agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > agaclar.net Bonsai Eğitimleri > Diğer İller Bonsai Atölye Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-12-2007, 08:42   #61
red
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Sevgili dostlar;bu çalışmada sadece şekil verip budama işleri ile uğraşılacak dimi.saksı değişimi toprak değişimi gibi işler için mevsim uygun değil sanırım.Mevsim uygun diyosanız küçük saksı ve toprak da ayarlamak gerekicek herhalde.Bu konu hakında bilgisi olan varsa buraya yazsın lütfen.

red Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2007, 11:21   #62
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Sevgili red;

Saksı değişimi için uygun mevsim değil sanırım. Zaten afişlerde yazdığı gibi;
-Fidanda İlk uygulamalar
-Telleme Teknikleri

Konularını göreceğiz, hocalarımız bu konuda detaylı bilgi verecektir.

Listemizin son hali şöyledir:
1) Ali H. Ali
2) Bonsaisan
3) Selahattin Yılmaz
4) Maycan Bahçe( Ev Sahibemiz)
5) Hedera
6) Bademağacı
7) Bülent16
8) Uzman16+1
9) Red
10) Celal Sungur ve Eşi
11) Sinan İnci
12) M.Gürbüz
13) Sebahattin Sargın

Yalovadan gelecek arkadaşlar bu haberleri ile inanın beni çok mutlu ettiler . Sizleri özlemiştik atölye çalışması sayesinde görüşebileceğimiziçin çok mutlu oldum.

Yiyecek derdinizide yavaş yavaş hallediyoruz. Bizi yalnız bırakmayan bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Sevgiler

Düzenleyen Sebahattin Sargın : 07-12-2007 saat 16:20
Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2007, 12:07   #63
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Görüyorum ki bir heycan bir istek ve bir bekleyiş yerini almış güzel şehir Bursa'da.

Evet kısmetse cumartesi sabah saate 7:00 otobüsüne binerek bende bu çoşkuya katılmaya hazırlık yapıyorum.

sanırm 12:00 gibi orada olaçağım zaten haberleşeçeğim otobüze binmeden önce.

Herkeze şimdiden selamlar.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2007, 16:14   #64
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-03-2007
Pazar Günü derslerimin olması kurs saatlerinin çakışması dolyısıyla aranızda olamayacağım.
Hepinize iyi eğlenceler diliyorum.
Yinede emin konuşmak istemiyorum telafisi mümkünse belkide katılırım cumartesi netleşir sanıyorum

drmiyevic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2007, 11:00   #65
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2005
Galeri: 48
Güzel bir çalışma olacak.
Artık, bol dedikodulu pasta börek toplantıları yerine, bu tür seminer şeklindeki toplantılara yönelmek gerekiyor.
Bu toplantı sayesinde Bonsai ile hiç ilgisi olmayanların bile ilginç fikirlerinin ortaya çıktığını ve bilmediğiniz çok ilginç şeyleri öğreneceksiniz.
Bonsaisanın da kıymetini bilin, sorularınızı hazırlayın

bonsaisever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2007, 17:36   #66
Ağaç Dostu

Çok güzel bir gündü . Saat 11.00'da başlayıp 17.00 civarlarında bitirdik. Sevgili Bonsaisan size ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Bonsaisan biri bodur nar biride ladin olmak üzere 2 güzel çalışmada bulundu. Bu çalışmalardan çok şeyler öğrendik.

Atölye çalışmasına katılanlar;
1) Bonsaisan
2) Selahattin Yılmaz
3) Maycan Bahçe
4) Uzman16
5) M.Gürbüz
6) Celal Bey ve Eşi
7) Sinan İnci
8) Red ve Eşi
9) Leeve ve Arkadaşları
10) Sebahattin Sargın

Gerçekten anlatamayacağım kadar verimli bir şekilde geçti toplantı. Sevgili Uzman16'nın akça ağacına nasıl şekil vereceği hocamız Bonsaisan tarafından anlatıldı.

Celal Beyin eşi Sevgili Rana Hanıma çok teşekkür ediyoruz, o yaptığınız tatlı poğçalar enfesti. Sevgili Uzman16'nın yaptığı kek ve kabak tatlısı, sonra Sevgili Red'in eşinin yapmış olduğu zeytinli poğçalar tek kelime ile enfesti. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyorum.

