agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Etobur Bitkiler (http://www.agaclar.net/forum/etobur-bitkiler/)
-   -   Ankara'lı etobur bitki severler (http://www.agaclar.net/forum/etobur-bitkiler/2135.htm)

denizakvaryumu 20-10-2006 13:36

Ankara'lı etobur bitki severler

Ankara da yaşayan etobur bitki severler ,

fikir ve tecrübelerimizi paylaşabileceğimiz, birbirimizden etobur bitki alışverişi yapabileceğimiz toplantılar düzenleyelim diyorum.

Bu konudaki fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Oğuz Sağlam 20-10-2006 13:44

Karnivor bitki sahibi olmak için 4 yıllık eğitim sürecini tamamlamam ve ardından başarılı bir staj dönemi geçirmem lazım ;) .

Haliyle 3,5 yıl sonraki ilk toplantınıza katılabilirim.

denizakvaryumu 20-10-2006 14:15

Oğuz Hocam,

hızlandırılmış eğitim var biliyorsunuz:D
Erkan Hocam sağolsun öğretmenimiz , her konuda yardımcı üstadımız...

Bu durumda, o kadar bekletmeyin lütfen...

Oğuz Sağlam 20-10-2006 14:28

Çok teşekkür ederim.
Ben gene de bildiğim gibi ağır ve emin adımlarla yol alayım.
Ancak karnivor bitki muhabbeti olursa dinlemek üzere katılabilirim. ;)

praecox 20-10-2006 15:01

:p
Anlaşılan buradan ben Ankara'ya açık öğretim vermeye başlamam gerekiyor yoksa kürsümü asistanlarım kapıcak.:rolleyes:

murare 20-10-2006 15:15

Ya severler burda da satarlar nerde. Bu etobur bitkileri bir kaç çiçekçiye sordum lakin yok. Nereden bulabilirim bu arkadaşları.

praecox 20-10-2006 17:12

Ne arıyorsunuz sayın murare? hangi türü?:confused: Özel bir hybrid mi sp.'mi ssp.'mi???
P.Coelho'nun Alchemist'ini (simyacı) eminim okumuşsunuzdur.:D

murare 26-10-2006 11:31

Simyacıyı okudum ama demek istediğinizi anlayamadım kusura bakmayın. Ne aradığıma gelince bu bitkileri ilk kez burada tanıdım, pek bilgim yok, bakabileceğim ufak birşey arıyorum. Bakımı kolay çok fazla birşey istemeyecek çiçeklerimin dibinde uçuşan küçük sineklerle beslenecek bir bitki. Belki devamı gelir hele bir tanışalım.

denizakvaryumu 26-10-2006 12:03

Drosera Capensis öneririm.Yeni başlayanlar için ideal,bir de akşamdan sabaha üzerine yapışan ufak böcekleri görebiliyorsunuz,Droseralar dışında bu olayı görmek pek mümkün değil.
Erkan Hocam sağolsun bana bir tane hediye etmişti,gözüm gibi bakıyorum bu sene 3.kez çiçek açacak ancak tohumlarından büyütmeyi başaramıyorum.

murare 26-10-2006 13:29

Mesela Ankara'lı bir arkadaş. Denizakvaryumu bu etcil otlar :) nereden temin edilebilir söylersen sevinirim.

denizakvaryumu 26-10-2006 14:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi murare
Mesela Ankara'lı bir arkadaş. Denizakvaryumu bu etcil otlar :) nereden temin edilebilir söylersen sevinirim.

Bu işin üstadı,benim akıl hocam Sayın Erkan Bey den temin edebilirsin..

http://www.agaclar.net/gallery/kateg...179&ktg_id=582
Bu tarih itibarıyla (benim de eklediğim resim dahil) Galeride resmi olan tüm etobur bitkiler Erkan Hocamın ürettiği etobur bitkilerdir.

http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=1931
bu linkte ise satışı var.

Bu arada ph 3 olan sarı torfu da almayı unutmayın.

murare 26-10-2006 16:21

Sağol denizakvaryumu.

praecox 26-10-2006 16:40

Sayın murare,

simyager biliyorsunuz ki aradığı hazineyi hemen hemen tüm dünyayı dolaşıp aradıktan sonra romanın ilk başlarında rüyalarına daldığı yerde buldu yani sizde dışarda aramayın üzerinde oturuyorsunuz gibilerden bir gönderme yapayım dedim. simyager romanı ile ilgisi o kadardı konumuzda...

murare 27-10-2006 10:48

Hııı sizinle konuştuktan sonra en azından anlamam gerekiyordu ama kusura bakmayın hocam.

denizakvaryumu 29-11-2006 00:06

ANKARA LI ETOBUR BİTKİ SEVERLER LİSTESİ

1-avukatkemal
2-mcdogan
3-denizakvaryumu

Hadi Hayırlısı, etobur bitki severler çoğalıyor...............:D

http://www.agaclar.net/gallery/album.php?id=583

avukatkemal 29-11-2006 01:27

koca ankaradan 4 kişimi :)

denizakvaryumu 29-11-2006 08:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi avukatkemal
koca ankaradan 4 kişimi :)

Sessiz bir çoğunluk takipte....:D

Başlangıç için 4 kişi de yeterli bir sayı.....Ancak 300 lt lik etobur bitki torfunu bölüşmek için ,hiç olmazsa 6 kişi olması lazım ki, adam başı 50 lt torf düşsün...

