agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Dış mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar (http://www.agaclar.net/forum/dis-mekan-bitkilerinde-hastalik-ve-zararlilar/)
-   -   Arokaryada sararmalar (http://www.agaclar.net/forum/dis-mekan-bitkilerinde-hastalik-ve-zararlilar/2989.htm)

Innuendo 20-01-2007 09:35

Arokaryada sararmalar

Yaklaşık üç aydan bu yana baktığım çiftli Arokarya' mın bir tanesinin yatay dallarının ortasının yavaş yavaş sararmaya başladığını fark ettim. Sulamadan kaynaklandığını sanmıyorum çünkü sulamadan önce parmağımla torfu kontrol ediyorum. Ancak bu gün saksıdan çıkarıp köklerini kontrol ettim ve hiç beyaz kökünün olmadığını gördüm, bu arada sadece torfa ekili durumda... Tedavisi için Captan ve Benlate karışımı sizce yeterli olur mu? Yoksa başka bir şey mi kullanmalıyım?

Ela 20-01-2007 17:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Innuendo (Mesaj 68120)
Yaklaşık üç aydan bu yana baktığım çiftli Arokarya' mın bir tanesinin yatay dallarının ortasının yavaş yavaş sararmaya başladığını fark ettim. Sulamadan kaynaklandığını sanmıyorum çünkü sulamadan önce parmağımla torfu kontrol ediyorum. Ancak bu gün saksıdan çıkarıp köklerini kontrol ettim ve hiç beyaz kökünün olmadığını gördüm, bu arada sadece torfa ekili durumda... Tedavisi için Captan ve Benlate karışımı sizce yeterli olur mu? Yoksa başka bir şey mi kullanmalıyım?

Öncelikle hoşgeldiniz arkadaşım ,arokarya hakkında açılmış bir başlık önceden vardı ; isterseniz orayı inceleyin.

Innuendo 20-01-2007 17:16

Teşekkür ederim Zerrin Hanım o bölümü incelemiştim, ancak benim sorduğum sorunun cevabı mevcut değil. Sayın fmt79' un cevaplayacağını düşünmüştüm.

fmt79 20-01-2007 21:00

Sadece Benlate kullansanız da olur. Ama enfeksiyondan sonra kullanmak sadece bitkini biraz kendini toparlamasına yardımcı olur. İlerlemiş enfeksiyonlarda kurtuluş yok. Umarım başlangıç dönemindedir.

Innuendo 20-01-2007 21:27

Yardımınızdan dolayı çok teşekkür ederim, belirtileri kısa süre önce göstermeye başlamıştı, umarım gecikmemişimdir.

Ela 20-01-2007 21:31

Arokarya konusu 2 ayrı yerde açılmış oldu ,bu mesajımı okuyunca, umarım birleştirirsiniz.

Mine Pakkaner 21-01-2007 22:29

Zerrin Hanım, bu başlıkta sadece arokarya hastalığı var, bu yüzden diğer konu ile birleştirmemiz gerekmiyor. İlginiz ve dikkatiniz için çok teşekkür ederiz :)

Ela 22-01-2007 06:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner (Mesaj 68631)
Zerrin Hanım, bu başlıkta sadece arokarya hastalığı var, bu yüzden diğer konu ile birleştirmemiz gerekmiyor. İlginiz ve dikkatiniz için çok teşekkür ederiz :)

Tamam Mine Hanım asıl ben teşekkür ederim, bundan sonra daha da dikkatli olacağım:)

Uysal01 31-05-2009 20:56

Salon Arakoryada sararma

2 Eklenti(ler)
Eklenti 82750

!0-15 Gün öncesine kadar çok sağlıklı olan Arakoryamın alt yapraklarında sararmalar başladı.Bir kısmını kopartarak attım, diğerlerindede sararma başlıyor.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
İşte sararan bir yaprak.

Eklenti 82752

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:14.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024