agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > agaclar.net Bonsai Eğitimleri > Diğer İller Bonsai Atölye Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-02-2010, 22:18   #121
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2009
Galeri: 43
Biz de aramızda olduğunuz için size ve eşinize çok teşekkür ediyoruz.

köknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 22:32   #122
Ağaç Dostu

Dudi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Galeri: 54
Çok güzel, eğlenceli ve eğitici bir gün olmuş. Kıskandım

Dudi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 23:03   #123
Ağaç Dostu

zelish's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2008
Galeri: 39
Öncelikle fotoğraflara baktım, sonra birşeyler yazayım istedim. (kusura bakmayın birtürlü doyamadım) Bonsailere karşı sadece görsel bir sevgim vardı diyebilirim. Bu sevdamı kesinlikle yanlış anlamanızı istemem, yani sabırsız (hiperaktif de diyebilirsiniz) biri olan ben aldığım bitkinin bana çabuk yanıt vermesini isterim. Bonsai çalışmalarının, durumuna göre, çok uzun yıllar hatta uğraşlar sonucu muazzam güzelliklere kavuştuğunu düşünürdüm.

Bugün öğrendim ki, bonsailerin benim gibi kısa sürede, üstelik sahibine çabuk cevap verebilecek türleri de vamış. Galeride şelala forumuyla bonsaim ve ben.
İkbal71 in de dediği gibi, yarından tezi yok küçük çalışmalara başlamanın zamanı geldi.

Köknar, sıkıştığımda seni ararım bilgin olsun. ))

Sevgili bonsaisan'ın verdiği bilgiler, akıcı ve açıklayıcı konuşmalarını sadece ben değil herkes hayranlıkla dinledi. Kendisine ve cici eşine tekrar geldikleri için teşekkür ederim. Ayağınıza sağlık.

Güler Hanım, aldığınız notları gördüm. Artık bir fotokopi isterim.

Tekin bey in sanatsal bakışına hayran kaldım. Öyle estetik yaklaşıyor ki ağaca... İlk baktığınızda dalları sert budadığını, acımasız davrandığını düşünüyorsunuz. "...ay!! Onu da mı keseceksiniz? bari bu kalsa..?" gibi garip iç geçirmeler geçirirken. Sonra bi daha bakıyorsunuz ki, meğer acımasız davrandığını dusundugunuz dalları, bir kadının ipek saçlarını okşarcasına şekillendiriyormuş. Harikaydı, herkesin mutlaka izlemesi görmesi lazım. (zaten bir daha kopamayacaksın benden sölemesi)
Tekin bey, bizleri kırmadınız onca uykusuz yol geldiniz. Tekrar ayağınıza sağlık diyorum. Umarım tekrar birlikte olma şansını yakalarız. Kapımız her zaman açık.

Bir ara pasta ve böreklere dayanamadım. Melek hanım şahit uçlarından biraz tattım öğlen olmadan. Öğlen çay molası zamanlaması öyle harikaydı ki, incecik çisildeyen yağmur eşliğinde içimizi ısıtan kocaman bir güneş çıkıp yüzümüze gülümseyiverdi.

Sevgili köknar, bizleri biraraya getirdiğin için ayrıca çok teşekkür ederim. Gelen herkesin ayağına sağlık. Çok güzel bir gün geçirdim.

Tekrar birlikte olmak dileğiyle...

Zelish

Not : Sevgili Lilium, benim çantayı kızım görür görmez el koydu ne yapacağız ???

Düzenleyen zelish : 01-03-2010 saat 16:19
zelish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 23:17   #124
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2005
Galeri: 48
Toplantıyı organize eden kudret ve tüm katılımcıları tebrik ederim.
Bonsaisan ve Tekinin güzel verimli bir çalışma ortaya koyduğu, fotoğraflardan ve yazılanlardan anlaşılıyor.
Onları da ayrıca kutlarım.

Kudretten Balıkesirdeki toplantıların ve bonsai çalışmalarının devamını bekliyoruz

bonsaisever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 23:22   #125
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-04-2007
Geçde olsa katıldığım bu etkinlikten çok memnun olarak ayrıldım.Bonsai hakkında çok güzel bilgiler aldım.Emeği geçen ve katılan herkese çok teşekkür ederim.Biraz kuş merakı ağır bastığı için siteyi uzun bir süredir ihmal etmiştim.Tekrar diğer etkinliklerde görüşmek ümidiyle saygılar,teşekkürler.

selçuk kurt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 23:24   #126
Ağaç Dostu

İki usta yanyanaydı, bizleri bilgiye boğdular adeta. Türkiye' nin en şanslı bonsai öğrencileriydik bence. Emeklerine ayaklarına sağlık ikisinin de...

