agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Ekmek (http://www.agaclar.net/forum/ekmek/)
-   -   Demir Döküm Tencereler (http://www.agaclar.net/forum/ekmek/23501.htm)

Müjgan 17-02-2011 19:18

Demir Döküm Tencereler

1 Eklenti(ler)
Hamuru direkt olarak tepsiye koymayı ben de düşündümdü, hatta bunu malina'ya da anlattım bi sohbette. O'nun önerisi benim almaya çekindiğim, kapaklı demir döküm tencere idi. Anladığım kadarıyla bu tencere, ısıyı mükemmel ilettiği için ekmeği pişirmedeki başarıyı yükseltiyor. Web sitelerinden o tencerelere bayaca bi göz gezdirdim. Hatta Ankara'da birkaç yere baktım, bulamadım. Sanırım siteden sipariş vericem sonunda:))

Eklenti 193686

Hani derler ya: "Terzinin dikişi kötü, işini gösteren ütü..." Ekmek yapmanın derin sırrını henüz çözemeyince, tencerelerden medet umuyorum. Kimbilir belki de gerçekten bu işin sırrı o tencerededir. ;)

Kiraz 18-02-2011 08:15

O tencerede benim de uzun zamandır gözüm var, güveç için düşünüyordum ama ekmek için kullanılabileceğini duyunca daha da hevesli oldum. Tavasını almıştım, memnunum sadece fiyatları yüksek.

Kalan mayama bugün de beyaz un kattım, pek keyifli, radyatörün üzerinden almama rağmen köpüklenmeye başlamış.

Tahminim, maya hazırlarken, tam buğday ununda suyunu daha az koymak gerekiyor, çünkü ekmeğini yaparken de daha az su istiyor, yoksa kabarmıyor. Mayanın ununu arttıralı beri sulanma da olmadı. Pazar sabahı ikinci ekmeği yapacağım :)

Bu tencere ve tavalar Macro Center şubelerinde, et reyonunun yakınında satılıyor.

Ankara'da satış yerleri:

ANKARA
BOYNER- ANKAMALL
BOYNER- PANORA AVM
ALP BİLLURİYE
KÜTAHYA PORSELEN- ANKARA ARCADIUM AVM
TEPE HOME- BİLKENT
LAVAS TURİZM
BUTCHA STEAKHOUSE- ÇAYYOLU
BİLLURİYE DÜNYASI
HOME ART- OPTIMUM AVM

malina 18-02-2011 11:03

HECHA MINI COOK

Bu bence ekmek için çok küçük... 19 cm çapında... Kalınlığı da hesapalarsanız iç genişlik 17.5 cm gibi oluyor...

23 cm uygun görünüyor. 26 cm ve 28 cm çaplı kapaklı ürünlerden biri de tercihiniz olabilir...

İnternet üzerinden siparişler için www.gurmenet.com.tr adresini önerebilirim. Gerekirse telefon ettiğinizde karşınızda sizi dinleyen ve sorununuzla düşünebileceğiniz en kısa sürede ilgilenen bir muhatap buluyorsunuz. :)

Müjgan 18-02-2011 11:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 757059)
HECHA MINI COOK

Bu bence ekmek için çok küçük... 19 cm çapında... Kalınlığı da hesapalarsanız iç genişlik 17.5 cm gibi oluyor...

23 cm uygun görünüyor. 26 cm ve 28 cm çaplı kapaklı ürünlerden biri de tercihiniz olabilir...

İnternet üzerinden siparişler için www.gurmenet.com.tr adresini önerebilirim. Gerekirse telefon ettiğinizde karşınızda sizi dinleyen ve sorununuzla düşünebileceğiniz en kısa sürede ilgilenen bir muhatap buluyorsunuz. :)

Evet çapları büyük olmalı, hem ekmek, hem göveçte pişiririr gibi, düşük ısıda yemek de yapıcaz.
Tencerelere bakarken nette ismini hatırlamadığım bir sitede, tencereleri o site üzerinden sipariş ederseniz indirim yapılacağına dair bir ibare gördüğümü anımsıyorum. Ekmek yapımı ile ilgili bir site diye aklımda kalmış sanki...

