agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Doğasever, İnsansever, Hayvansever Web Siteleri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-04-2009, 08:27   #1
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Giriş Tarihi: 19-08-2007
batem.gov.tr

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün (BATEM)

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün (BATEM) tarihçesi Cumhuriyetin ilk kuruluş yıllarına dayanmaktadır. Enstitü, farklı araştırma kuruluşlarının (Narenciye Araştırma Enstitüsü, Seracılık Araştırma Enstitüsü, Biyolojik Mücadele Araştırma Enstitüsü, Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Bölge Pamuk Araştırma Enstitüsü) değişik zamanlarda birleşmesiyle bu günkü halini almıştır.

Enstitümüz;
Enstitüde, tarla bitkileri, örtüaltı sebzecilik, meyve türlerinde ıslah, genetik, doku kültürü, biyoteknoloji, fizyoloji, tarımsal üretim tekniklerinin geliştirilmesi, hastalık ve zararlıların kontrolü, entegre ürün yönetimi, iyi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması, sera teknolojileri, tarımsal mekanizasyon, tarım ekonomisi ve yayımı konularında temel ve uygulamalı araştırmalar yürütülmekte ve uygulamaya aktarılmaktadır. Islah çalışmaları sonucu elde edilen materyallerin özel sektöre sunulmasıyla ve tarımsal üretim tekniklerinin iyileştirilmesiyle, ülke ekonomisi ve kırsal kesimin kalkınmasına büyük ölçüde katkı sağlanmaktadır.

BATEM’de, ülkesel ve uluslararası entegre projelerle halen devam eden ve gelecekte yapılması planlanan çalışmalar;

- Bitki ıslahı ve ıslah edilen materyallerin üretici firmaların hizmetine sunulması,
- Üretim tekniklerinin iyileştirilmesi, iyi tarım uygulamaları konusunda araştırmaların yürütülmesi,
- Enstitü bünyesinde mevcut çeşitli analiz laboratuarlarıyla, üreticilerin sorunlarına çözüm getirilmesi, zirai karantina analizlerinin yapılması ve ülke çiftçisinin ihtiyaç duyduğu tohumluk, virüsten ari aşı gözü ve fidan üretilmesi,
- Bitki genetik kaynaklarını toplanması, değerlendirilmesi, karakterizasyonu ve biyolojik çeşitliliğin korunması,
- Hasat sonrası teknolojilerinin geliştirilmesi,
- Üniversiteler, çiftçi kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak öncelikli problemlerin belirlenmesi ve ortak çözümlerin üretilmesi,
- Araştırmaların, ulusal ve uluslararası kuruluşlarla bilgi ve teknoloji paylaşımı yapılarak yeni tekniklerle güçlendirilmesi olarak özetlenmiştir.

Bu ileri teknolojilerin uygulanmasının bölgesel ve ülkesel tarımsal kalkınmaya katkı sağlayacağına inanıyoruz.

ENSTİTÜYE GENEL BAKIŞ
Enstitü, altı ayrı yerleşim biriminde toplam 4.850 dekar arazi ve yaklaşık 50 dekar sera varlığına sahiptir. Ayrıca farklı konularda hizmet veren laboratuarları bulunmaktadır. Bunlar:

Bakteriyoloji,
Mikoloji,
Nematoloji,
Viroloji,
Doku kültürü,
Moleküler Biyoloji,
Yaprak-toprak analiz,
Hormon analiz,
Pomoloji,
Biyolojik mücadele,
Gıda teknolojisi,
Mısır sap ve koçan kurdu

