agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Doğasever, İnsansever, Hayvansever Web Siteleri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-01-2010, 12:51   #1
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2008
biseyyapmali.net

http://www.biseyyapmali.net
Bu site en az bir konuda bir şeyler yapmak gerektiğine inanan, idealleri, hayalleri olan, pozitif, elini taşın altına koyan (mümkünse hiç çıkarmayan) hayatı daha yaşanabilir kılmaya çalışan her düşünceden insanın neler yapmak gerektiğini ve neler yaptığını gösterdiği bir buluşma noktasıdır. Arkadaşlar hepinizi bekliyorum. Site yeni kuruldu. Lütfen konuların azlığına bakmayıp sizler de konu açın veya yorumlarınızla foruma destek olun. Ağaçlar netin bir kardeşi olsun Forumdaki hedefimiz aklımıza gelen her türlü faydalı konuda tartışma açmak ayrıca sadece konuşmakla kalmayıp somut işler yapmak. Örneğin biraraya gelip ağaç dikmek, suistimale yer vermeyecek bir yol bulup engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara tekerlekli sandalye almak, bir yerlere kütüphane oluşturmak vb. http://www.biseyyapmali.net Üye olmasanız bile yorumlarınızı ve eleştirilerinizi bekliyorum.

hidayetcaliskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2010, 10:07   #2
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

Question

49 kişiden kimse bişey yazmamış mı yaa

Eski 28-01-2010, 10:59   #3
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

kumyaka2010's Avatar

Giriş Tarihi: 27-12-2009
Galeri: 1
Sevgili oglum Hidayet !
Seni tebrik ederim. Boyle bir başlık açtıgın için. Şair ne demiş, neler yapmadık bu vatan için, kimimiz olduk, kimimiz nutuk soyledik. Malesef bu sıralar hep nutuk soyleyenler revaçta, birşey yapacaklar tenkit ediliyor. İzcilikte bir dustur vardır ( izcilik yapanlar bilirler ) Bugun insanlık için ne yaptın ?
Herkes bu vatan ve millet için birşeyler yapması lazım. Muhabbetten çok, en az bilgi transferi, fikir alışverişi, yardıma muhtaçların tespiti lazım. Bu sitedeki herkesin, yardıma koşacagına inanıyorum. ( Bitki ve hayvanları seven insanlarıda sever ) Buradaki arkadaşlara duyarlılık teklif ediyorum. Selamlar

kumyaka2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2010, 13:52   #4
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2004
Galeri: 23
insanlara ne ve nasıl yapacağınızı anlatamazsanız hiç bir yere koşmazlar.

biseyyapmali, ne yapacaksın, nasıl yapacaksın, her türlü faydalı konuda ve fikir alışverişi deme, başarı için tek bir konuya odaklan, pes etme, o işi yalnız, kimsesiz dahi kalsan yapmak istemen lazım, sonra birileri arkandan gelir. Örneğin malina, ağaç veritabanı yapacağım dedi, 6 yıl oldu halen uğraşıyor...

yukarıda yazdıklarını zaten birileri yapıyor, onlara katılman desteklemen daha doğru olur...

Eski 30-01-2010, 14:58   #5

kumyaka2010's Avatar

Mesela bir konu açalım !
Boş devlet arazilerine ,o yorenin agaçları dikilsin .Ben bunu 30 senedir orman bakanlıgına yazdım .Evvelden mektupla , telex,sonra fax,sonra email attım . Geçen seçim evveli kardeşim orman bakanı ile telefon goruşmesi yaptırdı .Seçimden sonra duşunuyoruz dedi .Seçim bitti ikinci seçim geliyor ....Çevre ve orman bakanlıgı ilginize teşekkur ederiz maili yolladı .Haydi gençler umudumuz sizlersiniz .Burada veya başka sitede ,boş arazileri agaçlandıralım kampanyası başlatın .Çam ormanı 100 senede kesime geliyor .Koylunun okadar zamanı yok .O yorenin insanları ,o yoreye ait bitkileri diksin ,vatanımıza insanlarımıza gelir olsun .İthalat azalsın .İstanbulda ,metroda guvey feneri ( yer kirazı ) 2 sene evvel 12 adeti 7 tl ye ithal satılıyordu .Burada herşey yetişiyor .Yeterki koylumuzu ,vatandaşımızı aydınlatalım .Ben Almanyadan getirdigim dikensiz bohrtlenleri35 yıldır koy koy ,ve gittigim yerlere dagıtıyorum .Hala pazarda kutusu 2 tl ye satılıyor .Çok uretim olursa fiat duşer herkes alır ve gıdalanır .
Sizlerde lutfen fikirlerinizi anlatınız . Her yaptıgımızı bu vatan ,benim gibiler torunları için yapsın .Selamlar.

Eski 30-01-2010, 16:51   #6
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

Sayın uzaytek. Başarılı olmak için bir konuya odaklanmak gerektiği konusunda bende sizinle hem fikirim. Ancak sizin de dediğiniz gibi normalde yapılması gereken her konuda birileri bişey yapıyor. Bu sitenin farkı ise yapılması gereken işleri başka yerlerin aksine bir arada toplamak. Gerekirse kişileri ilgili yerlere yönlendirmek. Mesela bir insan aynı zamanda hem çevreci hem hayvansever hem de açlık çeken veya savaşlarda katledilen insanların durumlarına duyarlı olabilir. Bunların her biri için ayrı yerleri gezmesi gerekir. Ya da lösemili çocuklar hakkında hiç bir fikri olmayan bir çevreci ilgilendiği konuları gezerken bu konu dikkatini çeker ve o konuda da harekete geçer. Amaç bu yoksa hepsine tabi ki yetişemeyiz.

Eski 30-01-2010, 16:58   #7
Ağaçsever

hidayetcaliskan's Avatar

Sayın kumyaka ben de sizin görüşlerinize katılıyorum. İlle de her yere çam dikilecek diye bir kanun yok. Sivas çevre orman müdürü ile yaptığımız bir görüşme esnasında o da bu konudan yakındı. Herkes çam ağacı istiyor biraz da akasya dikseler ne olur dedi. Gerçekten de öyle. Her ağacın hatta çalının bile ayrı ayrı güzelliği var. Nerede çabuk yetişecekse oraya dikilmeli.

Eski 30-01-2010, 17:43   #8

kumyaka2010's Avatar

Sevgili oglum Hidayet !
Ben o yorenin insanının , o yorenin bitkilerini dikip toplamalarını duşunmuştum .Bak hala muz ithal ediyoruz . Hataydan , Fethiyeye kadar muz yetişiyor . Birçok arazi boş ,ama kimse muz dikemiyor .Ben 30 sene evvel Almanyadan işcilere ananas ve kiwi getirmiştim . Neoldugunu gorup yesinler diye .Allaha çok şukur kiwi artık yeterince uretiliyor. Bugun koylu arazisine bir dal dikse , ondanda bir menfahati olsa , orada ne yangın olur nede talan .Yeşillik olsun demiyormuyuz .Ceviz dik , insan yemezse sincap yer .Bugun Bulgaristan bizden çok ceviz uretiyor .Kara yollarına ceviz dikmişler .Birileri topluyor .Bizde ceviz olmadıgı zaman , Bulgaristandan veya İrandan ithal ediyoruz .Fakat siteye meraklı çok az oldugunu goruyorum . Kafe # 10 gir herkes orada . Selamlar

Etiketler
agaclar, bisey yapmalı, doğa, engelli, yardım

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024