Eski 28-02-2010, 23:30   #127
Ağaç Dostu

k_donmez's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2010
Galeri: 3
Çok zengin bir çalışma olmuş. Ankara'da da yapılmalı. Ustaları dinlemeye ihtiyaç var.

k_donmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2010, 23:47   #128
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Bonsaisan sıranın İstanbul'da olduğunu söylemişti yanılmıyorsam....

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 00:09   #129
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Tüm fotoğrafları izledim. Kıskandım, imrendim, çalışmalarınızla gurur duydum. Çok harikalar. Hepinize de teşekkürler. Başta öğretmenlerimize.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 00:13   #130
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Toplantının verimli geçmesine sevindim. Bu başlangıçtan sonra sürekli toplantılar olacağına eminim.
Sanırım Bonsaisever İstanbul toplantısını organize edecek.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 01:14   #131
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Bandırma bonsai toplantısının bu kadar dikkatle izlenip takip edileceğini sanmıyordum, toplantıya biraz geç katılmamla biraz böldüğümü geç farkkettim özür dilerim.

Sevgili tekin beyin ve Sevgili Bonsaisanin ustalık ve güzel anlatımları ile tüm katılımcıların pür dikkat en ince ayrıntısını kaçırmamaya dikkat etmeleri bir şeyler kaçırmıyalım düşünceleri sanırım çok yakında daha geniş bir toplantıya zemin hazırladığını gördüm.

Önce tekin beye ve Bonsaisana uzaklardan gelerek özverili zevkle içtenlikle hiç yorulmadan sabırla anlatımları için çok teşekkür ederim.

Ben hiç bonsaiden anlamamama rahmen bir şeyler öğrendim diyebilirim, Bir ara kek pasta börek simit poğcaları görünce bonsaiyi unuttum, ben bunlardan daha iyi anlarım deyip onlara yöneldim. kalite kontrolü yaptıktan sonra kafam bonsaiyi anlamaya başladı.

Tüm katılan arkadaşlara çok çok teşekkür ederim, bir sonraki toplantının çok daha kalabalık olacağını görebiliyorum,

Alıntı:
Sevgili Lilium, benim çantayı kızım görür görmez el koydu ne yapacağız ???
(O kolay düşünme.)

Ağaçlar net üyelerine güzel bir cevap vermiş.

Tüm ağaçlar net üyelerinden de aynı tepkiyi görmek sevindirici olurdu.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 11:13   #132
Ağaçsever

sagdil's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2009
Herkese günaydınlar...
İşyerindeki sabah işlerini organize ettikten sonra geçtim hemen bilgisayarın başına önce resimleri inceledim .Sağolsun arkadaşlar hemen yüklemişler fotoğrafları teşekkürler. Dünü tekrar baştan yaşadım adeta.
Evet gelelim dün sabaha . Aslında niyetim seraya erken gidip Sevgili Köknar a hazırlıklar konusunda yardımcı olmaktı. Ama gelin görünki uyuya kalmışım ve 10.30 a doğru seraya kendimi zor atabildim. Seraya gittiğimde tabiiki çok utandım İzmir'den İstanbul'dan misafirlerimiz çoktan gelmişti.Tekrar şehir dışından gelen arkadaşlardan çok çok özür diliyorum.
Sevgili Köknar'a bu organizasyonu tertipleyip bizi ustalarla buluşturduğu için, Sevgili Tekin Beye ve Bonzaisan ile zarif eşine onca yoldan gelip usanmadan bütün gün bir yandan anlatıp biryandan da uygulama yaparak bizi bonsai ye boğdukları için binlerce teşekkürler..
Harika bir gündü katılan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.En kısa zamanda yeni bir toplantıda buluşmak dileğiyle...

sagdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 13:20   #133
Yeni Üye

reyem's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2010
merhaba,

aranızda olmaktan,gözlerimi yeşille dinlendirmekten oldukça mutluyum.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Çektiğimiz fotoğrafları mehmetc bu akşam yükleyecektir.

