agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Doğa İçin Çal
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-05-2010, 23:10   #1
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Basında, TV'de ve internette "Doğa İçin Çal" 2

Dream TV

Yüxexes Programı

5 Mayıs 2010 Çarşamba
Saat: 22:00

[ DigiTÜRK Kanal 97 ]
[ D-Smart Kanal 61 ]

TV 8

BUNU KONUŞALIM PROGRAMI (Canlı yayın)

5 Mayıs 2010 Çarşamba
Saat: 23:15

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2010, 21:58   #2
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Teşekkürler DarkYES...

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2010, 22:21   #3
Ağaç Dostu

DarkYES's Avatar

Giriş Tarihi: 28-08-2004
Galeri: 363
Kanal D

Disko Kralı

8 Mayıs 2010 Cumartesi
Saat 00:30 (Kavak Yelleri'nden hemen sonra)

DarkYES Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2010, 12:00   #4
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Teşekkürler Odatv.com
Alıntı:
İŞTE İNTERNETİN YENİ FENOMENİ

03.05.2010 23:46

Agaclar.net platformunun projesi Doğa İçin Çal, geçtiğimiz yıl çok konuşulmuştu. Çevre sorunlarına ve doğa varlıklarının korunmasına ilgiyi oluşturmak, kamuoyu yaratmak için gerçekleştirilen projede "Divane Aşık Gibi" türküsü 45 müzisyen tarafından icra edilmişti.

İşte bu projenin 2. ayağı sonuçlandı. Şimdi yine Türkiye’nin dört bir yanından müzisyenler, Doğa İçin Çal projesi kapsamında bir araya geldi. Projenin bu seferki parçası ise, Aşık Veysel’in Uzun İnce Bir Yoldayım adlı türküsü.

Hazırlanan klip internette hızlı bir şekilde yayılmaya ve büyük beğeni görmeye başladı. İşte internetin yeni fenomeni o klip…

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-in...eni-0305101200

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-05-2010, 16:24   #5
Yeni Üye

piranit's Avatar

Giriş Tarihi: 11-05-2010
Galeri: 1
Neredeyse Mükemmel bir çalışma. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

piranit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2010, 23:22   #6
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2010
Doğa için Cal emektarlarına

öncelikle mükemmel bir calısma olmus emeği gecenlere saygı sunuyorum sizin gibi doga severlerimiz varken cocuklarımıza bırakacagımız yeşilimiz sınırsınız olur inşallah sizleri cok seviyorum doğayı sev koru...

Mecnunbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2010, 11:54   #7
Ağaç Dostu

metafiz's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2009
Galeri: 1
Tek kelimeyle mükemmel bir çalışma olmuş,çok beğendim emeği geçen herkese teşekkürler.

metafiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2010, 11:54   #8
Ağaç Dostu

betito's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2005
Galeri: 29
http://www.ntvmsnbc.com/id/25095772

betito Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2010, 13:30   #9
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Zaman / CumaErtesi

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2010, 22:11   #10
agaclar.net

malina's Avatar

Doğa İçin Çal, Dünya Çevre Günü’nde, CNN TÜRK'te

5 Haziran 2010 Cumartesi
Saat 11.00-13.00

Alıntı:
CNN TÜRK, 5 Haziran Cumartesi Dünya Çevre Günü’nde "Yeşil Aşkı" programını ekrana getirmeye başlıyor.

Cumartesi günü Dünya Çevre Günü’nde yapılacak özel programla “Çevreye ne kadar önem veriliyor?” konusuna dikkat çekilecek, Pazartesi gününden itibaren de hafta içi her gün ekrana gelecek üç kuşakla Yeşil Doğa, Yeşil Ev ve Yeşil Ekonomi konuları ele alınacak. Ayrıca Haziran ayında, ünlü çevreci-Ekolojist David De Rothschild’in hazırladığı belgesel ve BBC’nin How Earth Made Us belgeseli de ekrana taşınacak.

