agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Doğasever, İnsansever, Hayvansever Web Siteleri (http://www.agaclar.net/forum/dogasever-insansever-hayvansever-web-siteleri/)
-   -   Kaplumbağa koleksiyonum (http://www.agaclar.net/forum/dogasever-insansever-hayvansever-web-siteleri/4767.htm)

malina 13-06-2007 17:55

Kaplumbağa koleksiyonum

Ne zamandır hazırlayacağım...

Sonunda temizlik zamanları gelmişti. Yıkayıp kuruttuktan sonra fotoğraflarını çektim.

Kaplumbağa koleksiyonum

sezgin 13-06-2007 18:45

ilginç insanların ne garip tutkuları(hobileri) var ama güzel tebrik ederim (ilginçliğinden ötürü)

Sevelim 13-06-2007 22:11

Sevgilli Malina, harika bir kolleksiyonun varmış. Bizlerle paylaştığın için teşekkür ediyorum. Benim aklıma hemen bir soru geliyor. Bunlar kaç yılda oluştu. Epey uzun süre olduğunu tahmin edebiliyorum. Bir kısmı da senin tutkunu bilen dostlarından hediyedir mutlaka.

Bir tanıdığın işyerindeki filleri hatırlattı senin kaplumbağaların. İki vitrin dolusu fil vardı ve bir o kadar da evde varmış. Yarısını ben edindim diğer yarısı da arkadaşlarımın hediyesi demişti bana.

Bende de yavru kaplumbağa kabuğu var. Arkadaşım ilginç şeylere merakımı bildiği için getirmişti, kaplumbağayı sen mi öldürdün diye sormuştum da dere kenarında bulduğumda ölüydü zaten demişti.

Bu kış kocaman bir kaplumbağa sahile vurmuştu. Yeni ölmüş olduğu besbelliydi. Eve getireyim diye düşündüm ama çok kötü koktuğu için vazgeçtim.

Hepsi çok güzel ve ilginç.

zenfree 13-06-2007 22:37

Sevgili Malina çok sevimliler. Bir çoğu da sanat eseri. Ne zaman kağlumbağa görsem seni hatırlayacağım artık.:)

Ferda Ülkümen 13-06-2007 23:07

2 Eklenti(ler)
Sevgili Malina
Kolleksiyonunu zevkle izledim.Bir benzeri de bende var,uzun yıllardır bir kenarda duruyor.Onun o kolleksiyonun içinde olmasının ona bir değer kazandıracağını düşündüm.Acaba sana nasıl ulaştırabilirim.

malina 14-06-2007 10:24

Koleksiyondaki hiç bir kaplumbağayı ben almadım. Sanırım 20 yıldır birikiyor. Kaplumbağaları sevdiğimi bilen arkadaşlarım armağan seçimlerini bu yönde kullanıyorlar ve çok iyi ediyorlar :)

Ferda, tanıştığımızda elinizden almak hoş olur :)

selenn 14-06-2007 10:42

Çok güzel bir koleksiyonunuz var, umarım dostluklarınızla birlikte kaplumbağalarınızda artar. Sevgiler.

Sevelim 14-06-2007 11:13

Sevgili Malina bir sorum daha var. Kolleksiyondaki tüm kaplumbağalar kibrit çöpü boylarında yani minicik. Daha büyük boyları yok mu kaplumbiklerin?

Beni bir merak sardı, bu güzel kolleksiyonu ekrandan değil de naklen görmek isterim. Senin malikaneye gelip onlara dokunmak isterim. (Ben dokunarak hissedenlerdenim)

malina 14-06-2007 11:23

İki bölüme de baktın mı? Gördüğün gibi epey büyükleri de var :)

http://www.agaclar.net/kaplumbaga/ka...s/IMG_6883.jpg

Bu da en küçüğü...

http://www.agaclar.net/kaplumbaga/ka...s/IMG_6923.jpg

malina 14-06-2007 11:23

Bir gün beklerim, dokunabilirsin :)

Ferda Ülkümen 14-06-2007 11:30

O zaman en yakın zamanda tanışmak dileğiyle....

malina 14-06-2007 11:33

Hobi bahçesi ne gelmeyi düşünür müsünüz? Her pazar oradayız...

Mahmut Leventoğlu 14-06-2007 13:38

Bende Trakya da askerlik yaparken askerlerin itlaf ettiğ ve onları cezalandırıp ellerinden aldığım boy boy Canlı Kaplumbağa kabuğu var. Vos vos aşkım nedeni ilede bende vos vos kolleksiyonu var. Yani heralde Tos Vos demeli.

aybala 14-06-2007 14:44

Oyuncakcı dükkanı gezer gibi oldum :)

Çok kıskanıyorum bu kolleksiyonu.
Taklitcilik kötü bir şey ama bu kıskançlığı da bir şekilde bastırmam lazımdı.
Bu yüzden ben de biriktirmeye başladım...
malina, gelip gittiğimde kaplumbağaları saysan iyi olur :)) )

malina 14-06-2007 14:53

Bir ara seni ziyarete gelirim merak etme :)

Sevelim 14-06-2007 15:33

Ölmeden önce yapmayı istediğim şeyler arasına senin malikaneye gelmek de eklendi. Zamanını bilmiyorum ama bir gün mutlaka dokunucam o kaplumbağalara. Nasılsa Aybala alıştı beni karşılamaya, beni otogardan aldığı gibi sana getirir.