6 kişi olursak, ilk toplantıyı düzenleyeceğim...Çaylar ve simitler benden....:D

avukatkemal 29-11-2006 19:47

ne torfmuş :) hint kumaşı gibi.. ankaraya torfçu acacam yakında böle giderse

Mine Pakkaner 29-11-2006 21:10

Bu öyle heryerde bulunan ve her bitkiye kullanılan bir torf değil ama :)

praecox 29-11-2006 21:35

Hint kumaşı bulunur oldu hatta sanayi gelişdi boya bile hindistandan çinden nerde ise bedava denecek bir fiyata geliyor... asıl önemlisi üretilebiliyor devamlılığı var ancak sarı torf ise 1 mm bir yılda yükselen bir mamul vede petroldan evvel sphagnum torf reservlerimiz 350 milyon yıl sonra dünya (en azından avrupa) turba kömürüne dayanmı bitmiş durumda... olası reservlerin ise sökümü yasaklandı... kısıtlandı...
nerde ise. dolayısı ile tofçu açın bir dahaki sevkiyatı size 350 milyon yıl sonra gelirse bir balya da bana ayırın... :)
sorunu bu kezde biraz abartarak dramatize ederek anlatmaya çalışdım.
espridir yanlış anlaşılmaya.... Lütfen...!

avukatkemal 30-11-2006 20:00

bi blyası sizindir :) bu arada ankarada bazı çiçekçilerde ve koçtaşta torf adıyla satılan toprak nedir? ucuz da.. bu torf o torf değilmi :)

Mine Pakkaner 30-11-2006 20:19

Hayır değil Kemal Bey.

Bu arada siz de etobur yetiştiriciliği maceranıza başlamadan önce Sayın Praecox'un yazdığı bütün başlıkları okursanız bir ön bilgi sahibi olursunuz. Bu torf konusu da uzun uzun konuşuldu, orada görebilirsiniz.Hatta bu işin olmazsa olmazı.Uygun torfunuz yoksa etobur yetiştirme imkanınız da yok :)

denizakvaryumu 07-06-2007 12:18

Ankaralı etobur bitki sever arkadaşlar

Kienne nikli arkadaşla gartengold dan 40 lt lik etobur torfu almayı planladık...
Ankaradan başka katılmak isteyen olursa lütfen buraya yazsın..

4 kişi olursak 10 lt olarak paylaşırız diyorum...torf miktarından elimizde ne kadar çok etobur bitki olduğu belli oluyor :D

avukat kemal arkadaş seni 3.kişi olarak banko görüyorum :) ne dersin?

1-Kienne +
2-denizakvaryumu +
3-avukat kemal ?
4-

.

avukatkemal 07-06-2007 23:51

:) yazın beni de tabi.. erkan beyi epey rahatsız ettik :D torfa 4 torfa 4

denizakvaryumu 08-06-2007 08:46

1-Kienne +
2-denizakvaryumu +
3-avukat kemal +
4-

Evet Ankara dan 4. kişi arıyoruz... olmazsa 3 kişi paylaşacağız...koçtaştan etobur bitki alıp da saksı değiştirmek isteyen Ankaralı arkadaşlara son çağrı...Uçak kalkıyor :)

Not:Gartengold la 40 lt üzerinden anlaşamazsak yine praecox hocayı rahatsız edeceğiz ...

.

Kienne 08-06-2007 10:32

Arkadaşlar, şu an itibariyle siparişimizi verdim. Bir aksilik olmazsa yarın (en kötü ihtimalle Pazartesi günü) 40lt torfumuz gelmiş olacak.
Bu arada sadece tek saksı değiştirecek olup, 5 - 10 lt istemeyen birkaç kişiye daha az da verebileceğimizi düşünüyorum.

denizakvaryumu 08-06-2007 10:48

Ankara'lı etobur bitki severler artık torf bulamama derdinden böylece kurtulmuş oldular...şimdi artık etobur bitkileri çoğaltma zamanı :D

sayın kienne torfu alacağımız yeri ve zamanı belirtin lütfen...

evet 4. kişi aranıyor eğer 4.kişi çıkmazsa bu payı da ben almak isterim..(kuzen senin için--bir koçtaş etoburcusu daha)

.

Kienne 08-06-2007 12:20

Teslimat adresi olarak kendi adresimi verdim (Yenimahalle). Eğer yarın gelirse yarın öğleden sonra **** Pazar öğlene kadar uğrayıp alabilirsiniz. Pazartesiye kalırsa akşam 19:00'dan sonra evde oluyorum. Uygunsa adresi özelden yollarım, değilse başka bir yol düşünelim.

denizakvaryumu 08-06-2007 14:23

Benim için uygundur...

.

avukatkemal 09-06-2007 18:12

teşekkürler..zahmet oldu size de..iyi tatiller..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kienne (Mesaj 115085)
Teslimat adresi olarak kendi adresimi verdim (Yenimahalle). Eğer yarın gelirse yarın öğleden sonra **** Pazar öğlene kadar uğrayıp alabilirsiniz. Pazartesiye kalırsa akşam 19:00'dan sonra evde oluyorum. Uygunsa adresi özelden yollarım, değilse başka bir yol düşünelim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024