BÖLÜMLERİMİZ
1. Meyvecilik bölümü (Kayaburnu) Tlf No :0.242.727 23 77
2. Sebzecilik bölümü (Kocayatak) Tlf No :0.242.724 52 92
3. Bitki koruma bölümü (Çallı) Tlf No :0.242.345 28 84
4. Bitki besleme bölümü (Çallı) Tlf No :0.242.345 28 84
5. Tarla bitkileri bölümü (Aksu Merkez) Tlf No :0.242.429 73 31
6. Tarımsal yayım ve ekonomi bölümü (Merkez)Tlf No :0.242.321 67 97
7. Süs ve tıbbi bitkiler bölümü (Aksu Merkez) Tlf No :0.242.724 52 92
8. Gıda teknolojisi bölümü (Merkez) Tlf No :0.242.321 67 97
9. İşletme bölümü (Aksu-1) Tlf No :0.242.426 33 11
10 Tarımsal Mekanizasyon ve Destek Hizmetler bölümü(Aksu Merkez)Tlf No :0.242.429 73 31
11. İdari ve mali işler (Merkez) Tlf No :0.242.321 67 97

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü
Paşa Kavakları Cad. Demircikara Mah. No : 25 Pk:35 ANTALYA
Tlf:: +(90) 242 321 67 97 Fax : +(90) 242 321 15 12
http://www.batem.gov.tr/tarihce/tarihce.htm

Fortunella japonica (Kamkat)

Üretimi:

Göz aşısı (ilkbaharda sürgün aşı, yazın durgun aşı) ile tercihen Troyer anacı üzerine) yapılır.

Bakım İstekleri:

Havadar, aydınlık, uzun süre direkt güneş ışığı alabilen alanlardan hoşlanır. Güneş ışığının yetersiz olduğu durumlarda çiçek açmaz, meyve vermez ve yaprak döker. Yazın haftada 1, kışın 10-15 günde, tercihen kireçsiz su ile sulanmalıdır. İlkbahar ve yaz aylarında, 15 günde bir 2 g/l iz elementli-kompoze gübre verilmelidir. Bitki bodur yapıda olduğu için sadece genç bitkilerin saksısı 2 yıl sonra değiştirilmelidir.

( http://www.batem.gov.tr/urunler/sus_...n/ic_mekan.htm adresinden alıntı KAMKAT YETİŞTİRİCİLİĞİ bilgisi )

Düzenleyen Kemal Kabcık : 23-09-2009 saat 05:23 Neden: Başlık İsmini Düzeltme
Kemal Kabcık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2009, 08:43   #2
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Bir Ağaç Dostu Olarak; Kamkat'a Dikkat Çekebilmek!.

kanaat ederek yoksunluğa; huzura erebilmek
avuç açarak rabbimize; hayırla umuda koşana
maksatların en güzelinde: öze inen kalıcı dem
kimseciği incitmeden kamkatlarımızı yetiştirmek
arzu dizginleyerek, küçültülen maksatta mana
tarımsal uğraşılarda: Insana huzur ve de umut

Düzenleyen Kemal Kabcık : 21-04-2009 saat 08:57 Neden: Daha Güzelini Yapabilme Adına
Eski 30-04-2009, 07:16   #3
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Tarımsal Girişimlerinde Bana Yararı Bulunan BATEM ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜRLER!.

Saygıdeğer arkadaşlar; geçen günlerde, BATEM'e giderek: YASEMİN ÇİÇEK'i satın almıştım!. YASEMİN ÇİÇEK'inin bakımı ve gelişimi adına, kafama bir soru takılınca, BATEM ÇALIŞANLARININ YARDIMI ile, sorularıma cevap almıştım!. Emeğini ve bilgi birikimini paylaşan BATEM DOSTLUKLARINA ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!.

Şimdi şu an; saksıda, YASEMİN ÇİÇEK'i YETİŞTİRME prensiplerini öğrenme çabasındayım!. YASEMİN ÇİÇEK'ine; bilinçli budama yöntemi ile, bir ağaç biçimi verme ve bir ağaç biçiminde, bir YASEMİN'i balkonuma kazandırabilmenin huzur ve umudunu arayış haline giriverdim!.

Bence; ARAŞTIRMA ENSTİTÜLERİMİZİN değerini bilmeli ve onlardan yeni bir bilgi edinerek; kendimize ve YURDUMUZ İNSANLARINA yararlı olabilmeliyiz, diye düşünüyorum!. SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!.

Düşüncelerimi paylaşmamda yardımcı olan; AĞAÇLAR.NET adresi çalışanlarına da: ayrıca TEŞEKKÜR eder, SAYGILARIMI sunarım!. SAĞOLUN!. VAROLUN!.

