agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Dev Ürünler Yarışmaları
(https)

Beğeni Düzeni460Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-12-2012, 22:11   #151
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
2012 agaclar.net Dev Bal Kabağı Yetiştiriciliği Yarışması sonucu belli oldu sevgili dostlar.

Yarışmamızın birincisi Serpent.

125, 450 kg lık harika bir kabak yetiştiren üyemizi kutluyor ve birincilik ödülü olarak, ürünlerinde kullanmak üzere, dev balkabağına özel olarak hazırlanmış HepYeşil Organik Gübre karışımını adresine yolluyoruz.

Tebrikler Serpent.
Sn serpent tebrikler.

tuya beğendi.
cihan_as Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2012, 16:43   #152
Ağaç Dostu

Serpent's Avatar

Giriş Tarihi: 29-10-2007
Gübretaş'a teşekkürler

Arkadaşlar,

Dev bal kabağı yetiştirilmesi işinde bana sponsor olan Gübretaş firması bahçemin toprağının analizini yaptı.

Toprağım karakteristikleri bakımından çok ağır bünyeli killi toprak çıktı.

Topraktaki azot, fosfor ve potasyum elementleri yeterli gözüküyor. Ancak bunların bitkiye yarayışlı hala getirilmesi için çiftlik gübresi ve/veya leonardit kullanımı öneriliyor. Sanırım, bir miktar leonardit temin edip toprağa atacağım.

Analizlerden eksik kalan iz element analizlerini de firma yakında bildirecek.

Gübretaş firmasının Ankara bölge müdürlüğü çalışanlarına ve tabii ki firmanın kendisine gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ediyorum.

Selamlar..

Serpent Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2012, 10:23   #153
Ağaç Dostu

justice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2010
Sn.Serpent tebrikler..

justice Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-12-2012, 22:24   #154
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-03-2009
Forumun bu bölümünden habersizim, bugün tesadüfen gördüm ve hepsini okudum. Sayın Serpent, güzel ve azimli çalışmanız, hele hele ayrıntılı anlatımla yaptığınız güzel paylaşımınız için teşekkür ediyor, birinciliğinizi kutluyorum. Kolay gelsin. (Bu araştırmacı ve azimli kişiliğinizle seneye bence 200 kg tahmini zor değil.)

justice beğendi.
zafersu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2012, 15:24   #155
Ağaç Dostu

Serpent's Avatar

Bahçe toprağımın tahlil sonuçları mikro elementler dahil olmak üzere geldi.

Toprağımın killi, kireçli ve alkali olduğu ortaya çıktı.

Geçen sezon yaptığım gübrelemenin (Azot, Fosfor, Demir, Çinko, Bakır ve kompostan kendi yaptığım organik madde takviyesinin) uygun olduğu da anlaşıldı. Sadece potasyumu biraz fazla kaçırmışım. Bunun sebebi ise 15-15-15 NPK kompoze gübresini elde bir tahlil sonucu olmadan kullanmam olduğu anlaşılıyor.

Seneye toprağımın PH ını düzeltmek için Amonyum Sülfat takviyesi ile Leonardit kullanmaya karar verdim.

Bu tahlil sonuçları sayesinde toprağa özellikle ilave potasyum, demir ve çinko takviyesi yapmama gerek kalmadığını düşünüyorum. Halbuki başlangıçta toprağımızın demir ve çinko bakımından çok fakir olduğu biliniyordu.

Toprak tahlillerimi yapan Gübretaş firmasına ve Ankara ofis görevlilerine bir kere daha teşekkür ederim.

Adil beğendi.
Eski 25-12-2012, 17:00   #156
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Sayın serpent. Göndermiş olduğunuz tohumları aldım.Çok çok teşekkür ederim.Allah gönlünüze göre versin.
Yeni yılınız sevdiklerinizle sağlık ,sıhhat ,mutluluk, bolluk ,bereket içinde geçmesi dileğimle.
Nice yıllara efendim.
Trabzondan saygılar selamlar.

Serpent beğendi.
Adil Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2013, 00:59   #157
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Sayın Serpent;
Tebrik ederim sizi.O kadar yoğun uğraş ve çaba sonunda duyulan haz yorgunlukları bir nebze unutturur.Tartmak bile nasıl zor olmuş.
Eğer elinizde vereceğiniz tohumlardan varsa ben de isterim. Değişik cins yetiştirmek hoşumuza gidiyor.Saygılarımla.Hoşçakalın.

Nevin Marangoz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-01-2013, 16:56   #158
Ağaç Dostu

fazmit's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2011
Sayın Serpent geçte olsa tebrik ediyorum .Bu arada göndermiş olduğunuz tohumları aldım çok teşekkür ederim.

fazmit Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2013, 16:14   #159
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 3
Sn serpent kireçli ve killi topraklar başarılı olunması biraz zor olan topraklardır. Ama siz güç koşullara rağmen bu başarıyı elde etmişsiniz... Tebrik ederim....

sercan1969 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2013, 23:16   #160
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2011
Sn Serpent
Gönderdiğiniz tohumları bu akşam aldım.Çok teşekkür ederim.Ekmek için baharı bekleyeceğiz.Zaman zaman da sizi haberdar edeceğim.Hoşçakalın...

