 5. gün akşam gine kümesteydi, bizde kaçtığı yeri kapatmadık, umarım hep böyle devam eder .
Tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum, büyüdüğünde umarım dışarısı daha cazibeli gelmez çünki bizim burada tavşan avına çıkan çok.Bugün dışarda gördüğümde kaçmadı çok rahat yanı geldi yakaladım,
böyle çok mutlu fakat Sizce büyüdüğünde kaçar mı ?
Köpeklerim ve kedilerimde fazla rahat bıraktığını söyleyemem gerçi yakalayamıyorlar...
En kısa zamanda resimlerini koyucam ....

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2011, 21:42   #139
Ağaç Dostu

the_mc's Avatar

Giriş Tarihi: 29-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Delimus Mesajı Göster
Yiğenim tavşan almış beyaz adı şimdilik tam koymasakta domates demeyi düşünüyoruz tavşanın bilmediğim bir huyunu keşfettim, bahçede çok rahat beslenebiliyormuş , 4 -5 gün önce çiftliğimizdeki ufak boş bir tavuk kümesimize koymuştuk ordan kaçtı, tam tüh üzüdüldük neredeki filan derken, akşam oldumu geri döndüğünü fark ettik, fazlada uzaklaşmıyor , canı istediği gibi otlanıyor akşam geri dönünüyor, hayret ettik, bugün 5. gün akşam gine kümesteydi, bizde kaçtığı yeri kapatmadık, umarım hep böyle devam eder .
Tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum, büyüdüğünde umarım dışarısı daha cazibeli gelmez çünki bizim burada tavşan avına çıkan çok.Bugün dışarda gördüğümde kaçmadı çok rahat yanı geldi yakaladım,
böyle çok mutlu fakat Sizce büyüdüğünde kaçar mı ?
Köpeklerim ve kedilerimde fazla rahat bıraktığını söyleyemem gerçi yakalayamıyorlar...
En kısa zamanda resimlerini koyucam ....
büyüdügünde kacacagı kesin birşey
bahçeyi talan edicegide kacınılmaz bir gerçek ama
çok güzel oldukları için kıyamıyor insan besliyor.

birde bu soguk havalara çok dayanamaz küçük tavşanlar rahmetli olur. fazla yeşillik vermeyin isal olur gene rahmetli olur. hayırlı olsun tavşanınız.

the_mc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2011, 17:30   #140
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Sıradan bir tavşanım var.. Fakat bir gözü kahve rengi, diğeri ise mavi.. Nette biraz araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım.. Rastgele bir mutasyon sonucu oluştuğunu düşünüyorum..

Eklenen Resimler

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2011, 18:10   #141
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-10-2011
arkadaşlar merhaba benim bir tavşanım var adı miskin yaklaşık 9 ay önce almıştım geçen kış ocak ayı gibi almıştım ve daha 20 günlüktü bu yüzden evde besliyordum yaz gelince balkona aldık ve büyümüştüde balkon camlı yani kapalı çok rahat etti sedir var balkonda onun altına girip yatıyor geceleri sedire çıkıp dışarıyı seyrediyor falan bide ben hiç kafes kullanmadım özgür büyüdü istediğ zaman evin içinde geziyo istediğ zaman balkona yerine gidiyo yalnız bu kış ne yapıcam bilmiyorum acaba balkonda üşür mü **** nasıl bi yer ayrlamalıyım ona

anesal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2011, 21:40   #142
Ağaçsever

..bg..'s Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2010
Bunlarda benim hollanda loplarımdan ikisinin yavruluk hali.

