agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Diğer İller Bonsai Atölye Çalışmaları (http://www.agaclar.net/forum/diger-iller-bonsai-atolye-calismalari/)
-   -   agaclar.net,1.Balıkesir Bonsai Atölye Çalışması (28 Şubat 2010) (http://www.agaclar.net/forum/diger-iller-bonsai-atolye-calismalari/18690.htm)

köknar 05-01-2010 13:32

agaclar.net,1.Balıkesir Bonsai Atölye Çalışması (28 Şubat 2010)

Şubat ayında Bandırma' da bonsai atölye çalışması yapalım ne dersiniz arkadaşlar? Yakın il ve ilçelerden bonsai ile ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Balıkesir Bonsai Atölye Çalışması'na Katılacak arkadaşlar;

Bonsai adaylarınız varsa yanınızda getiriniz. Eğer satın alacaksanız, toplantı yaptığımız seradan fidan seçebiliriz. Yanınızda makas, çeşitli kalınlıklarda bakır tel bulundurmalısınız.

Toplantı yeri:

ÖZÜM SÜS BİTKİLERİ
Erdek asfaltı 3. km
(Renault servisinin yanındaki sera )
BANDIRMA
28.02.2010
Saat: 10:00-18.00

Program:
*Fidan seçimi,
*Telleme ve budama,
*Kök budaması ve saksı değişimi

Harun Parlak 05-01-2010 13:37

Böyle Bonsai Atölye çalışması olurda çevre illerden ilgelenmeden olurmu. Bizde İastanbul lu arkadaşlar olark sanırım gelenler olacaktır.
İlk sıraya kendinizi 2. sıraya beni yazarsanız aranıza katılmayı isterim.
Bu tür etkinliklerin diğer illere de yayılmasını arzu ederim inşallah devamı gelecektir.

köknar 05-01-2010 13:46

Sizi aramızda görmekten çok memnun olacağız.

memet 05-01-2010 17:03

Bandırma'da toplantıyı organize edecek kim var?

Sebahattin Sargın 05-01-2010 18:15

Ben organize edeceğim demek istiyorum ama 18 Ocakta finallerim başlayacak ve 29 Ocakta bitecek. Bu yüzden yoğun bir sınav temposunda olacağım, ama gene de elimden geleni yapmaya hazırım. Yer ve tarih olarak diğer Bandırmalı üyelerinde desteklerinizi bekliyor olacağım....

Sevgiler ;)

köknar 05-01-2010 18:45

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 558532)
Bandırma'da toplantıyı organize edecek kim var?

Ben varım Sayın memet; Bandırma' da ikamet etmekteyim şu anda. Kılıç kuşanmadan harbe girişilmezmiş, organizasyon konusu askıda kalacak olsaydı başlığı açmazdım.

Harun Parlak 05-01-2010 19:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi köknar (Mesaj 558583)
Kılıç kuşanmadan harbe girişilmezmiş, organizasyon konusu askıda kalacak olsaydı başlığı açmazdım.

Bu söz Ayakda alkışlanır. yorum yapılamaz.

memet 05-01-2010 19:40

Köknar, toplantı yapalım. Bonsai toplantısı yapalım. Başka illerden geleceklerle yapacaksak orada yapmanın anlamı az olur. Bandırma da kimlerle yapalım?

İstanbul'dan geleceklerle İstanbul'da toplantı yapabiliriz.
Bandırma da bonsaici arkadaşlarımız varsa orada yapalım.

köknar 05-01-2010 19:51

Bandırma ve çevresinde olup bonsai ile ilgilenen arkadaşlarımız başlığı gördüklerinde yazacaklardır. Aralık ayında yapmış olduğumuz sohbet ve tanışma toplantısında bonsai seven arkadaşlarımı gördüm ben. İstanbul'dan gelecek olanlara gelmeyin siz İstanbul' da toplanın diyemeyiz öyle değil mi? Biz davet ettik; icabet edenleri başımızın üzerinde ağırlarız.

