agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Et, Tavuk, Balık Yemekleri > Et Yemekleri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-12-2008, 16:36   #1
Ağaç Dostu

şükran ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 25-07-2007
Galeri: 8
Fırında Kaburga

FIRINDA KABURGA

Arkadaşlar bende size yaptığınızda çok beğeneceğiniz farklı bir tarif vermek istedim.

Pirzolalık kaburga kasaptan hiç parçalatmadan tüm olarak alınır. Bunun üzerine sivri bir bıçak ucu ile kesikler atılır ve buralara biberiye yaprakları sıkıştırılır. Bir çay bardağı zeytinyağına taze çekilmiş karabiber, bir kaşık salça, biberiye (taze veya kurusu farketmez) acı severler pul biber vs. ilave edip bir sos hazırlanır. Kaburgamız bu sosun içinde bir gece bekletilir. Kullanılan kabımızın üzeri streçle kapatılır.

Kaburga alabilecek kalın tabanlı çelik bir tencereye yerleştirilir, eğer sığmazsa iri parçalar halinde parçalara ayrılır. Hiç bir şey konmadan marine ettiğimiz sosuyla her tarafı çevrilerek iyice kızartılır ve bir su bard. sıcak su ve tuz ilave edilerek yumuşayana kadar pişirilir. Bu arada suyu kontrol edip sıcak su ilave edebilirsiniz.

Kaburgamızın piştiğinden emin olunca yüksek kenarlı fırın tepsisine aktarılıp 250 derecede her tarafının kızarması sağlanır. Servis yaparken kalın ve irice bir bıçakla her kaburgayı birbirinden ayırarak tabaklara alınır.yanına sebze soteleri ve sade pirinç veya bulgur pilavı çok yakışır.

şükran ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2009, 01:20   #2
Ağaçsever

lokosit's Avatar

Giriş Tarihi: 23-11-2009
Fotoğrafda isteriz(

lokosit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2009, 08:17   #3
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şükran ünal Mesajı Göster
FIRINDA KABURGA

Arkadaşlar bende size yaptığınızda çok beğeneceğiniz farklı bir tarif vermek istedim.

Pirzolalık kaburga kasaptan hiç parçalatmadan tüm olarak alınır. Bunun üzerine sivri bir bıçak ucu ile kesikler atılır ve buralara biberiye yaprakları sıkıştırılır. Bir çay bardağı zeytinyağına taze çekilmiş karabiber, bir kaşık salça, biberiye (taze veya kurusu farketmez) acı severler pul biber vs. ilave edip bir sos hazırlanır. Kaburgamız bu sosun içinde bir gece bekletilir. Kullanılan kabımızın üzeri streçle kapatılır. Kaburga alabilecek kalın tabanlı çelik bir tencereye yerleştirilir, eğer sığmazsa iri parçalar halinde parçalara ayrılır. Hiç bir şey konmadan marine ettiğimiz sosuyla her tarafı çevrilerek iyice kızartılır ve bir su bard. sıcak su ve tuz ilave edilerek yumuşayana kadar pişirilir. Bu arada suyu kontrol edip sıcak su ilave edebilirsiniz. Kaburgamızın piştiğinden emin olunca yüksek kenarlı fırın tepsisine aktarılıp 250 derecede her tarafının kızarması sağlanır. Servis yaparken kalın ve irice bir bıçakla her kaburgayı birbirinden ayırarak tabaklara alınır.yanına sebze soteleri ve sade pirinç veya bulgur pilavı çok yakışır.

şükran hanım ben de bu yemeği kol dolması olarak yapıyorum kaburgayı bütün olarak alıp kasaba cep açtırıyorum içini dolma içi gibi doldurup dikiyorum ve fırında 3 saatte enfes bir yemek oluyor tavsiye ederim

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2011, 11:40   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-03-2011
çok güzel

esrabaca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024