YEŞİL AŞKI ÖZEL

5 Haziran Cumartesi günü Dünya Çevre Günü’nde saat 11.00'deki özel programda; Deniz Temiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Yaramancı, Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, WWF Doğa Koruma Direktörü Sedat Kalem, Ediz Hun ve Doğa İçin Çal Ekibi gibi konuklarla önce bir durum tespiti yapılıp, “Türkiye çevre konusuna nerede?” ve “Çevreye ne kadar önem veriliyor?” gibi konular ele alınacak.
cnnturk.com

Eski 03-06-2010, 22:57   #11
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Bu tür bir müzik yapımını doğada ki diğer canlıların ağzından da yapmak ilginç olur. Animasyon takviyesi ile değişik hayvanlar kuşlar veya diğer canlılar (çizgifilm değil orijinal canlılarla) - olamaz mı?

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2010, 23:24   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Üzerinde çalışıyorum aynen dediğiniz gibi kayıt yapma peşindeyim

balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2010, 06:05   #13
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Onun adı da "doğa için söyle" olur. Hayvanların kuşların sürüngenlerin enstrüman kulanmaları mümkün olmadığından; Bunu da fonda üç boyutlu animasyon canlı karakteri ile arada bir fondan gösterilir.

Eski 04-06-2010, 07:55   #14
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

TV 58 de şimdi yayınlandı.

Eski 09-06-2010, 08:28   #15
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2004
Galeri: 30
11-06-2010 Cuma günü saat 13-14 arası bir saatte, Meteorolojinin sesi radyosunda (92.4) "bir konu bir konuk" programında, Doğa İçin Çal grubu adına benimle sohbet edecekler. Canlı yayında telefon bağlantıları da olacak.

http://www.radyo.dmi.gov.tr/

Web üzerinden dinlemek için, canlı yayın bağlıntısına tıklayabilirsiniz.

İstanbul için frekans : 103.0
Diğer şehirler için

Müjgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2010, 23:51   #16
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Radyoda bugün yaklaşık 40 dk süren bir söyleşi yapıldı. Söyleşi bittiğinde bir sürprizleri vardı bize...

Name:  meteor7.jpg
Views: 2203
Size:  36.7 KB

Eski 11-06-2010, 23:55   #17
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Name:  meteor5.jpg
Views: 1931
Size:  21.9 KB

Sunucu Ayşe Yücel'le pastamızın başında poz verdik.
Hepiniz için yedim pastadan

Eski 11-06-2010, 23:59   #18
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Stüdyodan görüntüler...

Name:  meteor2.jpg
Views: 1901
Size:  63.0 KB

Name:  meteor3.jpg
Views: 1932
Size:  66.4 KB

Eski 12-06-2010, 00:00   #19
Ağaç Dostu

Müjgan's Avatar

Name:  meteor6.jpg
Views: 1877
Size:  29.7 KB

Yayın ekibi...

Eski 12-06-2010, 01:28   #20
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Güzel yayın, güzel ekip, güzel insanlar, güzel haber, güzel fotoğraflar.

Teşekkürler. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

gece
güzel proje diyen forum kişisi
ya da
dinleyebilseydim daha da güzel olacaktı diyen forum kişisi.

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 10:00   #21
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sa...89.asp?gid=373
50.000 kişi izlemiş.

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-06-2010, 18:24   #22
agaclar.net

malina's Avatar

“Uzun İnce Bir Yoldayım, Doğa İçin Çal” projesi

Tunceli/Dersim’den döndüğüm akşam, gecenin geç vakti, televizyonda izledim onları ilk.. 91 kişi, Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım”ını söylüyordu.

Başka yerlerde doğmuş, başka yerlerde büyümüş, başka dünyaların içine girip çıkmış birbirine benzemez 91 insan, o çok sevdiğim türkünün bir kuplesini söylüyordu.

