agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-01-2006, 17:21   #31
Yeni Üye

dolunaydayol's Avatar

Giriş Tarihi: 01-01-2006
Merhaba arkadaşlar,
Siteye bugün üye oldum...Sitede gezinirken bu başlıkta takıldım kaldım.
Böyle bir etkinliğe 1000 kişiyi bıraktım 3 kişi bile katılmıyorsa nasıl bir site olduğunuzu da merak ediyorum...Diğer sayfaları şu anda dolaşmak içimden gelmedi...

2014 yılındayız. Bu mesajı göndereli 8 yıl olmuş. İlk günden böyle bir yazı yazılır mı, hakikaten ayıp olmuş. Özür diliyorum.
Aradan geçen yıllarda pek çok kez sitenizi ziyaret ettim. Çok güzel bilgileri okudum, faydalandım. Teşekkürlerimi sunuyorum ayrıca

Düzenleyen dolunaydayol : 19-02-2014 saat 01:53 Neden: Ayıp etmişim, yazmak istedim:)
dolunaydayol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2006, 18:48   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2005
Galeri: 108
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi E®TY
Bu kampanyaya katılırsanız lütfen bu başlığın altına adınızı ve soyadınızı yazınız. Bu sitenin nekadar doğa sever olduğunu herkese gösterelim!!...
Haydi Arkadaşlar 3916' ya.....
Sevgili Erty, bizim kaygımız, ağaçların, ormanlarımızın ve ülkemizdeki ve dünyadaki doğal güzelliklerin korunması, bu amaçla bir bilinç oluşturmak, bu bilincin oluşması için gerekli bilgi kaynaklarına kolay ulaşmayı sağlamak, elimizden geldiğince de bilgi toplayıp, derlemek, v.s...

Bizim, doğa sever olduğumuzu göstermek gibi bir kaygımız yok ki !

Kampanya hakkında bilgi verdiğin için teşekkürler.. Ancak, pazarlama stratejisi yanlış gibi geldi bana.. Ben mesajımı/mesajlarımı gönderirken, oraya dikilecek fidan için göndermeliyim, ismimin görülmesi için değil ! Ben doğasever olduktan sonra, bu uğurda nerede ne yaptığımı, varsın kimse bilmesin !
Düşünsene, 999 mesajda kalırsak, ismimiz geçmezse üzülecek miyiz ?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dolunaydayol
Merhaba arkadaşlar,
Siteye bugün üye oldum...Sitede gezinirken bu başlıkta takıldım kaldım.
Böyle bir etkinliğe 1000 kişiyi bıraktım 3 kişi bile katılmıyorsa nasıl bir site olduğunuzu da merak ediyorum...Diğer sayfaları şu anda dolaşmak içimden gelmedi...
Sevgili dolunaydayol, siteye bugün üye olmuşsun, diğer sayfaları dolaşmak içinden gelmiyor ve sen bizi yargılamaya bile hakkın yokken, yargılamadan infaz ediyorsun.. Hak mı şimdi bu ?

Cihangir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2006, 21:57   #33
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Projeyi buraya yazan E®TY, Anlaşılan bu proje lafta kaldı... diye duygularını dile getirirken, diğer ayrıntıları yazmadı... Sorunların o da farkında ve çözemediler.

Mesela ben bile bu etkinliğe katılamadım. Çünkü hattım faturalı değil. Daha fazla seçenek sunmalıydılar.

