agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Sebzeler > Domates
(https)

Beğeni Düzeni534Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-04-2014, 09:31   #421
Yeni Üye

wortex's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2014
bahtiyar02 İlk mesajdan itibaren desti ürünlerini bize tanıştırdığınız ve bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederiz. Ata mirası tohumlarımızın yayılması , desteklenmesine ve teşvik edilmesine sebep oldunuz.
Benim gibi yeni başlayanlar için çok güzel bilgiler mevcut.
bu sene ki tohum takas şenliğinde arayacağım tohumlardan biri de artık deşti tohumları oldu.

bahtiyar02 ve YeniBON beğendi.
wortex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2014, 23:30   #422
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
susuz domates

--------------------------------------------------------------------------------
arkadaşlar elimde susuz domates tohumum var ama nasıl yetiştireceğim hakkında bilgim yok bu konuda deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlardan ricam beni bilgilendirmeleri elimde domatesin haricinde susuz kavun,susuz karpuz,susuz börülce ve bamyam var lütfen acil durum tohumlarımın ziyan olmasını istemiyorum benim için çok değerliler bilgi rica ediyorum
NOT: Sn. Ayred'in mesajını cevapladıktan sonra yanlış bir yere konu açtığını fark ettim ve mesajı buraya da taşıdım, şimdi bunu kendisine bildiricem. Sn. Bahtiyar Bey, siz varken bu konuda cevap yazmak haddime değil. Yanlışım varsa düzeltin lütfen

Toprağa dikene kadar diğer domateslerden pek farklı bir yetiştirme yöntemi olduğunu sanmam. Yine de önceki sayfaları baştan sona okumanızı öneririm. Elinizde fazlaca tohum varsa bir kısmını doğrudan toprağa ekmek de akla yakın, bu çeşide ve yetiştirme terbiyesine de uygun görünüyor. Şayet az ise riske girmemek en iyisi.

Üç-dört yıl kadar önce deşti domates fidelerini diğer domateslerde olduğu gibi yetiştirmiş, sonra da toprağı olan bir arkadaşa vermiştim çünkü deşti ürünlerin asıl marifeti toprağa kavuştuklarında ortaya çıkıyor. Muhtemelen diğer çeşitlere göre çok gelişmiş bir kök yapıları ve dolayısıyla da susuzlukla iyi bir mücadele yöntemleri var.

Bunun yanı sıra yalnızca kök yapısıyla açıklamak da belki pek doğru değil; kurak coğrafyalara uyumları sırasında suyu diğer türlere göre daha tutumlu kullanabilme yetilerini geliştirdikleri, havadaki nemden de yararlandıkları düşünülebilir(?).

Daha önce Meyvelitepe'nin yetiştirme yöntemine yaptığı vurgudaki gibi yetiştirme sırasında susuz bırakıldıklarında başının çaresine bakmayı öğreniyor da olabilirler ki sulu yetiştirilen aynı tohumlardan gelen bitkilerin diğer domateslere benzer davrandıkları da belirtilmiş Bahtiyar bey tarafından.

Sözün kısası bu çeşitler susuz bir ortamda kendilerinden bekleneni yapabilmeleri için saksıda değil, toprakta olmalı; toprağa alınana kadar da "yeteri" kadar su vermeli. Bu durumda herhangi bir domatesin nasıl yetiştirildiğini merak ederseniz de buraya bakabilirsiniz. Kolaygelsin

Düzenleyen Taşlıbahçe : 22-04-2014 saat 10:19 Neden: ek
Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2014, 20:08   #423
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sevgili Taşlıbahçe;
Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Deşti ürünlerde özellikle daha önceki yazılarımda belirtiğim gibi domates bölgemizin demirbaş ürünlerinden. Deşti domates sulu yetiştirilir ancak susuz yetiştirilen gibi olmaz. Susuz yetiştirilen deşti domatesleri ve diğer domates türlerini Sevgili Meyvelitepe'nin yöntemiyle denedik ancak sonuç deşti ürünler dayanıklı sulu yetiştirilen domates türleri ise kesinlikle yetişmedi. Meyvelitepe'nin yaşadığı yer nemli bir bölge normal domates türlerini yetiştirmeye çalışırsanız fire mermeyeceğini sanıyorum. Bölgemiz birçok bölgeye göre daha sıcak ve nem oranı daha az. Bölgemizde daha çok deşti domates yetiştirilir.
Saygılar