Toplantının bitimine doğru Selahattin Hocam bize aşı tekniklerini öğretti. Bu hocamdan aldığım 2. aşı dersi oldu ama bir türlü deneyemedim

Celal Bey esprileri ile bizi çok güldürdü . Biribirimiz ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Kısacası atölye çalışmamızın tadı damağımızda kaldı.

Katılan tüm arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum.

Sevgiler

Eski 09-12-2007, 19:27   #67
Ağaç Dostu

Bundan sonra kendi ağaçlarımızı alarak kendi aramızda bir çalışma yaparız diye düşündük. Ancak kesin bir tarih belirlemedik. Baharda ağaçların genel bakımı, budanması vs. gibi konular için Sevgili Bonsaisanı tekrar ağırlamayı düşünüyoruz

Eski 09-12-2007, 19:42   #68
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Deneyimli öğreticimiz Sn. Bonsaisan'ın bilgisi ve tecrübesini konuşturduğu toplantı , Sevgili Meycan Bahçe'nin evsahipliğinde çok faydalı oldu ve güzel bir gün geçirdik.

Bitkiye üçgen form verilmesi gerektiği ilk öğrendiğimiz bilgiydi. Budamanın sürekli yapılacağını ve sürgüne yakın yerden budama yapmamız gerektiğini öğrendik.

Önce süs narı sonra da çam üzerinde uygulamalı olarak tellemeyi gördük. Telleme ne işe yarar , doğru telleme nasıl yapılmalı, yanlış telleme nasıl olur , tel kalınlığı ne olmalı, telin değişik bitkiler üzerinde kalma süresi, , tel nasıl çıkarılır, kullanılacak toprak karışımı nasıl hazırlanır, ölçüsü nedir,bitkinin kökü nasıl kesilir, bonsai saksısının altına bitkiyi tutması için tel nasıl nasıl geçirilir , tellenen köke twist hareketi nasıl yapılır, kökteki tel nasıl kesilir (tut- çek- çevir), tahta çubukla toprak nasıl ve neden karıştırılır, toprağa nasıl form verilir (toprağa hiç bastırılmıyor), tellemeden sonra ne kadar süre hangi sıcaklıkta bitkiyi muhafaza edeceğiz, iç mekan -dış mekan için uygun bonsai bitkileri hangileridir , saksı nasıl olmalı, porselen ve seramik saksıların özellikleri ve porselen kullanılmaması gerektiği, bitkinin olması gereken boy (gövde genişliği x 6) gibi daha aklıma gelmeyen pek çok şey öğrendik.

İlginç noktalardan birisi süs narında tüm işler bitti sanırken hocamız bahçeye çıkıp narı bol bol su ile kökleri dışarı çıkıncaya kadar yıkadı.

Toplantının sonlarında Selahattin Bey aşı tekniklerini gösterdi.

Anlatmadan geçemeyeceğim : Sn. Bonsaisan tellemede kullandığı döner sehpayı taşıması zor olduğu için getirmediğinden ,bitkiyi çevirmede ve tellemede zorlanınca , Celal Bey'in eşi dahiyane bir fikirle saksının altına tepsi bulup koydu ve bizleri gülmekten kırdı geçirdi. Resimleri yüklediğimde lütfen bu ayrıntıyı atlamayın.
Tepsiye dikkat. !!!
Bu arada ben de kendimi kaybedip 165 tane fotoğraf çekmişim!!!

Sebahattin yiyecekleri sayarken mütevazi davranarak kendi getirdiği susamlı küçük simitleri yazmamış. Onlar da çok güzeldi. Evsahibimizin çay kahve ikramları sınırsızdı. Ortam çok güzeldi.

Herkese katkıları için teşekkürler.

Düzenleyen uzman16 : 13-12-2007 saat 19:06 Neden: düzeltme
uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2007, 20:40   #69
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-12-2006
Malesef son dakikada çıkan önemli bir işim dolayısıyla katılamadım. Aslında bu toplantıya katılmayı çok istiyordum ama kısmet değilmiş, artık eklediğiniz görüntülerden faydalanmaya çalışacağız.

bülent16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-12-2007, 21:00   #70
Ağaç Dostu

Sevgili Uzman16;

Yönetimdem rica ettim galeride bir başlık açacaklar, üyeler galeride bölüm açamıyor. Galeride başlık açılınca açan yönetici buraya yazacaktır.

Bülent Bey;

Gelemediğiniz için üzüldüm çok güzel bir toplantıyı kaçırdınız gerçekten, inşallah başka bir toplantıda görüşebiliriz.