Proje bu haliyle, Ege Orman Vakfının başlatmış olduğu fidan dikim kampanyası gibi değil, Faturalı Turkcell, Telsim, Avea hattı olanlara düzenlenen bir kampanya gibi görünüyor.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2006, 01:18   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2005
Galeri: 1
Malina neden anlatamıyorum sana ben bu projenin bu boyutlarda soruın yaşadığını?..
Süuçlu olan vakıf, il müdürlüğü ya da başka biri değil tek sorun servis sağlayıcıları kontörlü hatlarda bu projenin uygulanmasını istememeleri bu konuda biz vakıf olarak oldukça rahatsızız. Aynı derdi biz de gerekli yerlerde dile getirdik fakat bir sonuç çıkmadı. Şuan elimizden gelen sadece bu projeyi bu şekilde kabul etmektir. Eğer bu projeye gerçekten destek vermek istiyorsanız ben size hesap numaralarını vereyim yine min. 2 TL yatırıp katkıda bulunabilirsiniz ve korunuzu oluşturmaya devam edebilirsiniz. Garanti bankasıyla yaptığımız protokol gereği hiçbir havale ücreti alınmıyor. Türkiye'nin neresinde olursanız olun havale ücreti ödemedn bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstermisiniz bilmiyorum. Bahane aramazsınız umarım bu sefer de.. Konuşmalarınızın sertliğinden çok kırıcı olması açıkçası beni üzdü. Yine de teşekkürler eleştirileriniz için ama bu konuda daha fazla yardımcı olamayacağım üzgünüm.
Saygılarımla
Ertuğrul YILMAZ

E®TY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2006, 01:28   #35
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cihangir
Bizim, doğa sever olduğumuzu göstermek gibi bir kaygımız yok ki !
Sevgili dostum bu size bahsettiğim kampanya sizin doğa severliğinizi göstermeniz kendinizi duyurmanız için söylenmiş veya sizin nekadar doğasever olduğunuzu kanıtlamanızı beklediğimiz bir platform oluşturmak amacıyla söylenmemiştir. Sadece yaptığınız bağışlar eğer 1000 fidana ulaşırsa sizin için toplu bir koru oluşturup site ve üyeleri için kalıcı bir eser bırakma ve kendiniz için övünç kaynağı olması açısından size sağlanmış bir jesttir. Vakfımızda koru oluştururken bu güne kadar böyle bir bölmeli kampanya başlatılmamıştır. Genel kurallar çerçevesinde 1000 fidan bedelini vakfa erip oluşturursunuz korunuzu ama benim AGACLAR.NET çalışanları e üyelerie duydugum sagı ve yakınlıktan dolayı genel müdürüme iletmiş oldugum bir ricadan ileri gelmiştir bu olay. aksi halde böyle bir şey isteseniz de gerçekleştirilemezdi. Site adına yani tüm emeği geçen insanlar adına bir koru oluşturulması hiç de fena bir düşünce olmasa gerek. Ben bile sırf katkı ve önderlik olsun diye 2 adet fida bağışında bulundum ağaçlar.net azarak mesaj kısmına. Böyle birşeye herkesten önce benim ihtiyacım olmaycağını yani birşeyler kanıtlama isteğim olmayacağını tahmin edersiniz. Çünkü bu iş benim mesleğim ve ben yılda 1,5 - 2 milyona yakın fidan dikme fırsatına erişiyorum çalışırken. Yapmakta olduğum jest ten dolayı eleştirilmek pek de hoşuma gitmedi doğrusu. Eminim ki bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanmıştır. Kendimi tam ifade edemediysem özür dilerim...
Saygılarımla
Ertuğrul YILMAZ

Eski 02-01-2006, 02:45   #36
Ağaç Dostu

uzaytek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2004
Galeri: 23
gordugunuz gibi bu isler kolay olmuyor, hemen sonuc almayi beklemek yanlis degil mi? benim merak ettigim bazi sorular var aslinda

-belirli bir sure mi var?
-banka hesap nolari nedir?
-1000 fidan bedeli nedir?
-dolunaydaloy 3 kisinin bile katilmadigini nereden biliyor

