agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Diğer İller Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/diger-iller-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net,Konya, bonsai çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/diger-iller-bonsai-atolye-calismalari/21632.htm)

hanbiyçe 07-07-2010 16:46

agaclar.net,Konya, bonsai çalışmaları

başlıklar içinde gözüme ilişmedi ben de konuya parmak basmak için ayrı bir başlık açtım.Konya'da bonsai atölye çalışmaları var mıdır aceba? iyigünler

abrahamoz 08-07-2010 14:06

heralde yok yazanda yok

tugrulbaba 21-01-2011 21:12

Ben onca müşterimin evinde ve çevremdeki insanlarda hiç rastlamadım.

memet 22-01-2011 06:42

Siz başlayın bonsaiye ben İzmir'den size destek olurum.

tekomusti 23-10-2011 07:07

keşke olsa memet hocam destek vereceginizden eminim ama nasıl başlayacagız onu bile bilmiyoruz saygılar

memet 23-10-2011 08:52

En önemlisi niyet etmek, her işteki gibi.
Sonra bir organizasyon aytıntıları var, onlar kolay. Ama biraz vakit alır.

Bir sohbet toplantısıyla tanışma, başlamak için en uygun yol.

MİRBE 28-10-2011 21:26

Konyada bonsai hiç görmedim rastlamadım..

memet 28-10-2011 21:55

Konya'da toplantılar düzenlemeye başlayıp, bundan sonra görülmesi sağlanabilir.

MİRBE 28-10-2011 22:23

Memet bey olabilir de ben de yer sorunu var bir de bonsaiye girmeyi düşünmem. Zira diğer çeşitlerime zor yetişiyorum..

dogsen 08-03-2012 18:13

Bence de bir toplantı yapılıp toplanılmalı. Ben bırakın satılmayı, yetiştiren bile görmedim.

Harun Parlak 08-03-2012 18:25

Bonsaiye ilgi duyan Konya lı arkadaşlar bir araya gelip tanışıp bilgi alış verişi yapabilirler.
Konya da çok güzel kiraz yetişiyor çıplak köklü de sökülüp satılıyor sanırım.
O fidanları alın aşının hemen üstünden kesip bolca dallanmasını sağlayın. Ağaçlarınız gelişirken buradan bizleri takip edin iki yıl içinde sizin de çiçekli ve meyveli bonsaileriniz olur.
Benim bir kaçtane erik bonsaim var hepsi de meyve veriyor. Bir tane can ariğim var o henüz meyve vermeye başlamadı. Umarım bu sene çiçeklenme ve meyve olur.

memet 08-03-2012 18:25

İlk bonsai toplantısını organize ettiğim günden beri öğrendiğim şey, bir kişinin toplantının yükünü sırtlanması gerekiyor.
Epey uğraşmak gerekebiliyor bir yer ayarlama toplantıyı organize etmek, işten güçten vakit ayırıp uğraşmayı gerektiriyor.

Bütün bunları ben yaparım diyen olursa, teknik destek ve geri kalan her ayrıntı için ben yardımcı olurum.

Her işe bir ilk adımla başlanıyor. Her menzile bir ilk adımla varılıyor.

Hatice Tarhan 08-03-2012 18:38

Bir yer önerisinde bulunmak istiyorum selçuklu tıp fakültesi yolunda japon parkı var harika bir yer bonsai içinde çok uygun.Konya da olsaydım seve seve böyle bir organizasyonu üstlenirdim.Malesef daha Konya ya taşınmama beş ay var...

fylmz 09-03-2012 10:31

merhabalar
sanırım konyada bir toplantı gerceklesmedi bende bonsai ye merak duymaya basladım boş vakitlerimde arastırıyorum bir bonsai agacım olsun istiyorum konyadan bonsai ile ilgilenen arkadaslar var ise görüşmek tecrübelerinden yararlanmak isterim. güzel bir grup oluşturabiliriz bonsai günleri düzenleyebiliriz die düşünüyorum...

Harun Parlak 09-03-2012 14:23

tekomusti arkadaşımız konya da bir ucundan başladı. İrtibat kurup bir araya gelmeye çalışırsanız eminim kısa sürede güzel yol almaya başlarsınız.
http://www.agaclar.net/forum/uyeleri...lari/24956.htm

tekomusti 11-03-2012 09:15

sn tekin hocam önerileriniz için teşekkürler.bende geçen sene şekerpare kayısı fidanı aldım fidanlıktan aşının 15 cm üstünden kestim 2 dalı vardı busene 6 dal var bakalım çiçek açacakmı.inşaallah bizde sizler gibi bu işte başarılı oluruz herkese selamlar saygılar

limon_sever 11-03-2012 12:25

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi tekomusti (Mesaj 923590)
sn tekin hocam önerileriniz için teşekkürler.bende geçen sene şekerpare kayısı fidanı aldım fidanlıktan aşının 15 cm üstünden kestim 2 dalı vardı busene 6 dal var bakalım çiçek açacakmı.inşaallah bizde sizler gibi bu işte başarılı oluruz herkese selamlar saygılar

Bu şekerpare kayısı ağacı 15 yaş civarında. Bu bonsai mi oluyor şimdi :)

Harun Parlak 11-03-2012 12:30

Neden olmasın. Çok ta güzel olabilir.

limon_sever 11-03-2012 12:33

Nasıl olabilir?

memet 11-03-2012 12:50

Bence ağacı yerinde bırakın ve çalışmaya daha uygun gövdesi olan başka ağaçlar seçin.

