agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-07-2008, 17:52   #61
Ağaç Dostu

Mermaid's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
Galeri: 4
Evet haklısınız belki, ama ben birkez gönüllü olarak bebek giysileri toplama işine katılmıştım.
Görseniz getirilenleri pek çoğu özen göstermişler ama içlerinde öylesine karışık doğru dürüst katlamaya bile tenelzül etmeyenler vardı ki, lekeli giysiler bumburuşuk olanlar. Bu durum da ayrı bir ekip ve maliyet getiriyor yapılacak yardımlaşmaya.

Bu gibi yardımlaşmalara katılırken yardımı kabul eden kişilerin yerine koymamız gerekir kendimizi nasıl bir pakette ve ne şekilde almak istediğinizi düşünüp ona göre (eski de olsa verdiklerimiz) hazırlamamız gerekir.

Malesef hayat herzaman herkese karşı aynı cömertliği göstermiyor.

Mermaid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2008, 18:26   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Sütçülerde belediye başkanlığı tarafından ve gönüllülük esası ile bir GÖNÜL HAVUZU oluşturuldu. Mutlaka temiz ve ütülü kullanılmayan giysileri orada toplayıp ihtiyacı olanlar gelip rahatlıkla alabiliyorlar.Aynı şekilde İlçemizin İlköğretim okullarıda kitap kampanyaları yapıyorlar.
Şimdi en önemlisini söyleyeyim. Belediyemizin İSTANBUL SÜTÇÜLER arası çalışan direk belediye otobüsü var.Haftada karşılıklı 4 sefer. Bu otobüsle bütün bu yukarıda bahsettiğim kullanmadığımız giysileri ve ilköğretim okullarının ihtiyacı olan kitapları bedava taşıyorlar ve yerlerine teslim ediyorlar.

Bu konuda kitap kampanyaları için Sütçüler Çetin Şentürk İ.Ö.Okulu na,Merkez İ.Ö.Okuluna **** Çimenova köyü İ.Ö.Okuluna kitapları,Belediye GÖNÜL HAVUZUNA da giysileri yollayabilirsiniz.
Gerekirse Anadolu yakasındaki gönderilerinizi ben teslim alıp gerekli yerlere ulaştırabilirim.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2008, 16:14   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-08-2008
merhaba ben murat, erzurumdan, evimde çok miktarda eski dergi, kağıt vb bulunmakta. bunları çöpe atmaya kıyamıyorum, atık kağıt toplayan bir yerde yok sanırım erz da araştırdım çünkü, bunları ben ne yapayım ?

mdilmac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2008, 18:52   #64
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
sevgili murat buradaki okullarda kağıt toplama kampanyaları yapılıyor yıllardır devam etmekte. eğer orada da böyle okullar varsa okullara bağışlayabilirsiniz. okuma kitapları varsa okulun kütüphanesine verirsiniz kullanılmış kağıtları da okul belediyeye teslim eder... sağlıcakla

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2008, 00:08   #65
Yeni Üye

teşekkürler,
inanınki yıllardır duran dergiler var, çöpe atmaya kıyamıyorum, çok eski oldukları için kütüphanelerin işine yaramaz diye düşünüyordum, ama kitapları belirli bir periyotda veriyorum dağıtıyorum büyükler okumuyor artık, ama çocuklarda bir umut ışığı var, çocukların çevrelerinin tüm olumsuzluklarından etkilenmemesi dileğiyle
sevgiler

Eski 28-08-2008, 00:29   #66
Ağaç Dostu

m ü g e's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mdilmac Mesajı Göster
teşekkürler,
inanınki yıllardır duran dergiler var, çöpe atmaya kıyamıyorum, çok eski oldukları için kütüphanelerin işine yaramaz diye düşünüyordum, ama kitapları belirli bir periyotda veriyorum dağıtıyorum büyükler okumuyor artık, ama çocuklarda bir umut ışığı var, çocukların çevrelerinin tüm olumsuzluklarından etkilenmemesi dileğiyle
sevgiler
Sn. mdilmac, işe yaramayan ve çöpe atılması gereken kağıtlar için yaşadığınız şehire "Geri Kazanım Kumbaraları" konulması ile ilgili belediye ile bağlantıya geçebilirsiniz. Ayrıca bu konularda duyarlı olan TEMA Vakfı veya ÇEVKO ile görüşebilirsiniz, yaşadığınız şehirde bununla ilgili mutlaka çalışmalar vardır ve sizi yönlendirirler.