Kendi tarzlarında, kendi enstrümanlarıyla ve kendi dillerinde..

Ve hatta “dilsiz”liklerinde..

Son zamanlarda izlediğim en güzel çalışma.

Her kişi çıktığında altında adı ve doğduğu yer yazıyor.

Üsküdar, Karşıyaka, Bursa, Tunceli, Trabzon, Diyarbakır..

Aralarından Fuat Saka, Murat Evgin, Aslı, Kevork Tavityan gibi tanınmış kişilerin de olduğu 91 yüz, 91 ses, 91 yürek..

Nasıl bir birikmişlik varsa içimde, gözümün önünden ülkemin şehir ve kasaba isimleri geçtikçe, dayanamıyorum hüngür hüngür ağlıyorum..

Yunanistan’dan isimler ve yerler geçince daha da ağlıyorum.

Video klip televizyonda bitti, doymadım, gittim internetten buldum.

Birkaç kez de netten izledim.

Yine ağladım..

Aralarından biri lise arkadaşım çıkıyor, biri üniversite arkadaşım, biri yıllar önce röportaj yaptığım biri, ben yine ağlıyorum.

Ağlanacak değil sevinilecek çok güzel bir iş aslında.

Ülkemin her tarafından ne güzel insanlar çıkmış, ne harikulade müzisyenler yetişmiş diye sevinmeliydim..

Seviniyorum da.. Gururla izledim o 91 insanı.. “Nefes” filminden sonra beni en çok etkileyen çalışma oldu.

Peki niye ağlıyorum?

Çünkü ülkemin başka yerlerinde doğmuş insanların aynı anda birbirlerini de öldürdüğünü, birbirlerinden nefret de ettiğini ve bu nefreti körüklemek için elden gelen her şeyin de yapıldığını düşünmeden edemiyorum..

Beni ağlatan bu olmalı..

Sadece 91 değil 75 milyon insanın “aynı” şarkıyı, kendi tarzıyla, kendi diliyle, kendi sazıyla söyleyip çalabileceğimiz günlere gelebiliriz umarım. Ve ben o günleri görürüm..

Projeyi düşünüp gerçekleştiren Fırat Çavaş’a Türkiye olarak ne kadar teşekkür etsek az. Bize bu umudu verdiği için.

(Videoyu www.dogaicincal.com veya www.agaclar.net adreslerinden izleyebilirsiniz)

Mutlu Tönbekici
28 Haziran 2010

Vatan

Eski 29-06-2010, 00:13   #23
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Bu güzel yazıyı bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim sayın malina.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-06-2010, 00:26   #24
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Güzel bir yazı duygulanmadım desem yalan olur, paylaştığın için teşekkürler malina.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2010, 11:25   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-07-2010
Blogumda doga icin cal hakkinda yazdim

Merhabalar. Ilk doga icin cal klibini görmem baya oluyor. Yeni klib benim icin blogumda bunun hakkinda yazmam icin sebep oldu.
Blog kendisi almancada ve klibler disinda baska bir konu hakkinda yazdim:

Bence cekdiginiz görüntüler ve sanatcilar cok güzel bir sekilde modern genc türkleri gösteriyor ve ben almanyada bu klibleri kullaniyorum insanlarin türkler hakkinda düsüncelerini degistirmek icin.

http://bycan.de/index.php/2010/07/06...dernen-turkei/

bycan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-07-2010, 13:00   #26
agaclar.net

malina's Avatar

Uzun ince Bir Yoldayız

Yazın şarkısı ne Tarkan’ın, ne Hande Yener’in. ‘Doğa İçin Çal’ projesinin ikinci parçası ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ son zamanlardaki en yaratıcı, en ilham verici çalışma. Mutlaka internetten dinleyin!

