agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Enerji
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-03-2012, 09:16   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-03-2012
izmir gibi güneşi ve rüzgarı bol olan bölgelerde yenilebilir enerji kullanılması doğa için daha yararlı olacaktır.güneş enerjisi, rüzgar enerjisi,hidroelektrik enerjisi kullanılması gelecek nesillere sağlıklı bir yaşam bırakmak için fosil yakıtlardan daha iyidir. başka dünya yok. herşeyi biz yok ediyoruz.güzel izmirime termik santral hiç yakışmıyor.bende imzalıyorum.teşekkürler,saygılarımla...

mujix Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2012, 09:29   #32
Ağaçsever

fatma_demirel's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2011
Teşşekür ederim. İmzaladım, saygılar.

fatma_demirel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2012, 14:05   #33
Ağaçsever

Yunakoc's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2009
Cocuklarimiza temiz bir dunya birakalim

imzalamak tum ege ya namus borcumuzdur

Yunakoc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2012, 22:44   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Biz de imzaladık.

Bu gün Aliağa Ubyi bahçelerine İzmir de oturan _ İzmir de oturuyorsan, ekmeği yiyor suyunu içiyor, havasını soluyorsan İzmirlisin demektir_ dostlar geldiler.

Gezdik tozduk ve Ege Tropikal e uğradık...

Sn. mr.Duran, Sn. Metern, Sn. Yusuf Yalcın da '1 milyon İzmirli Termik Santrale Karşı' imzaladılar.

Name:  egetropikal (23).jpg
Views: 685
Size:  42.0 KB

Keyifli bir gündü geçen İzmir'in henüz tam kirlenmemiş ve güzel gününde...

Teşekkürler dostlar geldiğiniz için. Bu fırsatı bir yaşatan Ağaçlar.net e de çok teşekkürler...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2012, 07:55   #35
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Halil Bey sizi ve kızınızı böylesine kutsal bir faaliyet içersinde bulunduğunuz için tebrik ediyorum . Dün Sn. Sardenya ile cepten görüştük. Bende gelmek istiyordum ama esnaflık işte , işimiz müsait olmadı malesef.

Tüm çevreme destek çağrısında bulunuyorum..

bu işin durdurulamama ihtimali düşünmüyorum..

saygılar efendim...

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2012, 08:14   #36
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TaşevliBahçe Mesajı Göster
Halil Bey sizi ve kızınızı böylesine kutsal bir faaliyet içersinde bulunduğunuz için tebrik ediyorum . Dün Sn. Sardenya ile cepten görüştük. Bende gelmek istiyordum ama esnaflık işte , işimiz müsait olmadı malesef.

Tüm çevreme destek çağrısında bulunuyorum..

bu işin durdurulamama ihtimali düşünmüyorum..

saygılar efendim...
Dün sizi oralarda baktık bir kaç kere bulamadık ve işleri yoğundur yaksa bahçede olurdu dedik ve tel. ile aramadık. Geçerken uğrayacaktık. Yine gelecekler o zaman görüşürüz, dediler.

Sn. Sardenya'nın Termik Santrale karşı örgütlü mücadelesini biliyorum ama bir az da kendisine zaman ayırdığında daha keyifli olacağız.

Eski 25-03-2012, 20:28   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-05-2011
Sayfayı yeni gördüm, hemen imzaladım.

alanur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2012, 22:01   #38
Yeni Üye

sardenya's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2010
Termik santrallere HAYIR !!!

Sevgili Doğa Dostları,

Aliağa'da kurulması düşünülen İthal kömürle çalışacak 7 adet Termik santral için bir süredir İzmir -Menemen ve Aliağa da eylemler yapılıyor. Halk sağlığı uzmanlarının Termik santral değil demirci dükkanının kurulması bile fazla dediği Aliağa'da kirliliğin had safhada olduğunu söylüyor. İzmir-Menemen-Foça-Aliağa Termik Santral İstemiyor. İzmir, Menemen ve Foça'da yapılan eylemler haricinde bugün dahil 26 Nisana kadar her gün saat 17:30-18:30 saatleri arasında Aliağa Demokrasi Meydanında, çocuklarımıza temiz bir doğa bırakmak için oturma eylemi yapıyoruz. '1 Milyon İzmirli Termik santrale' karşı koordinasyonunun 6 Mayıs 2012 tarihinde Aliağa düzenleyeceği kitlesel miting için 1 Milyon İzmirliyi Aliağa ya çağırıyor. Aliağa Demokrasi Platformu 6 Mayısta yapılacak mitinge kadar, Aliağa ve çevresinde oturan tüm doğa dostlarını her akşam üzeri 17.30 / 18.30 saatlerinde Aliağa Demokrasi meydanına bekliyoruz.
Doğa kazanacak.