Nevin Marangoz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2013, 11:45   #161
Yeni Üye

afacan38's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2011
Sn Serpent
Tebrik ederim.... Gerçekten takdire şayan...

afacan38 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2013, 23:14   #162
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2008
Aman Allahım! Bu forumu o kadar inceledim, bu güzel resimlerle paylaşımlarla daha önce nasıl karşılaşmamışım. Ne mükemmel görüntüler. Tebrikler emek verip bu güzelliklere vesile olanlara. Eğer bu tohumdan elde etme imkanımız varsa çok mutlu olurum. Tekrardan tebrikler..

bilgikurdu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2013, 01:56   #163
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-11-2010
Arkadaslar resimdeki kabaklarimin dan sonuncusunu bugun kestim ye ye dagit dagit bitmiyo tohumlarini cikardim kuruyo 1-2 gune kurur bu tohumlari isteyen arkadaslara yollamak istiyorum ama anladim ki bu tohum dagitim isi zor is ben beceremiyorum daha dogrusu takip edemiyorum birkere daha kabak tohum dagitim isine girdim yarim kaldi unuttum bu yuzden hem isteyen arkadaslarada ayip olmasin herkeze ulassin tohumlar
Saolsun diger kabak dagitimima gtatas el atti dedi yolla bana ben dagitiyim.
Hepsini ben yine ilgilenicek bir arkadasa yolliyim daha saglikli bir dagitim olur kanimca.

Düzenleyen drclnie : 07-02-2013 saat 02:00 Neden: yanlis yazim
drclnie Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-02-2013, 23:22   #164
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-12-2009
Adapazarı bal kabağı tohumu edinmek istiyorum,iyi cins tohum mümkünse.

brr54 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-02-2013, 00:41   #165
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Serpent Mesajı Göster
Bu da aynı kabağın hasatından bir gün önceki fotoğrafı.

Konu mankenimiz, insan, hayvan ve bitki sevgisiyle dolu eşim.

Eklenti 333909
Bunun tohumundan var mı acaba ?

sadecegeçen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-02-2013, 02:22   #166
Ağaç Dostu

Serpent's Avatar

Question

Sayın sadecegeçen,

Aslında kendime az bir tohum ayırmış ve 300 den fazla tohumu 2012-2013 tohum takas etkinliğine yollamıştım.

Kendim, talep eden ilk 8 kişye tohum yollayacaktım. Ancak özel mesaj atan veya buraya yazan hiç bir arkadaşı eli boş bırakmamak adına şu ana kadar 30 dan fazla kişiye tohum yolladım. Üstelik bunların bir kısmına kendi tohumlarımın yanısıra Kanada'dan satın aldığım orijinal tohumlardan da yolladım.

Takdir edrsiniz ki konu komşu ve diğer tanıdıklarım da hep tohum istedikleri için onlara da verdim.

Sonuçta maalesef elimde kendime yetecekten başka tohum kalmadı.

Bu nedenle bundan sonra buraya yazarak veya özel mesaj atarak tohum isteyenlere tohum yollayamayacağımı üzülerek belirtmek istiyorum.

Selamlar..

sadecegeçen beğendi.
Eski 09-02-2013, 15:14   #167
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-05-2009
Sn. Serpent bu konu başlığı altındaki tüm mesajlarınızı herhalde 10 kere baştan sona okumuşumdur. Gerçekten başarmışsınız, başarınız bana ilham kaynağı oldu ve ebay üzerinden Kanada'lı bir satıcıdan 100 adet tohum siparişi verdim yaklaşık 20 gün önce, eğer tohumlar elime ulaşırsa forumdaki konuyu gösterdiğimde bizde isteriz diyen eşe-dosta vereceğim tohumlar haricinde kalanları da bağımıza dikip bir kısmını kıraç bir kısmını ise bakımlı yetiştirmeye çalışacağım, kim bilir belki ilerki yıllarda bu işi ticari anlamda bile düşünebilirim, size teşekkürlerimi iletiyorum.

Serpent beğendi.
ksswat Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-02-2013, 17:16   #168
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Alıntı:
Sayın sadecegeçen,

Aslında kendime az bir tohum ayırmış ve 300 den fazla tohumu 2012-2013 tohum takas etkinliğine yollamıştım.

Kendim, talep eden ilk 8 kişye tohum yollayacaktım. Ancak özel mesaj atan veya buraya yazan hiç bir arkadaşı eli boş bırakmamak adına şu ana kadar 30 dan fazla kişiye tohum yolladım. Üstelik bunların bir kısmına kendi tohumlarımın yanısıra Kanada'dan satın aldığım orijinal tohumlardan da yolladım.

Takdir edrsiniz ki konu komşu ve diğer tanıdıklarım da hep tohum istedikleri için onlara da verdim.

Sonuçta maalesef elimde kendime yetecekten başka tohum kalmadı.

Bu nedenle bundan sonra buraya yazarak veya özel mesaj atarak tohum isteyenlere tohum yollayamayacağımı üzülerek belirtmek istiyorum.

Selamlar..
Sağlık olsun

Kabağın cinsi ne acaba ? belki başka yerden bulabiliriz tohumunu

sadecegeçen Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2013, 19:51   #169
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-05-2009
Alıntı:
:

Tohum: Dill's Atlantic Giant
Dikim Tarihi: 01 Haziran 2012; doğrudan toprağa
Gübre: İlk dikim sırasında 5 kg kadar yanmış çiftlik gübresi. Şimdilerde yaklaşık 3 kg kadar 15-15-15 N-P-K gübre.
Sulama: Başlangıçta haftada bir. Şimdilerde 3 günde bir.
Gelişim: Bugünlerde günde 3 kg ağırlık artışı.
Kabak sayısı: Aynı kökte 2 adet. Ölçüme göre biri 15, diğeri 22 kg.

Selamlar..
Konu içerisinde sn.Serpent gerekli tüm bilgileri yazmıştı.

ksswat Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-02-2013, 23:24   #170
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-11-2010
Iyi guzel bende ektim yetistirdimde tadi cidden kotu bu kabagin yenicek gibi degil walla sulu sulu acayip bisi ama buyumesini izlemek ayri keyif o baska

drclnie Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024