agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Etobur Bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-03-2011, 09:52   #121
Ağaçsever

lunatic's Avatar

Giriş Tarihi: 29-10-2008
Malum sitelerde Gartengold'un baltık torfu balya olarak kalmamıştı. Küçük miktarlara da fahiş fiyat vermek istemedim. Bir balya başka bir siteden sipariş ettim. Biraz daha pahalıydı ama 2-3 ay bekleyemedim. Ankara'dan isteyen olursa maliyetine verebilirim. Postalamak 10lt bir torfu kargo dahil 8-10TL'ye getirebilir ekonomik olmaz ama çok lazım olan olursa gönderebilirim. Belki bizim kurumun anlaşmalı olduğu kargo şirketi indirim yapar. 10lt lik pet şişelere koyar gönderirim. Az önce kargodan aradılar. Sİze bir çuval gübre geldi geçerken alır mısınız yoksa oraya mı getirsinler diye sordular. Tercihleri muhtemelen 1. seçenekti. Artık iş yerine kadar getirecekler sonrasını da düşünürüz artık.

lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2011, 21:51   #122
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2011
dionaea aldım ama toprağı herşeyi hazır değiştirmeme gerek varmı yoksa zaten en uygununu mu kullanmışlarrdır çünkü toprağı fln nerden bulabileceğimi de bilmiyorum hiç bitki yetiştirmedim son derece acemiyim lütfen yardım edin. emeğinize sağlık şimdiden teşekkrler

yeldasezen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2011, 18:51   #123
Ağaç Dostu

ephesos's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2007
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yeldasezen Mesajı Göster
dionaea aldım ama toprağı herşeyi hazır değiştirmeme gerek varmı yoksa zaten en uygununu mu kullanmışlarrdır çünkü toprağı fln nerden bulabileceğimi de bilmiyorum hiç bitki yetiştirmedim son derece acemiyim lütfen yardım edin. emeğinize sağlık şimdiden teşekkrler
Keşke bir resim ekleseydiniz. Bitkinin görünümü normal ise değiştirmemenizi tavsiye ederim, etoburlarda torf değişimi şubat ve mart arası en uygun dönemdir, bitki dormansiyadan çıkmadan bu işlem yapılmalı mecburi durumlar dışında artık torf değişimi geçti geçiyor.
Aldığınız bitki bir yapı marketi bitkisi ise ilerki zamanlarda yavaş yavaş bozulmaya başlama ihtimali çok yüksek, ticari nedenlerden dolayı genelde dormansiya dönemi geçirtilmemiş bitkiler oluyorlar. Umarım sorun yaşamazsınız.

ephesos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2011, 00:01   #124
Yeni Üye

nazlı2323's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Gatay Mesajı Göster
Toprak sonunda buldum Perlitte tamam. Uygun bir saksı ayarladıktan sonra operasyonu yapacağım.
istanbulda nerede buldunuz acaba özelden yazabilirmisinz bu sitede kafam karışıyor hiçbirşey bulamıyorum teşekkürler

nazlı2323 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-09-2011, 20:54   #125
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-06-2011
Arkadaşlar dün kızım etobur bitki almış küçük bir saksıda saksı değişimi yapmak istiyorum fakat bu torfu bulunduğum yerde bulmam imkansız bana 1 saksı değişimi kadar torf gönderebilen varmı ücretlide kabulum yardım ederseniz sevinirim

selis beğendi.
nılgun_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2012, 15:18   #126
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2012
praecox merhaba baya araştırdım ama torf bulamadım.Bulduğm 50 kiloluktu onu da almak istemedim.Sizin hazır torf perlit karışımını sattığınızı okudum, bana da pttyle kapıda ödemeli olarak göndereblir misniz.Benim yaklaşık 150 tohumum var.Şimdiden çok teşekkürler, pttye vermeden fiyat konusunda beni bilgilendirirseniz çok iyi olur çok sağolun pm bekliyorm..

Ömer Can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 14:44   #127
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Arkadaşlar bu sarı torfu bulamıyorm yardım edebilecek kimse var mı?

Ömer Can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2012, 17:31   #128
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2007
Galeri: 10
Etobur bitki toprağı carnivorous 2 LİTRE drosera venus flytrap sarracenia cinsleri için özel - Toprak Ürünleri

Burada satılıyor.

saydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2012, 12:03   #129
Ağaç Dostu.

doğalbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2009
Galeri: 17
Sevgili Etobur bitki yetiştiricileri,

Etobur bitkilerde kullanabileceğiniz ürün olarak sphagnum moss veya beyaz baltık torfu olarak geçen torf konusunda yardımcı olabilirim. Sitemizde satışı yapılmaktadır. 10 litrelik paketlerde kullanıma uygun formda temin edebilirsiniz. 4 litrelik paket fiyatına ödeyeceğiniz tutar yerine 10 litrelik paketi temin edebilirsiniz. 10 litrelik paketlerde 6 Tl dir. Gardengold kalitesiyle siz değerli üyelerimizin hizmetindeyiz.

doğalbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2012, 21:40   #130
Ağaçsever

Weezer's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2007
Smoothgarden'dan alabilirsin.