Saygılarımla,

reyem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 13:24   #134
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Yaptiginiz calismalri simdi fotograflardan izledim Balikesirde ilk olmasina ragmen katilanlarin hafizasinda uzun bir zaman duracak bir calisma oldugu fotograflardan(ve katilanlarin yazdiklarindan) belli oluyor.

Boyle bir atolye calismasini organize edip sonuca goturen Koknar ve ekibini.
Bu calismada bulunan tum katilimcilari.
Bonsai adina yolara dusup bildiklerini, yeni ogreneceklerle comerce, paylasan TEKIN ve BONSAISAN'i kutlarken diger sehirlerde bonsai atolyesi ne zaman ve kim yapacak? sorusunu soran arkadaslara ornek olmasini ve buna benzer calismalarin her sehirde araliksiz devam etmesini dilerim.

Tumunuzun dusledigi bonsailer gercek olsun.

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 14:02   #135
Ağaç Dostu

Teşekkür ederiz Ali Bey, başından beri desteğinizi hissetmek çok güzeldi bizler için. Bundan sonra 15 günde bir Bandırma' da Bonsai Atölye Çalışması düzenleyelim diyorum ben. Yaz aylarında ayda 1' e düşer, kışın yine 15 günde bir yaparız.

Eski 01-03-2010, 14:23   #136
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Öncelikle herkeze katılımları için teşekkürederim.

Bu güzel organizasyonu yapan ve bir çok bonsai dostunu Bandırmada tek bir çatı altında toplayan değerli bonsai dostu "KÖKNAR"'a tekrardan teşekkürlerimizi sunarız.

Sayın Tekin beyin seri ve hızlı olarak fidanlar üzerinde yaptığı çalışma ve tecrübelerini aktarması o çalışır iken benim bonsai ile bilgiler vermem senkronize bir çalışmayı ortaya çıkardır.

Çok güzel sıçak bir mekan oluştu.

Ayrıca bu mekanı sağlayan değerli sera ve fidanlık sahiplerine çok teşekkürederiz.

Ben buradan bu başlık altında fotoğrafları paylaşmak istedim.

Sırası ile çalışmalara ve katılıma ait görseller.
Tekin bey için hazırladığım saksılar ve yola çıkma dan önce ev'de saksıların görselleri.

Bu arada orada ufak bir bonsai kermeside yaptık.

Ve gerekli bonsai malzeme saksılar, rafya, makaslar dan oluşan küçük bir masa oluşturduk.
001.jpg

Saksıları gülle güle kullanmanız ve hoş ağaçlarınızı özenli sergilemenzi, dileğiyle.

Eşime'de buradan teşekküretmek istiyorum.Beni bu çalışmalarda desteklediği ve yanlız bırakmadığı için.
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 14:40   #137
Ağaç Dostu

Bizleri yalnız bırakmadığınız için size ve eşinize, bilgilendirme ve uygulamalarınız için size tekrar teşekkür ediyorum. Sizleri tanımış olmak çok güzel.
Saksılarınız ne kadar özel olduklarını dokunur dokunmaz hissettiriyor. Mini kermes için de teşekkür ederiz. Onca araştırma sonucu zar zor bulabileceğimiz birçok malzeme ayağımıza kadar gelmişti, fırsattan istifade ettim ben de.

Eski 01-03-2010, 15:50   #138
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Bu karelerde ise tekin bey'in dostları ve elerinde ağaçı ve bonsaisan yapımı saksı içinde ki görselini göreçeksiniz.

Ayrıca çalışmaya katılan grup
007.jpg

ve diğer kareler

006.jpg

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 16:28   #139
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-08-2009
Galeri: 5
Sevgili dostlar, insan bu kadar da kıskandırılmaz ki!...

kalambaklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 17:08   #140
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Selam Arkadaşlar. Dün çok güzel organize edilmiş bir bonsai atölye çalışmasına katılmakdan ve her katıla'nın bonsai ye olan heycanı'nı görmek beni çok çok mutlu etti.
Burdan Köknara bu organizesyonu düzenlediği için ayrıca kutluyor ve teşekkür ediyorum.
Tüm katılımcıların bonsai ye olan sevdasını görmekden çok mutlu oldum. Eminim bundan sonra Balıkesir ekibi çok daha güzel çalışmalara imza atacaklardır.
Balıkseir ekibini heycanla takip edeceğim. Uzun bir yol gitmeme rağmen katılımcıların heycanını ve bonsai ye olan sevdasını görmek. Bana hiç yorgunluk hissetirmedi. Tüm katılımcı arkadaşlara tekrar teşekkürler.

Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 17:30   #141
Ağaç Dostu

Hakkınızı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. Bize kattıklarınız o kadar değerli ki Tekin Bey, teşekkür ederim tekrar tekrar.

Eski 01-03-2010, 18:25   #142
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Bonsai ye olan tutkunuzun devam etmesi ve güzel çalşmalarınızı görmek bana teşekkür den de öte bir hediye olur.
Ayrıca bende sizlerle tanışmakdan ve beraber çalışmakdan çok mutlu oldum.

Düzenleyen Harun Parlak : 01-03-2010 saat 21:30
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 19:43   #143
Ağaç Dostu

Sebahattin Sargın's Avatar

Giriş Tarihi: 16-12-2006
Galeri: 345
Öncelikle ben yeni üyeyim ya da büyük sorumluluk diyip organizasyondan kaçmayan Sevgili Köknara teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok öğretici bir çalışma oldu. Değerli Ustalarımız Sevgili Tekin ve Bonsaisan hiç usanmadan sorularımızı cevapladılar. Kendilerine bu güzel çalışmadaki desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum...

İleriki organizasyonlarıda heyecanla bekliyorum

Sevgiler

Sebahattin Sargın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 22:09   #144
Ağaç Dostu

Osman Bey çok naziksiniz. Zarif iltifatınız için teşekkür ederim.
Çok severek organize ettim ben bu toplantıyı. Yine olsa ( ki olacak ) aynı şevkle yine çabalarım. Dün harika bir gündü.

Eski 01-03-2010, 23:40   #145
Ağaç Dostu

msgurkan's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2007
Galeri: 1
Atölye çalışmanız gerçekten başarılı olmuş. Başta organizasyonu yapan köknar'ı, katılan ve öğrenme çabasında olan bonsai sevdalılarını kutlarım.

Bonsaisan ve Tekin beyin, anlattıkları ile herkesi büyüledikleri anlaşılıyor.

E, artık katılımcıların bonsai denemelerini görmeyi bekliyoruz.

msgurkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2010, 11:21   #146
Ağaç Dostu

vyssera's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2007
Galeri: 69
Yapılan toplantıya emeği geçen ve katılan herkesi kutluyorum. Atölye çalışmalarının giderek tüm Türkiye'ye yayılması sevindirici. Diğer illere de örnek olmasını dilerim. Sevgiler.

vyssera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2010, 16:57   #147
Yeni Üye

aslihanalaca's Avatar

Giriş Tarihi: 20-06-2007
Merhaba,
Toplantıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Öğrendiğimiz bilgilerin yanında keyifli sohbetlerin yapıldığı enfes pasta böreklerin yenildiği bir toplantı oldu.Fazla söze gerek yok fotoğraflar herşeyi anlatıyor zaten .İnanın bu pazartesi moralim o kadar iyiydi ki işe başlamak zor gelmedi..

aslihanalaca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2010, 02:05   #148
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Sadece ben degilmisim kiskanan neyse ki... Gercekten cok guzel, cok verimli bir toplanti olmus.

Koknar arkadasimi, duzenlemedeki basarisi icin kutluyorum, Ozveri ile yollara dusup; bonsai ile ilgili bildiklerini, kisitli zamanda size aktarmaya calisan, arkadaslarimiz Tekin ve Bonsaisan a tesekkur ediyorum.

Ne kadar yogun tempolu bir toplanti oldugu; fotograflarda gorunuyor. Bir dakika bile bos gecmemis. Umarim geleneksel olur bu toplantilar, cogalarak...

Tum emegi gecen arkadaslar sagolun, bizde uzaklardan konuk olduk toplantiniza, sofraniza.

Sevgiyle kalin...

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2010, 10:36   #149
Ağaç Dostu

zelish's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2008
Galeri: 39
Pazar günümü böyle huzurlu geçirmemiş olsaydım, sanırım stres ve yogunlukla paçal olmuş şu 2 gunumu bu kadar rahat atlatamazdım.

Köknarım tekrar emeğine sağlık. Anneni ve kardeşini de unutmamak lazım.. (börek ve yaprak sarmasının tadi hala damagımda) ))

zelish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2010, 16:32   #150
Ağaç Dostu

Afiyet olsun zelişcim. Canın ne zaman isterse; söyle, yapılır sana özel

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024