http://www.tema.org.tr/bizeulasin/atikkagit.htm
http://www.tema.org.tr/bizeulasin/Te...ilcilikler.htm

http://www.cevko.org.tr/default.aspx

m ü g e Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2008, 00:32   #67
Yeni Üye

teşekkürler, belediye böyle önemli konularla ilgilenmiyor ama tema vakfını yarın mutlaka arayacağım

Eski 15-10-2008, 15:08   #68
Ağaç Dostu

cybel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
Galeri: 34
Ben Denizlide yaşıyorum ve denizli belediyesinin atık çöp toplama projesi dahilinde her hafta kapılarımıza çöp torbaları bırakılıyor. Biz vatandaştan istenen ise çöp torbalarına tetrapak, plastik, pet şişe, köpük tabaklar vs. bir hafta boyunca biriktirip her çarşamba apartmanın önünden geçecek olan atık çöp toplayıcı konteynırlar bırakmamız.

İlk başlarda neyi nasıl atacağımı tam olarak kavrayamıyordum sonralarda detaylara inmeye bile başladım örneğin damacana suyun ağzındaki plastik kapağı bile o çöp torbalarına koyuyorum. İnanın bu atık çöp toplamaya başladığımdan beri evdeki normal yemek artıklarını attığım çöp kutum eskisinden daha geç dolmaya başladı. Benim çocuğum yok ama okuldaki öğrencilerimle bu çalışmaları sürdürüyoruz. DOÇEV denizlideki tüm okullara atık kağıt toplama kutusu verdi ve kağıtlarıda belirli periyotlarla topluyorlar. Sınıfta kullandığımız kağıt artıklarını hep o kutulara atıyoruz. Ayrıca DOÇEV tüm okularda bilgilendirici seminerler düzenledi. Slaytlar, kitapçıklar dağatıldı. Çok başarılı bir çalışma oldu. Hem çocuklar daha da çok bizler için.

cybel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2008, 09:27   #69
Gezgin

Ufudur's Avatar

Giriş Tarihi: 31-05-2005
Galeri: 4
Atık kağıtla ilgili olarak google ağaçlar'a link veriyor, ben de derdime çare bulur muyum diye baktım. İşimiz tasfiye oluyor ve çok miktarda kağıt atığımız var. Ankaradayım, ve maalesef ANÇEVA kriz nedeniyle kapanıyor olduğundan artık kağıt alamayacakmış. Size bunu duyurayım dedim.
Belki artık Ankara'da kağıt atıklarımızı, adam yerine saymasak da toplumumuzun çok önemli bir unsuru haline gelen çöp toplayıcılarına terk etmek en doğrusu olacak.

Ufudur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2008, 10:53   #70
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
toplumumuzun çok önemli bir unsuru haline gelen çöp toplayıcıları
Roman vatandaşlardan girişimci olanlarını örgütlesek iyi olacak
En azından büyük şehirlerde, her ilçeden bir iki kişinin cep telefonunu yayınlasak... Mahallenizde düzenli bu işle ilgilenen, sık gördüğünüz birileri varsa sorar mısınız? Bu işe nasıl bakarlar?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2009, 12:12   #71
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Bu yıl lisede son senem. Mezun olmama 3-4 ay kaldı. Meslek lisesinde okuduğum için aynı zaman da staj da yapıyorum. İşletmede çalışmaya başladığımdan beri kağıt tüketiminin sandığımızdan çok daha fazla olduğunu gördüm. 10 katlı bir binada çalışıyorum. Teknik servis biriminde çalıştığım için ve her birimde en az 5'er bilgisayar olduğu için neredeyse bütün birimleri ziyaret ettim. Her birimde atık kağıt ve atık plastik kutuları var. Çoğunluğu boş ve çöp kutuları tamamen kağıt dolu. Odalar çiçek dolu ama kimse yüzlerine bakmıyor. Çoğu çürüyünce çöpe gidiyor. Çalıştığım işletme gerçekten büyük ve sloganı da doğayla ilgili. Canımı yakan ise sloganını sadece görüntüde uygulaması. Yani sadece bahçesinde. Her ilçedeki şubesinde bu böyle. İlk gittiğimde ok sevinmiştim her yerde bitkiler var bir sürü atık kutusu var diye ama sonradan hüsrana döndü. Çalışanının nerdeyse hiçbiri gökyüzüyle arkadaş değil. Anlamışsınızdır herhalde demek istediğimi. Çalışanını bilinçlendirmesi gerek bu şirketin. Adına yakışır bir şekilde...