Klasik gitar, arp ve sazla başlayan intro, hepimizin tanıdığı ve sevdiği bir parçanın yeniden yorumu: Uzun İnce Bir Yoldayım. Müzisyenler birer birer çıkarken koltuğunuzda doğrulup dikkat kesiliyorsunuz: Türkiye’nin farklı illerinden, hatta ABD, Yunanistan ve Almanya’da yaşayan müzisyenlerin de katılımıyla tam 91 sanatçı ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ı yeniden yorumluyor.
Aralarında Murat Evgin, Fuat Saka, Ayşenur Yazıcı, Öykü-Berk Gürman gibi tanıdık yüzler ve sesler de var. Ama en güzeli, genç, amatör müzisyenlere yer verilmesi. Parçanın en can alıcı yerinde, birden bire 20 saniyelik bir sessizlik geliyor: Tunceli’den Feride Korkmaz, işitme engelliler için işaret diliyle söylüyor.

Rock ve cazla Aşık Veysel
Sonuç, muazzam! Kâh rock, kâh flamenko, kâh klasik müzik, kâh caz yorumuyla seslendirilen parça o kadar başarılı ki, klibi defalarca dinledim.
‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ın bu yorumu, ‘Doğa İçin Çal’ projesinin ikinci parçası. İlki ‘Divane Aşık Gibi’ydi ve 45 sanatçı bu parçayı seslendirmişti.
Projenin fikir babası Fırat Çavaş’a ulaşıp amacını sordum. Şöyle yanıtladı: “Sloganımız şu: Doğa, yok olduğunu fark etmez, kendi hakkında düşünmez, üzülmez. Biz umursamalıyız, kendimiz için, bencilce!”
Çavaş, müziğin kitlelerin ilgisini çekeceğini düşünmüş: “Günlük hay huy içinde doğa moğa pek umursamıyor kitleler. Aslında biraz bilgi sahibi olsalar, sahiplenecekler! Madem böyle dedik, biz de dikkat çekelim. Önce insanları sese baktıralım, sonra dernekler söyleyeceklerini söylesin... Yani bizimkisi bir işbirliği projesi.”
Harekete geçen Çavaş, doğdukları il, yaşadıkları mekanlar, zevkleri, yaşama bakış açıları farklı müzisyeni bir araya getirip “Doğa için çal!” demiş.

Barış için de çalsak
Mutlu (Tönbekici), Vatan’daki köşesinde parçayı dinlediğinde defalarca ağladığını yazmış, temennisini şöyle dile getirmişti: “Sadece 91 değil 75 milyon insanın ‘aynı’ şarkıyı, kendi tarzıyla, kendi diliyle, kendi sazıyla söyleyip çalabileceğimiz günlere gelebiliriz umarım. Ve ben o günleri görürüm.”
Mutlu ile benzer duygulara ben de kapıldım... Belki parça Aşık Veysel’in olduğu için, belki İstanbul Üsküdar’dan Sivas’a, Trabzon Akçaabat’a bir köprü kurulabildiğini gördüğüm için.
Benim de Fırat Çavaş’tan bir istek parçam olacak: ‘Barış İçin Çal’ projesi...

ÜÇÜNCÜ PROJE YOLDA
Projenin yapımcısı Fırat Çavaş sorularımızı yanıtladı.

‘Doğa İçin Çal’ fikri nasıl doğdu?
İnsanların sokakta mikrofon ve kulaklıkla şarkı söyletme fikri aslında yurt dışı kaynaklı bir proje. ABD’de Playing For Change adlı bir ekipten etkilenmiştim. Bu projeyi Türkiye’de yapmak istediğim konusunda onlarla mailleştim. Fikrimi memnuniyetle karşıladılar, böylece müzisyen arkadaşlarla çalışmaya başladık. Bu arada agaclar.net’ten bu çalışmayı doğa sorunları için farkındalık yaratmak amacıyla kullanabileceğimiz önerisi geldi. Projenin adını ‘Doğa İçin Çal’ olarak belirledik.