Eski 02-01-2006, 11:53   #37
Ağaç Dostu

Sevgili Uzaytek
İşlerin kolay yürümediğinin ve sonuç alınması için çaba sarfedilmesi gerektiğinin hepimiz farkındayız ve bunun için elimizden geleni yapıyoruz.
Hemen merak ettiğin sorulara cevap vermek istiyorum
1) Belirli bir süre ellebtteki var çünkü projeler 2005 yılında başlatıldı ve 2006 nın şubat ayına kadar devam edecek. 2006 da dikim sezonu o sıralarda sona eriyor.
2) Banka hesap numaralarına gelince
Garanti bankası İzmir Konak Şubesi 6204246/0 (havale ücreti alınmıyor.)
İşbankası İzmir Gündoğdu Şubesi 116149
Vakıfbank 2020333 İzmir Alsancak Şubesi
Ziraat Bankası İzmir 26 Ağustos Şb. 6961543 – 5001
(Hesap numaralarını kullanarak bağış yaparsanız gönderen olarak ya da not olarak AGACLAR.NET yazmayı unutmayın; ya daburdan bildirin ki ben de müdehale edebileyim vakıfta sizin bağışlarınızın bir arada toplanması için.)
3) 1000 fidan adedi agaclar.net adına oluşturmak istediğimiz koru için gerekli olan fidan sayısıdır. 1000 fidan bağışında isme koru 10.000 fidan bağıışında isme orman oluşturluyor.
4) Cep telefonuyla bağış yapanlar foruma yaptıklarını yazsınlar ki burda teşvik olur diye düşünmüştüm ve yazan olmadığı için ordan biliyor olmalı.

Eski 02-01-2006, 12:18   #38
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
Cep Telefonuyla Bağış Yapanlar

O zaman şöyle bir liste oluşturalım

1- Yılmaz BÜLBÜL

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2006, 15:18   #39
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
2-Handan telci
3-ağaçlar net.

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2006, 16:57   #40
---

Christ's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2006
[+] Fuat Demir

Christ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2006, 17:28   #41
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Malina neden anlatamıyorum sana ben bu projenin bu boyutlarda sorun yaşadığını?..
Güzelim ben anladım da, dolunaydayol'a durumun onun bildiğinden farklı olduğunu anlatmaya çalıştım. Daha doğrusu senin yazmak için başlangıç yaptım. O kadar lafı yazamam, hele önyargıyla ilk mesajında böyle davranan birine...

Ama sana bir sorum var. Banka numaraları yeni mi belirlendi yoksa en başından beri belli miydi?

Eski 02-01-2006, 17:30   #42
agaclar.net

malina's Avatar

31 Şubat 2006 son katılma tarihi mi?

http://www.agaclar.net/index.php?id=3088 sayfayı güncelledim. Garanti bankası hesap no 6204246/0 değil sanırım. 6204246 olarak yazdım.

Eski 03-01-2006, 18:52   #43
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina
Ama sana bir sorum var. Banka numaraları yeni mi belirlendi yoksa en başından beri belli miydi?
Hesap numaraları yaklaşık 10 yıldır var. Projeye katılmanız için kolay yolu yani cep telefonunu söylemiştim ama sorunlar var biliyorsunuz kolaylık olsun diye hesap numaralarımızı da verirsem daha iyi olur diye düşündüm.
Bir de garanti bankası hesap numaralarında bazen sorun çıkıyor 6204246/0 oyüzden var (/0) yazılmasını istiyor bazı şubelerinde garanti bankasının ben tüm haliyle yazdım numarayı.

Tam olarak 31 şubat son tarih değil ama şubat ayı içerisinde proje kapatılacak sanırsam. Çünkü 21 Mart dünya ormancılık gününde büyük tören yapılıyor ağaçlandırma sahalarında.ama uzatılablirmi bilmiyorum onun için konuşmam lazım. Haber veririm sizlere buradan.

Eski 03-01-2006, 19:40   #44
agaclar.net

malina's Avatar

Başka şey yazmayayım diyordum ama cevap vermek gerekti yine

Alıntı:
Hesap numaraları yaklaşık 10 yıldır var. Projeye katılmanız için kolay yolu yani cep telefonunu söylemiştim ama sorunlar var biliyorsunuz kolaylık olsun diye hesap numaralarımızı da verirsem daha iyi olur diye düşündüm.
Ben konunun eksiklerini dile getirirken, katılmak isteyenlerin tümünü esas aldım. Sonuçta Türkiye çapında bir proje için agaclar.net devede kulak kalır. Yani faturalı cep telefondan mesaj çekmenin herkese uymadığını farkettiğinizde (yani işin en başında) banka hesap numaraları da Afiş'e eklenmeliydi.

Bu yazılanları sizlerin eksiğiniz bulunmaya çalışılıyor gibi mi algılıyorsunuz? Öyle bir şey olabilir mi? Amacımız olabilecek kadar çok kişinin katılımını sağlamak.