Sevgiler

Eski 09-12-2007, 22:20   #71
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Bu toplantıdan en iyi verimi sanırım sevgili Uzman16 almış. Arkadaşlarla güzel bir gün geçirdik çok güldük çok eğlendik. Organizasyonumuza arkadaşların maddi ve manevi destekleri de oldu özellikle o arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yine sevgili maycan bahce ve ekibine de hizmetlerinden ve bizlere sundukları imkandan dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle de bonsaisan bizlere ve ortama uyumu çok yüksek karakteri ile hem neşe hemde azim hemde güzel bir eğitim verdi en büyük teşekkürüm O'nadır.

Ayrıca atölye agaclar.net dışından katılarak çalışmamıza katılan, atölye günü ulaşımızı sağlayan ve kablolarımızı soyan (Bonsainin en önemli işi ) adı listede geçmeyen ancak resmi fotoğraflarda yer alacak İlker ACAR kardeşimede teşekkür ediyorum.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2007, 07:28   #73
red
Ağaçsever

Herkese selam;süper bir gün geçirdik.Ev sahibimiz sayın maycan bahçe hanıma göstermiş olduğu misafir perverlikten dolayı teşekkür ederim,Sayın bonsaisan'a da teşekkür etmek boynumuzun borcu.İzmirlerden kalkıp gelmiş bizleri bilgilendirdi.Çok faydalı bir sürü bilgi öğrendik,çok sıcak bir ortamdı.Kaçıranlar gerçekden üzülebilir.Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.

Eski 10-12-2007, 19:53   #74
Ağaç Dostu

Bonzaisever senin yerine pastaları götürdüm, hatta senin yerine üç defa kabak tatlısından tattım , pudra şekerli elmalı kurabiyeleri imha ettim ve hatta senin yerine bile çay içtim. Bir arkadaş için bunları yapmak zor ama senin için değdi inan . Keşke sende gelseydin ama bir sonraki toplantıya mutlaka bekliyorum.

Eski 10-12-2007, 21:00   #75
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
İzledim resimleri güzel bir çalışma ortamı olmuş eminim çok güzel bilgiler edindiniz bu bilgileride paylaşırız inşallah hep beraber.
Bu toplantılar ilk ama son olmayacak TÜRKİYE' de diğer illerimizede yayılır inşallah Bonsai
sanatı ve toplantıları.

Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2007, 23:24   #76
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili arkadaşlar, yazılarınızı okudukça aklım sizlerde kaldı, ne güzel şeyler öğrenmiş ve ne de güzel vakit geçirmişsiniz. Bu konuya şimdilik takılmıyordum ama kıskandım desem yeridir. İnşallah en kısa zamanda aranızda olmak istiyorum. Hepinizi kutlarım.
Sevgiler.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2007, 23:29   #77
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
Fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere çok verimli ve keyifli bir çalışma olmuş, bütün katılımcıları ve Sevgili Bonsaisan'ı tebrik ediyorum.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 07:37   #78
red
Ağaçsever

O gün yaşadığım keyfi resimlere bakınca tekrar yaşadım.Bu güzel fotoğrafları çeken ve paylaşan arkadaşlara teşekkürler.Yaz aylarında da insanlar bir taraflara kaçmadan doğa yürüyüşü veya piknik tarzı organizasyonlar da yapalım güzel olur sanırım.

Eski 11-12-2007, 08:26   #79
Ağaç Dostu

Arkadaşlar bonsaisan ile görüştüm o benim çektiğim resimleri ve video kaydını yoğun programından dolayı ancak hafta sonu yerleştirebileceğini söyledi. Bu arada sizlerde bu başlığı canlı tutun ki hem merak artsın hem reklam olsun.

Eski 11-12-2007, 09:00   #80
maycan

Giriş Tarihi: 01-09-2007
Merhabalar,

İki gündür yoğunluktan internete giremedim. Ben de birşeyler söylemek istedim.

Öncelikle hocamız Bonsaisan'a çok teşekkür ederim, çok zor sandığımız teknikleri bizi korkutmadan anlattı.Telleme yapmaya bayıldık, hiçte zor değilmiş. Sevgili Uzman 16 'yla beraber bulduğumuz herşeyi tellemeye başladık, alışkanlık yaptı.

Uzman 16 çok gayretli ve çok meraklı bir öğrenciydi yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Beni ençok sevindiren olaylardan biri de Yalova'dan Mucip Bey,Celal Bey eşi Rana Hanım ve Sinan Bey'in de çalışmamıza katılmasıydı.Tecrübeleri ve sıcaklıklarıyla içimizi ısıttılar.

