agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sebzeler > Domates
(https)

Beğeni Düzeni472Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-07-2016, 13:10   #961
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn Erdinç, RR oldukça kanaatkar ve güçlü kök yapısına sahip bodur bir cherry türü. Boyunu şimdiye kadar ölçmedim ama en boylusu olsa olsa 35-40 cm. i geçmez diye tahmin ediyorum. Aslında forumumuzda RR ' ci bir hayli arkadaşımız var. Özellikle malbman nickli üyemiz RR' nin üzerinde fasikül çıkaracak kadar deneyim sahibi olmuştu))

Ben şahsen yeri olan olmayan herkese RR yi tavsiye ederim. Biraz kalın kabuklu olması dışında olumsuz herhangi bir yönüne rastlamış değilim. Geç sezona kadar, hatta kış mevsiminde az sıcaklık görse bile çiçeklenip meyve bağlayabilen bir güzelliktir RR.

oz26 beğendi.
Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2016, 14:34   #962
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-06-2011
Tiny-Tim misket domates

Misket domates deyince minik bir bitki olacak diye balkon saksılarına diktiğim domatesler aldı başını gitti. Kökleri toprağa sıkışıp kaldı. Bu kadar olumsuz yaşam koşullarına göre yine de bizi memnun edecek meyveleri verebildi. Seneye balkon saksılarında Robin Red denemek daha uygun olacak herhalde.

Name:  image.jpg
Views: 1013
Size:  66.5 KB

selimkuntay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2016, 14:54   #963
Ağaç Dostu

rainac's Avatar

Giriş Tarihi: 06-11-2015
çok iyi büyümüşler Takviye besin kullandınızmı ?

rainac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2016, 19:53   #964
Ağaçsever

Erdinç Tümer's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Sn Erdinç, RR oldukça kanaatkar ve güçlü kök yapısına sahip bodur bir cherry türü. Boyunu şimdiye kadar ölçmedim ama en boylusu olsa olsa 35-40 cm. i geçmez diye tahmin ediyorum. Aslında forumumuzda RR ' ci bir hayli arkadaşımız var. Özellikle malbman nickli üyemiz RR' nin üzerinde fasikül çıkaracak kadar deneyim sahibi olmuştu))

Ben şahsen yeri olan olmayan herkese RR yi tavsiye ederim. Biraz kalın kabuklu olması dışında olumsuz herhangi bir yönüne rastlamış değilim. Geç sezona kadar, hatta kış mevsiminde az sıcaklık görse bile çiçeklenip meyve bağlayabilen bir güzelliktir RR.
Cevabınız için teşekkr ederim sn Lonicera.

Lonicera beğendi.
Erdinç Tümer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2016, 12:35   #965
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
2014/2015 etkinliğinde Sn sıgacık ' ın paylaşmış olduğu çeşme pembe domates; cherry' lerden sonra en erken olgunlaşan domates oldu. Yeterli tohum alabilirsem bu yılki paylaşım etkinliğine koymayı düşünüyorum. Domatesler yaklaşık 250/300 gr ağırlığındalar. Ağırlığı yanıltmasın, yetişme ortamının saksı olduğunu da belirtmek isterim. İyi bir bahçe toprağında kiloyu görebilir diye tahmin ediyorum.
Dünkü hasattan sonra garip bir durumla karşılaştım. 6 adet domatesin hepsi aynı ve düzgün şekilde çıktı. Bir pembe domatese göre oldukça kalın bir kabuk ve ekşi bir tada sahip. Tohumu paylaşıp paylaşmamakta kararsız kaldım. Üzerinde 3 meyvesi daha var ve birebir aynı şekilde. Sadece ilk hasattaki en büyük olan azıcık plili olmuştu. Yerel domatesten çok ticari olarak bir kaç yıldır pazarlarda boy gösteren pembe domateslere benziyor.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2016, 21:21   #966
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Her pembe domates ince kabuklu ve tatli olmayabilir. Cesit, polimorfiktir (meyve sekli bir ornek olmayabilir). Bence tohumunu paylasmanizda bir sorun yok.

