agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hastalık ve Zararlılar > Dış mekan bitkilerinde hastalık ve zararlılar
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-07-2019, 01:17   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-01-2017
Ligustrum kuru dallar

3 senedir bende olan kuğu ligustrum bu sene yapraklarını çok az açtı ve çok kurumuş dal var. Nedeni ne olabilir? Birde bu canlılara düzenli ne verilmeli?

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a7ed8e500f.jpg

escogs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2019, 18:41   #2
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın escogs, sanırım kuğu şekli tellerle bağlanarak veriliyor bitkiye, daha sonra da bitki budanarak form veriliyor. Bu şekilde form verilmiş kuş ve daha başka şekiller de görmüştüm. Genelde küçük yapraklı ligustrumlar seçiliyor böyle form verilirken.

Yüklediğiniz fotoğraftan bitkinin pek çok kısmı kurumuş. Bu kuru dalları kesmeniz gerekecek o zaman da kuğu formu kalmayacaktır. Bence bu kuru dalları iyice temizleyin bitkiyi iyice bir inceleyin bakın bakalım her hangi bir insectisit var mı, varsa önce ilaçlayın. Böcek veya mantarî bir hastalıktan kurtardıkdan (varsa tabii) yaprak gübresi ile takviye ederek sağlıklı dalların vermesini sağlayın. Daha sonra da tellemenin dışına çıkan ve uzayan dalları budayarak form vermeye çalışın.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2020, 16:10   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2020
Merhaba arkadaşlar,
yeni kullanıcı olarak ilk mesajımı yazmak istedim. ligüstrümler kurumuş ve arada bir tanesi yeşil kalmış. görünüm itibariyle kurumanın ve hastalığın olduğunu düşünüyorum. bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

GEPOSBÇEVRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024