agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Dış mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar (http://www.agaclar.net/forum/dis-mekan-bitkilerinde-hastalik-ve-zararlilar/)
-   -   Akçaağaç hastalıkları (http://www.agaclar.net/forum/dis-mekan-bitkilerinde-hastalik-ve-zararlilar/29190.htm)

bonsaicimali 04-12-2012 00:22

Akçaağaç hastalıkları

3 Eklenti(ler)
evet arkadaşlar lojmanda oturuyorum ve evimin karşısında yol çalışmaları yapıyorlar akçaağaç çok var bulunduğum yerde devam etmek için bazı akçaağaç fidanları ve üzüm gibi şeyleri sökmek zorunda kaldılar bende bunları aldım üzüm sağlıklı yemyeşil fakat akçaağaç fidanları çok sayıda ve bu fidanlar kurumak üzere hala yeşil şimdilik kurumaması için ne yapabilirim ? :confused: :confused: :confused:

castiel 28-10-2013 10:44

Akçaağacım Kurumaya Başladı

1 Eklenti(ler)
Binbir hevesle fidancıdan aldığım ve balkonda bir süre daha muhafaza etmeyi planladığım iki kök akçaağacımdan biri usul usul kurudu diğeri de aynı akıbete doğru yol alıyor :( Bahçe bitkileri konusunda eğitim almış gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü uzmanına götürdüğümde "sorun görünmüyor" cevabı aldım.

Aldığımdan beri (yaklaşık 5 ay oldu) bir cm. bile büyümediği gibi sürekli geriledi. Aldığımda toprağını ve saksısını değiştirmiştim. Işığın bol olduğu fakat direk güneşin çok olmadığı soğuktan korunan bir mekanda duruyor. Çok düzenli sulamıyorum fakat susuz da bırakmıyorum.

Ne yapsam bilemedim. Çare bulamazsam belediyeye götürüp "alın bunu kurtarın bir yere dikin. biz arada gider ailecek severiz onu" demeyi planlıyorum.

Tohumcu Nılgun 28-10-2013 16:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi castiel (Mesaj 1212286)
Binbir hevesle fidancıdan aldığım ve balkonda bir süre daha muhafaza etmeyi planladığım iki kök akçaağacımdan biri usul usul kurudu diğeri de aynı akıbete doğru yol alıyor :( Bahçe bitkileri konusunda eğitim almış gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü uzmanına götürdüğümde "sorun görünmüyor" cevabı aldım.

Aldığımdan beri (yaklaşık 5 ay oldu) bir cm. bile büyümediği gibi sürekli geriledi. Aldığımda toprağını ve saksısını değiştirmiştim. Işığın bol olduğu fakat direk güneşin çok olmadığı soğuktan korunan bir mekanda duruyor. Çok düzenli sulamıyorum fakat susuz da bırakmıyorum.

Ne yapsam bilemedim. Çare bulamazsam belediyeye götürüp "alın bunu kurtarın bir yere dikin. biz arada gider ailecek severiz onu" demeyi planlıyorum.

Sayin castiel,
Akcaagaclari seven birisi olarak, mesajinizi okuyunca cok uzuldum.:(
InsaAllah olmezler...

castiel 30-10-2013 09:36

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tohumcu Nılgun (Mesaj 1212385)
Sayin castiel,
Akcaagaclari seven birisi olarak, mesajinizi okuyunca cok uzuldum.:(
InsaAllah olmezler...

biz de her bakışımızda üzülüyoruz Nilgün Hanım. İnşallah ölmeyecek bu kalan sevimli dostum.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024