agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Daha İyi Bir Yaşam İçin (http://www.agaclar.net/forum/daha-iyi-bir-yasam-icin/)
-   -   Doğal gaz faturası (http://www.agaclar.net/forum/daha-iyi-bir-yasam-icin/43720.htm)

ahmeter 08-01-2020 15:52

Doğal gaz faturası

2020 Oçak ayı doğal gaz faturası bugün elime geçti Okudum ,,okudum oturduğum yerden kalkamıyorum Size haber veriyorum iyi günler

Selma_321 08-01-2020 16:10

Her şey ateş pahası, bazıları yüzünden herkes yanıyor malesef...

aloe 08-01-2020 17:13

Allahım benim ki de bu aralar gelcek. Zaten korkuyordum şu an çoookk korkuyorum.

its_just_a_ride 08-01-2020 18:03

Elektrik faturaları da çok sert bu ay. Asgari ücretle hayatta kalmaya çalışan ailelerinin ödemesi imkansız gibi bir şey.

Mahmut Tebir 08-01-2020 18:03

Millet sus pus olmuş kimse birşey diyemiyor. Muhalefet dediğiyle kalıyor gerisini getirmiyor. Kim hakkını koruyacak bu milletin. Kimse yok. Allaha emanet bu millet vallah. Doğal gaza kış gelmeden ardı ardına 3-4 kere zam yapıldı. Tabii kimse hissetmedi. Çünkü yazın kimse doğalgaza yüklenmiyordu. Ama kış olunca gerçek yüzü göründü zammın. Hiç din allah korkusu yok. Her şeyleri para olmuş. Boşu boşuna ahiretlerini yakıyorlar. Allah bu millete dayanma gücü ve AKIL versin. Versin ki herkese elinde her kuran sallayanın arkasından gidip oy vermesinler.

Kozanli 08-01-2020 19:31

Talebeyken adliye sarayı, valilik hastane ve okul benim en çok zaman geçirdiğim yerlerdi.
Doğalgaz yoktu ama odun, kömür alacak gücüm yoktu.
Eve sadece uyumaya giderdim.
Ailecek bu saydığım mekânlara gidin orada yatın kalkın yöneticileri protesto edin.
Halk olarak hangi zammı protesto ettik ki.
Kış geldimi ben Avrupaya kaçıyorum.
Siz de kaçın.

Selma_321 08-01-2020 22:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Tebir (Mesaj 1580077)
Millet sus pus olmuş kimse birşey diyemiyor. Muhalefet dediğiyle kalıyor gerisini getirmiyor. Kim hakkını koruyacak bu milletin. Kimse yok. Allaha emanet bu millet vallah. Doğal gaza kış gelmeden ardı ardına 3-4 kere zam yapıldı. Tabii kimse hissetmedi. Çünkü yazın kimse doğalgaza yüklenmiyordu. Ama kış olunca gerçek yüzü göründü zammın. Hiç din allah korkusu yok. Her şeyleri para olmuş. Boşu boşuna ahiretlerini yakıyorlar. Allah bu millete dayanma gücü ve AKIL versin. Versin ki herkese elinde her kuran sallayanın arkasından gidip oy vermesinler.

Bence bütün bunları hakediyor bu millette ama içinde hep beraber yanıyoruz.

g.c. 09-01-2020 15:43

https://media-cdn.t24.com.tr/media/l...untitled-2.jpg

Alıntı:

Doğalgaz fiyatları dünyada son bir yılda yüzde 50 oranında düşerken, Türkiye'de doğalgazın metreküp fiyatına yüzde 53,8 zam geldi.
Yorumsuz.

halcur 15-01-2021 12:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ahmeter (Mesaj 1580066)
2020 Oçak ayı doğal gaz faturası bugün elime geçti Okudum ,,okudum oturduğum yerden kalkamıyorum Size haber veriyorum iyi günler

Sen bir de 2021'i gör!!!
3 hafta önce aralıklarla (Adana'da tam performans kullanamazsın) 1 hafta kullandım. 324 TL geldi.

