agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni74Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-03-2013, 12:02   #121
Ağaçsever

zevraki's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2013
Keşke her apartmandaki hane sayısı kadar ağaç dikilse.Ama bazı insanlar daha ağaçları sökmek için yer arıyor.güzel vatanım için her fert ilkbaharda bir tane ağaç dikse keşke

YeniGine ve Jakin beğendi.
zevraki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2013, 23:39   #122
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-02-2012
ağaç kesene ceza var mı?

merhabalar. benim yaklasık 12 yıl önce dikmiş olduğum bir ağaç var evimin önünde. fakat apartman komşumuz önünü kapatıyor diye 2 senedir hergün agacın bir dalını kopara kopara suan 1 metrelik bir kütük olarak bıraktı o güzelim ağacı. kendisini defalarca uyardım ama ha duvara söylüyorum ha ona. tamam diyor ertesi gün henüz yeni filiz vermekte olan dalları yeniden koparıyor. önüne geçemedim ne yapacağımı da bilemedim. agaç kaldırımda durmakta yani site bahçesinin çitinin 1 adım ötesinde. adam polis memuru eşi öğretmen, statüsüne güvenerek ağaca olmadık işkenceleri yapıyor. lütfen yardım edin ne yapabilirim ???

sevilla ve Jakin beğendi.
ozden35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2013, 11:18   #123
Ağaçsever

yardım edecek beni bilgilendirecek biri yokmu??

Eski 16-04-2013, 12:30   #124
Ağaçsever

arkadaşlar lütfen konuya vakıf biri varsa beni bilgilendirebilir mi? belediyelerin park ve bahçeler departmanı konuya cozum bulabılırmı acaba?

Jakin beğendi.
Eski 08-02-2014, 13:42   #125
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
Öncelikle Herkeze Merhabalar
Ben izmir karşıyakadan sizlere bir konu hakkında danışmak ve bu konuda hukuksal bazda neler yapılabilir bunları belirleyerek uygulamak isterim. Apartman bahçemizde bulunan Orman Ağacı cinsi ve niteliği taşımakta olan çam cinsi ( fıstık çamı sedir ladin gibi) ağaçların kesilmesini engellemek için kat maliki olarak hukuksal bazda neler yapabilirim bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlarımızdan detaylı bilgilendirme rica ediyorum saygılarımla

Jakin beğendi.
kemalgulaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2014, 13:51   #126
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
izmir karşıyakadan kemal
30 yaş KKK.Piyd.Assubay üstçvş.

Jakin beğendi.
kemalgulaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2014, 14:05   #127
Ağaç Dostu

Kayahann's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2013
sizden onay almadan kesemezler zaten iziz almaları için bütün apartman sakinlerinin rızası olması lazım

Jakin beğendi.
Kayahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2014, 18:46   #128
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kemalgulaydin Mesajı Göster
Ben izmir karşıyakadan sizlere bir konu hakkında danışmak ve bu konuda hukuksal bazda neler yapılabilir bunları belirleyerek uygulamak isterim. Apartman bahçemizde bulunan Orman Ağacı cinsi ve niteliği taşımakta olan çam cinsi ( fıstık çamı sedir ladin gibi) ağaçların kesilmesini engellemek için kat maliki olarak hukuksal bazda neler yapabilirim bu konu hakkında bilgili olan arkadaşlarımızdan detaylı bilgilendirme rica ediyorum saygılarımla
Kemal bey;
Hukukçu değilim ama, dilimin döndüğü kadar size yardımcı olmaya çalışayım.

Birincisi, apartman yönetiminiz kat malikleri kurulu kararı olmadan böyle bir işi yapamaz. Kat malikleri kurulunca bu yönde herhangi bir karar alındığında ve bu kararı öğrendiğiniz andan veya size tebliğ edildiği tarihten itibaren 1 ay içerisinde bulunduğunuz yer Sulh Hukuk mahkemesinde "kat malikleri kurulu kararının iptali" davası açmalısınız. (KMK. Madde 33) Ancak, eğer bu karara olumlu oy vermişseniz, sonra bu karar aleyhine veya iptaline ilişkin herhangi bir dava açamazsınız. Her halükarda karşı oy kullanmış olmanız lazım.

Bir hukukçudan doğrudan yardım almanız yararınızadır.

Kolay gelsin.