1 Milyon İzmirli | Termik Santrale Karşı

sardenya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2012, 01:09   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Aliağa' da düzenlenen termik santrale hayır mitinginiyle ilgili görüntüleri tv den kısmen görebildim. Katılımın yoğun olması memnuniyet verici. Bizzat katılamasam da, imza verdiğimden dolayı bir nebze yanlarında olmuş sayıyorum kendimi.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2012, 01:42   #40
-

Giriş Tarihi: 17-08-2010
Galeri: 4
Umarım polemik olarak algılanmaz...

HES yapılmasın, termik santral yapılmasın, nükleer santral yapılmasın... Peki ne yapılsın?

Doğalgazın görülmeyen bedeli (hem alım hem temin konusunda) cazip midir?

Rüzgar ve güneş enerjisinin yapılamaz sınırını çoktan aşan fahiş maliyetleri şu boğazına kadar borca batmış gariban dolu memleketimde nasıl algılanmakta?

Yapmayalım. Tamam. Peki neyi nerede yapalım? Bunu düşünmek gerekmez mi?

Odeh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2012, 12:08   #41
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi betül önen Mesajı Göster
''İzmir’de Yaşam Tehdit Altında!

- Aliağa’da 7 adet termik santral yapılması planlanıyor.
- Aliağa Belediyesi, kömürle çalışacak ilk termik santrale inşaat ruhsatı vererek ekolojik yıkıma start verdi.
- Aliağa, Menemen, Foça yani İZMİR kül, duman ve asit yağmuru altında kalacak.
- Kömür iklim değişikliğini en çok hızlandıran yakıt türüdür.
- Kömürde, radyoaktif elementler var! Santral çevresi radyasyon tehdidi altındadır ve insanlar kansere yakalanma riski ile karşı karşıya kalır.
- Tarımsal alanlar giderek yok olur.
- Tarihi kalıntılar ciddi hasar görür.
- Hava su toprak kullanılamayacak hale gelir.
- Santraller, soğutma suyunu denizden alıp ısınmış suyu denize verecekler. Deniz ve denizdeki yaşam yok olur.

İzmir; rüzgar, güneş ve jeotermal enerji kullanarak enerji üretme şansına sahiptir.

Temiz bir İzmir ve sağlıklı bir yaşam için, havaya, denize, suya, bitkilere, insanlara, kısaca yaşama sahip çıkmak için.

... [/B]
Sorun yukarıda belirtiliyor...

Kimse doğru teknolojinin karşısında değil elbette...

Bir yandan rüzgar enerjisi için Bergama'dan Aliağa 'ya oradan Dumanlı dağına yüzlerce trübün yapılırken, kullanılması geçmişte kalmış Termik Santrali pişirip kitlenin önüne sürülmesi...

ve bu sorumluluktan sadece yerel yönetimlerin sorumlu tutulması da çok ilginç...

Diğer çelişki bu girişimlerin çevreye duyarlı demokrat yapıya sahip yerlerin seçilmesi bu insanların karşı karşıya getirilmesi...

Gelecek yerel seçimler için toplum mühendisleri (!) iyi çalışıyor. İzmir Belediye Başkanlığı için Binali Yıldırım' a sorulduğunda ''şimdilik erken'' diyor...

Tatil kültürü olmayanların, tatil beldelerine sanayi tesisleri kurmamasını gerektiğini bilmesi de geleneksel kültürün ürünü olmalı...

Eski 17-11-2013, 16:28   #42
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-05-2011
Galeri: 37
Bankwatch Network ve Grenpeace tarafından yapılan Zonguldak ve Bartın’ın termik santral raporu, “Üzerimizdeki Kara Bulutlar” başlığı ile geçtiğimiz günlerde açıklandı. Raporda yeni doğan bebeklerde görülen gelişim bozukluklarının ve kanser vakalarının arttığına dikkat çekildi.

Zonguldak'ta yayın yapan Pusula isimli yerel bir gazeteden Atilla Öksüz'ün haberine göre Türkiye'de 86, Bartın Amasra- Zonguldak Ereğli arasında yaklaşık 100 kilometrelik kıyı şeridi üzerinde 13 yeni santral projesi var. Raporda toplu balık ölümlerine, yeni doğan bebeklerde görülen gelişim bozukluklarına, artan kanser vakalarına dikkat çekiliyor. Raporda, bölgede 4 derece artan yüzey sıcaklığına da dikkat çekiyor.

Kaynak: HÜRRİYET

Haberin devamı için

gokselcetin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024