agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Diğer İller Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/diger-iller-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net, 1.Bursa Bonsai Atölyesi (9 Aralık 2007) (http://www.agaclar.net/forum/diger-iller-bonsai-atolye-calismalari/6217.htm)

Sebahattin Sargın 28-10-2007 18:19

agaclar.net, 1.Bursa Bonsai Atölyesi (9 Aralık 2007)

1 Eklenti(ler)
Eklenti 25644

Bir süredir sitemizde bu konuda olan çalışmaları takip ediyorum. Bursa Ekibi olarak biz neden böyle bir çalışmada bulunmuyoruz?

Bu gün yaptığımız Bursa Ekibi Toplantısında bu konuyu konuştuk. Böyle bir çalışmaya kimler destek verir?

Bu çalışmada ne gibi bir yol izleyebiliriz? Ne dersiniz arkadaşlar var mısınız böyle bir çalışmaya?

9 Aralık 2007 Pazar
Saat: 11:00

Alara Maycan Meyve Evi
Bademli Yolüstü, Belen 3 Sitesi Yanı No: 81
Tel:549 02 99

Bursa 1. Bonsai Atölyesi / 9 Aralık 2007

memet 29-10-2007 09:01

Bursa'da bonsai çalışmasına katılmak isteyen, bonsaiye meraklı olan, başlamak isteyen arkadaşlarımız bir araya gelsinler, kalan işleri kotarması kolay.

Sebahattin Sargın 29-10-2007 09:51

Ben dedim, demedim mi Bursa Ekibi üyeleri? Biz bir toplanalım hocalarımız yardımcı olur diye ;)

Şimdi liste şu şekilde oluyor:
1) Selahattin Yılmaz
2) Maycan Bahçe
3) Sebahattin Sargın

Yer olarak maycan bahçe bize yardımcı olacak, kendisine şimdiden teşekkür ediyoruz ;)

Sebahattin Sargın 29-10-2007 11:39

Sevgili Malina;

Dün yaptığımız Bursa Ekibi toplantısında böyle bir şeyler yapabilirmiyiz diye arkadaşlara sordum. Sevgili maycan bahçe işyerindeki bürosunu kullanabileceğimizi iletti. Bu başlıkta zaman içinde neler yapabilceğimizi konuşup, kararlarımızı alacağız.

malina 29-10-2007 11:48

Henüz işin başında olsak da deneyimlerimiz doğrultusunda şunları bilmemiz gerektiği için ayrıntıları sordum.

1. Bonsa Atölyesi olarak kullanılabilir özellikte mi?
2. Çok işinin erişimine uygun, merkezi bir yerde mi?
3. Daha sonraki çalışmalarda da kullanılabilir mi?

Aslında meyan bahçe burada olduğuna göre, sorulara o cevap verebilir :)
Lafı ters anlama olur mu? Neden sen cevap veriyorsun diye yazmadım bunu...
Teklifin sahibi nerede, diye yazdım... :)

maycan bahçe 29-10-2007 15:47

Sevgili Malina,

1)Toplam alan 3000 M2. Ancak 50 m2 cafe olarak kullandığımız bir alan var.Masalar , sandalyeler, ısıtıcı ,bitki çayları,kahvelerimiz ,meyvelerimiz herşey var.Sadece içmekanda sigara içirmiyoruz.Zaten çalışma sırasında kimse içmek istemez herhalde.Teknik olarak başka ne lazım bilmiyorum.

2)Bursa'nın en nezih semtinde bulunuyoruz. Dahası bir süre sonra müşterileriminde katılımıyla ağaçlar.net üye sayısını da artırabiliriz.

3)Bonsai konusunda kendimi geliştirmek istiyordum. Dün arkadaşlara söylediğimde herkes heyecanlandı, hepimiz katkıda bulunabiliriz dedik.

4)Daha sonra ****** kullanbiliriz (****** birbirimize küsmessek )

5)Umarım yazarken paragraf hatası yapmamışımdır!

Sevgiler

malina 29-10-2007 18:19

Koşullar çok uygun görünüyor :)

Alıntı:

Sadece iç mekanda sigara içirmiyoruz
Eh, ben gelmeyeceğime göre, bunun da sakıncası yok :)

bülent16 01-11-2007 08:50

Böyle bir çalışmada mutlaka bende bulunmak isterim. Bu arada manayla hep araştırıp tam teşebbüs esnasında vazgeçtiğim Bonzai çalışmalarına başlamış olurum.