Taşlıbahçe ve Muda beğendi.
bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-04-2014, 22:33   #424
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
Sevgili Taşlıbahçe;
Öncelikle ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Deşti ürünlerde özellikle daha önceki yazılarımda belirtiğim gibi domates bölgemizin demirbaş ürünlerinden. Deşti domates sulu yetiştirilir ancak susuz yetiştirilen gibi olmaz. Susuz yetiştirilen deşti domatesleri ve diğer domates türlerini Sevgili Meyvelitepe'nin yöntemiyle denedik ancak sonuç deşti ürünler dayanıklı sulu yetiştirilen domates türleri ise kesinlikle yetişmedi. Meyvelitepe'nin yaşadığı yer nemli bir bölge normal domates türlerini yetiştirmeye çalışırsanız fire mermeyeceğini sanıyorum. Bölgemiz birçok bölgeye göre daha sıcak ve nem oranı daha az. Bölgemizde daha çok deşti domates yetiştirilir.
Saygılar
Sn. Bahtiyar bey,

Şu an deşti domates tohumu satın alıp çimlendirsek çokmu geç kalmış oluruz ? Satan bir arkadaş buldum ancak elinde sadece tohum olarak varmış, fide satan biryer bulamadım. Alıp bir denemek istiyorum ama, randıman alabilirmiyim bu saatten sonra?

kelaynak33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2014, 21:27   #425
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Deşti domates(geç hasat) fidelerini 32 adet bardağa şaşırtttım. Biraz arttı. Şaşırttıklarımdan tutunamayanlara yedek dursunlar bakalım.
Sevgili limon_sever
Deşti fidanlarını bir kez şaşırtmanız daha uygun.Sizin uyguladığınız yöntem deştiler ve diğer sebze türleri için çok erken. Fidanların 15-20cmlik boylara erişmeleri ve daha sonra bahsettiğim yöntemle dikilmesi fire verme olasılığını daha aza indirir.Lütfen Yanlış anlamayın bu yöntemi ben uygulamanızı önermem.
Saygılar

limon_sever ve arimayam beğendi.
Eski 26-04-2014, 22:31   #426
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
Sevgili limon_sever
Deşti fidanlarını bir kez şaşırtmanız daha uygun.Sizin uyguladığınız yöntem deştiler ve diğer sebze türleri için çok erken. Fidanların 15-20cmlik boylara erişmeleri ve daha sonra bahsettiğim yöntemle dikilmesi fire verme olasılığını daha aza indirir.Lütfen Yanlış anlamayın bu yöntemi ben uygulamanızı önermem.
Saygılar
Şu an asıl yerlerindeler. Hiç fire vermedim ama 2 tanesinin tadına bakmak için salyangozlar gövdesini ısırmışlar. Sonrası ölüm. Yenisini diktim. 50'den fazla fidem var. Şimdilik güzel gelişiyorlar. Yakında fotolarını paylaşırım...

bahtiyar02 beğendi.
limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2014, 10:23   #427
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Deşti Domates(geç hasat) bugünkü halleri...

Name:  desti_domates.jpg
Views: 4326
Size:  69.9 KB

Eski 28-04-2014, 21:25   #428
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever Mesajı Göster
Deşti Domates(geç hasat) bugünkü halleri...

Eklenti 486752
Ellerinize emeğinize sağlık.Umarım domateslerinide görürüz.
Saygılar

limon_sever ve arimayam beğendi.
Eski 05-05-2014, 16:13   #429
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2014
*** arkadaşlar deşti domates tohumu nasıl bulurum

erhan33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2014, 20:59   #430
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Sevgili Dostlar;
2014 yılı deşti ürünlerin zamanı neden derseniz? uzun zamandır Adıyaman ilimiz bu kadar serin ilk bahar geçirmedi.Yaklaşık bir aydır yağmayan Yağmur bu gün yağdı Bu yılda yine iri ve normal büyüklükteki deşti domatesler, Karpuz yerli karpuz çeşitleri ve kavunlar ektik.Çimlenme meyvalarda oldu. Bu gün yağan yağmurlar diğer çimlenmeyenler için hayat kaynağı olacak.
Saygılar

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2014, 18:05   #431
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

2014 deştileri

Merhaba Dostlar;
Deşti Ürünlerimizden Domatesler ve Karpuz ilk çiçeklerini açmaya başladı.
Acur(Ermeni hıyarı) ilk ürünlerini tutmuş.
Yağmurlar ve havanın serinliği halen devam ediyor. Bu yıl özellikle deşti ürünler bayram edecek gibi
Saygılar

Eklenen Resimler

Eski 19-06-2014, 15:34   #432
Ağaç Dostu

glcn06's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2012
eşime bir arkadaşı 10 adet fide vermiş ve uşak domatesi sulama gerektirmiyor demiş. bende uşak domatesi nedir diye araştırdım hiç birşey bulmamıştım. bizde o fideleride diğerleri ile birlikte diktik. bu sayfayı görmediğime çok kızıyorum kendime resmlerden anladığım kadarı ile benim domateslerde deşti domates. onlarda diğerleri ile sulanıyor. sizce yerlerini değiştirsem mi?

