agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Eğitim Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-01-2012, 12:10   #61
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Aynı toplantının, baharda, ağaçlar yapraklanınca "Atatürk Arboretumu" nda yapılmasını öneriyorum. Zenfree, ben baharda dedikçe kızıyor ama ne yapayım doğanın en dorukta olduğu mevsim ...

Düzenleyen limon : 15-01-2012 saat 14:40
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2012, 12:17   #62
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2011
Merhaba,
Biz gelemeyenler için resim paylaşan arkadaşlara teşekkürler.
Güzel bir gezi ve toplantı olduğundan hiç şüphem yok, çünkü gönlü güzel olan insanların topluluğu.
Sevgili Limon'a katılıyorum baharda dahada güzel olur bu tarz toplantılar.

(özellikle de benim gibi soğuktan ürkenler için)
Elimde değil, sanırım bünyem çok hassas, ben bu ortamda olsaydım 10 gün yatak döşek hasta yatardım.
Ama kalbim sizinle idi.Paylaştığınız resimlerle bize o atmosferi yaşatmış oldunuz.
emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürler.
Selam ve sevgilerimle

Manolya_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2012, 17:12   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2012
Güzel insanlarla, güzel ve verimli bir etkinlik oldu. Düzenleyicilere ve Necati Bey'e teşekkürler.
Arboretum önerisini destekliyorum.

veyiss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2012, 17:36   #64
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

jineop's Avatar

Giriş Tarihi: 25-11-2008
Galeri: 94
Çok güzeldi. Hocamız tam bir ağaç sevdalısıydı. Eminim seve seve baharda da bize rehberlik eder. Çok teşekkürler...

jineop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2012, 18:57   #65
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Her şey her zamanki gibi mükemmeldi, nihayet fener kavurma ile tanışabildim.
Kuzine üzerinde kızarttığımız ekmek kokusu çok güzeldi, salatalar balıklar yendi, sonra da Fenerbahçe'ye doğru yola koyulduk.

Bu arada çok uzun yıllar sonra karı yağarken görmek beni çok heyecanlandırdı, gök yüzünde uçuşan kuş tüylerini özlemişim.

Elektriğin kesik olması ve bazı yan yolların kapatılması oldukça zorladı bizi, gecikmiş olmaktan biraz tedirgin olduk, sevgili Güler kırk yıllık taksi şöförü gibi nereden girip nereye çıkacağını çok iyi biliyordu, hayran kaldım.

Baraka kafeye ulaştığımızda sulu kar yağıyordu, biz gecikince Güvenç bey arkadaşlarımıza bilgiler vermeye başlamış, biz de dahil olduk ama dışarıda kalmak ne mümkün, botlarım su almış, ayaklarım ıslanmış, çok ama çok üşümüştüm.

Baraka kafeye dönüp sıcacık çaylarımızı sahleplerimizi yudumlarken çok mutluyduk, Güvenç bey yetişemeyenler için fotoğraflı açıklamalar yaptı.

Dönüşte sayın Osman45 ve zarif eşi Sumru hanım, Müjgan Yılmaz ile beni eve kadar bırakmak inceliğini gösterdiler, teşekkürler ediyorum.
Havanın tüm olumsuzluğuna rağmen unutulmayacak bir gün daha yaşadık.

Pek çok fotoğraf çekildi, paylaşan dostlara teşekkürler, ben fotoğrafları yükleyemiyorum çünkü, aktarma aparatını yanıma almamışım, bir hafta sonra bendekileri yüklerim.

Ağaçlar.net toplantıları doyumsuz oluyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz bile.
En kısa zamanda dostlarımla yine birlikte olmayı ümit ediyorum.
Bu soğuk günlerde hepinizin içinizi ısıtacak sıcacık sevgilerimi gönderiyorum.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2012, 20:04   #66
Ağaçsever

memet58's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2009
Galeri: 3
Düzenleyicilere ve Necati Bey'e çok teşekkürler. Bu kadar ağaçseverin , kötü bir havaya rağmen toplanması çok umut verici. Benim için de diğer bilgilerin yanında özellikle kızıl-kara-sahil-halep-fıstık çamlarını ayırdedebilmeyi öğrenmek açısından çok yararlı oldu.
Bunlar da benim izlenimlerim :

