agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Doğa İçin Çal
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-10-2009, 10:05   #181
Ağaç Dostu

adero's Avatar

Giriş Tarihi: 22-04-2009
emeği geçen herkezin ellerine sağlık mükemmel gerçekten harika

adero Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2009, 12:23   #182
/

Giriş Tarihi: 11-10-2009
süper ötesi

gerçekden süper ötesi bir çalışma bu çalışmaların içersinde olabilmek için ne gerekiyorsa yaparım

mustafa44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2009, 13:29   #183
/

Giriş Tarihi: 12-10-2009
çoookk güzel bi çalışma olmuş..sıkılmadan defalarca izleyebileceğimz bi çalışma..

özges Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2009, 13:58   #184
/

Süper yapmışlar şarkıyı. Özellikle her türden ensturmanın katılması çok güzel. herkes büyük özveriyle çalışmış. Ne diyim tebrikler..

simarik_deli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2009, 14:29   #185
Ağaç Dostu

ayhat's Avatar

Giriş Tarihi: 30-11-2007
Emeğinize sağlık tekrar tekrar dinliyorum ne denebilirki muhteşem olmuş, sanırım paylaşılan her güzelliğin paylaştıkça kat kat daha değerlendiğini bizlere göstermişler. Çok etkilendim en çok ta doğa için çal adını beğendim.

ayhat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2009, 14:45   #186
Yeni Üye

gözlerim dolu dolu, burnum sızılı sızılı dinledim, dinliyorum. ne güzel bir ışık ne canlı bir ümit hayat adına.
taa içinize sağlık.

matiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2009, 16:37   #187
Ağaçsever

Kadir Başkök's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2008
Yapanların ellerine,dillerine sağlık.Harika bir çalışma olmuş. Ama bence bir kliple kalmayıp ikinci,üçüncü,dördüncü kliplerinde yakın zamanlarda gelmesi gerekir diye düşünüyorum. Ne kadar güzel olsada klibin zamanla eskiyeceği ve yapacağı etkinin azalması söz konusu olabilir. Kıvılcımı çakmışken ateşi körüklemek ve bu olayın daha büyük etki yapabilmesi için yeni projelerle desteklenmesi gerekir diye düşünüyorum.

Kadir Başkök Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 19:47   #188
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-10-2009
Gercekten cok güzel olmus elinize saglık defalarca dinledim. cok hoş olmus peki bunu mp3 olarak da dinlememiz mümkün mü böle bi şansımız var mı ?

ugurk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 20:57   #189
Ağaç Dostu

lastmohikan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2009
çıldırdı duygular ,gönül toprağından fışkıran fideler meyvelerini salar temiz yarınlara.

lastmohikan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 21:49   #190
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-05-2009
Proje çok güzel,müzik çok etkileyici,gençlerimiz ise harika ve umut vericiydiler.Emeği geçen herkesin eline,diline,yüreğine sağlık.

ayvasıl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 21:52   #191
Temiz Besin

Nergis's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2009
Galeri: 15
cok guzel bır proje....aklınıza emegınıze saglık..cok basarılı.. bugun e posta yoluyla dınledım ılkkez ve muhtesem....pıyasada ve gundemde olan bırcoklarından cok cok daha guzel
ve de anlamlı.. emegı gecen destekleyen herkesi tebrık edıyorum.

Nergis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 10:03   #192
Ağaç Dostu

beyzagıda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-05-2009
elinize yüreginize saglık çok güzel olmuş projeye katılan tüm dostları kutluyorum

beyzagıda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 10:33   #193
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Çok güzel olmuş ellerinize sağlık devamını da bekliyoruz

seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 18:56   #194
Ağaç Dostu

Zeferan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-09-2008
Galeri: 1
Süperr. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Zeferan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 21:51   #195
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-09-2009
Galeri: 1
Çok güzel bir çalışma devamının gelmesi dileğiyle

ieski Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 22:19   #196
Yeni Üye

gokovali's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2009
Emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum. Gerçekten zevkle, defalarca izlenebilecek bir klip olmuş. Umarım bunun arkası gelir.
Tekrar tebrik ederim.

gokovali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 01:09   #197
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Günlerdir dinliyorum dinliyorum, söylüyorum söylüyorum bıkmıyorum. Herhalde türküyü bu kadar vazgeçilmez yapan ses ve enstrüman zenginliği diye düşünüyorum.

nejlakayali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 02:17   #198
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Evet çok güzel olduğunu tekrar söylemiyeceğim, çünkü süper bir şey, ağaçlar net ailesini kutlarım.
Bu arada yeni gelen aramıza katılan arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz.