..bg.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2012, 03:35   #143
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2012
Off Arkadaslar Keşke daha önce arastıysaydım tavsanları . *** de bi tane tavsanım vardı 10 gunlukdu geldıgınde cok tatlıydı adı can can dı . Onu izliyemekdeb cok keyif alıyordum bana her bakışında o yüzündeki masumiyet ve tatlılık bana sevgi aşılıyodu . Ama nsl olduysa onu kaybettim nerdeyse ağlıcakdım gözlerim doldu . bi sabah bakdım yerde baygın şekilde yatıyodu aldım hayvan hastanesine yetiştiremedm abim vetenire götürmüş yarın saatden fazla yaşamaz demiş *** elimde öldüüüü elimde wıyykk wıykk die bağırıp titredikden sonra bi daha hiç hareket etmedi Galiba isal olmuştu.... Bu ishal in çözümü nedir ?2. tavsanımında ölmesini istemiyorum

HayLaz-33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2012, 16:22   #144
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

uzuldum ben de. Oncelikle yesillik vermeyin meyve vs de vermeyin. Juenpet sanal markette tavsanlar icin ishal likit satiliyor alabilirsiniz. Mersinde bulabilirsiniz mutlaka hazir tavsan mamasi kullanin juenpette yavrular icin ayrica yem var
bu minik dostlarda buyuk problem aman dikkat edin ne olur.

Eski 24-06-2012, 12:06   #145
Yeni Üye

popsie's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2012

Yuki Hanım park gezmesinde...

Eklenen Resimler

popsie Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2012, 23:04   #146
Yeni Üye

popsie's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2012
Daha önce yazılmış olabilir belki ama hatırlatmakta fayda var; tavşan kakasından şahane çiçek gübresi oluyor.

popsie Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 10:37   #147
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Merhabalar,

Bu aralar başım yavru hayvanlarla dertte. Yaralı ve düşkün hayvan bulma konusunda rekor kırmış vaziyetteyim, gün geçmiyor ki bir yavru bulup onunla ilgilenmeyeyim.

Bu sefer de bir çığlık-viyaklamayla pencereye koştum. Bu ses neye aittir derken koskocaman bir kedinin ağzında tuttuğu birşeyi boğmaya çalıştığını gördüm. Önce yavru kedi sandım ama yanına gidince tavşan olduğunu anladım. Garibim minnacık avuç kadar tavşan nereden çıktıysa kediye av olmuş.

Sağolsun yardımlarla kediyi kovalayıp yavru tavşanı alabildik. Boynundan ve gözlerinin altından yaralanmıştı. Akşam saatlerinde İstanbulun çeşitli semtlerinde veteriner veteriner dolaşıp (hiçbiri tavşanlarla ilgilenmek istemedi), çok da ehil olmayan bir sosyete veterineri bulabildim. Muayene, pansuman ve antibiyotik için bütçeme göre servet ödedikten sonra onu oraya geçici olarak bıraktım.

Sahiplendirmeye çalışacaklarını söylediler ama sosyetede tavşanı kim alsın, ancak pet-shoplara satar diye düşünüyorum. Pazartesiye kadar onlarda kalacak, sonra haberleşeceğiz.

Apartmanda kedimle beraber yaşıyorum. Geçici olarak belki bakabilirim ama kedimin avcılığından korumam çok zor olacak. Bahçeli veya geniş balkonlu birisi belki sahiplenebilir diye buraya yazıyorum. Alabilecek olan varsa...

Cinsiyeti ne inanın bakma fırsatım olmadı. Avuç içi kadar beyaz; kulakları kahverengi. Fotoğrafını da çekemedim ama çok şinin pofuduk birşey.

loveforlife beğendi.
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2012, 02:05   #148
Ağaçsever

simetri's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Coyote nicki alıp rabit profil resmi kullanmak nasıl bişi. çözemedim.

COYOTE beğendi.
simetri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2012, 16:38   #149
Ağaç Dostu

COYOTE's Avatar

Hic aklima gelmemisti celiski diyelim

Eski 29-11-2012, 18:34   #150
Ağaçsever

simetri's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2012
Alıntı:
Hic aklima gelmemisti celiski diyelim
Sağlık olsun.

simetri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024