Harun Parlak 05-01-2010 20:21

İSTANBUL Çevre illerde yaplacak Her bonsai toplantısına katılımı artırma ve yaygınlaştırma adına elimden geldiğince katılmaya çalışıp Öğrenebildiklerimi aktarmakdan memnuniyet duyarım.

köknar 05-01-2010 20:46

Desteğiniz için teşekkür ederiz Tekin Bey.

A.Şahin 06-01-2010 00:31

Ben de katılmak isterim. Hatta benim toplantı konusunda yer önerim vardı ama kış aylarında uygun değil. Şöyle ki; Kayacık tarafında bahçem var öyle abartılı bi yer olmasa da, rahat rahat çayımızı içerken, güzel bi havada, açık alanda çalışabileceğimiz. Tek sorun yağışlı havada yolun araclar için uygun olmaması. Mart nisan gibi ancak yollar uygun oluyor.

sagdil 06-01-2010 09:57

Bende varııııımmm!
Günaydınlar herkese.
Açıkçası toplanma günümüzden beri nerede yapabiliriz diye bende düşünüyorum.Sadece tohum paylaşmada ortalığın halini gördükten sonra. Bonsai çalışmasında daha kötü batacaktır heryer. Bizi kim kabul eder?..
Tekin bey çalışmalarınızı yolgösterici olarak takip ediyorum. Aramızda olmanız ben gibi bonsai ye yeni başlayanları çok memnun edecektir.
Sevgili Köknar öncülüğün için teşekkürler. Ben bu işi yine Sebahattin organize eder diye bekliyordum ama dersler tabiiki daha önemli.
Haberleri sabırsızlıkla bekliyorum....

Ali H. ALI 06-01-2010 10:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi köknar (Mesaj 558372)
Şubat ayında Bandırma' da bonsai atölye çalışması yapalım ne dersiniz arkadaşlar? Yakın il ve ilçelerden bonsai ile ilgilenen herkesi bekliyoruz.

Sayin koknar guzel bir dusunce. Mutlaka uygulayin. Ilk toplantida istediginiz kadar katilimci olmayabilir ama bu sizi yidirmasin, iki kisi bile olsaniz bu calismayi yapiniz.

Kolay gelsin.

köknar 06-01-2010 10:38

Aklımda bir yer var, ancak onlarla konuşup olurlarını almadan paylaşmak istemiyorum. Hava soğuk olacağı için kapalı bir mekan lazım bize. İliklerimize kadar donarız aksi halde.

A.Şahin Mart Nisan gibi ağaçlarımız uyanmaya başlayacak, bonsai çalışması için en verimli dönem içindeyiz. Aklınıza gelen mekanları paylaşın lütfen.
Sevgili sagdil, Sebahattin final dönemi içindeymiş, iş başa düştü ama üstesinden hep birlikte geleceğiz değil mi? :)

köknar 06-01-2010 10:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ali H. ALI (Mesaj 558964)
Sayin koknar guzel bir dusunce. Mutlaka uygulayin. Ilk toplantida istediginiz kadar katilimci olmayabilir ama bu sizi yidirmasin, iki kisi bile olsaniz bu calismayi yapiniz.

Kolay gelsin.

Teşvik edici tavrınız için teşekkür ederim. Salt iki kişi olmayacağımızdan eminim ( şimdiden 5 kişi olduk ) ama öyle bile olsa o çalışma yine de yapılacak ;)

sagdil 06-01-2010 13:50

.
, iş başa düştü ama üstesinden hep birlikte geleceğiz değil mi?

İhtiyaç olduğunda yardıma hazırım..Telefonumu özel mesajla vermiştim...

Güler 06-01-2010 18:15

Tarih belli mi?

köknar 06-01-2010 18:22

28 Şubat uygun olur mu?

erdek 06-01-2010 21:24

Bandırma'lı bonsai severlerle olmaktan onur duyarım. Sayın köknar bence tarih uygun, yer konusunda sayın A. Şahin de yardımcı olursa neden olmasın.

