agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-08-2007, 13:39   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-02-2007
Buralardan çekip gitmek (Hırsızdan, uğursuzdan korunmak)

İyi günler,
Konuyu açabilecek en uygun yer olarak burayı buldum.Bir kaç ay önce çiftliğimizdeki çapa makinası çalındı. Zaman zaman çevrede hırsızlık olayları da oluyor. Etrafımız tel örgü ile çevrili. Benimde aklıma tek örgü kenarlarına böğürtlen, ahududu şimşir dikmek geldi. tel örgünün uzunluğu 450-500 mt civarında. Böğürtlen dikenli olduğu için tel örgüyü kesip içeriye girmeye imkan tanımayacaktır. Benim aklıma gelenler bunlar. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,
İsmail Adanalı

Gelibolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 15:07   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Hırsıza o böğürtlenleri yer ve gereğini yine yapar

Açık alanlarda hırsızdan en iyi korunma yolu sensörlü ışıklandırma ve sensörlü alarmdır.Sensörler kuş ve hayvanlardan etkilenmeyecek şekilde ayarlanır...Güneş enerjisi ile çalışan türleri de vardır.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 15:22   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Çelik telleri keserek bahçeye giren hırsızların, çalı çırpıyı görünce duracaklarını sanmam.

Kaz hırsız için iyi bir çözümdür. Özellikle Çin kazı. Zehirlenme olasılığı yoktur, uçarak saldırır, korku nedir bilmez. Karanlıkta uyumaları dez avantajdır. Ful eğitimli alan koruma köpekleri bu açığı kapamada yardımcı olabilir. Eğer 365 gün orda insan varsa bu alternatifi düşünebilirsiniz.

Çiftliğiniz çok soğuk olmayan bir bölgede ise doberman, bull mastif gibi ırklar, eğer soğuk bölgede ise newfoundland, alabay, rotwailler gibi ırklar önerebileceğim ırklar.

Denizakvaryumu'nun söylediği çözümlerle beraber komple bir sistem yapmanız, olası bir olayı önleminizde yardımcı olcaktır.

Dilerim tekrarlanmaz.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 15:37   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Galeri: 1
Bir zamanlar KKTC'de de insanlar gece evlerinin kapılarını sadece çekip kapatarak uyurlarmış; arabalarını da kilitlemeye bile ihtiyaç duymazlarmış.

Ta ki, anavatandan insanlar oraya göçmeye başlayana kadar...

Ne hale gelmişiz yahu !? Çapa makinaları da gidiyor demek artık?

Yazık.

Geçmiş olsun...

Kaz??

Bakalım daha ne yöntemler çıkacak bu başlıkta...

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2007, 15:53   #5
Ağaç Dostu

GLCN's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2007
Galeri: 15
Neyazikki bende artık bir hırsız mağduruyum tatildeyken araç teybini götürmüsler..tatil zehir oldu yani..

GLCN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 12:41   #6
Ağaçsever

İyi günler,
Yer İstanbul Çatalca'da. Jandarma konu hakkında duyarsız kalıyor belki de sayı olarak yeterli değiller. 3-5 hırsızı yakalayamadılar en son bizim başımıza bela olacak bu iş. 2 tane kangal köpeğim vardı. 1 ay boş kaldı çiftlik bir kişiyi sokmadılar içeriye. Şimdi 5 tane köpek var ama insan görünce kaçıyorlar neredeyse. İyi yetiştiremedik köpekleri. Kamera sistemi kurmayı da düşünüyorum. Bakalım artık hakkımızda hayırlısı. İnşallah gece su içmeye kalktığımda karşımda 3-5 hırsızla karşılaşmam. İş o noktaya gelince ya o beni vurur ya ben onu. Belki önlem almak için böyle bir olay bekliyorlardır..

Saygılarımla,
İsmail Adanalı

Eski 08-08-2007, 14:18   #7
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 42
Hırsız için hep derler ya "hırsıza kapı yoktur" ne yapsanız nafile gelir ama elbette tedbiri de elden bırakmamak lazım.
Sn.Denizakvaryumunun bahsettiği gibi spot aydınlatma etrafta üç **** dört yerde sensörlü görüğü anda anında bir ışıklandırma ile maruz kalınacak şekilde ayrıca koruma köpekleri Sn.Todor'un kaz olayını ilk defa duyuyorum ilginç bir olay ama çocuklara da saldırma ihtimali olabilir kazın...
Saygılar,

Hakan KINACI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2007, 15:24   #8
Ağaç Dostu

Kaz, kendi bölgesindeki yabancı her şeye saldırır. Buna yabancı köpeklerde dahil.

Sayın Gelibolu,

Çatalcada, iklim olarak olarak kışları sert geçer. bu yüzden doberman veya mastif ırkları başarılı olamaz. Kangal büyük arazilerin hayvanıdır. Eğer çiftliğiniz 20 dönümden küçükse veya köpekler devamlı bağlıysa bu onlar için eziyet olacaktır. İklim için rotwailler uygun olmakla beraber, eğitimsiz bir rotwaillerı bahçenizde bulundurmanızı tavsiye etmem. Ayrıca 1 ay çok uzun bir süre. Aç kalan hayvanlar, hırsızdan daha çok zarar verebilir.

Eski 09-08-2007, 11:21   #9
Ağaçsever

Sayın Todor,
Köpekler 1 ay aç kalmadı sadece 1 ay yalnız kaldılar. Günü birlik gidip yiyeceklerini verdik. Tavukları bile yemediler o kadar asil hayvanlardı. Rotwailler, Pitbul tarzı köpekler bana hep tehlikeli gelmiştir. Çocuklarımız var Allah korusun bir saldırıya maruz kalırlar diye hiç yanaşmadım o tür köpeklere. Yer 16 dönüm. Oldukça büyük ağaçlarımız var. Gece aydınlatmayı yakınca bile bazı bölgeler sürekli gölgede kalıyor. Ekinler olduğu için köpekleri fazla salamıyordum. Dün gece bir tanesini saldım. Gece 4-5 kere de ben kalkıp kolluyorum sağı solu. Öyle vakit geçiriyoruz işte
Sayın Todor bir ara Yalova'ya geleceğim ağaç ve bitki almak için. Sizinle de görüşebilirsem çok sevinirim.

Saygılarımla,

Eski 09-08-2007, 11:39   #10
Ağaç Dostu

Yalova'ya geldiğinizde görüşşmek iyi olur. Hem alacağınız fidanlara beraber bakarız. Ayrıca rotların ve pitlerin hakkındaki fikirleriniz değişir belki

Eski 09-08-2007, 13:15   #11
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Yalova'ya geldiğinizde görüşşmek iyi olur. Hem alacağınız fidanlara beraber bakarız. Ayrıca rotların ve pitlerin hakkındaki fikirleriniz değişir belki
Pitbull köpeğiniz varsa görüşmesek daha iyi olur veya bahçenizden uzak yerde görüşelim Gelmeden bir kaç gün önce size bilgi veririm Sayın Todor. Çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024