Eski 30-04-2009, 07:56   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Fiyat listesi aşağıda ilginizi çekebilir.

http://www.batem.gov.tr/haber/fiyatlar/2008fiyatlar.htm

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2009, 08:00   #5
Ağaç Dostu

Sn Ali Kemal, Meyer limon olarak üretilen limon; bizlerin saksıda yetiştirmeye çalıştığı, ilk yıl bile meyve veren MAYER limon dediğimiz limonmu acaba ?

Eski 03-05-2009, 06:56   #6
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitisü (BATEM)

BATEM'i dikkate alarak, BATEM yararına hizmet gören, duyarlı dostluklara; ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKÜRLER!.

Duyarlılık Yüklü Yaklaşımları ile; BATEM'e ve BATEM DESTEKÇİLERİNE: HUZUR ve UMUT DİLERİM!. Doğaya duyarlı yaklaşımlarımız; elbette ki: HUZUR ve UMUDU EBEDİYETLE YÜZLEŞTİRMESİNİ HAKKIYLA BAŞARACAKTIR!.

SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!.

Eski 07-05-2009, 21:15   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-01-2009
çok tesekkürler.

karagoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2009, 08:56   #8
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Saygıdeğer arkadaşlar;

BATEM yararına hizmet verebilmek için; dün, herhangi bir özel sektörden satın aldığım kaktüslerimi, bugün satışa sunmak istiyorum!. Satın aldığım kaktüslerimin alış fiyatı 2,5 TL'dir. Ben; 25 KR. kar ile; satın aldığım kaktüslerimi: 2,75 TL' üzerinden satışa sunmak istiyorum!. Kargo ücreti; kaktüs alıcısına aittir!. En hesaplı kargo hizmeti veren kuruluş ile çalışmayı düşünüyorum!. Satın aldığım kaktüslerim üzerlerinde, şu an için çiçeği de mevcut!. 1 kg'lık kargo paketi gönderimi 3-4 TL. arasında değişiyor. Bir tek kaktüs çiçeğinin kargo gönderim ağırlığı, 100 gr. kadardır!. 100 gr.'lık kargo gönderim ücretine, Türk Lirası üzerinden, ne kadarlık değer biçilir, şu an için bilmiyorum!. Eğer ki, bir sipariş alabilirsem; 100 gr.'lık kargo giderinin masrafını da öğrenebileceğim!.

Muhasebeme ait bilgilerimi bu sayfa üzerinden paylaşmayı düşünüyorum!. Ne kadar kazandım, kazandığımı nerede harcadım, bu ve buna benzer bilgileri; BATEM DOSTLUKLARI ile paylaşacağım!.

Bana bu konu üzerinde, önemle yardımını beklediğim: AĞAÇLAR.NET DOSTLUKLARI'ndan da, gerekli olan desteği sağlamalarını beklemekyeyim!.

Ben kaktüslerimi; BATEM ARAŞTIRMACILIĞI'nın devamlılığı adına satışa sunuyorum!. Şu an için; elimde, 6 adet kaktüs bulunmaktadır.

Paylaşımımıza duyarlı olan ve destek veren DOSTLUKLARA; şimdiden: ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!.

Şu an için; BATEM ARAŞTIRMALARI YARARI ADINA kazanacağım parayı; FUL ÇİÇEÇİĞİ YETİŞTİRİCİLİĞİ üzerine ARAŞTIRMALARDA BULUNABİLMEK için değerlendirmeyi düşünüyorum!. Şu an için; FUL ÇİÇEĞİ ÇELİĞİNE İHTİYACIM VAR!. Ful çiçeği çeliği ihtiyacımı; patronumdan sağlamayı düşünüyorum! Ve; ful çiçeği çeliğini köklendirme aşamasında, BATEM ÇALIŞANLARININ tavsiyesi üzerine, KÖKLENDİRİCİ HORMON satın alarak, girşimlerimi sürdürebilmeyi düşünüyorum!.