A.Şahin 07-01-2010 00:41

Belirlenen tarih için dediğim gibi cok faydam olmaz. Hava yağışlı olur, yol bozuk olur üzeriniz çamur olur, üşürsünüz, hasta olursunuz vs. vs. kıyamam değerli misafirlerime :) Biz en iyisi kapalı bi mekanda toplanalım. Ama neresi derseniz inanın bi fikrim yok.

erdek 07-01-2010 18:42

Yer konusunda belki yardımım dokunabilir. Paşakonak Mahallesindeki Uğur Dersanesinin karşısında bir pastahane var. Güzel şirin bir yer. Fazla gelen giden de yok. Az önce sahibi ile görüştüm. Toplantıyı anlattım, yaklaşık olarak kaç kişi olabileciğimi anlattım, adamlar olumlu yaklaştı. Hatta hava güzel olursa bahçede bile yapılabilecek ortam var. Toplantı tarihinden bir kaç gün önce haber vermemiz yeterli olacak.

köknar 07-01-2010 19:42

Benim aklımda da bir yer var, ancak mekan sahibiyle görüşmeden ayrıntı vermek istemiyorum.

Güler 08-01-2010 08:58

Kapalı alanım pek yok, ama bahar aylarında yapacağınız bir toplantı için bahçem emrinize amadedir.

Lilium 08-01-2010 10:44

Güzel bir teklif, ben olsam bunu değerlendiririm. Yinede sizler bilirsiniz.

köknar 08-01-2010 12:01

Baharda ağaçlar uyanmaya başlıyor, bonsaide pratik çalışma yapmak için en uygun zaman içinde bulunduğumuz dönem.

Ali H. ALI 08-01-2010 12:05

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 560047)
Kapalı alanım pek yok, ama bahar aylarında yapacağınız bir toplantı için bahçem emrinize amadedir.

Bence de kacirmayin bu teklifi.

Bonsaide, yilin her mevsiminde yapilacak isler vardir:)

köknar 08-01-2010 12:14

Bahar gelsin, gider toplanırız elbette yeter ki konu bonsai olsun.

zelish 08-01-2010 13:18

Ben nasıl kaçırdım bu topiği...

Bonsai yi çok sevip uzaktan ilgilenmeme rağmen, (bunu Uğur bey duyarsa, evimizi değiştirmek **** arka odamın birini iptal edip ev içi seraya çevirmek kesin farz sünnet olacak :) ) toplantıyı kaçırmak istemem.

Geçtiğimiz aylarda sevgili Tekin ve Ali H.ALI Beylerin tavsiyeleri ile elimde bonsai adayı olmaya müsait kalanchoe yi nasıl budayıp bonsaiye dönüştürebilirim konusunda çok güzel yardımlar almıştım. Herşey yolunda gidiyor derken, şiddetli bir lodos fırtınasıyla saksımın balkondan düşüp çiçeğimin parça-pinçik olması beni derinden üzmüştü. :( Henüz yılmış değilim. Sabırla tavsiyelerinizi ve uygulamalı atölye çalışmalarının bana çok şeyler kazandırabileceğini düşünerek bende varım diyorum.

+1 Zeliş

Sevgili köknar, yer konusunda bende araştırma yapabilirim. Fikirlerimi paylaşırım önümüzdeki günlerde.

köknar 08-01-2010 13:24

Arkadaşlar hem üşümemize engel olacak şekilde kapalı alanı olan, hem etrafı kirletsek de sorun teşkil etmeyecek, hem de yüzlerde bonsai adayı fidanın bulunduğu bir yer var. Atölye çalışması için birebir. :D

Sahibi Osman Bey ile az önce görüştüm ve seve seve bizleri ağırlayacaklarını söyledi sağolsun. "ÖZÜM SÜS BİTKİLERİ" Erdek asfaltı 3. km ( Renault servisinin yanındaki sera )

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024