Mahmut Bey, o kabuklardan bende de var ama canlı değiller. Bir zamanlar canlıydılar da diyebiliriz. Benim kabuklar minicik.

Mahmut Leventoğlu 14-06-2007 16:02

Evet bir zamanlar canlı idiler . Hatta bir ara içlerini ışıklandırıp duvara bile asmıştım. Boy boy en büyükten en küçüğe. O zamanlar çok üzülmüştüm. Benim askerleri hatırladığım kadarı ile iyi cezalandırmıştım. Enayini biri çıkmış ortaya Kaplumbağa eti Kansere iyi geliyor diye. Herkes kaplumbağa avlıyor. Bizim milletimiz de saf Trakyanın köylerinde gece gündüz kaplumbağa avlıyorlardı. Bende yasaklamıştım.

Ferda Ülkümen 14-06-2007 22:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 117657)
Hobi bahçesi ne gelmeyi düşünür müsünüz? Her pazar oradayız...

Teklifiniz bana mı Malina?
İki hafta üst üste gelmek için hazırlanmama rağmen hep engeller çıktı,şimdi de yazlıktayım.Ama bir pazar kaçıp gelmek de aklımdan geçmiyor değil.Kartal servisiniz denizotobüsü saatlerine uyarsa?

aybala 14-06-2007 22:28

Servis denizotobüsü saatine göre kalkıyor zaten :)

desberado 11-02-2008 23:25

sevgili malina benimde böylebir koleksyonum var.ayrıca seninkide çok hoş bir koleksyon teprikler.

omereser 09-05-2008 09:50

Hepsi de birbirinden sevimli görünüyor.

nariçi 09-11-2008 13:12

Evin ardında ki bahçenin bağ kısmına eskiden kapumbağalar yumurta bırakıyordu heryıl içi boşalmış yavru kaplumbağalar bulunuyordu. Birkaç yıldır ratlamıyorum şuan da beş tane olabildi. Birinde kurumuş ayaklar üstünde.

mRve 29-07-2010 17:27

Çok güzel gerçekten çok güzel bir koleksiyon...;)
Umarım koleksiyonunuz devam eder...

Bu kaplumbağaları veren arkadaşlarınızı hatırlıyo musunuz acaba ?

Ve bu kaplumbağa koleksiyonu evinizin nasıl bir bölümünde durduğunu çok merak ettim yani rafta dizili falan mı yoksa bir sandıkta mı saklıyorsunuz gibi ?

malina 29-07-2010 19:31

Teşekkür ederim :)

Ne yazık her vereni hatırlamıyorum... Daha doğrusu, kim hangisini verdi hatırlamıyorum. Neredeyse beni her tanıyan en az bir tane hediye etmiştir :)

Üsüste duran iki ahşap rafta duruyor bir kısmı. Bir kısmı ise evin farklı yerlerinde kullanılıyorlar...

oppss! 29-07-2010 20:56

Tebrik ederim koleksiyonunuz harika. Bende küllük koleksiyonu yapıyorum...

bursevi 29-07-2010 21:03

Sizin için değişik kaplumbağalar göndereceğim.. Söz..selamlar

Sevgi Durul 29-07-2010 21:18

Sayın Malina,
Kaplumbağalarınızın hepsi birbirinden sevimli. Ben de böyle bir kolleksiyona sahip olmak isterdim. Kaplumbağalar her nedense, bana dayanıklılık ve metaneti hatırlatıyorlar.

balbay 29-07-2010 22:11

Konunun başlığına baktığım da ilk aklıma gelen, hem malina, hem kaplumbağa gibi bir canlı, hem de kolleksiyon ne alaka dı dedim.

Tabi boyumun ölçüsünü aldım. Hemen kendisine Japonya dan gelirken çekik gözlü bir kaplumbağa getirmeye çalışacağım.

İlahi...

Fatoş 30-07-2010 09:25

Sevgili Malina ellerinize sağlık, ilginç koleksiyonunuzu zevkle seyrettim. Üstünde mumluk olan kaplumbağaları görünce eski bir afacanlık anımı hatırlayarak gülümsedim.
İlkokulda öğretmenimiz Lale devrinde Sadabad'taki bahçelerin görkemli güzelliklerini anlatmıştı, en çok ilgimi çeken akşamları üstlerin de mum yakılıp bahçeye salınan kaplumbağlar oldu, içimden ne kadar ilginç bir fikir demiştim. Yaz tatilinde yaylaya gittiğimizde ilk işim birkaç tane kaplumbağa yakalayıp kutu içinde ahıra sakladım. Akşamda küçük kardeşlerimle gizlice ahıra gidip kaplumbağaların üstüne mumları yapıştırdım ve yakıp saldım. Artık sonrasını bir düşünün. Neyse ki çıkan yangın ahırdaki hayvanlara ve bize zararı olmadan söndürüldü. Ama sonuçta ben falaka cezasına çarptırıldım.

tropik 31-07-2010 12:39

Abla çok güzel koleksiyonun. :)
Bunları toplamak zor olmadımı? :D

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024