agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Doğa İçin Çal (http://www.agaclar.net/forum/doga-icin-cal/)
-   -   Doğa İçin Çal 2 / Uzun İnce Bir Yoldayım (http://www.agaclar.net/forum/doga-icin-cal/20588.htm)

köknar 04-05-2010 11:52

Tekrar dinledim; "thank you" dediğini duyuyorum ve evet ben de bu ikiliyi hiç yakıştırmadım projeye.

malina 04-05-2010 12:37

Öykü'nün2 kez tekrarladığı

Berk:
Yol bir dakka miktarınca
Gidiyorum gündüz gece

Öykü:
gündüz gece
gündüz gece
gündüz gece

Berk:
Thank you

Böyle mi yani?
Nasıl bir mantık olabilir ki? :)

Herkes mi böyle duyuyor?

Derya Özen 04-05-2010 12:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 631349)
Hatta, Berk Gürman'ın 'thank you" dediğini söyleyen ve bunu eleştiren birkaç yazıya da rastladım :)

Siz o bölümde ne dendiğini duyuyorsunuz?

'Thank you" Diyor...

katmer 04-05-2010 13:19

Öykü diyor yani kardeşinin ismini söylüyor. İlk dinlediğimden itibaren "thank you" diye algılamadım.

asumandilek 04-05-2010 13:43

Müthiş olmuş. Her tınısı, her sesi, her ayrıntısı tüylerimi havaya dikti büsbütün. Emeği geçen bütün sanatçılarımızı, Müjgan'ı ayrıca :) tek tek kutluyorum... Bütün sesler değişik bir oryantal katmış. Hatta köpeğimizin dinlerken çıkardığı inilti sesi de o kadar güzel yerleşmiş ki söyleyecek başka hitaplar bulmak zor. Baştan sona çok beğendim. Yenileri için sabırsızım hatta!

gece 04-05-2010 14:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 631378)
Öykü'nün2 kez tekrarladığı

Berk:
Yol bir dakka miktarınca
Gidiyorum gündüz gece

Öykü:
gündüz gece
gündüz gece
gündüz gece

Berk:
Thank you

Böyle mi yani?
Nasıl bir mantık olabilir ki? :)

Herkes mi böyle duyuyor?

Ben "Öyküüü" sesini, fade out'lu olarak duyuyorum.

Tüm sanatçılar özgün çalıp, söylüyorlar ancak bu ikilininki bana da eserle en az bütünleşen bölüm gibi geldi. Yakışmama derecesinde değil ama.

Kendim ve sevdiklerime 'gündüz, gece' seyrettirip, dinlettirip duruyorum.

Emeği olan herkese çok teşekkürler.

gece
gündüz'ün en az yazanlardan olduğu forum'un "uzun, ince bir yolda"ki forum kişisi.

malina 04-05-2010 14:18

Alıntı:

Öykü:
gündüz gece
gündüz gece
gündüz gece

Berk:
Thank you

Son kelimeyi Gün olarak duyuyordum.

Belki de "gündüz gece"den sonra geçiş için uygun geldiği için...

Sonra öğrendim ki Öykü diyormuş :)
Ne kadar uğraşsam da Thank you olarak duymayı başaramadım...

Siz öykü dediğini düşünerek dinleyin bakalım, şimdi nasıl duyacaksınız.

livadi 04-05-2010 14:35

Ben bu çelişkileri okumadan önce orda birşey dediğini de duymuyordum. :)
Şimdi dinledim kesinlikle Öykü olarak duydum.

malina 04-05-2010 14:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi livadi (Mesaj 631446)
Ben bu çelişkileri okumadan önce orda birşey dediğini de duymuyordum. :)

Bu da güzel :)

malina 04-05-2010 14:56

Theremin, Chapman Stick diye müzik aletleri olduğunu da bilmiyordum...

