agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Tasarım, Düzenleme, Bitki Yetiştirme Yarışmaları > Eski Yarışmalar > En Güzel Balkon/Teras/Bahçe/Saksı Tasarım Yarışması 2008
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-04-2008, 01:23   #1
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
En güzel balkon / En güzel teras / En güzel bahçe yarışması (2008)

Bahar geldi, balkonlarımız yavaş yavaş renklenmeye başlayacak. Bu güzellikleri bir yarışmayla belgelemek gerek bence.

Mesela Haziran **** Temmuz'da yarışma yapılır, fotoğraflar eklenir ve sonuçlar açıklanır gibi. Ama şimdiden plan yapmalıyız ki, herkes daha bir şevkle hazırlansın. Herkes yarışma konusunda fikirlerini belirtsin, beraberce planlayalım.

Mesela kazananlara hediyeler verilebilir, bu hediyelere de üyeler sponsor olabilir.

Rengarenk balkonlarımızı sergilemeye ve ödüllendirmeye var mısınız?

Not:Yarışmalar bölümüne yazdığımı sanıyordum ama orası başka bir pencerede açık kalmış ve ben farkında olmadan bu bölüme açmışım konuyu, uygun başlığa taşıyabilirmisiniz..

Penelophe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-04-2008, 16:37   #2
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2007
Galeri: 82
Çok güzel olur. Ama balkonlarımızın en çiçekli olduğu zaman Mart, Nisan, Mayıs ayları. Yani İzmir için böyle. Yazları serin geçen yerler de var.
Eğer yarışma Haziran-Temmuzda düzenlenirse şimdi çektiğimiz fotoğrafları kullanabiliriz.Yanlız fotoğrafla olacaksa ozaman olur. Ama jüri bunu yerinde görmek istemez mi? Demek istediğim bu da fotoğraf yarışması gibi olur.
Ev ve Bahçe dergisi nasıl yapıyor? Ben düzenli almıyorum ama arada bir balkon yarışması yaptığını hatırlıyorum.

fatmadundar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-04-2008, 17:51   #3
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
İki ayrı başlıkta da olabilir. En güzel balkon, bir de en güzel bahçe. Bence sadece fotoğraf yapalım. Diğer türlü şehirlerde ekip oluşturmak falan gerekir ki bu biraz zor olur sanırım.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-04-2008, 22:43   #4
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Bence, fotoğraflar çekmeye başlayalım, yazları serin geçen yerlerde bulunan arkadaşlarımız için de Haziran-Temmuza'a kadar bekleriz. Sonra da değerlendirme yapılır, herkes oylar ve en güzel balkon seçilir.

Evet, en güzel bahçe de çok iyi fikir.

Agaclar.net'in en güzel balkon ve bahçesi, kulağa çok hoş geliyor.

Fikri olan **** bu projeyi destekleyen başka kimse yok mu?

Eski 17-04-2008, 09:58   #5
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Yarışma fikri çok heyecan verici. En güzel balkon yarışması güzel olur. Ama en güzel bahçe yarışması yapmaya gerek yok. Güler Hanımın kazanacağı baştan belli. Onun bahçesi varken cesaret edip yarışmaya katılabilirmiyiz, bilemiyorum.

abk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 10:32   #6
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Daha ne bahçeler çıkar bizim siteden...

Koyu yeşil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 10:40   #7
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2007
Galeri: 93
Süper fikir. Ancak bence balkon ve teras diye ayırmakta fayda var. Benim minnacık balkonum kocaman bir terasla boy ölçüşemez.

M.Sema Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 10:55   #8
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

2008 'in en Güzel Balkon ve Bahçe Yarışması

Sevgili Penelophe,
Tamam o zaman. Yanlız fotoğrafla olursa daha iyi olur. Çünkü biz baharı kıştan daha yaşarken henüz bahar gelmeyen yerler de var.