Harun Parlak 11-03-2012 18:26

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever (Mesaj 923669)
Nasıl olabilir?

Bonsai öğrenip tecrübe kazandığınızda buna benzer şekilde.
Kaynak

limon_sever 11-03-2012 23:11

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tekin (Mesaj 923823)
Bonsai öğrenip tecrübe kazandığınızda buna benzer şekilde.
Kaynak

Şimdi bu ağaçla kayısı ağacını kıyaslamak çok mantıklı gelmedi :) Kayısı ağacını saksıya koymak imkansız. Ama sıfırdan bir fidanı fotoğraftaki bonsaiye benzetebilirim. Bunun içinde epey bir zaman gerekir. Şu an için beklemesi gerekiyor. En az 2-3 sene sonra öğrenmeyi ve denemeyi düşünüyorum.

Teşekkürler.

Harun Parlak 11-03-2012 23:16

Size mantıklı gelmeyen hiç bir işe girişmeyin zaten. Nezaman olabilir diye düşünmeye başlarsanız deneyebilirsiniz. Başarmak inanmaktan geçer. İyi geceler.:)

limon_sever 11-03-2012 23:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tekin (Mesaj 923962)
Size mantıklı gelmeyen hiç bir işe girişmeyin zaten. Nezaman olabilir diye düşünmeye başlarsanız deneyebilirsiniz. Başarmak inanmaktan geçer. İyi geceler.:)

Size mantıklı geliyorsa bu ebatta bir ağacı söküp, saksıya koyarak, bonsai çalışmalarınızda görmek isteriz :) :) Ama O kadar büyük bir ağaç için çok büyük bir saksı gerekiyor. O tür bir saksıyı da bahçede düşünmek bile mantıklı değil. İyi geceler :)

Harun Parlak 11-03-2012 23:34

Belki kayısı değil ama. Biraz araştırırsanız bundan daha büyük zeytin ağaçlarını bonsai saksılarında görebilirsiniz.
Birgün imkan olur da ömrümüz de yeterse neden olmasın denerim sizde görürsünüz. Ben yapmasam bile yakın gelecekte buna benzer ve daha büyük görkemli bonsaileri yapabilecek arkadaşların geldiğini görürgibiyim.

Harun Parlak 11-03-2012 23:40

Buradaki karadutu her an bonsai çalışmasına çevrilebilir. Olamaz mı.!

limon_sever 11-03-2012 23:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tekin (Mesaj 923976)
Buradaki karadutu her ab bonsai çalışmasına çevrilebilir. Olamaz mı.!

Karadutunuz çok güzel olmuş. Tebrik ederim. Kayısı ağacını risk edemem. Ama daha küçük fidanlarda deneyeceğim. Ama dediğim gibi biraz zaman gerekli. O zaman tecrübe edindiğimde kayısıda deneme yapacağımı düşünüyorum :) Bonsai için çok iyi bir yapısı var. Aslında bu bonsai mi oluyor sorusunu biraz da yanlış sorduğumu düşünüyorum veya yanlış anlaşıldı. Yani bu ağaç bonsai gibi mi diye sorsam daha uygun olacaktı. Bonsai konusunda çok bilgim olmadığı için böyle bir soru sormuştum ve şu sıralar hiç konuyu öğrenmemeye çalışıyorum. Zira biraz okusam denemem gerekecek ki bu sıralar imkansız.

Denemelere başladığım zaman bu sayfada sık sık olacağım zaten :)

Harun Parlak 12-03-2012 00:06

Anlatmaya çalışmak istediğim. Ölüm hariç. Hayat ta her şey çok zor olabilr ama imkansız değildir. Elbet te yapılan işin değip değmeyeceğine de bakmak lazım.

Sizin bahçeniz var orada o ağcınızı çok güzel yetiştirip bakabilir meyvesinden de yiyebilirsiniz. Ama öyle insanlar varki aylarca ayağı toprağa değmiyor beton ve asvalt yollar arasında kalıyor. Bu tür yerlerde yaşayan arkadaşlarımız bu güzelliği neden 100-150 ya da 200 litre toprakta yetiştirip meyvesini yemesi değilde dalında seyretmesin.

İmkansızlıklar insanı buluşlar yapmaya zorladığı gibi imkansılzarı da başarmasına vesile olur. İyi geceler dilerim.

özlem11 12-03-2012 07:10

Dut ağacı şahane olmuş:))

Harun Parlak 12-03-2012 16:18

Teşekkürler. Birde meyvelerini toplarken dallarını kırmasalar çok daha güzel olacak ama fırsat vermiyorlar.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024