agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Enerji
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen orhan06
  • 2 Gönderen kiziltan

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-07-2016, 19:54   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-07-2016
Yeni sistem bu ARGİ Çalısması bitti ve 6 aydır çalısmakta.

Esasında bu yapılan enerji dünyasında bir devir yapacaktır bu yapılan işlemler su anda bitmiş ve çalışıyor durumdadır.yani ARGİ çalısmaları bitti ve kullanılmaktadır.
Peki nasıl bir sistem
İlk önce solar paneller li dik olarak batı cephe ve gölgesi bol olan bölgeye montajı yapıldı.
Resim 1
Dikkat ederseniz sistem gölgede ve balkan boşluğunun içinde. Sonra arka bağlantı cıkısına kendi imalatım olan bir kart dizayn edildi . 6 DCV DEN 20 DCV yükselten bir sistem yaptım.resim 2.3

İyice bakılırsa batı ve balkon çıkıntısının iç bölgesinde resim 4

Resim4

Böylelikle gölgede bile sanki güneş varmış gibi enerjiyi sağladım.

Daha sonra bu enerjiyi akü grubuna gönderdim . resim 5

Resim 5
Ve buradan sarj süresini kontrol ettim gölgede 50 amperlik aküyü 2 saat te sarj etti. Bununla yetinmeyip yeni bir kart daha yaptım . böylece sarj süresi daha da kısa zamanda oldu.resim6

Resim6
Yani 2 saat olan süre gölgede 1.5 saat düştü ****** bu süre daha kısa zamana düser ama elimdeki imkan bu kadar olduğundan süre 1.5 saat düştü
Böylece bir gece boyunca harcamış olduğum 3 kw lık enerjiyi 1.5 saat tekrar dolum yapmış oldum.
Daha sonra resim5 de görmüş olduğunuz sistemi doğruca benim kendi imalatım olan 12kw lık power inverter re bagladım bu inverter saat de 3w enerji çekip 12 kw enerji üretimi yapmaktadır.resim 7

Resim 7

Simdi sıra ile faydalarını söyle. bu inverter tam sinüs tür. Yani tüm cihazlarınızı çalıstılırsınız resim 8-9

Resim 8

Resim 9

Simdi bir gece boyunca harcadığınız enerjiyi 1.5 saat dolumunu yapıp gündüz ise yalnız panelden kullanıyorsunuz .
Peki kaç tane panel kullandım 140 w lık panel ile 12 kw enerji elde ettim .(gölgede )

6 aydır sistem sorunsuz çalışmakta ve hiç fatura ödemiyorum.

Ayrıca 5 yıl öncede bu klima sistemini yaptım 10 tane üretimi yapıldı ve satıldı yeni sistem ile artık hem panel küçük olacak ve ayrıca çalışma zamanı daha uzun olacaktır. 3 gündü önceden simdi 5 gün olarak hesapladım. Resim 10

Bana soracağız ve bu konu hakkında bilgi almak için facebook tan orhan ayvalık adını takip ederseniz sizlerin gerecekteki enerji seklini anlamış olursunuz. bu sistemi dünya yapamadı ben yaptım kullanıyorum

Eklenen Resimler

idris şenol beğendi.
orhan06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2016, 20:15   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Tebrikler, anlamadigim noktalari sorayim.

6 V DC yi 20 V DC ye cikartinca nasil enerji saglanmis oldu ? Benim bildigim tesisat ve isinma yuzunden enerji kaybi olmaliydi.

Saatte 3 W nasil saatte 12 kw oldu anlayamadim, aradaki enerji nereden geldi, anlayamadim biryerden gelmeli, yoktan enerji uretilemez ki ! Siz 3 W` i 12.000 W` a cikarmissiniz, yani 4000 misli , bu muthis bir sey.

Bunlar olduysa siz 1 donum yere bu sistemleri yerlestirseniz devlete elektrik satarsiniz.

Saglicakla kalin

ykaya194 ve S.ATAK beğendi.
kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2016, 20:17   #3
Yeni Üye

Simdi söyle düsünelim 80 w lık bir paneli (110cm-66cm ebatlarında)bu sistem ile bir evin duvarına montaj yapıp tüm elektrik ihtiyacını gölgede bire olsa karsılarsanız nasıl olur .

Eski 15-07-2016, 20:21   #4
Yeni Üye

güzel bir soru bunu size cevaplıyamam çünkü patent alındı ve su anda seri üretim için görüşmeler yapılıyor.bunu ben 6 yıl önce yaptım . su anda Tüm ARGİ çalışmaları bitti testleri yapıldı hiç bir sorunsuz çalışmakta
siz söyle düşünün 100 amperlik bir akü 3 gün çalışıyor devamlı 3 kW enerji harcamak kaydı ile

Eski 07-11-2016, 14:29   #5
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Orhan Bey, güzel çalışmanızdan dolayı tebrik ederim. Sıkıntı yoktur umarım.

İyi çalışmlar.

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2016, 13:54   #6
Ağaç Dostu

kimyager147's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2012
Tebrikler. Bu sistemle ilgili daha çok görsel ve video lazım. Çalışma esnasında bir video çekip yayınlarsanız daha çok rağbet alır.
Birde ar-ge değil mi?

kimyager147 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2016, 15:21   #7
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
İlk mesajınızı düzenler misiniz?

Fotoğrafları yazı içine yerleştirmek

Bazılarını da silmeniz gerekecek "Resim 8 Resim 9" gibi...
Çünkü mesajınızda sadece 5 fotoğraf var...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2016, 10:21   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-10-2011
Gerek kurumsal gerekse bireysel bu tür AR-GE çalışmalarını desteklemek gerekir ancak fizikte kabul edilen kesin kural ve formüller dışına çıkarak sonuç almak mümkün değildir. Bu çalışma anladığıma göre gerek güneş paneli gerekse akü kafasitesini artırma amaçlı değilde güneş paneli (gölgede veya açıkta) çıkış enerjisini (kw) hiç bir enerji ilavesi yapmadan geliştirdiği cihazla kat kat artırmayı amaçlamakta ancak bu münkün değildir, bırakın artırmayı, eğer enerjiyi kayıp vermeden bir yerlere aktarabilmek veya dönüştürebilmek bile büyük başarı sayılır.
Sanırım arkadaşımızın geliştirdiği cihazın işlevi benim anladığım işlevden farklı olmalı.

Arkadaşımıza çalışmalarında başarılar dilerim.

ykaya194 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2019, 18:56   #9
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Arkadaş kayıplarda, Okuduğumda acaip heyecanlanmıştım
Çünkü çok istediğim bir sistem. MEsela otomobillerin gücünü yazılımlarla artırabiliyorsunuz
Anacak bu konu biraz farklı

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024