Eski 22-04-2009, 14:32   #72
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-04-2009
Ankara kagıt toplama

*** siteye yeni üye oldum. bu siteden Ançevanın numarasını almıştım. fakat Ançeva kağıt toplama işini bırakmış bana bir numara verdiler bu numaradan Fatih beyle görüşebilirsiniz 0312 373 22 50 - 373 44 34 belirli günlerde biriken kagıtlarınızı alıyorlar (3-4 büyük boy poşet olacak)

dolunaygoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2009, 15:06   #73
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Çankaya belediyesi aranmadan topluyor.

Caddemizde atık kutusu var, genelde her salı belediyesi araçları gelip, atıkları alıyorlar.

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2009, 12:55   #74
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

dolunaygoo ve k0900 ne kadar şanslısınız. Biz burada kağıt toplayan şirketleri bulamıyoruz maalesef

Eski 13-08-2009, 16:31   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dolunaygoo Mesajı Göster
*** siteye yeni üye oldum. bu siteden Ançevanın numarasını almıştım. fakat Ançeva kağıt toplama işini bırakmış bana bir numara verdiler bu numaradan Fatih beyle görüşebilirsiniz 0312 373 22 50 - 373 44 34 belirli günlerde biriken kagıtlarınızı alıyorlar (3-4 büyük boy poşet olacak)
Acaba hala geçerli midir ki? Ya da başka alternatifleri var mıdır? En kısa zamanda cevap alabilirsem çok memnun olurum; çünkü atılacak kitap ve defterlerin evden bir an önce çıkarılması gerekiyor.

elanora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2009, 12:30   #76
Ağaç Dostu

Glayöl's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2009
[QUOTE=yukka;145100]Merhaba,

Ben de evde bir alışveriş fişini bile çöpe atmıyorum. Bir alışveriş torbasında bir ay kadar biriktirip apartmanın çöp kutusunun yanına bırakıyorum. Kağıt, plastik, teneke gibi atıkları ayrı ayrı çöp kutularının içinden toplayıp ayrıştıran *vatandaşlara kolaylık oluyor.

Harikasınız sayın yukka,
Kendim gibi birini görme güzelliğini yaşattınız bana. Teşekkür ederim.
Ben de kendimce çöpleri ayrı ayrı poşetleyip atıyorum. Hatta yetinmedim, çöp kutumuzun ayrıştırarak çöp atmayı anlatan yazı bile astım.

Plastik kutuları atarken ben farklı bir yöntem uyguluyorum. Plastik deterjan kutularını ve şampuan kutularını kesip atıyorum. Toplanıp tekrar doldurulmasınlar diye. Plastik kutuların toplanıp doldurulduğunu, Arena'da seyredip şok olmuştum. Kola kutularını çöpe atmaktansa kesip diplerini saksı yapıyorum.

Okullar kağıt toplama konusunda pek yardım etmiyorlar. Ben oğlumun okulunda 4 ay okul aile birliğinde gönüllü annelik yaptım. Okul Aile Birliği Başkanımıza kağıt toplama kampanyası neden uygulanmıyor dedim. Milli Eğitimden bir karar geliyormuş, denilen zamanda toplanıyormuş. 2 haftalık süre veriliyormuş. Diğer zamanlarda toplamak yasakmış. Bu kadar sürede ne kadar kağıt toplanabilir ki?

Müdür yardımcımızla görüştüm 2 haftada bütün okulun tebeşir ihtiyacını bir yıl karşılayacak kadar kağıttan para kazanılmış. Hem okulumuz için hem de ormanlarımız için harika bir haber. Neden devamlı toplanmıyor bunu anlamıyorum. Okulun bütün ihtiyaçları karşılanabilir.

2004 senesinde işyerimizde şirketin içinde, TEMA vakfının kağıt toplama kutusunu gördüm. O zamanlar da okuduğumuz gazetelerden, süt ve meyve suyu kutularından bodruma 8-10 poşet hazırladım. Vakfın telefonunu aradım durumu anlattım. 1 kamyon olur mu diye sordu bana. Beni dinlememişti bile. Mahalleyi de organize edebilirim devamlı, haftanın belirli bir gününde gelip alabilirsiniz dedim. Neden kağıt toplama kutularını kaldırdıklarını sordum. Kağıt toplayan kişiler kutuların altını kesip alıyorlarmış. Kesilen demir parçasını da demir toplayanlar alıyormuş. Astarı yüzünü geçti kağıt kutuları ile çalışmak dedi. Onun için toplatılmış kutular.