Alıntı:
Dünkü hasattan sonra garip bir durumla karşılaştım. 6 adet domatesin hepsi aynı ve düzgün şekilde çıktı. Bir pembe domatese göre oldukça kalın bir kabuk ve ekşi bir tada sahip. Tohumu paylaşıp paylaşmamakta kararsız kaldım. Üzerinde 3 meyvesi daha var ve birebir aynı şekilde. Sadece ilk hasattaki en büyük olan azıcık plili olmuştu. Yerel domatesten çok ticari olarak bir kaç yıldır pazarlarda boy gösteren pembe domateslere benziyor.

Düzenleyen birnefestoprak : 26-07-2016 saat 00:04
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-08-2016, 23:27   #967
Ağaç Dostu

kaknus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2012
Her yıl çeşit çeşit çeşit domates ekerim .İlaçlama yapmadığım için emeklerim ziyan olup giderdi. Baktım olmuyor bu yıl ilaç kullandım. Şu anda 9 çeşit domates yemek nasip oldu.Tohumların bir kısmı benim elimdeki tohumlar, bazıları bu yıl ve geçen yıllardaki tohum paylaşımlarından gelenler, iki tanesi de internetten aldıklarım.
Name:  IMG_2428.jpg
Views: 898
Size:  33.6 KB
[ATTACH][ATTACH][ATTACH]Name:  IMG_2434.jpg
Views: 1005
Size:  22.5 KB[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

kaknus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2018, 20:37   #968
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-05-2017
Domateslerimi sasırttım

Konuyu yanlıs yere actıysam özür dilerim.
Domateslerimi viyollere aldım suan iki gün oldu. Ama pek cansız görünüyorlar. Sizce nasıl. Yapmam gerekenler nedir

Meltemoznr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2018, 23:12   #969
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Eğer bu boyda şaşırttıysanız biraz erken olmuş. Kökler bu denli zayıfken şoka girmiş olabilirler. Ama toparlarlar muhtemelen. Kurumadan su vermeyin.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2018, 23:28   #970
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Eğer bu boyda şaşırttıysanız biraz erken olmuş. Kökler bu denli zayıfken şoka girmiş olabilirler. Ama toparlarlar muhtemelen. Kurumadan su vermeyin.
Cok kararsız kaldım. Bayagı arastırdım genellikle ilk yapraklarını cıkarsıktan sonra seyreltin demisler. Bende ona göre yaptım ama galiba erken oldu. Umarım zarar gelmez

Eski 12-04-2018, 03:05   #971
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meltemoznr Mesajı Göster
Cok kararsız kaldım. Bayagı arastırdım genellikle ilk yapraklarını cıkarsıktan sonra seyreltin demisler. Bende ona göre yaptım ama galiba erken oldu. Umarım zarar gelmez
Acemilikte sizden bir adım öndeyim sanırım. Erken davranmışsınız. Gördüğümüz büyük yapraklar kotiledon. Onların arasından ürettiğiniz bitki yaprakları çıkıyor. (Bazılarında çıkmış.) O yapraklar büyüdüğü zaman şaşırtma öneriliyor. Boylarına bakılırsa nem ayarı iyi olmuş. (Uzamadan yapraklanmışlar) Benimkiler daha uzun olmuştu. Tek tek ektiğiniz için, kendi yaprakları çıkıp, büyük hale gelinceye kadar şaşırtmadan bekleyebilirdiniz. (Forumda Zeki Yağlı Bey'in anlatımı var.)
Büyük olasılık yaşayacaklar. Yaptığım hataları paylaşayım. Viyollerin her gözüne iki üç tohum ektim. Şaşırtırken, torf kökleri sardığı için, birbirlerinden kolay ayrılmadılar. Kökler toprağın sınırlarına dayanıp, birbirlerine karışıyor. Dolayısıyla, ayırırken kök kaybı oluyor. Benimkiler, bu hatama karşın büyüyorlar. Sizin ektikleriniz tek kök. Paniğe kapılmayın.
Benim gibi sizde farkedeceksiniz. Viyol hiç pratik değil. (Bir daha kullanmam) Herhangi bir sorun olduğunda her şey riske giriyor. Taşımaya kalkarsanız yamuluyor. Toprak değişiminde zorluyor. Forumda plastik bardak önerdiler. Denedim. Çok iyi. Plastik bardağı dıştan kesiyorsunuz, herşey elinizde.
Fideleriniz toprağa dikilecek boya gelinceye kadar viyoldeki toprak yetersiz kalabilir, kökler yeterince gelişmeyebilir. (Domates yetiştiriciliği bölümü var, forumda) Domates, derin kök oluşturabiliyor.
Büyüdükçe dışarı içeri almanız gerekecek. Viyol yine sorun oluyor. Çünkü bitki sağa sola yatıyor. Öyle kalıyor. Viyolun altına mdf gibi ahşap taşıyıcı işe yarayabilir.
Araştırmaya denemeye devam. Zeki Bey'i okuyarak başladım. Geçen yıl çok başarılı değildim ama işe yaradı. Bu yıl, ilk fidelerimi toprakla buluşturmama az kaldı. İkinci gurup için hazırlanıyorum. Bu forumdan çok şey öğreniyorum ve işe yarıyor.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2018, 07:17   #972
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2018
Şaşırtmak her zaman iyidir.Bu boydayken sadece biraz yerinden oynatıp şaşırtmak daha mantıklıdır.