Ali H. ALI 01-11-2007 12:15

Izmir, Ankara, Istanbul, Trapzon, Bursa, bonsai atolye calismalari bir birini izliyor, bunlari gorunce insan keyifleniyor, seviniyor, Turkiyedeki bonsai gelecegine umutla bakiyor.
Hepinize kolayliklar, yapacaginiz calismalarin surekli ve bir Bursa bonsai kulubunun temelleri olmasini dilerim.

Sebahattin Sargın 01-11-2007 18:10

Atölye çalışmasına katılacaklar;

1) Selahattin Yılmaz
2) Maycan Bahçe
3) Sebahattin Sargın
4) Bülent16
5) Hedera
6) Badem Ağacı
7) Red
8) ....?

Neler yapabiliriz sizce, bu konuyu iyice bir konuşalım...

maycan bahçe 02-11-2007 13:36

Hedera ve badem ağacı da internete giremedikleri için yazamamadılar ,ikiside bonsai çalışmasına katılacaklarını beni ziyarete geldiklerinde söylediler.Onları dahil edelim.

red 02-11-2007 14:58

Herkese selam bonsaiye yeni başlayan birisi olarak ben de böyle bir çalışmanın içerisinde olmak isterim red olarak beni de yazın

tarih belirlenince tekrar yazışırız. Şimdiden heyecanlandım. Mümkünse bu toplantıya ailece gelip çocuklara da bu sevgiyi aşılamak isterim.

maycan bahçe 04-11-2007 12:57

Arkadaşlar dün Selahattin Bey ile görüştük, en kısa zamanda biraraya gelip detayları görüşüp tarih belirleyelim. Katılım için yeterli sayı var sanırım.Ayrıca yapacağımız duyurularla daha fazla kişi katılacaktır.Biz ayrıntıları belirledikten sonra bonsai hocamızda teknik malzemeleri bildirir tedarik ederiz.
Sonra da gelecek olan bonsai hocamız gün belirler, biz de biran önce başlarız.

maycan bahçe 04-11-2007 15:46

Sebahattin bu hafta içinde bir toplantı yapalım .Selahattin Bey'in de bulunabilmesi için ona uygun bir zaman olsun.Hazır Memet hocamız hazırken elimizi çabuk tutalım.Selahattin Bey afiş için Malina ile görüşecek.
Kolay gelsin.

Sebahattin Sargın 04-11-2007 15:55

Toplantı konusunu yarın Selahatin Hocam ile konuşacağım, kesin tarihi kararlaştırdığımız zaman yazacağız. Bu toplantıda neler yapacağız, hangi aşamaları izliyeceğiz, neler lazım onları konuşacağız. İnşallah güzel bir atölye çalışmasıda biz yaparız ;)

Sevgiler ;)

İklimsiz 05-11-2007 20:11

Değerli arkadaşlar bizler geçtiğimiz pazar günü Trabzon grubu olarak ilk buluşmamızı yaptık. Hem tanıştık ve hemen kaynaştık, keyifli bir hafta sonu oldu. Sizin de faaliyetlerinizi forumdan takip ediyorum. En kısa zamanda sizlerin de bir araya gelmeniz dileklerimle. Saygılar.

maycan bahçe 21-11-2007 16:27

Bonsai çalışma atölyesi ile ilgili cumartesi günü saat 10.00 da işyerimde toplanacağız.Ön toplantıya katılmak isteyen arkadaşlar için adres,

Alara Maycan Meyveevi,

Bademli yolüstü ,Belen 3 Sitesi Yanı

No.81
TEL:549 02 99

Sebahattin Sargın 21-11-2007 19:04

Toplantıya katılacaklar;
1) Maycan Bahçe
2) Selahattin Yılmaz
3) Sebahattin Sargın
4) .....?

bülent16 21-11-2007 19:52

Çok önemli bir işim çıkmazsa bende katılmak isterim.

Sebahattin Sargın 22-11-2007 19:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi maycan bahçe (Mesaj 176392)
Bonsai çalışma atölyesi ile ilgili cumartesi günü saat 10.00 da işyerimde toplanacağız.Ön toplantıya katılmak isteyen arkadaşlar için adres,

Alara Maycan Meyveevi,

Bademli yolüstü ,Belen 3 Sitesi Yanı

No.81
TEL:549 02 99

Toplantı tarihimizi ve yerimizi tekrar güncelliyeyeim dedim.