Yakında herkes böyle olacak.

obabilgesi 15-01-2021 20:00

Ailece sıcakdan nefret ederiz, o yüzden doğalgaz faturası değil de, yazın klima dolayısıyla sağlam elektrik faturası öderiz, herneyse...
Valide misafiri gelecek diye 3-5 saat iki petek yakmış 190 TL geldi... Şuan gerçekten cebimden param çalınmış gibi hissediyorum, vicdansızlık bu!

TCM 15-01-2021 20:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Tebir (Mesaj 1580077)

Nerede yapıldı bu zam, bir arkadaş ta % 50 zam yapıldı demiş. :)

https://www.haberler.com/dogal-gaz-v...u%C5%9F%20oldu.

Portakal Rengi 16-01-2021 09:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1602134)
Nerede yapıldı bu zam, bir arkadaş ta % 50 zam yapıldı demiş. :)

Yok yok ücretlere yapılmadı % 34. Sakin olun.
Tuik bile asgari ücret zammı için 22 dedi ama olsun.
Gelirde değişen bir şey yok. 14 ile idare ediverin gari :)

Dila2012 20-01-2021 22:45

Ekonomi süper, takilmayin bunlara :)) Valla evlerde korkudan cogu kimse acmiyor dogalgazi. Ama devlet dairelerine gidiyorum, pufur pufur sicak hava insanin yuzune yuzune vuruyor. Boyle de bir ulkeyiz. Ben gercekten anlamiyorum bu ulkede, bu sartlarda nasil yasaniyor.

Crocs 21-01-2021 10:49

bu başlığı ilk açanlar burada mı :D maalesef fakir bir ülkeyiz kabul etmek gerekiyor. 90larda insanlar parası varsa bile gereksiz harcama yapmazken şu an aşırı bir sarfiyat var. Çoğu da ithal şeyler. Sonuçta devlet de bu ithalat kaynaklı ekonomik açığı, üretim yapmadığı için vergiyle bizim üzerimizden çıkarıyor. Tamam belki herşeyi yerli üretemeyiz. Herşeyi yerli yapmanın mantığı yok ama çok basit bir sümbül ya da menekşe bile bakıyorum toptancıda hep ithal. Bu kadar da ithal etmeye gerek yok.

Bir diğer sorun da vergi toplama oranları. İlginçtir ki doğuda ve güneydoğuda kaçak elektrik bedelini biz ödüyoruz diye şikayet ederiz ama markette almadığınız fişin, esnafta orada burada almadığınız fişin vergisini de devlet döndürüp dolaştırıp herkesten bir şekilde tahsil ediyor. Kayıt dışı ekonomi %50lere kadar çıkmıştı birkaç yıl önce. Benim anladığım bu vergisi alınamayan %50lik kısmın yükünü de diğer %50 ödüyor şu anda. O da banko tüketim olan elektrik, doğalgaz, benzin, dizel gibi kalemlerde karşılanıyor. Sonra da fatura böyle geliyor işte

Bugün elektrik faturasının 1/3ü dağıtım bedeli 1/3ü kullanım bedeli kalanı ise vergi şeklinde.

aloe 21-01-2021 15:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Crocs (Mesaj 1602335)
bu başlığı ilk açanlar burada mı :D maalesef fakir bir ülkeyiz kabul etmek gerekiyor. 90larda insanlar parası varsa bile gereksiz harcama yapmazken şu an aşırı bir sarfiyat var.

Ben fakir mi zengin miyiz kestiremiyorum :confused: bakıyorsun hep bi yok diye şikayet, bakıyorsun nerdeyse o şikeyet edenlerin bile elinde son model ya da yakını telefonlar. Piyasaya bakın ne kadar eski model araba var acep. Evet 90ların yaptığı en doğrusuydu. Şimdilerde bırakın parası olanın yaptığı gereksiz harcamayı maalesef ki olmayan dahi gereksiz harcamalarda :(

[/QUOTE]Çoğu da ithal şeyler.[/QUOTE] Yerli üretimleri tercih edersek ve çocuklarımıza da bu bilinci verirsek zamanla daha iyi olacak inşaallah.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024