Derya Özen 04-05-2010 16:08

Evet kesinlikle Öykü diyor :)

Todor 04-05-2010 16:08

Öykü demiyor ama çok zorlayınca oyquu diyormuş gibi gelebiliyor. Fakat normalde tenkyuu diyor bence.

köknar 04-05-2010 16:46

Ağzından çıkan sözcüğün son sesini "ü" değil "u" olarak algılıyorum, icracının diksiyon problemi olabilir; bilemiyorum. Daha önce de söylediğim gibi bu ikiliyi o harika çalışmaya yakıştırmadım belki de önyargılı bakıyorumdur.
Sonuçta ortaya harika bir iş çıkmış, önemli olan da bu.

Baldaş 04-05-2010 16:54

Klipte görünen kedi ve köpeğe bayıldım :), Söyleyen arkadaşlardan biriyle ortak arkadaşlarımız çıktı (facebook bu işe de yarıyor ) , daha önce hiç görmediğim enstrümanlar vardı ( Ordulu arkadaşın enstrümanı neydi tam anlayamadım ) , bağlama çalanlar daha bir içli söylüyorlardı, Karadenizlilerin arka planlarını çok beğendim, orada thank you dendiğinden eminim ama fazla acımasızlığa gerek yok bence, " Düşmüşüm gurbet ellerde " bölümü bir de Sümer Ezgü'nün söyleyişi beni duygulandırdı açıkçası...

Nergis 04-05-2010 17:34

Öykü diyor...thankyou diye hiç algılamadım...

gece 04-05-2010 17:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 630734)
Sizleri en çok etkileyen sanatçı kimdi, neden?

Kevork Tavityan; tabii ki sesi nedeniyle.

Enstrümanda ise Serkan Çağrı; omuz hareketleri ile ve klarnetin ruhumda oluşturduğu rezonans nedeniyle.

Çocuklarım ise (8 ve 6 yaşlarında), Aytaç Bayladı'yı dinlemek için gelip, oturan köpeğe bayıldılar.

Feride Korkmaz ve Tomurcuk Perküsyon Grubu; sürprizleriyle birlikte dinleyip izlediğim herkesin ortak paydasıydılar...

gece
liste uzar gider ama soruya yanıt olması için kısaltabildiğim kadar kısalttım diyen forum kişisi

malina 04-05-2010 18:04

Alıntı:

liste uzar gider ama soruya yanıt olması için kısaltabildiğim kadar kısalttım diyen forum kişisi
Yorum yapmayı sevmeyen adına, zaman buldukça yazsan seviniriz :)

DarkYES 04-05-2010 20:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Todor (Mesaj 631516)
Öykü demiyor ama çok zorlayınca oyquu diyormuş gibi gelebiliyor. Fakat normalde tenkyuu diyor bence.

Ekşi Sözlükte'de Thank You diye algılayan bir çok kişi var.
Biraz önce kulaklık takıp sesi açıp tekrar dinledim.
O Öykü olamaz bence çünkü sessiz bir harfle başlıyor T ya da Kt gibi bir sesle. Yani Ö harfi ile başlayan bir kelime duymuyorum ben. Töykü veya Köykü diyorsa bilemem :/

Aslında ilk dinlerken bir şey söylüyor ama ne söylediği belli değil gibi gelmiş. Sonra 5-6'ıncı dinleyişte "tenk you mu diyor?" demiştim.
Sonra Ekşi Sözlükte yazanları okuduktan sonra benim gibi anlayan başka insanlar olduğunu da görmüştüm.

En son yaptığım dinlemeler sonrası diyebilirim ki Öykü diyorsa dahi duyulan kelime şunun gibi bir şey -Thank you olmasa bile- Tey(n)kû

Belli belirsiz bir n sesi olan bir kelime. Belki ne Thank you ne de Öykü diyor. :D

acemi_caylak 04-05-2010 21:35

Odatv "İŞTE İNTERNETİN YENİ FENOMENİ" diye iddialı bir başlık atmış ve okur görüşlerine yer vermiş. En dikkatimi çeken aşağıdaki yorum.

Alıntı:

güzel olmuş 02:51 anına denk gelen sahnede dikkat edin mikrofona kablosu takılı değil :) falso vermiş yönetmen.
Dileyen aşağıdaki linkten diğer yorumlarıda okuyabilir.