YeniBON ve Jakin beğendi.
Atum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2014, 12:48   #129
Yeni Üye

semihh_53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2012
Bizim de Bodrum'daki sitede vaktiyle dikilmiş çam ağaçları var. Çok uzadılar. Önceden üsten budamışlardı. Sonra yeniden uzadılar. Orman müdürlüğüne başvurduk. Bu ağaçlar orman ağacı, buraya dikilmeleri yanlış olmuş, müracaat edin keselim dediler. Yukarı doğru uzar dediler, Alt dallarıdan seyrelttik. Yukarı doğru uzarlar mı bilmiyorum. Sitede 32 ev var. Bizim sıradaki 4-5 evin deniz manzarası en çok kullanılan balkondan bakınca neredeyse tamamen kapalı. Diğer evler haliyle kesilmelerine karşı. Budanmalarına bile. Bu nedenle siteden karar almak zor. Onların önüne de çam ağacı dikmeli ki anlasınlar. Belediyeye müracaat edilmesi gerekiyormuş. Ağaçları da çok severim. Kıyamıyorum da. Kararsızım. Keşke yukarı doğru uzasalar. Uzar mı?

semihh_53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2014, 13:06   #130
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayın semihh 53, sabrederseniz çamlar uzayacak ve manzaranıza engel olmaktan çıkacaklardır. Ancak sitenin yıllık olağan genel kurullarında, ağaçların arkalarındaki evlerin manzaralarına aşırı engel olmasına mani olmak için budama kararı alması çok önemli. Aksi halde manzarasının açılma ümidi olmayan bazı sakinlerden ağaçlara zarar verme ihtimali söz konusu olacaktır.
Yaşlı, küçük tek katlı yazlık evimizde arka bahçede 2 büyük fıstık çamı var. Bu çamlar 30 yaş üstü. Arka evlerin manzarasına engel olmamaları için her yıl alt dalların budanmalarını yönetimden biz talep ediyoruz. Onlar çok kıymetli, yazın sıcak günlerde ağaçsız evlerde klimalar ile uyuyamıyor komşular ama biz hep serin bir ortamda yaz geçiriyoruz o iki büyük çam ağacı sayesinde.

Leofold, YeniBON ve Jakin beğendi.

Düzenleyen hosseda : 09-10-2014 saat 14:17
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2014, 14:00   #131
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orçun Karagöz Mesajı Göster
Merhaba.. Ben de buna benzer bir durumla karşı karşıyayım.. Apartmanın zemin katında oturan komşumuz bahçedeki ondan fazla ağacı diğer sakinlerin iznini almadan kesti ve tümünün odununu sobasında yaktı..

Kendisini defalarca ihtar etmeme rağmen oralı olmadı.. Kestiği ağaçların hepsi de meyva ağacı idi.. Geçtiğimiz hafta da dut ağacını kesti,bugün de ön bahçedeki portakal ağacını kesmekten bahsediyordu.. Tek sebebi ise evine gölge yapması..

Bu konuda nereye başvurabilirim bilemiyorum çünki bu konuda çok ta terbiyeli davranmıyor,gece yahut sabaha karşı ağaçları kesiyor,sabah uyandığımızda ağaçları göremiyoruz..

Bu konuda başvurabileceğim mercileri okudum ama bir işe yaramadığını da okudum.. Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.. Teşekkürler..
Valla fena kaşınıyor benden demesi siz sabırlısınız ben sizin kadar sabırlı olamam

Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2014, 11:40   #132
Ağaçsever

Leofold's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Herkese merhabalar,
Ben de sizler gibi ağaç kesimi durumundan muzdaribim. Bahçemizin sınırının hemen dışında bulunan Ailanthus altissima (Kokarağaç, Cennet Ağacı), bulunduğu yerin mevcut apartman sakinleri tarafından şikayet edilmediği halde yan tarafındaki apartmandan evlerini böcek sardığı gerekçesiyle (bu arada ev 5. kat) kestirilmek isteniyor. Evde olmadığım bir gün belediyeden gelen yetkililer bu bölüme herhangi bir operatör aracın ulaşamayacağı sebebiyle ağacı kesmeyeceklerini söyleyerek geri dönmüşler. Ancak ağacın kesilmesini isteyen bu genç hanım (sanırım evin manzarasının kapandığı fikrine kapılmış) feryat figan halinde ve ısrarla ağacı kestirme peşinde. Eğer ki belediye ağacın üzerine çıkılarak bölüm bölüm kesme fikriyle tekrar geri dönerse, polis çağırıp, tutanak tutturarak gerekli yasal işlemleri mahkemeye taşıyabilir miyim? Ağacın fotoğrafını da en kısa zamanda çekerek saklayacağım ki şikayetçi olan kişinin evinden olan uzaklığı da kanıtlayabileyim. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum..Hepinize iyi bir hafta sonu dilerim..

YeniBON beğendi.