Dün; BATEM TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTİSÜ'nü telefonla aramıştım!. Yetkili kişi; "ÜRETMEK İSTEDİĞİNİZ ÇİÇEĞİN LATİNCE İSMİNİ SÖYLEYİN Kİ; YARDIMCI OLABİLELİM!." dedi!. Ben; ful çiçeğinin latince adını bilmiyorum!. Ful çiçeğinin latince adını bilen, bu sayfa üzerinden bana yardımcı olmasını dilerim!. Yetkili kişi; "FUL ÇİÇEĞİNİN ÇELİĞİNİ BULABİLİRSENİZ; ARAŞTIRMA ENSTİTİMÜZE GETİRİN, KÖKLENDİRME ÜNİTESİNDE, BİZ, SİZİN İÇİN FUL ÇİÇEĞİ ÇELİĞİNİ KÖKLENDİRMEYE ÇALIŞALIM!." dedi!. Yetkili kişinin DUYARLILIĞINA TEŞEKKÜR eder, SAYGILARIMI sunarım!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

ARAŞTIRMALARIMA TEKLİFTE BULUNACAK DUYARLILIKLARA AÇIK OLDUĞUMU BİLDİREREK; şu an için, bu mesajımı noktalıyorum!. SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!.

(NOT: Bu forum sayfasını, hangi paylaşım sayfasında açmam gerektiğini bilmiyorum!. Bu konu üzerinde; AĞAÇLAR.NET çalışanlarından yardımlarını bekliyorum!. SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!. İYİ Kİ VARSINIZ!.)

SAYGILARIMLA!.

BATEM ARAŞTIRMALARINA DESTEK VEREBİLMENİN MUHASEBESİ

07.05.2009 - 6 Adet Mini Saksı Kaktüs Alım Gideri ----------------- 15,00 TL.
07.05.2009 - 6 Adet Mini Saksı Kaktüs Alımı Promosyon Kazanımı ---- 2,50 TL.

Eski 08-05-2009, 09:56   #9
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Yetmişmilyonluk Yurtsever Dostlukların Duyarlılığına: TEŞEKKÜRLER!. SAYGILARIMLA!.

BATEM ARAŞTIRMALARINA DESTEK VEREBİLMENİN MUHASEBESİ

07.05.2009 - 6 Adet Mini Saksı Kaktüs Alım Gideri ----------------- 15,00 TL.
07.05.2009 - 6 Adet Mini Saksı Kaktüs Alımı Promosyon Kazanımı ---- 2,50 TL.
08.05.2009 - Annemden Aldığım Harçlığın Batem Kazancına Birikimi - 5,00 TL.

Eski 08-05-2009, 12:14   #10
Ağaç Dostu

Jasminum sambac : ful yasemin

Ayrıca hemşeriniz Mutlu beyin şu başlığıda size faydalı olabilir :
http://www.agaclar.net/forum/showthread.php?t=12878

Ayrıca : Katmersiz ful ( Amerikan yasemini) Jasminum sambac

Eski 15-05-2009, 07:32   #11
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Bolu-Abant yaylasından, Seyfi DAĞDEVİREN Abimin yardımseverliği ile elde ettiğim anaç mor çiğdem soğanlarını BATEM GÖZETİMİ'inde çoğaltabilmeyi düşünüyorum!. Mor Çiğdem Çiçeğinin Bakımını ve Mor Çiğdem Çiçeği Soğanının çoğaltılması konusunda; BATEM'in yardımcılığını beklemekteyim!.

SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!. İYİ Kİ VARSIN BATEM!. İYİ Kİ VARSIN SEYFİ ABİ!.

Düzenleyen Kemal Kabcık : 15-05-2009 saat 07:45 Neden: Mana Kazanımını Elde Etme Adına
Eski 07-06-2009, 22:08   #12
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

agaclar.net adresi dostluklarına; ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!.

Saygıdeğer arkadaşlar; ben, kendi adıma, yeni bir hayata başlamak istiyorum!. Tarım adına, tüm hatalı girişimlerimden dersler çıkararak, artış gösteren bir kuvvetle, hayata tutunmaya devam etmek istiyorum!.