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-in...eni-0305101200

Kerten 05-05-2010 00:17

Enfes bir çalışma olmuş.Bence bırakalım tenkyuyu falan.Yapılan işe, verilen emeğe bakalım.Kendi adıma bir sonraki projede nasıl yer alabilirim ona odaklanmış durumdayım. :)

Katkısı olan herkese teşekkürler...

malina 05-05-2010 00:31

İşitme engelliler için Uzun İnce Bir Yoldayım

İşitme engelliler için hazırlanan hazırlanan bu versiyon, özel olarak birkaç gün sonra yayınlandı...
Çünkü alt köşeden gözlerinizi alamıyorsunuz...
İzleyince anlayacaksınız... :)

Kadir Başkök 05-05-2010 01:06

Tek kelimeyle harikasınız.Emeği geçen herkesin eline, diline sağlık. Ama sitemim var; arayı bu kadar açmayın olur mu?

Cumhur Tonba 05-05-2010 01:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 631431)
Son kelimeyi Gün olarak duyuyordum.

Belki de "gündüz gece"den sonra geçiş için uygun geldiği için...

Sonra öğrendim ki Öykü diyormuş :)
Ne kadar uğraşsam da Thank you olarak duymayı başaramadım...

Siz öykü dediğini düşünerek dinleyin bakalım, şimdi nasıl duyacaksınız.

İşitme engelliler için yayınlanan videoyu şimdi 2 defa dinledim. Tam olarak 6.52 de işittiğim kelime öyküz. 4-5 defa aynı yeri dinledim.
Tüm katılanlar harikaydı. İnsan ayırım yapamıyor.

Cumhur Tonba 05-05-2010 02:55

Bu projeyi destekleyenlerede binlerce teşekkür.
http://www.dogaicincal.com/destekleyenler.html

Müjgan 05-05-2010 14:19

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 630734)
Sizleri en çok etkileyen sanatçı kimdi, neden?

En çok sevdiğim sanatçılardan biri Cengiz Özkan'dır. Müzik bilgisi, sesi ve sufi duruşu ile her zaman beni etkilemiştir. O'nun, o özel sazı eşliğinde türküye katılmak bana ayrıca bir gurur vermiştir.:p

Fuat Saka ve Sümer Ezgü de yorumlarını çok beğendiğim sanatçılardan.

Benim adını bu çalışmalarda işittiğim bazı müzisyenler var ki bunlardan beğenerek dinlediğim, yorumlarını çok iyi bulduğum birkaçı şöyle: Serkan Çevik (bir önceki çalışmadaki yorumu da çok dikkat çekici idi) Bekir Ünlüataer, Güliz Ayla, "çılgın herif" Mertkan Yılmazer :) ve Can Göksun'du.

Ama videonun sonuna gelindiğinde herkesi bir anda silip süpüren, o bildik ses, Aşık Veysel sesi, o türküye can veren, ruh veren adam...

katmer 05-05-2010 14:36

İşitme engelliler için hazırlanan videoyu az önce izledim:) Gerçekten de gözlerimi alt köşeden alamadım. Fakat paylaşmayı beceremedim.

Herkesi düşündüğünüz için sizleri kutluyorum:)

malina 05-05-2010 14:45

Alıntı:

Fakat paylaşmayı beceremedim.
Linkini verebilirsin
http://www.dogaicincal.com/index.asp...klarimiz&id=40

malina 05-05-2010 14:49

Alıntı:

İşitme engelliler için hazırlanan videoyu az önce izledim:) Gerçekten de gözlerimi alt köşeden alamadım.
Bu biçimde yapılmış bir müzik klibine rastladınız mı?

O kadar hoşuma gitti ki, izlemek isterim :)

livadi 05-05-2010 14:56

Yeni versiyonu şimdi dinledim.Tabi ki bu da çok güzel.Yine çok duygulandım...

katmer 05-05-2010 16:43

Teşekkür ederim Sayın Malina:) Az önce facebook sayfamda paylaştım. Daha önce böyle bir müzik klibine de rastlamadım. Bence bu da kilbin diğer ayrıcalığı...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024