Kayrum38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2018, 08:30   #973
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-09-2016
Şu aşamada dolaylı güneş ışığına ihtiyacı var bol bol

mimarCI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2018, 12:19   #974
Ağaçsever

Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. Biraz erken davrandım . kayseri günesli gidiyordu ben sasırtmayı yaptıgımdan beri günes yüzü görmüyoruz sürekli rüzgar esiyor. Domatesleri odama aldım pencerenin önünde duruyorlar balkona koyamıyorum rüzgardan dolayı. Bi kac tanesi dayanamadı malesef

Eski 12-04-2018, 13:44   #975
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Alıntı:
Viyollerin her gözüne iki üç tohum ektim. Şaşırtırken, torf kökleri sardığı için, birbirlerinden kolay ayrılmadılar. Kökler toprağın sınırlarına dayanıp, birbirlerine karışıyor. Dolayısıyla, ayırırken kök kaybı oluyor. Benimkiler, bu hatama karşın büyüyorlar. Sizin ektikleriniz tek kök. Paniğe kapılmayın.
Domateste viyol başına 3 tohumu geçmemek kaydıyla fazla ekmekte zarar yok. Hem tohumu yedeklemiş olursunuz hem de 3'ü birden çıkarsa fazlasını birine hediye edersiniz. 3 fideyi ayırırken hassas davranılırsa sorun olmuyor şaşırtma esnasında. Bir sonraki şaşırtmanız için 175 cc'lik köpük bardakları tavsiye edebilirim. hem ekonomik hem de oldukça iş görüyorlar.

Eski 12-04-2018, 15:08   #976
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Çimlendirme aşaması için ben köpük viyollerden çok memnunum. Her göze 1 tohum ekiyorum. Hem göz sayısı (216) fazla, hem de diğer plastik viyoller gibi taşırken eğilip bükülmüyor. Palazlanınca da bardağa alıyorum;