Eklenen Resimler

glcn06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2014, 16:26   #433
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Yerlerini degistirmekle kalmayin. Mutlaka etiketleyin ve ilerleyen asamalarda resimleyip tohumundan bol bol cogaltin. Batidan doguya Anadolu'nun cesitli yerlerinde susuz yetistirilen bircok sebze cesidi var; size aktarilan bilgiye bakilirsa bunlardan birini yetistiriyorsunuz. Dilerseniz bu seneki tohum etkinliginde de tohumundan paylasabilirsiniz: Tohum Takas - agaclar.net

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi glcn06 Mesajı Göster
eşime bir arkadaşı 10 adet fide vermiş ve uşak domatesi sulama gerektirmiyor demiş. bende uşak domatesi nedir diye araştırdım hiç birşey bulmamıştım. bizde o fideleride diğerleri ile birlikte diktik. bu sayfayı görmediğime çok kızıyorum kendime resmlerden anladığım kadarı ile benim domateslerde deşti domates. onlarda diğerleri ile sulanıyor. sizce yerlerini değiştirsem mi?

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 07:56   #434
Ağaç Dostu

glcn06's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2012
teşekkür ederim sayın birnefestoprak bahçeye gider gitmez yerlerimi değiştireceğim. evde de bir kaç tanesini saksıya dikmiştim onlarıda bahçeye ekeceğim. tabi ki tohumlarını paylaşmak isterim.

glcn06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2014, 20:35   #435
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi glcn06 Mesajı Göster
Deşti domatesler sulanmaz ve saksıda ancak sulanırsa yaşar ancak ürün verip vermeyeceğini denemek lazım.Ben saksıda yetiştirmedim. Sizin fidanları bahçede deşti yöntemiyle yetiştirmenizi öneririm.
Saygılar

pembegül beğendi.
Eski 15-07-2014, 22:36   #436
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Kediler tarafından kırılan fidelerden sonra geç diktiğimiz fideleri koruma altına almıştık. Şimdi meyve vermeye başladılar. Kediler ilk diktiğimiz fideleri kırmasaydı şimdi meyvesini çoktan yemiştik. Bu arada bunlar yamaçta. Yamaç kumlu olduğu için çok hızlı ve büyük fideler oldu.

Name:  desti_domates.jpg
Views: 3794
Size:  56.1 KB

Bunada şükür...

Eski 02-11-2014, 23:19   #437
Ağaç Dostu

inch's Avatar

Giriş Tarihi: 22-04-2009
resimlere bakınca, özellikle koyu yeşil karpuzlara bakınca memleketimin eski karpuzları aklıma geldi. küçük olurlardı ama harika tadları vardı. Şambayat kasabasının karpuzları ise, yanındaki göksu havzasından dolayı daha büyük olurdu. Artık şambayat karpuzu bulamıyoruz. neredeyse şambayat biberi de yok alacak. Rahmetli amcam izmir'e oturur ve her sene bizden şambayatın yerli biberinden isterdi. Ben de Adıyaman'lıyım. Özellikle Adıyaman'ın deşti kavununun tadı olağanüstüdür. bu arada "deşti" kelimesi sadece Adıyaman'a mı özgü bir kelime?

bahtiyar02 beğendi.
inch Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2014, 18:41   #438
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Dest Farsca`da hala kullanilan bir kelime. SAHRA anlamina gelir. Sahranin col ile ilgisi yok, tarim yapilabilen , ekilebilen cok genis duz arazi anlamindadir.