Bunu daha ileriye taşımalıyız, burada kalmamalıyız, yeni projelerle devamı gelmeli, haydiyin gençler projelerimizi hazırlayalım ve yönetime sunalımmmm.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 02:43   #199
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-10-2009
Çok çok çok güzel bir çalışma .. Çok büyük tebrikler.

cmhndl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 08:25   #200
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Harika, mükemmel, tarifi çok zor bir şey bu. Emeği geçenler; elinize, yüreğinize sağlık.

ibrahimt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 14:47   #201
Ağaçsever

Bahar Erdem's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2009
Galeri: 6
Gerçekten bu işi başaran herkezin yüreğine sağlık. Dünden beri olabildiğince arkadaşa ulaştırmaya ve yaymaya özen gösteriyorum. Yeni çalışmalarda emeğimin geçmesinide çok isterim. Sanatçı ya da müzisyen değilim ama doğa severim. Doğa için yürekten bişeyler yapmak ve başarılı olmak çok güzel olsa gerek. Bunu bize de tatdırırsanız eminim benim gibi düşünen arkadaşlarda çok mutlu olurlar. Saygı ve sevgiler...

Bahar Erdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 17:39   #202
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Çok beğendim, emeği geçen herkesi kutlarım, ellerine sağlık. Gururla, duygulanarak dinledim.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 17:44   #203
Ağaçsever

Kadir Başkök's Avatar

Yapılan çalışma insanları doğa için duyarlı olmaya davetti. Ama sanki birşeyler eksik kaldı. Birçok yeni üye aramıza katıldı bu arada ama, yaptıkları yorumların çoğu müziğin güzelliği ve farklı bir klip oluşuyla ilgiliydi. Daha öncede yazıldı ama bir kez de ben yazayım. Arka planlarda kesilen ağaçlar,kayan topraklar, yanan ormanlar ve bozulan doğa ile ilgili görüntüler olsa idi dahamı etkileyici olurdu acaba. (Bu arada yöremin Çal dağındaki katliamıda hatırlatmak isterim)http://haber.sol.org.tr/yazarlar/ahm...list-isi-17381

Eski 16-10-2009, 17:53   #204
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kadir Başkök Mesajı Göster
Daha öncede yazıldı ama bir kez de ben yazayım. Arka planlarda kesilen ağaçlar, kayan topraklar, yanan ormanlar ve bozulan doğa ile ilgili görüntüler olsa idi daha mı etkileyici olurdu acaba?
Durumu açıklamaya çalışmıştım...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Fırat Çavaş Playing for Change ile bağlantı kurup, çalışmaya başladığında kimsenin aklında, bunun bir Doğa için Çal projesi olacağı fikri yoktu.

Kayıtları yaptıkça birlikte izliyorduk. Bugün de 10 kişi oldu, bugün 15 diye devam ederken, gruba Can Narin de katıldı.
Onun sesinden dinlediğim "Sen yağmur ol, ben bulut" cümlesinin tetiklemesi üzerine başladı her şey... Bu arada çalışmanın yarısından fazlası tamamlanmıştı.

Müzik her zaman ilgi geçer, bunun daha da fazla ilgi çekeceği belliydi. Doğa sorunlarına ilginin az olduğunu ilk elden biliyorum. Bakınız; forumun Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda Hukuk ve Politikaları bölümü

Bu çalışma, neden "piiiişşşt" deme görevini üstlenip, çektiği ilgiyi doğa sorunlarına da yönetmesin?

Görüntülerin yeterince doğa görüntüsü içermemesinin nedeni bu. Diyeceksiniz ki senin avatarınla başlıyor. Projenin amacını belirledikten sonra, Tayfun'un yer aldığı görüntüler, benim meşhur ağacın altında tekrar çekildi ve onlar montajlandı.