Sevgili abk, olsun varsın. Güler Hanımın Bahçesi tescillendi. Hepimizce kabul edildi ki o çok özel. Güler Hanımın Bahçesi değil, Botanik Bahçesi desek de olur Güler Hanımın Arberatumu desek de olur. Bu yüzden takdir ve saygılarımı bir kez daha iletiyorum kendilerine. Eğer ödüllü olursa Güler Hanımın ödülü daha özel olmak üzere Onun dışında birinci ikinci değerlendirmesi yapılır.

Sonuç olarak ben ikisini de destekliyorum.

Düzenleyen fatmadundar : 17-04-2008 saat 10:58 Neden: ilave
Eski 17-04-2008, 11:06   #9
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Sn M.Sema ben yazmaya başlarken sizin yazınız yoktu.
Balkon , Bahçe ve Teras için ayrı ayrı olabilir tabi.

Eski 17-04-2008, 11:24   #10
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Demek sizin kocaman bir terasınız var, hem de İzmir'de yaşiyorsunuz (ne güzel). Hatta eviniz deniz de görüyordur. Şaka bir yana doğduğum şehre selam olsun.

Eski 17-04-2008, 14:17   #11
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 10-02-2007
Galeri: 14
Balkon, teras, bahçe ayrımı bence de iyi olur.

Güler Hanımın bahçesini evet, yarışma dışı tutalım derim. O; hani, onur ödülü ya da fahri ödül (ödülün fahrisi mi olurmuş?!) olur ya, öyle bir bahçe.
Ve hatta;
Aramızda kalsın, kendisinin haberi olmasın,

yok tamam bundan sonrasını yazmayacağım, devamı yaza..

çekirdek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 14:39   #12
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Bazı dergilerin yarışma ve seçimlerinde tepkimi çeken bir şey vardı..
Balkonlar henüz o mevsim alınıp koyulmuş kütür kütür(!) çiçeklerle doldurulup, Tepe, Mudo v.s.den lüks, şık mobilya ve aksesuarlarla güzelleştirilip yarışmaya katıllanılıyordu.

Bizim için geçerli değil de aklıma geldi yazdım.

Eski 17-04-2008, 14:48   #13
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Haklısınız çekirdek, çiçeklerin çeşitlerinden ve güzelliğinden çok lüks evlerin, lüks mobilyaları ile süslenmiş balkonları kazanıyor.

Bahçelerde de aynı durum söz konusu.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 15:08   #14
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Standartlarımız belli. Aksesuralı, mobilyalı balkonları da yarışma dışı bırakamayız.

Nasıl olsa acaba?

İklimsiz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 15:23   #15
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Bizler için böyle bir durum olacağını sanmıyorum İklimsiz. Dergilerin ödül durumu ve yayım durumu da var ya.. Kimse iki-üç gün içinde üye olup, gerekeni yapıp yarışmaya katılmak istemez, anlaşılabilir zaten.

Eski 17-04-2008, 15:33   #16
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Arkadaşlar bu siteye üye olan diğerleri gibi hepimiz bitkileri çok seviyoruz. Şahsen ben önce hazır fideler yetişmiş çiçekleri büyütmeyi deniyordum. Bir süre sonra bu yeterli olmadı kendim tohumdan yetiştirmeye başladım. Bu bambaşka bir heyecan. Şimdi de yetiştirdiğim bu bitkilere farklı değişik saksılar arar oldum. Arkadaşların yaptıkları farklı düzenlemeler ilgimi çeker oldu.

Saksı diye kova kullanımları, aynı saksıda farklı çiçek dizaynları, mini kaktüs bahçeleri ne güzeller. Yarışma sayesinde bu farklı düzenlemeleri görmek paylaşmak isterim. Normalde kullandığımız eşyalar elbette resimlerde gözükecek. Ben şahsen onları da görmek isterim.

Mesela minik bir terasım var su bitkileri yetiştirmek istiyorum havuz bulamıyorum. Belki terası olan bir arkadaştan bir uygulama görüp fikir sahibi olabilirim. Üye arkadaşların zaten resim paylaşımları var. Benim tek isteğim katılan balkon teras ve bahçe resimlerini görmek. Merakla bekleyeceğim..

feriha Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 15:34   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çekirdek Mesajı Göster
Bazı dergilerin yarışma ve seçimlerinde tepkimi çeken bir şey vardı..
Balkonlar henüz o mevsim alınıp koyulmuş kütür kütür(!) çiçeklerle doldurulup, Tepe, Mudo v.s.den lüks, şık mobilya ve aksesuarlarla güzelleştirilip yarışmaya katıllanılıyordu.

