agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > El Yapımı Ürünler, Hobilerimiz
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 1 Gönderen Bay Şifacı
  • 2 Gönderen balmuk
  • 1 Gönderen balmuk

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-08-2018, 21:58   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-07-2018
Evde parfüm yapımı

Herkese Merhaba, evde parfüm yapımı hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilir mi? Hem böylece bizlerde bilgilenmiş olacağız bu konu hakkında...

Zekoş beğendi.
Bay Şifacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2018, 22:48   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-04-2016
Bende merak ediyorum kokusunu sevdiğimiz çiçekleri kullanarak nasıl parfüm yapılabilir bilen yok mu?

balmuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2018, 23:51   #3
Ağaçsever

öyle değil doğadaki bitkilerle çiçeklerle nasıl yaparız acaba diye araştırıyorum

Eski 03-10-2018, 23:52   #4
Ağaçsever

biraz araştırdım.

Evde Güllerle Kolay Parfüm Yapımı
Parfüm 3 notadan (tondan) oluşur. Ancak biz bu tonlar olmadan, sadece taze güllerle hafif bir koku yapacağız. Hemen başlayalım! Öncelikle bu parfüm için ihtiyacımız olanlar;güllerle parfüm

Süzgeç
Kaşık
Bir bardağın 4’te 3’ü kadar taze gül yaprağı. Güllerin renginin bir önemi yok.
güllerle parfümYarım su bardağı 80 veya 100proof votka. (Proof ne demektir? Alkol oranını belirten bir ölçektir. 100 proof, sıvının %50 oranında etil alkol içerdiğini ifade eder.)
1 su bardağı steril su. (Eczaneden bulabilirsiniz.)
En az 1 litrelik kapaklı büyük cam kavanoz veya kase.
Boş cam parfüm şişesi
İsteğe bağlı: 2-4 damla gül özü veya yağı
Dilerseniz gül yerine lavanta da kullanabilirsiniz. Ancak lavanta kullanıyorsanız, lavanta özlü veya parfümlü yağı da listenize eklemeyi unutmayın.

gül ile evde parfümArtık parfümümüzü yapmaya başlayabiliriz. İlk adım olarak büyük cam kavanozun içerisine gül yapraklarımızı koyup üzerine votka döküyoruz.

İkinci adım; kapağını kapatıp ve serin ve karanlık bir yerde 1 gün bekletiyoruz. Tam 24 geçtikten sonra büyük bir kaşıkla karıştıp steril suyu ekliyoruz.

Üçüncü adım; kaseyi kapatıp ve 4-7 gün arasında serin ve karanlık bir yerde bekletiyoruz. Günde bir defa kaşık ile karıştırıyoruz.

Bir haftanın ardından süzgeç ile süzerek parfüm şişelerine sıvıyı aktarıyoruz. İşte bu kadar!

Parfümünüze dilerseniz birkaç damla yağ damlatabilirsiniz. Her kullanımdan önce çalkalamayı unutmayın.

Zekoş ve Ezel yog beğendi.
Eski 03-10-2018, 23:54   #5
Ağaçsever

Evde Yasemin Kokulu Parfüm Yapımı
Yasemin çiçeğinin rahatlatıcı etkisi bilinen bir gerçektir. Sinirleri yumuşatırken yoğun stresin giderilmesinde çok yardımcı olur. Yasemin kokulu parfüm yapımına geçmeden önce, yasemin çiçeğine dair merak ettiğiniz her şeyi önceki yazımızdan okuyabilirsiniz.

yasemin kokusundan parfüm

Parfüm yapımında kullanılan malzemeler;

Cam şişe
2 yemek kaşığı votka
1 çorba kaşığı portakal çiçeği suyu veya steril su (Eczanelerden temin edebilirsiniz?
30 damla yasemin yağı
5 damla vanilya yağı
5 damla lavanta yağı
yasemin parfümüİlk adım olarak bir cam şişeye votka ile yasemin, vanilya ve lavanta yağları ile oluşturulmuş uçucu yağ karışımını karıştırın.

İkinci adım olarak iki gün beklettiğiniz karışıma steril suyu veya portakal çiçeği suyu ilave ederek hafifçe çalkalayın.

4 hafta boyunca bekleyen şişeyi son aşamada tortusu var ise ince ve temiz bir tülbent ile süzerek boş cam bir parfüm şişesine ya da sprey şişesine boşaltın. İşte bu kadar!

Zekoş beğendi.
Eski 20-01-2019, 16:23   #6
Yeni Üye

osiya's Avatar

Giriş Tarihi: 20-01-2019
How interesting

osiya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2020, 14:10   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-03-2020
özellikle bu günlerde fazlasıyla işimize yarar gibi

gonulbaykal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2020, 08:44   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2014
Ben kolonyanın ve kokusunu beğenmediğim parfümün içine hindistan cevizi tozundan, parça tarçın, arpa zambağı çiçeği-fresia çiçeklerinden atmıştım. Çok güzel kokuları çıkmıştı. karıştırmayıp ayrı ayrı koyabilirsiniz. H.cevizi tozu ve tarçın aynı yerde olunca kokusu ağır oldu hacı yağı diye satılan kokuya benzedi. Ben bu üçünü denedim. Yalnız tarçın renk veriyor elbiselere dikkat edin. Kokusunu beğendiğiniz çiçekler, lavanta, biberiye, vanilya, toz kakao veya yağı, kahve, meyve parçalarını koyabilirsiniz. Bunları denemedim sadece koku için tavsiyem.

Erdem 01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024