Ben de elimden geldiğince kağıtları ayrı ayrı çöpe atıyorum. En azından bu şekilde faydam oluyordur sanırım.

Ben belediyelerin, her gün için ayrı bir çöp toplama yapmasını çok isterim. Bir gün kağıt çöpleri, bir gün plastik, bir gün teneke, cam gibi. Bunları toplayıp, bunlarla ilgilenen fabrikalara satsalar belediyelerimizde faydalanır çevremizde. Hatta evlerimizde kullandığımız yanmış yağları yakıta dönüştüren bir şirketi seyretmiştim televizyonda. Belediyemiz bunları bile toplattırabilir. Geri dönüşüm projeleri yaratmak Milli ekonomi için çok önemli.

Düzenleyen Glayöl : 24-08-2009 saat 21:11
Glayöl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2009, 18:50   #77
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mermaid Mesajı Göster
Bu gibi yardımlaşmalara katılırken yardımı kabul eden kişilerin yerine koymamız gerekir kendimizi nasıl bir pakette ve ne şekilde almak istediğinizi düşünüp ona göre (eski de olsa verdiklerimiz) hazırlamamız gerekir.

Malesef hayat herzaman herkese karşı aynı cömertliği göstermiyor.
Teşekkürler Mermaid hassasiyetiniz için.

Okul aile birliği yönetimi, her sınıftan seçilen okul aile birliği sınıf veli temsilcileriyle birlikte dört beş yıl bu tür yardım kampanyaları düzenlemiştim. O zaman karar alarak sınıf temsilcileri tarafından ulaşabildiğimiz tüm velilere giyilebilir durumda olan, iyi kullanılmış ama küçüldüğü için .. gibi nedenlerle kullanamadığınız giysileri getirin yıkanmış ve ütülenmiş şartı koymuştuk. Başka türlü davranmak yardım etmeye karar verdiğiniz insanları aşağılamak olurdu. İki üç yıldır bu tür yardım kampanyasını bıraktık.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2009, 20:34   #78
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Glayör Mesajı Göster
Okullar kağıt toplama konusunda pek yardım etmiyorlar. Ben oğlumun okulunda 4 ay okul aile birliğinde gönüllü annelik yaptım. Okul Aile Birliği Başkanımıza kağıt toplama kampanyası neden uygulanmıyor dedim. Milli Eğitimden bir karar geliyormuş, denilen zamanda toplanıyormuş. 2 haftalık süre veriliyormuş. Diğer zamanlarda toplamak yasakmış. Bu kadar sürede ne kadar kağıt toplanabilir ki?
Milli Eğitim Müdürlüklerinin kağıt atıkları topladıkları zamanlar dışında okullarda kağıt toplanmasının yasak olduğuna dair bir karar olup olmadığını hatırlamıyorum benim de tekrar araştırmam gerekiyor. Belki de kağıt toplamak değil ama Milli Eğitim Müdürlüğünün satışı dışında okulların kendi başlarına kağıt satışı onaylanmıyor olabilir.

Bizim okulumuzda velilerimiz ağırlıklı ollarak okulların tatil olduğu yaz aylarında velilerimiz evlerindeki kağıt atıkları getirirler. Ama diğer zamanlarda da atık getireceklerini söyleyen velilerimize hayır demeyiz. Kağıt atıklar belli bir miktara gelinceye kadar depoda biriktiririz. Çevrelerindeki insanlara komşularına söylemelerini onların da okula getirmelerini isteriz.

Belediyeden uyguladığımız bir projeyi destek amacıyla geri dönüşüm kutuları istemiştik. Kutu dağıtımı tüm okullar ve resmi kuruluşlara yaygınlaştırıldı zamanla. Kampanyamız her yıl devam ediyor.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2009, 21:33   #79
Ağaç Dostu

Glayöl's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2009
Aslında kağıt toplama kampanyası yapmaktansa; insanlar kağıt biriktirme işini kendine görev edinseler daha iyi olacak. Hergün o kadar çok kağıt çıkıyor ki evden. Belediyelerimiz; sadece kağıt toplama amaçlı belirli gün ayarlasalar, halk olarak daha bilinçli oluruz düşüncesindeyim.

Kağıt, plastik türü şeylerin çöp konteynerlerine atılırken aynı torbada olması, bunları toplayarak ekmek parası kazanan insanımıza da birşey deme hakkımız yok.