Düzenleyen Leofold : 31-10-2014 saat 23:34 Neden: yazım hatası
Leofold Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2014, 13:18   #133
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Leofold Mesajı Göster
Herkese merhabalar,
Ben de sizler gibi ağaç kesimi durumundan muzdaribim. Bahçemizin sınırının hemen dışında bulunan Ailanthus altissima (Kokarağaç, Cennet Ağacı), bulunduğu yerin mevcut apartman sakinleri tarafından şikayet edilmediği halde yan tarafındaki apartmandan evlerini böcek sardığı gerekçesiyle (bu arada ev 5. kat) kestirilmek isteniyor. Evde olmadığım bir gün belediyeden gelen yetkililer bu bölüme herhangi bir operatör aracın ulaşamayacağı sebebiyle ağacı kesmeyeceklerini söyleyerek geri dönmüşler. Ancak ağacın kesilmesini isteyen bu genç hanım (sanırım evin manzarasının kapandığı fikrine kapılmış) feryat figan halinde ve ısrarla ağacı kestirme peşinde. Eğer ki belediye ağacın üzerine çıkılarak bölüm bölüm kesme fikriyle tekarar geri dönerse, polis çağırıp, tutanak tutturarak gerekli yasal işlemleri mahkemeye taşıyabilir miyim? Ağacın fotoğrafını da en kısa zamanda çekerek saklayacağım ki şikayetçi olan kişinin evinden olan uzaklığı da kanıtlayabileyim. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum..Hepinize iyi bir haftasonu dilerim..

Bence Çevre ve Şehircilik İl Md.lüğü'ne gidip bir görüşün. Sanıyorum bu vb. konularda en fazla yetki bu kurumda.

Leofold ve Jakin beğendi.
YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2014, 13:31   #134
Ağaçsever

Leofold's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Teşekkürler YeniBON

YeniBON beğendi.
Leofold Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2015, 04:45   #135
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-12-2015
40 agacimizi katlettiler

Merhaba arkadaşlar bugün alt kattaki komşumuz sırf kiracısı ağaç dallarının kendilerini rahatsız ettiğini söylediği için eve geldiğinde yaklaşık olarak 40 adet agacimizi kökten kestiğini görünce resmen kafayı yedim bide işin kötü yanı ağaç kesim işini belediyenin park bahçe çalışanlarına yaptırmış ve apart sakinlerinin hiç birinden izin alınmadan yapılmış bu işlem ne yapabiliriz. Lütfen yardımcı olun 5438144586

YeniBON ve Jakin beğendi.
Sertaç ilhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2015, 08:24   #136
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sertaç ilhan Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar bugün alt kattaki komşumuz sırf kiracısı ağaç dallarının kendilerini rahatsız ettiğini söylediği için eve geldiğinde yaklaşık olarak 40 adet agacimizi kökten kestiğini görünce resmen kafayı yedim bide işin kötü yanı ağaç kesim işini belediyenin park bahçe çalışanlarına yaptırmış ve apart sakinlerinin hiç birinden izin alınmadan yapılmış bu işlem ne yapabiliriz. Lütfen yardımcı olun 5438144586
Sayın Sertaş İlhan yazdığınız durum çok üzücü. Sanıyorum bir site içinde oturuyorsunuz. 40 ağaç kesilirken komşularınızın, çevrenizin duyarsızlığı ayrı bir durum. Tamamı kesilmeden ihbar edebilir, kesilmelerini önleyebilirlerdi. Oturduğunuz binanın ya da sitenin yöneticisi önce hem ağaçları kestiren komşusunuzu, hem de ağaçları kestiğini söyleyen belediye çalışanlarını savcılığa şikayet edecek. Tabii bir de kesilen bu ağaçların ne olduğu, kimin kullandığı sorusu var?

Aslında belediye ve başka bir kurumun kat mülkiyet kanununa göre sizin özel alanınızda işlem yapma yetkisi yok. Yöneticiniz durumu Çevre ve Şehircilik İl Md.lüğü'ne bildirsin. Tabii hepsini yazılı olarak ve belgeleriyle.

Ayrıca komşunuza kat mülkiyet kanununa göre dava açacak. Bu konuda bir hukukçuyla görüşmenizde fayda var.

Gelişmelerden bizleri haberdar ederseniz iyi olur.

Jakin beğendi.
YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2016, 12:01   #137
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Bu konuyu okudum iyice içim karardı...Sırf deniz göreceğim diye ağaç kesmek akıl işimi arkadaşlar?Sanki köşelerine kurulup manzara eşliğinde sütlü köpüklü latte içme huyları var.Manzaraları kapanıyormuş.O ağaçların size sağladığı serinliği, temiz havayı manzara sağlyabilir mi?