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-01-2015, 21:34   #439
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi inch Mesajı Göster
resimlere bakınca, özellikle koyu yeşil karpuzlara bakınca memleketimin eski karpuzları aklıma geldi. küçük olurlardı ama harika tadları vardı. Şambayat kasabasının karpuzları ise, yanındaki göksu havzasından dolayı daha büyük olurdu. Artık şambayat karpuzu bulamıyoruz. neredeyse şambayat biberi de yok alacak. Rahmetli amcam izmir'e oturur ve her sene bizden şambayatın yerli biberinden isterdi. Ben de Adıyaman'lıyım. Özellikle Adıyaman'ın deşti kavununun tadı olağanüstüdür. bu arada "deşti" kelimesi sadece Adıyaman'a mı özgü bir kelime?
Deşti kelimesi Adıyaman'da bej olarak kullanılır. Bej Kürtçe bir kelimedir. Susuz yetiştirme anlamına gelir.
Şambayat karpuzu Diyarbakır karpuzu büyüklüğünde ve kışın tüketilen kalın kabuklu bir karpuz türüdür. Tohum araştırmalarım devam ediyor.
Pirin (Perre) ve palani köylerinin dolmalık hatırı sayılır acı biberleri çok nadirde olsa bulunabilinir.
Saygılar

Eski 26-12-2015, 10:21   #440
CNL
Yeni Üye

CNL's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2015
Deşti domates hakkında

Arkadaşlar forumu gezindiğimde gördüm konuyu , çok bilgim olmasa da kısa da olsa bilgi vereyim. Detay isteyen olursa da üretenlerle görüşüp bilgi aktarırım.
Bu domates türü bizim bu yöreye has bir domatestir. Bu yöre derken sadece Gaziantep değil, daha ziyade Urfa da yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ürün ekildikten sonra can suyu dışında su verilmiyor. Domates susuz yetiştiği için ticari domatesler kadar iri olmuyor ama tokat domatesinden (yumurta şeklinde olana biz tokat domatesi diyoruz burada yanlışım var ise kusura bakmayın) de daha iri oluyor. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi lezzet anlamında müthiş bir tadı vardır. Çünkü etli bir domatestir, içinde bulundurduğu su oranı azdır. Mesela ben bu sene 50 kg kadar alıp evde konserve yaptım eşim ile. Etli bir ürün olması dolayısı ile konserve ve de salçalık olarak kullanıma çok uygun ama ne var ki ticari sebeplerden bu çok mümkün görünmüyor (Verimin adet/gr bazında düşük olmasından dolayı) Yoksa İstanbul tarafında sizlerin yetiştirmiş olduğu pembe domateslerden kat kat daha lezzetlidir Bir de Sof domatesi dediğimiz bir cins var ki o sulu yetişir ve de adet/gr hatta adet/kg bile denilebilir çok verimlidir. Fakat onunda şekli çok biçimsizdir. Ama onun da tadına ve de kokusuna doyamazsınız. Domatesi ikiye yarın, 100 metre öteden kokusunu alırsınız.
Of canım çekti şimdi ya kokulu kokulu

Resulgur beğendi.
CNL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2016, 15:08   #441
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-03-2016
merhaba; kaliteli deşti tohumlarını nereden tedarik edebiliriz,

selamlar..

nida topcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2016, 19:28   #442
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CNL Mesajı Göster
Arkadaşlar forumu gezindiğimde gördüm konuyu , çok bilgim olmasa da kısa da olsa bilgi vereyim. Detay isteyen olursa da üretenlerle görüşüp bilgi aktarırım.
Bu domates türü bizim bu yöreye has bir domatestir. Bu yöre derken sadece Gaziantep değil, daha ziyade Urfa da yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ürün ekildikten sonra can suyu dışında su verilmiyor. Domates susuz yetiştiği için ticari domatesler kadar iri olmuyor ama tokat domatesinden (yumurta şeklinde olana biz tokat domatesi diyoruz burada yanlışım var ise kusura bakmayın) de daha iri oluyor. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi lezzet anlamında müthiş bir tadı vardır. Çünkü etli bir domatestir, içinde bulundurduğu su oranı azdır. Mesela ben bu sene 50 kg kadar alıp evde konserve yaptım eşim ile. Etli bir ürün olması dolayısı ile konserve ve de salçalık olarak kullanıma çok uygun ama ne var ki ticari sebeplerden bu çok mümkün görünmüyor (Verimin adet/gr bazında düşük olmasından dolayı) Yoksa İstanbul tarafında sizlerin yetiştirmiş olduğu pembe domateslerden kat kat daha lezzetlidir Bir de Sof domatesi dediğimiz bir cins var ki o sulu yetişir ve de adet/gr hatta adet/kg bile denilebilir çok verimlidir. Fakat onunda şekli çok biçimsizdir. Ama onun da tadına ve de kokusuna doyamazsınız. Domatesi ikiye yarın, 100 metre öteden kokusunu alırsınız.
Of canım çekti şimdi ya kokulu kokulu
Başlıkta Deşti domates hakkında bilgi vereceğinizi belirtiyorsunuz ancak başka domates çeşitlerini anlatıyorsunuz. Deşti ürünler Güneydoğu Anadolu illerimizin bir çoğunda yetiştirildiği gibi Hatay ilinde de yetiştiren var olduğunu biliyorum. Siz Tokat veya diğer Domates çeşitlerini beğenebilirsiniz. Burdaki konu başlığı Deşti ürünler.