malina 18-02-2011 11:27

Burada :)

Müjgan 19-02-2011 21:39

Bu gün öğleyin Hecha tencerem elime ulaştı. :p
Türkiye'de yaşıyoruz ya, genellikle yola çıktığında hep "bir yerlere" takılan kargolarımızla boğuşuruz ya... Firmaların başındaki yetkililer, ya da servis elemanları hep "larc" dırlar ya..." Adam sende"cilik almış başını gidiyordur ya... Hani para verip, paranla rezil olduğunu zaman zaman ifade edersin ya... ya...yaa...
Dün öğleden sonra hecha firmasını arayıp, bir tencere siparişi verdim. Havalesini yaptım ve Pazartesi'den sonraki bir günde ulaşacağını umdum. Bu gün öğleye doğru tencere elimde olunca, çoook şaşırdım doğrusu. Firmadaki görüştüğüm hanımın nazik sohbeti de cabasıydı. :) Hatta ona agaclar.net'ten söz ettim. Mutfak bölümünde ekmek sohbetleri yaptığımızı ve deneyimlerimizi paylaştığımızı bile anlattım.;)

livadi 20-02-2011 08:42

Tencere ile ilgili deneyimlerinizi de bekleriz :)
Ben de almayı düşünüyorum ama, bakımı ile bilgileri okuyunca uğraşabileceğim konusunda endişeler duyuyorum...

malina 21-02-2011 12:36

Alıntı:

Arzu etmiş olduğunuz çalışmaya biz de sıcak bakıyoruz. Sitenizden gelen taleplere indirim yapacağız. Indirim oranını %15 olarak belirledik.

Sevgi ve sagyılarımla

Yağız izgül
yagiz.izgul@hecha.com.tr
02123245075
05322941550

Ekmeksanatı sitesinde gördüğüm telefonu arayıp, sizler için de indirim talep ettim.

İsterseniz, agaclar.net'ten aradığınızı söyleyip satın alabilirsiniz.

Hecha Tencereler

19 cm
23 cm
26 cm
28 cm

İsterseniz diğer ürünlerden de alabilirsiniz.

Müjgan 21-02-2011 14:51

Harikasın canım :))

Biraz daha dişimi sıksam, ilk tencere siparişini ben verecekmişim.;)

Kiraz 21-02-2011 16:53

Oo çok iyi olmuş :)

omer.tuncer 21-02-2011 19:36

sanki bedava veriyorlar hanımlar 200 tl asgri ücretin yarı kadar

soberman 24-02-2011 22:12

Döküm tencerenizi oval seçebilirsiniz.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan (Mesaj 757712)
Bu gün öğleyin Hecha tencerem elime ulaştı. :p

Döküm tencerenizi güle güle kullanın.

Döküm tencerenizi seçerken en az birini oval olarak tercih ederseniz bu durumda fırında aynı anda 2 ekmek yapma şansınız olabilir.

Tercihe göre ekmeğin birini beyaz, diğerini esmer yaptığınızda tüketimini de aynı sırayla yapabilirsiniz.

Oval tencerede yapılan ekmek şekli gereği biraz daha somun ekmeğini andıracaktır.

http://ekmeksanati.com/documents/DSCF0282.jpg
Ortada somun, kenarlarda topan ekmekler

Müjgan 24-02-2011 22:17

Bilgiler için teşekkürler Soberman. İlk demirdöküm tenceremizi aldık, siftah ettik. Gidişata göre diğer boyut ve şekildekilerine de bakıcaz artıkk.:)

seleste 14-05-2012 23:11

1 Eklenti(ler)
Eklenti 295788

Ben bu döküm tavayı 3 aydır kullanıyorum, çok memnunum. Önceleri sırf oğluma köfte filan yapmakta kullanıyordum, şimdi sarma dolma başta olmak üzere yemek de yapıyorum. Tavsiye ederim.

Müjgan 15-05-2012 09:46

Bu demirdöküm tencerenin kare biçiminde olanı bende de var. Ara sıra ekşi mayalı ekmeğimi onda pişiriyorum. Tabandaki ızgara çizgileri ekmeğime de geçiyor, ve dilimlerken kolaylık sağlıyor.:p

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024