Farklı yerlerde yaşayan müzisyenlere nasıl ulaştınız?
İlk projede bütün müzisyenler İstanbul’da çekildi. Klipte yazan şehirler, memleketleri. İkinci projedekileri, yardımcı prodüktör Ersan Özcan’la bulduk. Bir sonraki projede Türkiye’yi dolaşma niyetindeyiz.

‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ın öyküsü nedir?
Her projenin yapım aşaması yaklaşık beş ay sürüyor. Parçaları seçerken genelde herkesin bildiği parçaları ve sözlerinin uzun olduğu parçaları seçmeye çalışıyoruz ki projeye katılan müzisyen sayısı fazla olsun. ‘Uzun İnce bir Yoldayım’ı seçmemizin sebebi Aşık Veysel’dir. Çünkü doğa sevgisini en iyi anlatan ozanlarımızdan biri.

Kayıtları nasıl yaptınız ve bir araya getirdiniz?
Taksim’deki stüdyomda Stüdyo Çatı’da, Mastering işlemi Los Angeles’ta Capitol stüdyolarında Evren Göknar tarafından yapıldı. Video çekimi sırasında kameranın kaydettiği sesler daha sonra stüdyodaki sesle birleştirildi. Sokakta kaydetmemizle aynı işlevi görmüş olduk. İleriki projelerde gerçekten sokakta kaydetmeyi planlıyoruz.

Sırada ne var?
Şu an yeni parça bulma aşamasındayız. 2011’den önce Doğa için Çal-3 projesini bitirmeyi planlıyoruz.

Tepkiler nasıl?
İlk projenin galası PopStar Alaturka’da yapıldı. Hemen her kanalda yayınlandı. İnternette bir fenomen haline geldi. Sadece dogaicincal.com da 540 bin kere izlendi. İnternette izlenme sayısı birkaç milyonu bulmuştur. İkinci proje sadece ilk gün 50 bin kere izlendi.

Peki ‘barış için çal’ gibi bir fikir var mı?
Doğa ile barışmayı başaran insanlar, savaşmaz diye düşünüyoruz.

Mehveş Evin
22 temmuz 2010
cadde.milliyet.com.tr

Eski 07-10-2010, 15:59   #27
Ağaçsever

baba.monk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-10-2009
Bilişim Zirvesi 2010 - Lütfi KIRDAR'dan...

4-5 Ekim 2010'da İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen Bilişim Zirvesi'10'da "Doğa İçin Çal" projesinin yönetmeni ve yapımcısı Fırat Çavaş ve ekibi, video klipleri ve canlı performansları ile bizlere güzel anlar yaşattılar.

Name:  PA042300.jpg
Views: 1876
Size:  26.9 KB

Fırat ÇAVAŞ'ın projeye çevreci dernek ve kuruluşlardan desteğin az olduğunu belirtmesi de dikkat çekiciydi.

Name:  PA042320.jpg
Views: 1839
Size:  30.3 KB

Bu güzel projeyi gerçekleştiren ve destekleyen herkese naçizane şahsım adına teşekkür ederim.

baba.monk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2010, 13:20   #28
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-10-2010
Ya gerçekten çok güzel birşey !! inanın bri sanatkar olabilseydim birşeyler çalabilseydim ( sesim güzel değil çünkü ) sizinle çalısmak isterdim!!

Serhat yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2010, 09:20   #29
Yeni Üye

Sihirbaz's Avatar

Giriş Tarihi: 28-10-2010
MerhaBa ben yeni kayıt Oldum gerçekten Çok güzel bir Çalışma Olmuş.. çok begendım...

Sihirbaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2010, 13:26   #30
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sihirbaz Mesajı Göster
MerhaBa ben yeni kayıt Oldum gerçekten Çok güzel bir Çalışma Olmuş.. çok begendım...
Beğenmenize sevindik

Büyük harfleri sadece cümle başında (ve diğer uygun olan yerlerde) kullanmanızı rica edebilir miyim?

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024