Name:  20180412_165746.jpg
Views: 566
Size:  38.5 KB

Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2018, 19:23   #977
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meltemoznr Mesajı Göster
Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. Biraz erken davrandım . kayseri günesli gidiyordu ben sasırtmayı yaptıgımdan beri günes yüzü görmüyoruz sürekli rüzgar esiyor. Domatesleri odama aldım pencerenin önünde duruyorlar balkona koyamıyorum rüzgardan dolayı. Bi kac tanesi dayanamadı malesef
Tohumdan üretme hakkında ayrıntılı bilgiler
Bu linkte tohumdan fideye geçiş aşamaları dersi var. Dikkatle okumanızı öneririm. Sizin fidelerin güneşle karşılaşmasına uzun zaman var. Şimdilik yalnızca parlak aydınlık. Balkon yasak
Pencere önü doğru yer. Sıcaklık 18-20 derece. Pencere önünde iken de güneş görmemeli. Asıl yapraklar açılıp, büyüdükten sonra o aşamalar. Fidelerinize yazık edersiniz.
Okuyarak, yapabileceğimiz hataları azaltabiliriz. Forum ilk sayfasında "Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler" ana başlığını bulun Altındaki konularda "Fidan ve Fide, Bitki Üretim (Tohum Çimlenme/Çelik/Aşı)" konusu var. Buna tıklarsanız tohum konuları var. Zeki Yağlı bey'in açtıklarına bakarsanız, sonradan yaşayacağınız sorunların da yanıtlarını bulacaksınız.
"Bitki dünyası" başlığının altında ise "sebzeler" var. Tıklarsanız "domates" bölümü var. Orada da faydalı bilgiler var. Kolay gelsin.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2018, 21:17   #978
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tolga Özmeral Mesajı Göster
Çimlendirme aşaması için ben köpük viyollerden çok memnunum. Her göze 1 tohum ekiyorum. Hem göz sayısı (216) fazla, hem de diğer plastik viyoller gibi taşırken eğilip bükülmüyor. Palazlanınca da bardağa alıyorum;

Eklenti 670677
Tekrar kullanımlarda hijyen sıkıntısı olmuyor mu?

Eski 12-04-2018, 21:26   #979
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Alıntı:
Tekrar kullanımlarda hijyen sıkıntısı olmuyor mu?
Ben yaşamadım. Ancak çok ucuz bir malzeme. Çoğu zaman ücret bile almıyorlar. İsteğe bağlı bir sonraki sezon için yenisi temin edilebilir.

Eski 12-04-2018, 21:34   #980
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tolga Özmeral Mesajı Göster
Ben yaşamadım. Ancak çok ucuz bir malzeme. Çoğu zaman ücret bile almıyorlar. İsteğe bağlı bir sonraki sezon için yenisi temin edilebilir.
Kesinlikle maliyet konusunda haklısınız. Ancak herhangi bir sezonda mantar hastalığı yaşarsanız bence diğer sezonda kullanmayın. Strafora nüfuz etme ihtimali yüksek. Öte yandan çoklu göz olması da büyük avantaj. Ben de olsam aynı riski alırdım zaten.

Yurtdışındaki bahçeciler çimlendirme ve şaşırtma ekipmanlarını her sezonda çamaşır suyuyla dezenfekte edip üstüne üstlük videoya bile çekiyorlar .

Eski 12-04-2018, 21:42   #981
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Alıntı:
Ancak herhangi bir sezonda mantar hastalığı yaşarsanız bence diğer sezonda kullanmayın. Strafora nüfuz etme ihtimali yüksek.
Tamamdır Sayın its_just_a_ride.
Kulağıma küpe yaptım.
Teşekkürler.

Eski 04-06-2018, 12:50   #982
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2018
Dün pazardan domates fidesi aldık fideler uzun olduğundan veya toprağı derin kazanmadığı mızdan boyun büktüler.Dün suladık bugün daha kalkmadılar ne yapabiliriz.

mirzaramiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2018, 13:38   #983
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mirzaramiz Mesajı Göster
Dün pazardan domates fidesi aldık fideler uzun olduğundan veya toprağı derin kazanmadığı mızdan boyun büktüler.Dün suladık bugün daha kalkmadılar ne yapabiliriz.
domates fideleri genelde dayanıklıdır bir iki gün daha sulayın büyüyemezlerse mecburen değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2018, 22:46   #984
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-05-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
domates fideleri genelde dayanıklıdır bir iki gün daha sulayın büyüyemezlerse mecburen değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
Teşekkürler Musa bey suladık pek çoğu büyüdü

mirzaramiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2018, 13:20   #985
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-08-2018
Merhaba Arkadaşlar;
Domates yetiştiriciliği konusunda bir çalışma hazırlığı içindeyim. biraz araştırma yaptığımda hasart miktarının arttırılması ile ilgili olarak özel bir protein sayesinde hasat miktarının %50 oranında arttırıldığını okudum. Bu konuda fikirlerinizi almak istedim.
Okuduğum haberi ise burada bulabilirsiniz.
Özellikle merak ettiğim bu uygulamanın ürünün doğal yapısında bir bozulmaya neden olup olmayacağı.