Toplantıya katılacaklar;
1) Maycan Bahçe
2) Selahattin Yılmaz
3) Hedera
4) Bülent16
5) Sebahattin Sargın
6) Uzman16
7) ....?

Sebahattin Sargın 22-11-2007 23:58

Sevgili Uzman16;

Sizide aramızda görmekten büyük sevgi duyarız efendim.

Sevgiler ;)

Selahattin Yılmaz 24-11-2007 00:09

Arkadaşlar bu gün saat 10:00 da toplantı tarihimizi belli ediyoruz. Katılmak isteyenler buyursunlar...

Selahattin Yılmaz 24-11-2007 23:21

Arkadaşlar toplantımızı bu gün yaptık. Aldığmız kararlar şunlar:

1-www.agaclar.net Bursa Bonsai Atölye Çalışması 9 Aralık Pazar Günü saat 11:00'de Maycan Alara Meyve Evinde yapılacaktır.

2-Atölye çalışmasına bonzai hocası olarak üstadımız sevgili bonzaisan ve bonzainin İzmirli duayeni üstat memet katılacaklardır.

3-Prensip olarak ve onlara külfet getirmemesi için bonzaisan'ın ve memetin yol masraflarını katkıda bulunmak isteyen Bursalı gönüllü üyelerimiz arasında para toplayarak karşılayacağız. Gereken rakamı bilahere teklif edeceğiz ve üyelere duyuracağız. Rakam açıklamıyorum çünki rakam toplam rakamın kişi başına düşen belirli bir meblağıdır sponsor olmak isteyenler ya da sponsor bulmak isteyenler olursa duruma açığız rakamda çok fazla değildir.

4-Gerekli duyurular bu günki toplantıya katılan maycan bahce, Sebahattin Sargın ve tarafımdan bursayı bölgelere ayırarak yaptık. Reklamlar dolayısyla afiş konusu konusu sponsorumuz ÖZÜTEK PLAN KOPYA tarafından basılacaktır ve bu konuda üyemiz iargın destek olmuştur.

Sebahattin Sargın 25-11-2007 11:59

Gereken planlar yapıldı, atölye çalışması konusunda kararlar alındı. Bonsai atölye çalışmasına katılacak olanlar;

1) Selahattin Yılmaz
2) Maycan Bahçe
3) Hedera
4) Bademağacı
5) Bülent16
6) Uzman16+1
7) Sebahattin Sargın
8) Ali H. ALI
9) Red
10 ....?

Atölye çalışmamız herkese açıktır...

Sevgiler;)

uzman16 25-11-2007 17:35

Faydalı bir toplantı olduğu anlaşılıyor. Gelirken neler getireceğiz, , günde kaç saat çalışacağız, bu çalışma toplam olarak ne kadar sürece v.b soruların cavabını da verir misiniz? Bir de araştırmamız gereken bir konu var mı?
Hocalarımız konusundaki fikrinize de katılıyorum.
Bursa bölgelere ayrılıp duyuru mu yapılacak?
Çok şey mi sordum.?
Sanırım öyle .!

Sebahattin Sargın 25-11-2007 19:13

Sevgili Uzman16;

Az bile sordun ;). Sorular cevaplanmak için var bilen arkadaşlarımız asla cevaplamaktan çekinmeyeceklerdir. Ben sorularınızı cevaplıyayım...
1)Gelirken neler getireceğiz?
Bonsai hangi ağaç ile başlıyacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu konu bonsai bölümünde uygun başlıklar altında uygun bir şekilde anlatıldı.
2)Günde kaç saat çalışacağız?
Öncelikle şöyle anlayatım, hocalarımız İzmirden gelecekler. Sürekli gelme gibi bir ihtimalleri yok, o yüzden toplantı ne kadar uzun sürerse o kadar iyi olacak. Biz toplantıda başlama saatini 11.00 olarak uygun gördük. Uzun lafın kısası uzun bir toplantı olacak ;)
3) Bu çalışma toplam olarak ne kadar sürecek?
Nkz: 2. sorunun cevabı ;)
4) Bir de araştırmamız gereken bir konu var mı?
Evet hemde çok var. Bonsai başlıklarında çok önemli ve öğretici bilgiler var. O başlıkları tek tek, sindire sindire okuyorsunuz ;). Toplantıya sıfır bilgi ile gelmek var, bir de bilgili olarak gelmek var. Artık hangisini tercih ederseniz ;)
5) Bursa bölgelere ayrılıp duyuru mu yapılacak?
Atölye çalışmamız için afişler hazırlanacak. Öncelikle afişler konusunda bize yardımcı olacak olan Sevgili İargına çok teşekkür ediyoruz. Bu afişler toplantı da yaptığımız listeye göre Bursamızın uygun yerlerine asılacak.
6) Çok şey mi sordum?
Olurmu canım hiç öyle şey ;). Sorulara her zaman açığız.

