agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > El Yapımı Ürünler, Hobilerimiz
(https)

Beğeni Düzeni24Beğeniler
  • 17 Gönderen aybala
  • 3 Gönderen Sudenur
  • 1 Gönderen YeniGine
  • 1 Gönderen Tura
  • 2 Gönderen aybala

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-03-2013, 21:12   #1
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Geri Dönüşüm Merakı / Sandalye

Bu pazar yaklaşık 4 saatimi kendime taht yapmakla geçirdim. Sonuç hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama doğrusu kendimle gurur duydum. Plansız projesiz çalışmayı kendime yakışıramadım gerçi ama el ayarı, göz kararı ortaya çıkan şeyi kuzgun yavrusu misali pek sevdim.

Bunu diğer üretimlerde ölçü referansı olarak kullanıp daha geliştirmeyi planlıyorum. Planlı programlı çalışınca sonrakilerin imalatı daha kısa sürecektir. Bu sefer ortaya çıkacak şeyden emin olmadığım için fotoğraf çekmeyi de es geçtim ama süreci fotoğraflamayı ihmal etmemek lazım.

Geri dönüşüm malzemesi olarak motorsiklet bayiisinden edinilen atık paletler kullanıldı. Zımpara ve boya kısmı daha sonra yapılacak.

Bu vesileyle, pazar günü elektirikli testere ve çekiç sesleri ile kafalarını şişirdiğim tüm komşulardan özür diliyorum.

Name:  IMG_1370.jpg
Views: 5001
Size:  48.3 KB

malina, abk, üzüm ve 14 kişi beğendi.
aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2013, 01:04   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Çok güzel olmuş. Tek bir sandalye ile yetinmeyin, üçlü bank ve tabure de yaparsanız muhteşem bir takım çıkarırsınız ortaya, var siz de o potansiyel, elinize emeğinize sağlık, cidden çok sağlam ve kullanışlı olmuş, güzel günlerde kullanın.

aybala, tener ve YeniGine beğendi.
Sudenur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2013, 02:31   #3
Ağaç Dostu

YeniGine's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2012
Hiçbirşey yazmayayım, bulaşmayayım, üzülmeyeyim dedim kendi kendime önce. Ama ortada bir emek var çok da güzel olmuş Sevgili aybala; ellerinize sağlık.

aybala beğendi.
YeniGine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2013, 08:17   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aybala Mesajı Göster
... Sonuç hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama doğrusu kendimle gurur duydum. Plansız projesiz çalışmayı kendime yakışıramadım gerçi ama el ayarı, göz kararı ortaya çıkan şeyi kuzgun yavrusu misali pek sevdim.

Bunu diğer üretimlerde ölçü referansı olarak kullanıp daha geliştirmeyi planlıyorum.
Sayın aybala;
Ahşap meraklısı biri olarak yapmış olduğunuz sandalyeyi pek beğendiğim.

Bu kadar kaba ahşap, çok şirin bir hale getirilmiş.
Kuzgun yavrusundan öte, gerçekte gözümüze hoş gelen bir şirinlik olmuş.
Zımpara işlemi sonucu, ahşap boyası ile sonlandırmanız kıymetini arttıracaktır.
Güle güle kullanın.

aybala beğendi.
Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-08-2013, 16:32   #5
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Name:  ag.jpg
Views: 1539
Size:  49.5 KB

Bu sefer internette örneğini gördüğüm bir şezlongu yapmayı denedim. Görünüşte olsa bile pratikte başarısız bir çalışma ortaya çıktı. Öncelikle boyutları tahminimden küçük oldu. Sonrasında ise oturulduğu zaman arkalık kısa geldi ve oturan kişinin sırt kısmını desteklemedi. Ha oturulmuyor mu? Oturuluyor. Elleri başın arkasında kenetleyip yıldızları seyretme sandalyesi olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca bu oturuş şekli karın kaslarını da çalıştırabilir.

Bu sefer boya işlemini kesim ve zImpara işleminden sonra yaptım bu oldukça kolaylık sağladı. Şimdiki planım arka ayağı kısaltıp yeni arka ayak ekleyerek ufak bir sandalyeye dönüştürmek. Bu sefer de böyle olsun. : /

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-06-2014, 10:30   #6
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Çok beğendim Tebrikler. Çalışmalarınızdan yararlanacağımı bildiririm.

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2020, 18:05   #7
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aybala Mesajı Göster
Bu pazar yaklaşık 4 saatimi kendime taht yapmakla geçirdim. Sonuç hakkında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum ama doğrusu kendimle gurur duydum. Plansız projesiz çalışmayı kendime yakışıramadım gerçi ama el ayarı, göz kararı ortaya çıkan şeyi kuzgun yavrusu misali pek sevdim.

Bunu diğer üretimlerde ölçü referansı olarak kullanıp daha geliştirmeyi planlıyorum. Planlı programlı çalışınca sonrakilerin imalatı daha kısa sürecektir. Bu sefer ortaya çıkacak şeyden emin olmadığım için fotoğraf çekmeyi de es geçtim ama süreci fotoğraflamayı ihmal etmemek lazım.

Geri dönüşüm malzemesi olarak motorsiklet bayiisinden edinilen atık paletler kullanıldı. Zımpara ve boya kısmı daha sonra yapılacak.

Bu vesileyle, pazar günü elektirikli testere ve çekiç sesleri ile kafalarını şişirdiğim tüm komşulardan özür diliyorum.

Eklenti 384042

çook uzel olmus aybalam elınıze saglık sız sımdı bunu bı guzelde boyarsınız ...bakınca bıle parcalar nasıl bırlestırılıyor anlasılıyor cok net benım bıle yapasım geldı dolu palet var bende.

SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024