Bana, tarımsal konularda, bilgi ve tecrübe birikimini sağlayan, duyarlı dostlukların yaklaşımına TEŞEKKÜR ederim!. Beni bilgilendiren ve çalışmalarımı daha da manalı kılan, saygıdeğer BATEM ÇALIŞANLARI’na da ayrıca TEŞEKKÜR eder, araştırmalarında BAŞARI ve KOLAYLIKLAR dilerim!.

Saygıdeğer ağaçlar.net forum sayfası dostlukları; paylaşımlarımı bu forum sayfası üzerinden gerçekleştirmek istediğimi, saygıyla bildirmek isterim!. Benden; kaktüs, zıpçıktı, kudret narı tohumu, bodur nar ağacı tohumu isteyen duyarlılıklara: maddi gücümün elverdiği ölçüde, bu forum sayfası üzerinden cevap vermeye çabalayacağım!.

SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

Eski 07-06-2009, 22:20   #13
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Saygıdeğer arkadaşlar; yarın: Güngör SALMAN isimli, zıpçıktısever, ağaç dostu duyarlılığın, benden istemiş olduğu Pembe Renkli Zıpçıktıyı göndermeye çabalayacağım!.

Paylaşabildiğim için ve paylaşıma duyarlı dostlar edinebildiğim için; huzurlu ve umutluyum!. Huzur ve umut; tarımsal gönüllülerin, emek ve alınteri gerektiren, tüm araştırma ve çalışmalarında hep yanında bulunsun isterim!.

SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!.

Eski 08-06-2009, 00:06   #14
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

http://www.agaclar.net/forum/group.p...iscussionid=20

Saygıdeğer arkadaşlar; kitap okumaya ve kaleme almaya, yukarıdaki adreste devam etmekteyim!."Hikayeni Yaz, Yeteneğini Geliştir" grubuna üye oldum!. Üyeliğimin gerektirdiği sorumlulukla; paylaşımı yaşatmaya ve kendimi geliştirmeye devam edebilmeyi düşünüyorum!. Paylaşımcı dostluklara; tekrar TEŞEKKÜR eder, SAYGILARIMI sunarım!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

Eski 08-06-2009, 00:42   #15
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Saygıdeğer arkadaşlar; diyalog yazımı konusunda ilk denememi kaleme aldım!. Umarım; kendimi geliştiren, ağaçlar.net dostluklarının zemin muhafazasını daimi kılabilirim!. Okumak, kaleme almak ve ürettiğin bir çiçeği paylaşmak; yaşanabilecek güzelliklerin en iyisi!.

SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

Eski 23-09-2009, 04:39   #16
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Batı Akdeniz Tarım Araştırma Enstitisü (BATEM)

= 000.000.001 =
15 Seneye varan tedavimde; kendi kendime telkinle hayata tutunmaya çabalıyorum!.
Kendime bir iyilik yaparak; kitap okuma ile tedavimi gerçekleştirmeye çabalıyorum!.
Tedavi gören insanlar; tedaviden yana, kendini kendine karşı sorumlu tutabilmelidir!.
Kendi iyiliğimden yana, kendimi kendime karşı sorumlu tutuyor ve hayatı seviyorum!.

Eski 23-09-2009, 04:41   #17
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Batı Akdeniz Tarım Araştırma Enstitisü (BATEM)

= 000.000.002 =
Kitaplardan yana; kitaplardan gereğince yararlanmasını bilirsem şikayetçilik kalmaz!.
Hazır mevcut kaleme alınmış kitapları iyi anlamalıyım!. Eğitimim için duyarlı olmalı!.
Duyarlı ve özverili kitap anlatılarından payıma düşen huzur ve umudu büyütebilmeli!.
Paylaşımcı duyarlılıkların yaşandığı Yurdumuz Topraklarında; sevgi ve saygıyı anmalı!.

Eski 23-09-2009, 04:43   #18
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.003 =
Paylaşımcı duyarlılıkların yaşandığı Yurdumuz Topraklarında; umutlu ve huzurlu ol ki;
Özverili yaklaşımların serinliğinde, sevgin ve saygın artarak: eğitimine yararlı olabil!.
Sevgin ve saygın ne kadar derin olursa; eğitiminden yana, payın oldukça büyük olur!.
Kusur bulmak yerine; yarar sağlamayı düşün!. Şikayetsizlik ile; hayatı yaşayabilmeli!.