Red ve eşiyle tanışmaktan son derece keyif aldım.Selahattin Bey,Sebahattin zaten çok çalıştılar,teşekkürler.

Müşterilerimiz de kısa süreli katıldılar, kısaca biz bu sanatı çok sevdik.Daha yolun başındayız ancak çok çalışarak ,sabırla günün birinde ALİ H. ALİ Bey ,Bonsaisan gibi olabiliriz belki.Destek lazım ve o desteği sitedeki hocalarımızdan alıyoruz onun için de çok teşekkürler.

Herşeyden önce bukadar değerli insanı site kurarak biraraya getiren (toplantıda bu ismi taktık) Pamuk Prensesimiz Malina'ya teşekkür ederiz.

maycan bahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 09:27   #81
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Bağlantımda arıza vardı anca girebildim nete.
Bonsaisan'a kendi işlererini aksatmak pahasına, toplantıya katıldığı için çok teşekkürler.
Toplantıyı organize eden bütün Bursa ekibine de.
Artık, Üyelerin bonsai çalışması başlığında Bursa'lı üyelerin açtığı başlıkları bekleyebiliriz.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 09:32   #82
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
Hep aynı şeyleri yazıyor gibi oluyoruz ama güzel bir çalışma olmuşsa güzel bir çalışma olmuş yazmak lazım. Elinize, emeğinize sağlık.

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 09:40   #83
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Fotoğraflar da eklenince daha bir güzel oldu, emeklerinize sağlık. Kim kimdir öğrenmiş olduk.

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2007, 23:37   #84
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Sebahattin senin de olduğun birkaç yeni resim ekledim. Çok iyi çıkmışsın. Diğer resimde gözlerin kapalıydı ya bu sefer açık.

Eski 11-12-2007, 23:47   #85
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Galerideki resimlerde hiç yorum göremedim.
Orayı yorumsuz mu seviyorsunuz?

Eski 12-12-2007, 12:17   #86
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Bursa bonsai atolye calismasinin ilkinden sonra duzenli araliklarla surekli olmasini dilerim. Resimlerden ve yazilanlarddan, ilgi ilke izlenen bir calisma oldugu goruluyor.

Belki bir gun sanal olarak degil de gercekten aranizda olurum.
Hepinize bol bonsaili gunler dilerim.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 12:26   #87
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Sayın ALİ bey. Aslında iyi bir fikir sanal olarak da yanımızda olmak biz neden düşünmedikki toplantılarımızda
Skaype vs canlı bağlantılarla bizlere sunum yapabilir eksiklerimizi gözlemleyip paylaşımlarımızı
daha güzel bir hale getirebilirdik. Tek yapmamız gereken iyi bir organazisyon yapmaktı.
Bundan sonraki toplantlarımızı bu yönde değerlendirip çalışmalarımıza büyük katkılarınızın olacağı kesindir.
Benimgibi tüm bonsai sevdalılarıda sanırım bu düşünceye heycanlanacaklardır.

Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2007, 19:05   #88
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalsungur Mesajı Göster
''Sevgili Hocamız'' yazdık resimlerden birinin altına
Ooo, bu kadar yorum fazla bile )

Alıntı:
Bana telleri sökmem için teklifler yağıyor
Sakın kaçırmayın, bu bile deneyim istiyor.
Telleri sökmeyip keserseniz kabuğa zarar vermemiş olursunuz.

Eski 12-12-2007, 19:08   #89
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Alıntı:
Sakın kaçırmayın, bu bile deneyim istiyor.
Telleri sökmeyip keserseniz kabuğa zarar vermemiş olursunuz.
Bu bilgiyi Sn. hocamız Bonsaisan söylemişti. Demekki iyi dinlemişim

Eski 14-12-2007, 14:25   #90
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalsungur Mesajı Göster
30-40 cm çapında, TV altına konan plastikler var tv yi döndürmeye çalışıyor. Onlar çok daha pratik ve ucuz değilmi.
Sadece saksı dönecek neticede.
Pratik zekalısınız Sn. Sungur vesselam. Rana Hanım da öyle. Ailecek pratik çözümler üretiyorsunuz. Harika . (Bursa toplantısında bu fikri söylediğinizde bunları düşünmüştüm, şimdi söyledim.)

Düzenleyen uzman16 : 14-12-2007 saat 15:08 Neden: ilave

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024