Bizim için geçerli değil de aklıma geldi yazdım.
Zaten bu bahçe-çiçek dergileri aslında bahçe mobilyaları ve reklamları dergisi

Çiçek ve bitkilerle ilgili açıklamaları çok genel ve ayrıntıdan yoksun.

Örneğin; Çiçeklerimde yaprak biti ve kırmızı örümcek var ne yapacağım diye soru var cevap olarak yaprak biti ve kırmızı örümceği öldüren ilaçlar kullanın diyor.

Nuraykoza beğendi.
denizakvaryumu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 15:35   #18
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Bu fikri, yani engüzel balkon, teras ve bahçe yarışması fikrini destekliyorum. Bana göre öncelikle kriterleri belli etmemiz gerekiyor. Örneğin fotoğraf yerışmalarındaki gibi belli sayıda bir mesaj veya başka birşeyler, artık bilemeyeceğim belli kriterlere uyarak bu yarışmaya katılabilmeli ne dersiniz?
Sevgili Çekirdeğe ben de katılıyorum. Hazır eşyalar, saksılar alınarak doldurulmuş balkonların dereceye girmesi hiç de hoş değil. Bence emek verilerek oluşturulmuş olanlar daha kıymetli olmalı, onlar takdir görmeli...

Buket Aknar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-04-2008, 15:55   #19
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Sn m.Sema, benim terasım yok. Siz teraslarla balkonlar aynı kategoride yarıışmasın demişsiniz ya.Ona destek verdim.

Eski 17-04-2008, 17:45   #20
Ağaç Dostu

M.Sema's Avatar

Sn Fatmadundar eğer istiyorsanız dilerim olur. Çünkü ben teraslı br ev yok aslında kocaman bahçesi olan tek katlı bir ev istiyorum, denizi göreyim istiyorum, dizlerim ağrımadan rahatlıkla eğilip kalkayım istiyorum.....Neyse konuyu sulandırıp ortalığı bulandırmayayım. Akşam akşam herkesin dileklerinin olmasını dileyeyim. Ve hemen eve gidip balkonumu güzelleştirmeye başlayayım.

Eski 20-04-2008, 14:54   #21
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Katılım şartı arayalım bence,

-Foruma en az anlamlı 50 mesaj yazmış olmak,
-Bitkileri kendi yetiştirmiş **** fideyken alıp büyütmüş olmak...

gibi.

Açıkcası en güzel balkon fikrini ortaya atarken, buna en güzel teras ve en güzel bahçenin de dahil olacağı aklıma gelmemişti. 3 yarışma demek 9 ödül demek, kuvvetli sponsorlara ihtiyacımız var.

Oylamaya herkes katılsın bence, zaten oylama yapacak olanlar agaclar.net/forum üyeleri olunca satın alınan görsellikle, emek harcanan görselliği ayırt edeceklerdir oylarını kullanırken.

Eski 21-04-2008, 15:33   #22
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Ödül olmalı mı?

Fikrimce bu yarışmada özel bir ödül olmamalı, "şu şu ödüller" verilmemeli..
Arkadaşların oylaması, beğeni göstermesi bence yeterli bile. Zaten ille de severek yaptığımız şeyler, ödül kendi kendine geliyor sonuçta.

Ne dersiniz?

Eski 21-04-2008, 15:44   #23
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Çok güzel bir fikir. Hazırlıklarım devam ediyor. Çok iddialı değilim ama Maddi imkanlara dikkat edelim, bu konuda duyarlı olacağınıza hiç kuşkum yok. Bu arada sevgili Penelophe gruba hala gelmediniz.
sevgiler.

SAHIRE Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-04-2008, 22:42   #24
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Yorgunluğuma değecek bir "şahane olmuş-bravo" bana yeter
Bahçeyle uğraşıp, akşamına belim tutulup topallarken, başardıklarımın karşısına geçip seyrederken ve kendimle gurur duyarken, dışardan bir sesin de "Şahaaane olmuş vallahi" demesi beni pek mutlu ediyor.

