agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda Hukuk ve Politikaları (http://www.agaclar.net/forum/doga-cevre-ekoloji-gida-hukuk-ve-politikalari/)
-   -   Kızılırmak / Ankara'nın içme suyu (http://www.agaclar.net/forum/doga-cevre-ekoloji-gida-hukuk-ve-politikalari/9033.htm)

BalıkcıSerdar 27-03-2009 13:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tener (Mesaj 364993)
Sayın Melih Gökçek ,Ankara'ya son zamanlarda düşen yağış artışından dolayı Kızılırmak suyunun iptal edilip ,baraj sularının kullanılmaya geçileceğini müjdeledi.
Bu durum benimutlu etti.Her ne sebeple olursa olsun, olumlu bir durum.

Kızılırmak suyunun kesilmesi ve eski baraj sularına dönülmesi ile, Kızılırmak suyunun temiz su tesisatında oluşturduğu kalıntılar ve tortuları da tek tek temizleyecekler mi?

Hiç su tesisatı borularını sökme durumu olan oldu mu? Olduysa boruların içindeki durumu gören var mı acaba? Yani bundan sonra aynı tesisata damacana suyu verseler kaç yazar. En azından o kalıntılar bir müddet daha çeşmelerimizden akacak suyu kirletmeye devam edecek.

k0900 25-04-2009 22:47

Çukurambar'da oturan arkadaşımın apartmanında tüm tesisat değişti.

Hemen hergün bir dairede su kaçağından başedemediler.

Boru içlerinde galvaniz hıç kalmamış, metal çamur haline gelmiş,

Aynı şey, boruların eriyerek patlaması komşumunda başına geldi.

Tekrar Çamlıdere bölgesi suyuna dönüldükten sonra şıkayet duymadım.

mahircem 06-10-2009 15:22

kısa vadede ishal vakalarında uzun vadede kanser vakalarında patlama yaşanacak ve sorumlular hiç bir önlem almıyorlar ve kirli sular için içilebilir diye insanlarla alay eder gibi açıklamalar yapılıyor. damacana suların da çok güvenilir olmadığı söyleniyor. ne yapacağımızı şaşırdık:(

tener 17-10-2009 18:19

Şu anda durum nedir acaba ?

lastmohikan 17-10-2009 18:55

İzmir modeli gibi olacak belediye mahallelere içme suyu satış yerleri açtı millet kuyruğa girip su dolduruyo sizin içinde benzer bir çözüm yaparlar.

Türkiyede hiçgüvenilir su olduğunu zannetmiyorum(ev çeşmesinden akan) bir yerde uranyumlu bir yerde siyanürlü bir yerde arsenikli öyle devam ediyoz yakında amorflaşıp kafadan bacaklı olacaz.

Samsunlu55 18-10-2009 12:00

Kızılırmak suyunun Ankara için kullanılmaması bizim içinde daha iyi sonuçta Kızılırmak deltasını oluşturan nehirdir kendisi. Ankara'dan sonra birçok toprağa can vere vere gelir ve sonunda Bafra burnunda Karadeniz'le buluşur.

lastmohikan 18-10-2009 13:49

Evet katılıyorum ekolojik hayatın ve populasyon çeşitliliği için kirlenmeden ve bozulmadan akmasında fayda var.

Samsunlu55 20-10-2009 00:56

Sadece tarım, içme suyu, elektirik olarakta düşünmeyelim. Kızılırmak deltası kuş cenneti ve subasar ormanları içinde büyük önemi var.

tevhit06 19-10-2010 19:24

Kızılırmak ve hirfanlı baraj gölü

Ben Kızılırmağın üstünde kurulu olan, Hirfanlı baraj gölünün kenarında olan bir kasabadayım. Bizde yüzlerce dönüm üzüm bağları vardı ve Baraj gölünden sulanıyordu sene 2010 bu günlerde üzüm bağları kurudu. Sulama kanalıda iptal oldu. 10 dönüm bahçe kurdum içme suyuyla suluyorum. Kızılırmağın suyu bitkilere iyi gelmiyor. Ankaralıya nasıl iyi gelir. Kızılırmak WC kanalı gibi ta sivastan samsuna kadar lağım la besleniyor.

brienz 20-10-2010 11:40

3 aydır Ankaradayım suyu marketten alıp içiyorum fakat musluk suyunu bir şekilde kullanıyoruz haliyle bulaşık vs...Şunu anladım burada musluk suyuyla bulaşık yıkamak bile zararlı ki geldiğimden beri sürekli olarak bağırsaklarımla ilgili problem yaşıyorum.

the_mc 08-11-2010 02:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi brienz (Mesaj 707045)
3 aydır Ankaradayım suyu marketten alıp içiyorum fakat musluk suyunu bir şekilde kullanıyoruz haliyle bulaşık vs...Şunu anladım burada musluk suyuyla bulaşık yıkamak bile zararlı ki geldiğimden beri sürekli olarak bağırsaklarımla ilgili problem yaşıyorum.

bende 3 ayda alıştım bu suya:D

Sfy 12-03-2019 09:11

https://www.sabah.com.tr/ekonomi/201...-devreye-girdi

şeklindeki haberde GEREDE suyunun bağlandığı bildirilmiş. Bende akşam musluktaki suyun soğukluğuna şaşırarak bir miktar içtiğimde suyun tadının güzel olduğunu düşündüm.

elinde Ph ölçer olan değerleri ölçüp buraya ekleyebilir mi?

teşekkürler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024