Başka sorularınız var ise elimden geldiği kadar cevaplamaya hazırım.
Sevgiler ;)

İklimsiz 25-11-2007 20:10

Toplantınızın güzel geçmesine sevindim. Anladığım kadarıyla elinizi çabuk tutup bir an evvel işe koyulacaksınız:) Ayrıca konunun üstatlarının aranızda olacak olması büyük şans, darısı başımıza diyelim:) Bonzaisan ve memet in ulaşım bedeli konusunda yardıma ihtiyacınız olursa unutmayın, Giresun'da bir gönüllü var:)

Saygılar hepinize ve iyi çalışmalar.

Sebahattin Sargın 25-11-2007 20:24

Sevgili iklimsiz iyi dilekleriniz ve güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Elimizi çabuk tutuyoruz çünkü heycanlıyız, bir an önce başlamak istiyoruz. İnşallah başarılı bir şekilde bu işi bitirebiliriz.

Desteğiniz için tekrardan teşekkür ederiz.

Sevgiler ;)

bonsaisan 25-11-2007 23:24

Sevgili Bursalı bonsai severler bonsaisan "orçun" olarak aranızda olmak benim için bir onurdur.

Göstermekde olduğunuz ilgi ve alaka için çok teşekürederim.

Ayın 9 da kısmetse yanınızda olmak istiyorum.

İşim gereği zorunlu haller olmadıkça normal şartlarda sürekli bonsai ile uğraştığım için Bursa atölye çalışması benim için güzel olaçakdır.

Sizler ile tanışmak ve ortak bir konu olan bonsai konusunda yapılaçak sohbetler Türkiyede ki bonsai konusunun dahada gelişmesi için bulunmaz bir fırsat.

Herkeze saygılar sunarım.

uzman16 26-11-2007 14:46

Acemi Bonsai Meraklısının Soruları

Dünden beri bonsai başlığını okuyorum. Acemi olunca da ne yapacağımı bilemiyorum. :eek:

Bonsai için bitki seçimini nasıl yapacağım? 9 Aralıktaki toplantıya kendim fidan alıp mı geleceğim, yoksa o civarda satış yapan yerlere gidip hep beraber mi alacağız ?

Alacağımız bitkiyi her çalışma sırasında götürüp getirecek miyiz yoksa çalışma platformunun orada mı bırakacağız? Sanırım götürüp getireceğiz zira tüm bitkileri orada bırakmak mekan sahibini sıkıntıya sokabilir.

Eğer gidip fidan alırsak hemen çalışmaya başlayabilek miyiz? Zira anladığım kadarıyla fidanların sulanmasını öğrenmek için bile bir süreçten bahsediliyor bu durumda çalışmaya hemen başlamak bir müddet için imkansız gibi görünüyor.

Öncelikli olarak fidan seçimimizi yapma konusunda hocalarımızdan yardım bekliyorum. Kısa sürede büyüdüğü belirtilen söğüt veya güzel görünen çiçekli bonsailerden leylakta karar kılsam uygun mudur? Ya da bize özellikle tavsiye edilen bir bitki var mıdır?

Bursa ekibi olarak yöntemimiz ne olacak? Herkes saksısını, bitkisini, telini makasını v.b. alıp mı gelecek? Yoksa ortak bir yöntem mi oluşturulacak ? Bu konuda alınan bir karar var mı? Bizi biraz yönlendirebilirseniz çok iyi olacak :o

Sevgili Sebahattin yine çok soru sordum bak gördün mü? Ama sormadan da olmuyor ki... Öğrenecek çok şey var ve ben okumaya devam ediyorum. Daha 15 gün var okumaya devam.:cool:

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024