agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Doğa, Çevre, Ekoloji, Gıda Hukuk ve Politikaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2010, 17:01   #1
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Galeri: 181
Otopark işletmeciliği yapan hastaneler

Merhaba.

Sağlık sorunlarının tavan yaptığı şu günlerde, hastaneler adeta otopark işletmecisi gibi davranıyorlar.

Saygılar

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2010, 13:23   #2
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Galeri: 181
Merhaba.

Çoğumuz, hastalık veya ziyaret sebebiyle hastanelere gitmişizdir. Son yıllarda, arabaları ile gidenler araçlarını parkedecek alan aramakta ve bulamamaktadırlar. Hastanelerin bahçeleri ise uyanık yöneticiler tarafından ihale usulü ile kiralanmaktadır.

Hastaneler ihaleden elde ettikleri gelire bakarken, vatandaş ise otopark işletmeleri tarafından adeta soyulmaktadır. Ben de canıma tak edince bu işi araştırdım. Bulduklarım ise ilginçti.

Hastaneler ruhsat alma aşamasında otopark olarak kullanacakları ve projelerinde göstermek zorunda oldukları alanları, ruhsat denetimi sonrasında ya kendi elemanlarınca işletiyor ya da büyük meblağlara otopark işletmecilerine kiralıyorlardı. Bu ise yasaya aykırı bir durum.

Bir düşünelim, herhangi bir marketten alışveriş yaptığınızda sizden otopark parası alıyorlar mı? Hayır. Ama hastanelere milyarlarca ödediğimiz halde, üstüne bir de otopark parası ödemek zorunda kalıyoruz. Bu durum normal mi?

Bu konuda Büyükşehir Belediyesi Yetkilileri ile görüşünce esasında bu alanları başka amaçla kullanamayacaklarını öğrendim. Belediye Meclisi otoparklar ile ilgili, sözleşmeleri bitene kadar işletmelerin en az 3 saati bedelsiz olacağı yolunda karar bile almış. Sadece halkın bu uygulamalardan haberi yok.

Artık hastaneye gittiğinizde, ruhsat esnasında otopark olarak gösterdiğiniz alan nerede? ben aracımı oraya park edeceğim diyebilme hakkına sahipsiniz.
Magazinden fırsat bulur da, işbilir basınımız bu gibi halkın işine yarayacak haberleri de yayınlama fırsatı bulur diye düşünüyorum.

Saygılar

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024