Eski 28-06-2016, 21:08   #443
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2016
susuz karpuz

Arkadaşlar, bende bahçeme susuz yetişen yerel karpuz ektim yakında fotolarını paylaşacağım. ayrıca Bahtiyar beyin Adıyaman deşti domates ve karpuzlar
ı bayağı ilgimi çekti

bahtiyar02 beğendi.
ysf01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2017, 15:04   #444
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2005
Galeri: 1
Bilginin saklanması ne büyük nimet, seneler önce bu konuyu açan ve bu tohumu tanıtan arkadaşa teşekkür ederim. Ankara'da haftasonu gitmek üzere tasarladığımız bağ evimizin bahçesine ekmek için en uygun tohumu tanıma fırsatı buldum sayenizde. Tohumu nasıl elde edebileceğimi araştırırken satışını yapan bir iki web sayfası da buldum ancak ne derece guvenilir olduğunu bilemediğimden simdilik beklemedeyim. Agaclar.net tohum paylaşımları devam ediyor mu ve bu tohumlardan birkaç adet edinmemin tek yolu takas şenliği midir acaba, bu konuda güncel bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olurum.

bahtiyar02 beğendi.
naimegemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-05-2017, 15:41   #445
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi naimegemi Mesajı Göster
...Agaclar.net tohum paylaşımları devam ediyor mu ve bu tohumlardan birkaç adet edinmemin tek yolu takas şenliği midir acaba, bu konuda güncel bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok memnun olurum.
Aşağıdaki bölümlerden faydalanabilirsiniz:

Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas - agaclar.net

Arıyorum - agaclar.net

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2017, 12:16   #446
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

2017 Deşti Karpuzlar ve diğerleri

Merhaba sevgili Dostlar...
Bu yıl elimde bulunan Deşti ürünlerin tohumlarını tazelemek için ektim. Özellikle karpuz çeşitleri çok hoşuma gidiyor. yaklaşık 6-7 çeşit yerli karpuz tohumu elde etmiş yıllar sonra tekrar ekildiğinde ürünlerin sağlam oluğunu gördüm

Eklenen Resimler

Eski 27-07-2017, 00:20   #447
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Merhaba Dostlar........
Dikkatimi çekti bu siteye 2006 yılında üye olduğumda çok acemiyken bir çok sevgili dostum sayesinde deneyim kazandım. Bakıyorumda bu sitenin konuları sadece beyenmekten başka bir yaptıkları yok. Hani eleştiriler iyi veya kötü. Hani fikirler öneriler göremiyorum. Yanlış anlamayın. Gerçek forum üyeleri hariç tohum takas etkinliğine girsem çok kişi talep edecektir sadece benim ürünlerimi değil diğer üretici Dostlarımın da ürünlerini. Ben yinede yazmaya devam edeceğim çünkü ben agaclar.net ailesi üyelerindenim. Amacımız faydalı bilgiler ve yeni Dostluklar kurmak. Günü birlik üye olup ayrılanlardan değiliz.
Kendi adıma Sevgili Manila Hanım efendiye bu siteyi kurduğu ve benide Aileye kattığı için çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

umutyolcusu beğendi.

Düzenleyen bahtiyar02 : 27-07-2017 saat 23:22
Eski 27-07-2017, 23:28   #448
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Deşti ürünlerin Hasdına başladık

Merhaba Sevgili Dostlar
Tohum ekildiğinde sadece can suyu verilip yetiştirilen yaklaşık 10 çeşit Yerli Deşti Karpuzun Hasadına başladık

Eklenen Resimler

Eski 27-07-2017, 23:33   #449
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Deşti karpuzlar

Deşti yerli karpuzların yetiştirme yöntemi aynı ama lezzetleri çok farlı 2. ve 3. resimdeki karpuzların ismi Gülsüm karpuzu bir avuca sığıyor ama çok tatlı

Eklenen Resimler

Eski 09-08-2017, 20:40   #450
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Merhaba dostlar. Bu yılki deşti ürünlerimizden yerli yeşil karpuzumuzu tarttık. Sonuç Harika 6,280kğ bu bizim için en büyük rekor.

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024