Eski 23-09-2009, 04:44   #19
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.004 =
Annelerimizin, daimilikteki tebessümünü, daha da canlı ve verimli tutabilmek adına;
Kendi eğitimim ve ruhsal olgunluğum üzerine sorumluluklarımı bir bir tanıyabilmeli!.
Huzurum ve umudum için; başkalarının rahatını terk etmesini istemeden ilerlemeli!.
Hazır mevcut imkânların verdiği ölçüde; huzurlu ve de umutlu olmasını: bilmeliyim!.

Eski 23-09-2009, 04:46   #20
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.005 =
Annem, benden; anlayışlı olmamı istiyor!. Annemi, gereğince anlamak görevim oldu!.
Benim iyiliğimi isteyen anneciğimi; gereğince anlamak için çaba sarf edeceğim artık!.
Annemi üzmeyeceğim!. Ve onun istekleri doğrultusunda; hayatımı şekillendireceğim!.
Benim iyiliğimi isteyen annemden yana asla şüpheye düşmeden; hayatımı seveceğim!.

Eski 23-09-2009, 04:48   #21
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

BATEM Gözetiminde; Bitki Tanıma ve Bitki Yetiştirme Güncesi:

= 000.000.006 =
Annemi üzmemek için; elimden gelen gücümü kullanacağım! Ve iyiliğini isteyeceğim!.
Annemden daha yakın bir canı nerede-nasıl bulabilirim ki?. Anneler; üzülmesin artık!.
Annesinin iyiliğinden yana duyarlı olabilen bir insan olarak; hayatımı sevebilmeliyim!.
Hayatımdan ve tecrübelerimden dersler çıkararak hayatıma telkinler hazırlamalıyım!.

Eski 23-09-2009, 04:49   #22
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.007 =
Kendi mutluluğum adına; kendi varlığıma sorumluluk duymalıyım!. Ve; ilerlemeliyim!.
Mutluluğum ve umudum adına; başkalarını sorumluluk altına almak: yanlış karar olur!.
İyi düşünerek, doğru kararlar alabilmelidir!. Ve kararlarımda; istikrarlı olabilmeliyim!.
Kitap okuma yolu ile; kendi varlığına sorumluluk duyan yazarları, örnek alabilmelidir!.

Eski 23-09-2009, 04:50   #23
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.008 =
Tüm olumsuzlukları lehime çevirerek ilerleyebilmeliyim!. Ve; istikrarlı: olabilmelidir!.
Yaşadıklarımda; hayrı görmeli ve hayra karşı yürümelidir!. İyi niyet ile; hayata tutun!.
Hazır mevcut imkanlar dahilinde mutlu ve umutlu olmaya çabalamalı ve ilerlemelidir!.
Kitap anlatılarından gereğince yararlanarak; hayatıma nasihatleri kazandırabilmelidir!.

Eski 23-09-2009, 04:51   #24
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.009 =
Bana, doktorlarımın uyguladığı tedaviyi sevdiren, anneciğimi, çok çok sevebilmeliyim!.
Hayrı gören ve; tedavimdeki gelişmeleri hayra yoran, anneciğimi; çok sevebilmeliyim!.
Annemin gözetimi altında; kendimi, mutluluğuma ve umuduma adapte edebilmeliyim!.
Tedavimi gerçekleştiren, tüm doktorlarıma; ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!.