Eski 04-01-2006, 02:27   #45
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-12-2005
Mesaj yollayanlar yazsın teşvik olur denmiş.
Ben yolladım

pesmelba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2006, 05:50   #46
Ağaç Dostu

Alıntı:
. Sonuçta Türkiye çapında bir proje için agaclar.net devede kulak kalır.
Yanlış anlaşılan birşey daha.... Düzeltmek istedim..
Bu proje Türkiye genelinde uygulanan bir proje değildir. Çünkü Ege Orman Vakfı isminden de anlaşılabileceği gibi sadece ege bölgesinde çalışan bir vakıftır. Bu proje sadece basında veya internet ortamında ulusal kitleye erişebiliyor.

Eski 04-01-2006, 10:00   #47
doğasever

Giriş Tarihi: 16-12-2005
31 şubat son ha?? iyi hiç gelmeyecek bir gün seçmeniz çok akıllıca)))
bende aradım listedeyim.

karakedi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2006, 15:52   #48
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Bu proje Türkiye genelinde uygulanan bir proje değildir. Çünkü Ege Orman Vakfı isminden de anlaşılabileceği gibi sadece ege bölgesinde çalışan bir vakıftır. Bu proje sadece basında veya internet ortamında ulusal kitleye erişebiliyor.
Daha ne olsun? Basın ve internet varsa Türkiye çapında demek değil midir?

Eski 04-01-2006, 15:57   #49
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Tam olarak 31 şubat son tarih değil ama şubat ayı içerisinde proje kapatılacak sanırsam.
Yazım yanlışıdır diye 31 Şubat'ı es geçmiştim ama proje duyurusunu yapan biri için "sanırım" ifadesi kullanmak iyi olmuyor. Ya siz bilmiyorsunuz ya da (daha kötüsü) projeyi başlatanlar da bilmiyor gibi görünüyor.

Tekrar söylemek istiyorum. Ülkede hiç bir şey için kıçını kıpırdatmayanlar varken seni eleştiriyor gibi görünmekten nefret ediyorum. Ama inan tek istediğim daha iyi olması. Eleştirilerin tek amacı bu. Yoksa yapılanların hepsi takdire değer.

Eski 04-01-2006, 17:19   #50
Ağaç Dostu

Alıntı:
Daha ne olsun? Basın ve internet varsa Türkiye çapında demek değil midir?
Hayır üzgünüm değildir. Çünkü biz her ne kadar tüm dünyadan bu tip projelere destek gelmesini arzulasak da bunu fiili bir şekilde yerine getiremiyoruz. Neden bilmiyorum ama insanların yaşadıkları yerlerden uzakta doğan güzelliklere ilgisi yok maalesef.
İnternet ortamında ve basında da nasıl oluyor dersen kırk yılda bir büyük bir haber çıkarsa ulusal basına yansıyor. İnternette de sizin siteniz dışında duyurumuz yok. Sadece kendi resmi web sitemizde bu projeye ulaşabilir insanlar. Bu yüzden ege bölgesi dışında çok yaygın olarak bilinmiyor faaliyetlerimiz ve projelerimiz.

Eski 04-01-2006, 17:25   #51
Ağaç Dostu

Alıntı:
... ama proje duyurusunu yapan biri için "sanırım" ifadesi kullanmak iyi olmuyor. Ya siz bilmiyorsunuz ya da (daha kötüsü) projeyi başlatanlar da bilmiyor gibi görünüyor...
Malina takdir edersin ki projenin tün detaylarını burada yazmaya kalksam ne vakit ne de ellerim dayanabilir.
Toplam rojelerin hedeflediği rakam bir milyon dörtyüz bin fidan. Bunun en kısa zamanda tamamlanması bekleniyor. Eğer bu şubata kadar tamamlanırsa projeler başarılı olur ve yeni projeler çıkar ortaya ama eğer tamamlanamazsa yapılan protokol gereği belki uzatılabilir. Bu belirsizliği şimdiden kesin bir sonuç olarak kendimce söylemem ne kadar doğru olur bilmiyorum. O yüzden kesin tarih vermek istemiyorum ama daha önce de belirttiğim gibi şimdilik hedeflenen en ileri tarih şubat sonudur.