Yapılan haksızlıklar ayrı konu.Umarım cezalarını bulur hepsi.

gilan ve Jakin beğendi.
çamkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2016, 12:04   #138
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Leofold Mesajı Göster
Herkese merhabalar,
Ben de sizler gibi ağaç kesimi durumundan muzdaribim. Bahçemizin sınırının hemen dışında bulunan Ailanthus altissima (Kokarağaç, Cennet Ağacı), bulunduğu yerin mevcut apartman sakinleri tarafından şikayet edilmediği halde yan tarafındaki apartmandan evlerini böcek sardığı gerekçesiyle (bu arada ev 5. kat) kestirilmek isteniyor. Evde olmadığım bir gün belediyeden gelen yetkililer bu bölüme herhangi bir operatör aracın ulaşamayacağı sebebiyle ağacı kesmeyeceklerini söyleyerek geri dönmüşler. Ancak ağacın kesilmesini isteyen bu genç hanım (sanırım evin manzarasının kapandığı fikrine kapılmış) feryat figan halinde ve ısrarla ağacı kestirme peşinde. Eğer ki belediye ağacın üzerine çıkılarak bölüm bölüm kesme fikriyle tekrar geri dönerse, polis çağırıp, tutanak tutturarak gerekli yasal işlemleri mahkemeye taşıyabilir miyim? Ağacın fotoğrafını da en kısa zamanda çekerek saklayacağım ki şikayetçi olan kişinin evinden olan uzaklığı da kanıtlayabileyim. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum..Hepinize iyi bir hafta sonu dilerim..

Manzarası batsın...Ne diyeyim?Asla abuç bırakmayın bu insanlara.

gilan ve Jakin beğendi.
çamkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2016, 17:10   #139
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-05-2016
Merhabalar. Dedemizin vefatından sonra 10 dönümlük meyve bahçemiz 3 kardeşe intikal etti.Dedemin vefatından son 1 yıl önce başka bir kişilere tarlamız kiraya verildi.Dedemin vefatından sonra 3. kardeşin inisiyatifi ile 50 ye yakın erik ağacımız kiracı tarafından kesildi, talan edildi.Diğer 2 kardeşin haberi olmadan.Bu konuda 3. kardeşe ceza i yaptırım nedir ? Yardımcı olur musunuz?

Eklenen Resimler

Düzenleyen magdur10 : 03-05-2016 saat 17:47
magdur10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2016, 21:09   #140
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-06-2016
Merhaba,

İş yerimin önündeki geniş alana yani kaldırıma 3 yıl önce dut ağacı kendi elimle diktim. Dikerken de sorun yaşadım. Ağaç ile iş yerimin üstünde oturan arasında 3,5 veya 4 metre arası var. yükseklikte hemen hemen aynı. onların kapılar yandan giriş. Balkonları benim dükkanımın önüne bakıyor. yani aslında onların evinin önü değil yan tarafı. yani yan tarafta yola bakıyor. Sadece apartman sakinlerinden 1. kattaki, Sürekli balkonumun oraya gelmesin diyor. tamam ben dallarını eğdirir hatta o tarafa gelmesini engellerim dedim. Şimdi de bir karış dikine uzadığı için etrafı göremem, Eve sinek geliyor yoksa keseriz falan diye beni huzursuz ediyor. Bende esnaf olduğum için sesimi çıkarmıyorum. ağaç ise erkek dut meyvesi falan da yok tamamen güneşten korunmak için. Ne yapalım şimdi bu ağaç kesilsin mi kesilmesin mi ?

microsoft Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2016, 02:34   #141
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Dut fazlası ile sinek böcek üretir. İmha edilmesinde yarar var. Yerine At kestanesi önerebilirim.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2016, 13:36   #142
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2016
Merhabalar,
Benimde sorunum; site içinde dairem var. Site bakımsız, birlik olup düzeltemedik. Bende kendi tarafımı düzeltip bitkiler diktim. Duvar kenarına servi diktim. yanlara da pis görüntüyü engellemek için kurt bağrı diktim. 70-80 cm de tutuyorum. Ben burayı yapınca değerli oldu, ortak alan yapamazsın diye kıyamet koptu. 2 defa kurt bağırlarından 2-3 tanesini söküp attılar. kavga edip tekrar diktim ve yine aynı şekilde söktüler. Heryer ot pislik içinde, orayı düzeltmek için uğraşmak yerine yapılan birşeyi bozmak istiyorlar. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Ben oraya emek ve para harcıyorum. Yarımlarınızı bekliyorum.