Bu arada kaç fotoğraf eklenecek? Mesela bahçenin değişik köşelerinde değişik zamanlarda açan bitkiler oluyor. En güzel zamanlarında fotoğraflamak gerekir.
Leylak geçti geçecek mesela Yoksa bahçenin genelini mi fotoğraflayacağız? bahçemiz var ama aynı zamanda verandalarımız-teraslarımız da var. Oralara da saksılarda çiçekler dikiyoruz? Fotoğraf sayısı sınırlı mı olacak?

Vallahi ben gözüme güzel görünen her köşeyi çekerim haberiniz olsun

limon Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-04-2008, 09:57   #25
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Bahçe, balkon derken bir de terası hazırlamak gerekecek. İyi ki bu kararı geçen yıl almıştım, yoksa çok zor gelecekti.

abk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-04-2008, 11:00   #26
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili penelophe, hayranım sana. Ne parlak fikirler atıyorsun ortaya. Sitemizdeki bu en güzel bahçe, balkon yarışması da çok güzel bir fikir bence. Çok güzel, gizli kalmış bahçeler keşfedeceğimize inanıyorum. Arkadaşlar eteklerindekileri, kucaklarındakileri bir dökseler, neler neler çıkacak ortaya. Emeklerimizi göstermekten çekinmeyelim. Ben yaptıklarımı ortaya serdim, sıra diğer arkadaşlarda.

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-04-2008, 12:33   #27
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2006
Galeri: 3
Yazık benim balkonum çok dar olduğundan katılamayacağım gibime geliyor. Önceki balkonum olsaydı keşke

BenBen1967 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-04-2008, 15:42   #28
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Sahire, hangi gruba?

Alıntı:
Bu arada kaç fotoğraf eklenecek? Mesela bahçenin değişik köşelerinde değişik zamanlarda açan bitkiler oluyor. En güzel zamanlarında fotoğraflamak gerekir.
Leylak geçti geçecek mesela Yoksa bahçenin genelini mi fotoğraflayacağız? bahçemiz var ama aynı zamanda verandalarımız-teraslarımız da var. Oralara da saksılarda çiçekler dikiyoruz? Fotoğraf sayısı sınırlı mı olacak?
Bu sorulara hep beraber cevap arayalım.

Bitkileri ****** en güzel zamanında fotoğraflamak lazım ama bir kış bitkisinin fotoğrafını da yaz aylarında olacak bir yarışmaya sokmamak lazım diye düşünüyorum.

En fazla 5 fotoğrafla katılalım bence, 4 tanesi detay ve 1 tanesi de genel görünüm olsun ve balkon-bahçe-teras yarışmalarının hepsinde böyle olsun. Yarışmaya talep çok olacak gibi, dolayısıyla çok talep, çok fotoğraf seçimi zorlaştıracaktır diye düşünüyorum..

Lütfen herkes katılsın kuralları beraber belirleyelim.

Çekirdek, aslında en güzel ödül bu işi bilen seven kişiler tarafından birinci seçilmektir. Dolayısyla sana katılıyorum.

Eski 22-04-2008, 15:43   #29
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Benben1967, neden katılamayacakmışsın ki? Küçük olan şeyler daha şirin olur ve göze daha güzel görünür, hele de senin gayretinle.

Eski 22-04-2008, 21:17   #30
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

"Bu arada kaç fotoğraf eklenecek? Mesela bahçenin değişik köşelerinde değişik zamanlarda açan bitkiler oluyor. En güzel zamanlarında fotoğraflamak gerekir.
"limon

-Hem balkonu hem bahçesi olanlar ayrı ayrı bölümlerde katılabilir bence.
Oylama yaparken bolca güzellik izlemiş oluruz.
-Değişik çiçeklenme dönemlerinde fotoğraflanabilir. Penolophe'nin genel görünüm haricinde dört tane daha olabilir demesinin bir nedeni de bu olabilir.

Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024