Weezer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2012, 08:56   #131
Ağaçsever

ehtepot's Avatar

Giriş Tarihi: 22-12-2011
arkadaşlar merhaba,
''bana balık verme, balık tutmayı öğret'' sözünden hareketle bu toprağı satın almak yerine üretebilir miyiz diye bir süredir araştırıyorum. bu toprağın özelliği olan pH 3-3.5 değerini herhangi bir katkı malzemesi ile elde etmek mümkün görünmüyor. bu toprak düzenli yıkama yoluyla oluşuyormuş. yani etobur bitkilerin yaşama ortamı olan bataklık ve bol yağış alan yerlerde bulunuyor. ziraat mühendisi bir arkadaşım karadeniz bölgesinin toprağının bol yağış aldığından pH olarak düşük olduğunu söyledi. o bölgede yaşayan bir arkadaşımızdan rica etsek de analizini yaptırsa, eğer uygunsa firmalara bir dünya para vermek zorunda kalmasak nasıl olur?

ehtepot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 01:58   #132
Ağaç Dostu

torkulu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
arkadaşlar yetişkin fly trap big mounth , drosera caspensis satan varmı ?

torkulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2013, 14:47   #133
hks
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-12-2012
merhabalar bende venüs, Drosera spatulata, Drosera capensis, Sarracenia Fiona bitkileri mevcut. henüz çimlenme aşamasındalar ama ilerde bana torf lazım olacak. internette özel kitler satılıyor, içerisinde özel topraklar var ayrıca hazır torflarda mevcut. şuan elimde onlardan var ama bunlara güven oluyormu? internet sitesinin adını vermek uygunmu bilmiyorm ama herkesiz bildiği açık arttırma sitesi. ayrıca sizden temin ediliyorsa daha güvenilir olacağından sizi tercih etmek isterim. bunun için sizinle nasıl bir iletişime geçmem gerekiyor. özeldenmi mail atmalıyım?

hks Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2013, 03:20   #134
Yeni Üye

nazlı2323's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lunatic Mesajı Göster
Malum sitelerde Gartengold'un baltık torfu balya olarak kalmamıştı. Küçük miktarlara da fahiş fiyat vermek istemedim. Bir balya başka bir siteden sipariş ettim. Biraz daha pahalıydı ama 2-3 ay bekleyemedim. Ankara'dan isteyen olursa maliyetine verebilirim. Postalamak 10lt bir torfu kargo dahil 8-10TL'ye getirebilir ekonomik olmaz ama çok lazım olan olursa gönderebilirim. Belki bizim kurumun anlaşmalı olduğu kargo şirketi indirim yapar. 10lt lik pet şişelere koyar gönderirim. Az önce kargodan aradılar. Sİze bir çuval gübre geldi geçerken alır mısınız yoksa oraya mı getirsinler diye sordular. Tercihleri muhtemelen 1. seçenekti. Artık iş yerine kadar getirecekler sonrasını da düşünürüz artık.
birkaç yıldır etoburumun toprağını değiştirmedim acaba nerden bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden ***

nazlı2323 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2013, 15:49   #135
Yeni Üye

skosse3's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı2323 Mesajı Göster
birkaç yıldır etoburumun toprağını değiştirmedim acaba nerden bulabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz şimdiden ***
uygun olsun derseniz yurtdışı en mantıklısı ama mıktar olarak fazla gelebilir

Peatmoss Etil Bitkiler iin ph2.5-3.5 alman 20L - Trkiye'nin ilk ve tek HYDROGROW SHOP'u / Let's GROW !

Peatmoss torf 200 lt 4-4.5ph Orjinal Paket - Trkiye'nin ilk ve tek HYDROGROW SHOP'u / Let's GROW !

bunları önerebilirim ben ilkini alıp nephentes yetiştirdim ve gayet iyi durumda.

bir de zengarden var tabii ki. benim çok sevdiğim bir yer kendileri ustelik satış sonrası da çok iyi ilgileniyolar. ( benim hatamla kurumaya başlayan bitkilerimin fotoğraflarını mail attığımda ücretsiz olarak yenisini gönderdiklerindeki mutluluğumu düşünün ) hemen linkini paylaşayım

etobur bitki toprağı, sinek kapan toprağı, venüs flytrap, venüs sinek kapanı | Zengarden Ev ve Bahçe

ben burada paylaştığım torfların hepsıni kullandım hepsi de sorunsuz sadece smoothgarden'den alırsanız bir de perlit almanız gerek çunku onların karışımında sadece torf var aynı miktarda perlit sipariş ederseniz hiçbir sıkıntınız olmaz. Ama Zengarden daki karışım perlitli ve hiçbir ekleme olmadan kullanabilirsiniz

skosse3 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2017, 13:11   #136
Ağaçsever

Weezer's Avatar

Giriş Tarihi: 14-06-2007
Bu marka kullanan var mı? Daha önce gartengold alıyordum. Bu simsiyah birşey çıktı. Peatmoss diye aldık sakat gelmeyelim.

Weezer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2018, 12:12   #137
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2018
Torfa ve yosun karışımı haricinde orkide toprağında da yetişiyor. Hatta işi teknik boyuta çıkartıp bitkiyi ev yapımı mini bir Aerophonic sistemle topraksız da yetiştirmek mümkün

sanpedro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024