Eski 23-09-2009, 04:55   #25
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Ali Kemal’in Güncesi = 000.000.025 = Güneş Gene Doğar!.
Sabah güneşinin tatlı ışıkları odamı dolduruyordu. Bugün ilk kez güneşten yana şikayetçiliği bıraktım ve odama giren güneş ışınlarından rahatsızlık duymuyordum!. Güneşle barışık olmak ne güzel!. Afrika Menekşelerim de, sabah güneşinden nasip alıyordu ve ben; Afrika Menekşelerimle huzurlu ve de umutluyum!. Her bir insanın; bence: Afrika Menekşeleri olmalı!. Güncemi kaleme alırken; kendi varlığıma yararlı olabildiğim için de; huzurlu ve de umutluyum!. İnşallah; hayra vesile olan gelişmelerle: istikrarlı olabilirim!. 08:29:47

Düzenleyen Kemal Kabcık : 23-09-2009 saat 04:56 Neden: Mesaj Düzenini Düzeltme Adına!.
Eski 23-09-2009, 05:07   #26
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

= 000.000.030 =
Bitki tanıma ve bitki geliştirme adına; araştırmalarını sürdüren BATEM’e TEŞEKKÜRLER!.
BATEM’in gözetimi altında, tarımsal çalışmalarımı sürdürebilmelidir diye düşünüyorum!.
Bana; bilgileri ve tecrübeleri ile, yardımcı olan BATEM’e: ÇOK ÇOK ‘TEŞEKKÜR’ ederim!.
BATEM GÜNCESİ ile; bitkileri tanımalıdır ve bitkilere yararlı olmaya çabalayabilmeliyim!.

Eski 23-09-2009, 05:54   #27
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Ali Kemal’in Güncesi!. = 000.000.032 = Her Şey Annelerimiz İçin!.

Bugün için; 4 tane Afrika Menekşem var ve ben: Afrika Menekşelerimle huzurlu olanım!.
Annemin verdiği harçlıklar ile; Afrika Menekşelerime sahip olabildim ve umutlu olanım!.
Bir bitkiye adanmışlıkta Afrika Menekşelerime karşı yararlı olabilirsem mutlu olabilirim!.
Hazır mevcut imkânlarımın sağladığı genişlikte; sabır ve cömertlik ile bitkileri tanımalı!.

Eski 23-09-2009, 13:54   #28
Ağaç Dostu

habibe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2007
Galeri: 33
Sayın Ali Kemal,
"kendi varlığına sorumluluk duyan yazarlar örnek alınabilmelidir" demişsiniz.
Bu yazarlara, bir kaç örnek yazabilir misiniz?. Daha çok kimleri okursunuz?.
Teşekkürler.

habibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2009, 23:31   #29
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Ali Kemal’in Güncesi!. = 000.000.033 = Her Şey Annelerimiz İçin!.

Annemin huzur ve umudu için; harçlıklarımın muhasebesini iyi ve güzel yapabilmeliyim!.
Annemin varlığının muhafazası adına, kendimi adayabilmeli ve annelerimiz üzülmemeli!.
Annelerimizin mutluluğuna adanmış Afrika Menekşelerimle; kendimizi muhafaza etmeli!.
İyiliğin ve güzelliğin paylaşıldığı bir aile için; sevgi ve saygıyı anmalı, dost olabilmelidir!.

Düzenleyen Kemal Kabcık : 23-09-2009 saat 23:31 Neden: Metin Biçimini Düzeltme Adına
Eski 23-09-2009, 23:46   #30
Ağaç Dostu

Kemal Kabcık's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi habibe Mesajı Göster
Sayın Ali Kemal,
"kendi varlığına sorumluluk duyan yazarlar örnek alınabilmelidir" demişsiniz.
Bu yazarlara, bir kaç örnek yazabilir misiniz?. Daha çok kimleri okursunuz?.
Teşekkürler.
Ali Kemal’in Güncesi!. = 000.000.034 = Her Şey Annelerimiz İçin!.

Kitap kaleme almış olan Tolstoy; kendi varlığına karşı, sorumluluk duymuş, ve kendisini; Mükemmelliğe adamış bir yazar olarak kendisini tanıyorum!. Tolstoy; kendini eğitime adamış bir yazardır!. Tolstoy; öncelikle: kendi eğitimine karşı, kendi öğrenimine duyarlı olan bir yazardır!. Tolstoy; kaleme aldığı her bir kitapla: kendi eğitimini, zirveye taşımak isteyen ve varlığının manasını, kitap yazarak arayan bir yazardır!.

İlginize teşekkür eder, saygılarımı sunarım!. İYİ Kİ VARSINIZ!.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024