Eski 04-01-2006, 18:25   #52
carpnus

Giriş Tarihi: 21-12-2005
Ege Orman Vakfı İzmir Dostluk Ormanı

Merhaba arkadaşlar.ege orman vakfı çalışanı olarak site yöneticilerine teşekkürlerimi iletiyorum.dostluk ormanının afişini verip ege orman vakfına desteklerinden dolayı.ben vakıfta orman müh. olarak görev yapmaktayım ve dostluk ormanı ağaçlandırma (erozyon kontrolü) sahasında çalışıyorum.bilindiği gibi 1 milyon fidan kampanyası başlatılmış olup halen devam etmektedir.bu bağışlar banka havaleleri ve faturalı cep telefonları için msj gönderme ile fidan bağışları yapılabilmektedir.bunun dışında çiçek çelenk hattımızda; düğün (kokteyl, açılış) ve taziye (cenaze) günlerinde vakıf tarafından istenilen yere gönderilen suni çiçek ve çelenkler ile, kutlama kartı, doğum, yaş günü, yıl dönümü, başsağlığı, geçmiş olsun ve yeni yıl kartlarımızdan alıp ya da bunlara gönderme ücreti eklenip bizim tarafımızdan gönderilip bağışta yapabilirsiniz..
tabii daha ayrıntılı bilgi için 0232 464 51 60 numaralaı telefonu arayıp gerekli bilgileride alabilirsiniz.

carpnus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2006, 22:00   #53
agaclar.net

malina's Avatar

Rica ederiz efendim :)

Eski 05-01-2006, 23:45   #54
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
msn de carpnus ile aşağıdaki yazışmayı yaptık....

Alıntı:

Carpnus:
ağaçlar netin ana sayfasında
Carpnus:dostluk ormanında koru oluşturun diye yazı var
aybala:evet
Carpnus:dostluk ormanında koru oluşturabilmek için en az 1000 fidan bağışı yapılması gerekmektedir
Carpnus:ve bu bağışında
Carpnus:ya bir kişi veya şahış adına
Carpnus:ya da firma veya şirket adına bir kere de yapılması gerekiyor
Carpnus:o yüzden
Carpnus:herkes ayrı ayrı msj atıp gönderilmesi ile olmaz
Carpnus:o yazıyı düzeltelim diyorum
aybala:bunu foruma yazalım o zaman

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2006, 11:51   #55
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi E®TY
Ege Orman Vakfının başlatmış olduğu kampanyaya herkesi bekliyoruz!!...
Turkcell, Telsim, Avea Faturalı hatlarından Kısa mesaja "Agaçlar.net Forum" yazıp 3916 numarasına mesaj çekip. 2YTL karşılığında fidan bağışında bulunabilirsiniz. Şuan Sitemizde yaklaşık 2300 kullanıcı var. Bu sayıya yüzlerce misafirleri de eklersek bu forumu okuyan insanların bu mesajlarda 1000 rakamına ulaştığımız taktirde www.agaclar.net sitesinin izmir Milli Egemenlik Ormanı'nda kendi isimine düzenlenmiş bir korusu olacak.
Projeyi duyuranların konuya vakıf olması gerekiyor...

Gerekli düzeltmeyi yaptım.

Eski 06-01-2006, 12:01   #56
doğasever

cahilliğime verin...agaclar.netten gittiğini nasıl anlıyorlar?? ben sadece adımı yazdım..bir daha arayıp agaclar net olarak mı isim yazmalıyız??

Eski 06-01-2006, 12:46   #57
Ağaç Dostu

sezinci's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2004
Galeri: 28
agaclar.net yazıp göndermen gerekir. Diğer türlü senin adına olur. Tabii 999 mesaj daha gönderirsen

sezinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2006, 12:48   #58
Ağaç Dostu

aybala's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2004
Galeri: 574
yılmazcıkım #34. mesajı okudun mu?

aybala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2006, 12:50   #59
doğasever

oki doki....... anladım 999 tane....)))))))))
heheheheh

Eski 06-01-2006, 12:59   #60
doğasever

agaclar.net adına kaç meşaş ) görünüyor? kaç eksik var?anlamak mümkün mü???
kendi forumuma yazıyorum birazdan.....

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024