Geleyim esas söylemek istediğime. Bu kurumsal bir bir ciddiyet ve kurumsal olaraklar içinde hazırlanmış bir çalışma değil.
Sorun belli, ona işaret etmek için, elime geçen olanağı kullandım.

Çekim yapılan videonun bile sınırlı bir süre için, ödünç alındığını söyleyeyim de gerisini siz düşünün

Tüm yapılması gerekenleri belli kişilerden beklemeyin. Bizim elimizden şu an için, sizleri ve destekleyen STK'ları dinlemek için başını çevirmiş, konuya duyarlı bir kalabalığı toplamak geldi. Hazır dinliyorlarken, söylenmesi gerekenleri söyler misiniz?

Sevgiler

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2009, 21:55   #205
Ağaçsever

Kadir Başkök's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Durumu açıklamaya çalışmıştım...
Sevgili Malina özür dilerim gözden kaçırmışım. Ama bu projede ne amaçlandığını, sadece müzik yapmak olmadığını birilerinin söylemesi lazım...

Eski 16-10-2009, 21:59   #206
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Neden "birilerinden" bekliyorsunuz?

Müzik aracılığıyla, konuya uzak kişilerin dikkatini, doğayla ilgili konulara çekme işini yaptılar. Devamını da onlardan mı bekleyeceğiz?

Aslında, destekleyen STK'lardan beklediğim, tam da bu zamanda yaptıklarını dile getirmeleri ve neler yapılabileceğini anlatmalarıydı. Ama nedense ses çıkmıyor.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2009, 02:16   #207
Yeni Üye

in search's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2009
Yapılan çalışma çok güzel ve katkısı olan herkese Teşekkür etmek gerekir.

Ne yazık ki ancak bu gece DİÇ şarkısını dinleme fırsatım oldu,ve çok etkilendim,insanın gerçekten tüyleri ürperiyor..Sadece Şarkısı mı var diye merak ettiğimde ise videosunu da izledim ,gerçekten harikasınız.. Başka ne denir ki ?

Teşekkürler tekrardan...

in search Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 02:29   #208
/

Giriş Tarihi: 18-10-2009
inanilmaz!

Selamlar,

Emeği geçen herkese teşekkür ederim, kaç kere izledim bilmiyorum, içim kabardı resmen. Çok şeyler demek istiyorum ancak aklımdan geçen herşey uçuşuyor resmen, tek kelimeyle inanılmaz bir proje. Devamı mutlaka gelmeli ve hatta hep sürmeli bence.

Müzik, doğa ve en önemlisi insanlar... eh, herşey var. Ellerinizden öperim. Ellerinize sağlık tekrar ve tekrar.

PS. Katkısı olan herkes görevini yapmış, sıra bizde sanırım. Elimden geldiğince ben de insanların bu konuya dikkatini çekmeye çalışacağım, söz veriyorum.

zokkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 15:58   #209
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-10-2009
hani klibi izlediğimden beridir "divane aşık gibi" dolaşıyorum...harika bir klip olmuş ve ayrıca çok anlamlı bir proje olmasının da etkisi çok büyük herhalde ben bu şarkıyı ilk volkan konak söylediği zaman severek dinlerdim ama artık bu videoyu dönderip aktarıp 10 15 kere izliyorum her izlememde farklı bir duygulara dalıp gidiyorum emeğinize yüreğinize sağlık sizleri canı gönülden kutluyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum...

ARGUVANLIM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 23:10   #210
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2009
arkadaşlar merhaba siteye yeni katıldım. hoşbulduk öncelikle
arkadaşlar doğa için çal projesi çok ama çok başarılı ve mükemmel bir çalışma bende çoğu kişi gibi facebooktan ilk videoyu izledim fakat divane aşık gibi den öncede bir video izlemiştim oda aynı her ülkeden yabancı müzisyenlerin katıldığı bir projeydi şimdi o videoyu arıyorum ama bulamıyorum bana bulmamda yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler....
hatırlatmak amacıyla söylüyorum ( street müzisyenleriydi )

antikor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024