Eklenen Resimler

memet58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2012, 21:02   #67
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Aynı toplantının, baharda, ağaçlar yapraklanınca "Atatürk Arboretumu" nda yapılmasını öneriyorum. Zenfree, ben baharda dedikçe kızıyor ama ne yapayım doğanın en dorukta olduğu mevsim ...
Bu öneriyi gönülden destekliyorum sevgili limon.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 05:35   #68
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveflower Mesajı Göster
Bu öneriyi gönülden destekliyorum sevgili limon.
İnşallah bunu da yaparız.
Güvenç Bey ile konuştuk bu hususu ama kendileri, Fenerbahçe'deki ağaçların daha önde geldiğini yani bu kadar bir alanda daha derli toplu olduklarından bahsetti. Oraya da gideriz tabii dediler.

Sevgili Adalet Yağcı, kim dedi ki sana bu kış gününde Mersin'de giydiğin merserize kazaklarla İstanbul'a gel diye? Tabii kıkırdarsın.

Balıkçıda da maşınganın yanından ayrılamadın. Hem o kadar az yiyorsun ki, kızım kanın çekilmiş senin. Bizler, güveçteki tereyağa kızarmış ekmek dilimlerimizi batırırken sen çatalının ucu ile tabağınla oynaşıyordun.
Yalan mı söylediklerim sevgili Müjgan Yılmaz?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 20:17   #69
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Estağfirullah. Sana hiç kızar mıyım, sadece gülüyorum.

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 20:37   #70
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
İnşallah bunu da yaparız.
Güvenç Bey ile konuştuk bu hususu ama kendileri, Fenerbahçe'deki ağaçların daha önde geldiğini yani bu kadar bir alanda daha derli toplu olduklarından bahsetti. Oraya da gideriz tabii dediler.

Sevgili Adalet Yağcı, kim dedi ki sana bu kış gününde Mersin'de giydiğin merserize kazaklarla İstanbul'a gel diye? Tabii kıkırdarsın.

Balıkçıda da maşınganın yanından ayrılamadın. Hem o kadar az yiyorsun ki, kızım kanın çekilmiş senin. Bizler, güveçteki tereyağa kızarmış ekmek dilimlerimizi batırırken sen çatalının ucu ile tabağınla oynaşıyordun.
Yalan mı söylediklerim sevgili Müjgan Yılmaz?
Güler'ciğim, ben bu kadar üşüyebileceğimi hiç tahmin etmemiştim, ama Cumartesi günkü hava hiç bir şeymiş, gerçeten nasıl üşünürmüş bu gün öğrendim

Biraz alışveriş merkezlerini gezelim dedik ablamla ama dışarı çıktığımızda kardan göz gözü görmüyordu, çok keyiflendim, ama Mecidiyeköy'den eve gelişimiz tam bir buçuk saat aldı inanabiliyor musun, trafik tam bir kilitti.

Kan takviyesi konusunu düşüneceğim, çok hain plânlarım var

Gecemiz de çok keyifliydi, Müjgan da ablama geldi geceyi birlikte geçirdik.
Ben bu toplantıları çok seviyorum, havanın müsait olabileceği bir gün bir toplantı daha yapalım, ne dersin canım?

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2012, 22:45   #71
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Bu toplantıyı da sana ,fenerkavurma yedireceğiz diye organize ederken,bir baktık eğitim toplantısı olmuş...
İyiki de olmuş bu kadar olumsuz şartlara (hava,trafik,yolların kapatılması vs.)rağmen harika bir zaman geçirdik...
Aman Güler e,havalar düzelinceye kadar bir şey söylemeyin,anında mükemmel bir organizasyon yapar.
Güvenç Bey,bilge insan,nasıl özveriyle anlatıp,yorulmadan,dolaştı,her sorumuza sabırla cevap verdi..
Özellikle gençler,inanılmaz dı ...Arkadaşlar;yarınlara umutla bakabilirsiniz.. yalnızca bilgilenmek adına o havada ,ve de iliklerine kadar ıslanarak Güvenç bey i dinlemeleri,geziyi sonuna kadar takip etmeleri,bana müthiş keyif verdi...
Velhasıl,Güvenç Bey e , ağaçlarnet in olmazsa olmazına,ve tüm sevgili dostlara ,tekrar yürekten teşekkür ederim..

Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024