Ledfox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2018, 12:54   #986
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-09-2018
Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım. Konu hakkında hiç bilgim yok. Tohum aldım ektim ve çimlendi. İnternetten bilgi edinmeye çalışıyorum. Sanırım fideleri çok sık ektim. Sizce bu fideleri ayırıp yanına fesleğen veya eksem sorun olur mu? Sitede bir konuda domates yanına bunların ekilebildiğini okudum. Özellikle fesleğen böcekleri uzak tutuyormuş. Doğru mudur? Tavsiye verir misiniz? Teşekkürler.

Eklenen Resimler

madeagle93 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2018, 13:15   #987
Ağaçsever

havlayanPapatya's Avatar

Giriş Tarihi: 19-03-2017
sayın madeagle, domatesleriniz hayırlı olsun. iki noktada uyarılarımı belirteyim:

o saksıya bir başta bir sonda iki domates fidesi sığabilir, hatta bir tane olsa daha iyi olur.

havalar serinlemeye, günler kısalmaya başladı, istanbul'da 15-20 gün sonra geceleri domatesler üşümeye başlar, onlara sıcak ve bol ışıklı, havadar bir yer sağlamanız gerekmekte.

fesleğen ve domates kardeş bitki olarak güzel anlaşıyorlar, domateslerin yanına fesleğen ekmeniz böceklere, sineklere karşı da iyi olacaktır.

havlayanPapatya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2018, 13:23   #988
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-09-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi havlayanPapatya Mesajı Göster
sayın madeagle, domatesleriniz hayırlı olsun. iki noktada uyarılarımı belirteyim:

o saksıya bir başta bir sonda iki domates fidesi sığabilir, hatta bir tane olsa daha iyi olur.

havalar serinlemeye, günler kısalmaya başladı, istanbul'da 15-20 gün sonra geceleri domatesler üşümeye başlar, onlara sıcak ve bol ışıklı, havadar bir yer sağlamanız gerekmekte.

fesleğen ve domates kardeş bitki olarak güzel anlaşıyorlar, domateslerin yanına fesleğen ekmeniz böceklere, sineklere karşı da iyi olacaktır.
Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Yeni olduğum için bu tarz tavsiyelere ihtiyacım var. Doğru anladıysam bu saksıya 3 adet fide olur diyorsunuz? Ben o fidelerin yerini değiştirdim eşit aralıkta dağıttım saksıya. Sizce farklı saksılara alsam büyür mü yoksa bu fideler büyüyemeden ölür mü? Çünkü içeri alma şansım yok balkonda kalacaklar ancak şuan bu resmi çektiğim yerden farklı bir yere koydum yine balkonda ama köşe tarafta duvar dibinde yani daha az rüzgar alan bir yerde. Sizce büyümeye devam eder mi ölür mü? Eğer büyüyecekse fideleri diğer saksılara dağıtacağım.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

madeagle93 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2018, 11:30   #989
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-04-2018
Daha saksı değişimini yapamadan, yarım pet bardaktaki, bir karıştan 4 cm uzun olan domatesim tomurcuk verdi. çeşitli nedenlerden dolayı domateslerimin saksı değişimini yapamadım ama daha 60. günü bile görmedik. yarım pet bardakta şu an. saksı değişimi işini şimdi yapsam mı yapmasam mı bilemedim. beni aydınlatacak biri var mı?

Eklenen Resimler

zoobe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2018, 10:44   #990
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2018
domateslerimi ekeli 3 hafta oldu resimde ki seviyedeler ilk kez tohum ekiyorum. Bu aşamada ne yapabilirim, boyları büyümesi iyimi ? karanlık yerde çimlendirdim karanlık yerde kalmaya devam mı etsinler?
teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

resimler

Eklenen Resimler

spdial Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
domates

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024