agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   El Yapımı Ürünler, Hobilerimiz (http://www.agaclar.net/forum/el-yapimi-urunler-hobilerimiz/)
-   -   Geri Dönüşüm Merakı / Sandalye (http://www.agaclar.net/forum/el-yapimi-urunler-hobilerimiz/30997.htm)

aybala 31-03-2013 20:12

Geri Dönüşüm Merakı / Sandalye

1 Eklenti(ler)
Bu pazar yaklaşık 4 saatimi kendime taht yapmakla geçirdim. Sonuç hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama doğrusu kendimle gurur duydum. Plansız projesiz çalışmayı kendime yakışıramadım gerçi ama el ayarı, göz kararı ortaya çıkan şeyi kuzgun yavrusu misali pek sevdim. :)

Bunu diğer üretimlerde ölçü referansı olarak kullanıp daha geliştirmeyi planlıyorum. Planlı programlı çalışınca sonrakilerin imalatı daha kısa sürecektir. Bu sefer ortaya çıkacak şeyden emin olmadığım için fotoğraf çekmeyi de es geçtim ama süreci fotoğraflamayı ihmal etmemek lazım.

Geri dönüşüm malzemesi olarak motorsiklet bayiisinden edinilen atık paletler kullanıldı. Zımpara ve boya kısmı daha sonra yapılacak.

Bu vesileyle, pazar günü elektirikli testere ve çekiç sesleri ile kafalarını şişirdiğim tüm komşulardan özür diliyorum.

Eklenti 384042

Sudenur 01-04-2013 00:04

:eek: Çok güzel olmuş. Tek bir sandalye ile yetinmeyin, üçlü bank ve tabure de yaparsanız muhteşem bir takım çıkarırsınız ortaya, var siz de o potansiyel, elinize emeğinize sağlık, cidden çok sağlam ve kullanışlı olmuş, güzel günlerde kullanın. ;)

YeniGine 01-04-2013 01:31

Hiçbirşey yazmayayım, bulaşmayayım, üzülmeyeyim dedim kendi kendime önce. Ama ortada bir emek var çok da güzel olmuş Sevgili aybala; ellerinize sağlık.

Tura 05-04-2013 07:17

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aybala (Mesaj 1130567)
... Sonuç hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama doğrusu kendimle gurur duydum. Plansız projesiz çalışmayı kendime yakışıramadım gerçi ama el ayarı, göz kararı ortaya çıkan şeyi kuzgun yavrusu misali pek sevdim. :)

Bunu diğer üretimlerde ölçü referansı olarak kullanıp daha geliştirmeyi planlıyorum.

Sayın aybala;
Ahşap meraklısı biri olarak yapmış olduğunuz sandalyeyi pek beğendiğim.

Bu kadar kaba ahşap, çok şirin bir hale getirilmiş.
Kuzgun yavrusundan öte, gerçekte gözümüze hoş gelen bir şirinlik olmuş.
Zımpara işlemi sonucu, ahşap boyası ile sonlandırmanız kıymetini arttıracaktır.
Güle güle kullanın.

aybala 06-08-2013 15:32

1 Eklenti(ler)
Eklenti 432160

Bu sefer internette örneğini gördüğüm bir şezlongu yapmayı denedim. Görünüşte olsa bile pratikte başarısız bir çalışma ortaya çıktı. Öncelikle boyutları tahminimden küçük oldu. Sonrasında ise oturulduğu zaman arkalık kısa geldi ve oturan kişinin sırt kısmını desteklemedi. Ha oturulmuyor mu? Oturuluyor. Elleri başın arkasında kenetleyip yıldızları seyretme sandalyesi olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca bu oturuş şekli karın kaslarını da çalıştırabilir. :)

Bu sefer boya işlemini kesim ve zImpara işleminden sonra yaptım bu oldukça kolaylık sağladı. Şimdiki planım arka ayağı kısaltıp yeni arka ayak ekleyerek ufak bir sandalyeye dönüştürmek. Bu sefer de böyle olsun. : /

prıtt 10-06-2014 09:30

Çok beğendim Tebrikler. Çalışmalarınızdan yararlanacağımı bildiririm. :)

SecretGarden.. 18-11-2020 17:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aybala (Mesaj 1130567)
Bu pazar yaklaşık 4 saatimi kendime taht yapmakla geçirdim. Sonuç hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama doğrusu kendimle gurur duydum. Plansız projesiz çalışmayı kendime yakışıramadım gerçi ama el ayarı, göz kararı ortaya çıkan şeyi kuzgun yavrusu misali pek sevdim. :)

Bunu diğer üretimlerde ölçü referansı olarak kullanıp daha geliştirmeyi planlıyorum. Planlı programlı çalışınca sonrakilerin imalatı daha kısa sürecektir. Bu sefer ortaya çıkacak şeyden emin olmadığım için fotoğraf çekmeyi de es geçtim ama süreci fotoğraflamayı ihmal etmemek lazım.

Geri dönüşüm malzemesi olarak motorsiklet bayiisinden edinilen atık paletler kullanıldı. Zımpara ve boya kısmı daha sonra yapılacak.

Bu vesileyle, pazar günü elektirikli testere ve çekiç sesleri ile kafalarını şişirdiğim tüm komşulardan özür diliyorum.

Eklenti 384042

çook uzel olmus aybalam elınıze saglık sız sımdı bunu bı guzelde boyarsınız ...bakınca bıle parcalar nasıl bırlestırılıyor anlasılıyor cok net benım bıle yapasım geldı dolu palet var bende.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024