hersin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2016, 19:37   #143
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-10-2016
merhaba
apartman bahçesi içerisinde bulunan 15 16 tane 3 senelik fidan denilecek agaçlar vardı yönetim ile birlikte ağaçların kesilmeyeceğini etrafına bordür yapılacağı kararını aldık bende yönetim kurulu üyesiyim ve kat sahibiyim kimseye sormadan bir kat sahibi ağaçları kestirmiş ben hukuki açıdan ne yapabilir miyim

rumeysabyraktar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2016, 19:47   #144
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hersin Mesajı Göster
Merhabalar,
Benimde sorunum; site içinde dairem var. Site bakımsız, birlik olup düzeltemedik. Bende kendi tarafımı düzeltip bitkiler diktim. Duvar kenarına servi diktim. yanlara da pis görüntüyü engellemek için kurt bağrı diktim. 70-80 cm de tutuyorum. Ben burayı yapınca değerli oldu, ortak alan yapamazsın diye kıyamet koptu. 2 defa kurt bağırlarından 2-3 tanesini söküp attılar. kavga edip tekrar diktim ve yine aynı şekilde söktüler. Heryer ot pislik içinde, orayı düzeltmek için uğraşmak yerine yapılan birşeyi bozmak istiyorlar. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim. Ben oraya emek ve para harcıyorum. Yarımlarınızı bekliyorum.
Evet sitelerde bahçeler ortak alandır. Ama dikim yaptığınız alan sitenizin belediyedeki mimari projesinde veya varsa peyzaj projesinde ağaçlandırılacak alan ( yeşil alan ) olarak görünüyorsa önce ilgili projenin vaziyet planını belediyenizden fotokopi olarak alın ve bir şikayet dilekçesinde site yönetimine verin. Baktınız hala bir sonuç alamıyorsunuz ilgili belediyenizin " yapı kontrol müdürlüğü'ne" aynı dilekçe ve ekinde başvuru yapın. Belediyeye verdiğiniz dilekçede sitenin ada parselini mutlaka yazın.

hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2016, 10:21   #145
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-10-2016
merhaba
apartman bahçesi içerisinde 15 16 tane 3 senelik fidan denecek ağaçlar vardı bunların 3 tanesi falan cam acıydı apartmanca yönetim ile birlikte ağaçların kesilmeyeceğini ağaçların etrafına bordür dönüleceği kararını almıştık ama bir kat sahibi kendi kafasına göre ağaçların hepsini kesmiş ben bununla ilgili şikayette bulunabilir miyim. bana yardımcı olursanız çok sevinirim

rumeysabyraktar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2017, 12:47   #146
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Question Ankara Emekevler Sit. habersiz kesilen ağaç

Merhaba ,

Ankara da Emekevler diye bir site de ikamet ediyorum.Ekte resimleri gördüğünüz olayı yaşadık.Çok üzücü bir durum ve hiçbir devlet kurumundan bu konu ile alakalı yardım alamadım. Mevzu şu şekilde Site yönetimi ağaç budama zamanı olduğu için ağaçları budarken Alt komşu isteği ile bu resimdeki ağaçı kökünden kesmiştir.Bu ağacın gölgesi ve ya yoldan geçen kişiler tam olarak görmemesi için çok eskiden dikilen bir ağaçtır.Yani bir nevi engel oluşturuyordu ayrıca hem çok güzel bir görüntü veriyordu ayrıca bir canlıydı o .. Ama insafsızlar acımadan kesimini gerçekleştırmişler. Dediğim gibi konu ile alakalı kesinlikle hiç bir kurumdan yardım alamadım. Ayrıca site yönetimi ile görüşme yaptığımda yönetim başkanı önce benim haberim yok dedi sonrası kapıcı arkadaşlar sizden habersiz mi iş yapıyor deiğimizde palazlanarak ben kestirdim istediğin yere şikayet et dedi. İş te böyle bir Ülkeden bu şekilde yaşam sürdürmeye çalışıyoruz.Çaresiz kaldık. Konu ile alakalı yol gösterecek arkadaşlar varsa yardımlarınızı beklerim. İyi günler..

İnönü mh. 1777 cd emekevler sitesi ..Yenimahalle - ANKARA

makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2017, 12:52   #147
Ağaçsever

Eski 15-04-2017, 12:53   #148
Ağaçsever

[![image](http://i.hizliresim.com/ojNRgb.jpg)]...sim.com/ojNRgb)

Eski 15-04-2017, 12:55   #149
Ağaçsever

Eski 15-04-2017, 12:56   #150
Ağaçsever

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024