İnsanlarımız en azından bu tür atıkları ayrı ayrı poşetlere koysalar çöp poşetlerinin yırtılarak çöplerin ortalığa dökülmesi de engellenmiş olur. Bu sıcaklar da çöp kokusu ve pisliği insan sağlığı açısından çok tehlikeli.

Atık toplanarak = Gelir + (temizlik + sağlık) + ormanlarımız
= Halkımız, güzel Anadolumuz kazanacak

Birazcık duyarlı olsak

Glayöl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2009, 16:11   #80
Yeni Üye

Kara Kartal's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2006
Başiskele’nin Ambalaj Atığı Gururu

Ağustos ayında onaylanan Ambalaj Atıkları Yönetim Planı kapsamında konutlarda kişi başına en yüksek ambalaj atığı toplayan Başiskele Belediyesi büyük gurur yaşadı. Başkan Ayaz, çevre mühendislerine teşekkür etti.

Başiskele Belediyesi geri dönüşüm çalışmalarında örnek ilçe oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde düzenlenen Geri Dönüşüm konulu toplantıda Başiskele Belediyesi’nin ağırlığı hissedildi. Tüm ilçe belediyelerinin başkan ve başkan yardımcıları düzeyinde katılım sağladığı toplantıda Başiskele ilçesi büyük gurur yaşadı. Başiskele, konutlarda yaptığı atık toplama çalışmalarıyla kişi başına en yüksek ambalaj atığını toplayan belediye olarak toplantıya damgasını vurdu. 24 Ağustos 2009’da onaylanan Ambalaj Atıkları Yönetim Planı kapsamında pilot bölgede yapılan çalışmalarda kişi başına 2.8 kg ambalaj atığı toplandı.

Disiplinli çalışma ve takibin neticesinde en çok atık toplayan Başiskele Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Başkan Hüseyin Ayaz’a büyük gurur yaşattı. Başkan Ayaz, yeni bir ilçe olmasına rağmen Başiskele adına kısa zamanda güzel çalışmalar yaparak, bir adım öne çıkaran proje görevlisi çevre mühendisleri Şebnem Erbayri ve Ahu Uğurlu’ya teşekkür etti. Görevlerini yaptıklarını kaydeden mühendisler bir sonraki süreç için çok daha fazla çalışacaklarını ve bu gururu sürdürmek istediklerini kaydetti.

Kaynak : www.basiskele.bel.tr

--------------------------------------------------------------------------

Çalıştığım işyeri Başiskele Belediyesi sınırları içersinde (Kocaeli). Ambalaj atığı toplama konusunda hakikaten çok büyük kolaylık var. Bütün ambalaj atıkları (plastik, kağıt,cam ) her ofise koyduğumuz tek bir kutu içersinde toplanıyor. Atıkları toplayan firma karışık olan bu malzemeyi kendi tesislerinde ayrıştırıyor. Hem doğaya çok büyük fayda hem de ekonomi için çok büyük bir kazanç. Umarım Türkiye çapında bu gelişmeler yayılır.

Kara Kartal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2009, 17:58   #81
Yeni Üye

SimoP's Avatar

Giriş Tarihi: 21-10-2009
Merhaba, daha önce belediyede böyle bir göreve sahip çevre mühendisi olarak size tavsiye edebileceğim bazı şeyler var:
1- Sadece atık kağıtlarınız var diye düşünmeyin. Atık kağıt, atık plastik, atık cam ve atık metallerinizi geri kazanabilirsiniz.
2- Bunun için lütfen ama lütfen sadece bu işi yapmaya yetkin kurumlarla irtibata geçiniz.
3- Şu aşamada sadece ÇEVKO ve bağlı bulunduğunuz belediyelerin bu atıklarınızı alma yetkisi vardır.
4-Bulunduğunuz apartman, site veya iş merkezinizi örgütleyip yöneticinizle beraber bağlı bulunduğunuz belediyeden bu atıkları almanızı isteyin.
5- Tek başınıza toplamanız ve belediyeyi aramanız bu iş yeterli değildir. Takdir edersiniz ki size kamyon gönderecekler ve sadece bir koli atık kağıt için çok verimli bir durum söz konusu değildir. Ağaçları kurtaralım derken daha fazla mazot tüketmek yanlış olur.
6- Geri dönüşebilir atıklarınızı belediyenizin tavsiye ettiği gibi biriktirin. Örneğin Kara Kartal'ın da bahsettiği gibi tek bir kutuda birden fazla atık çeşidi bulunabilir. Burada önemli ıslak çöplerinizle karıştırmayın.

Daha fazla bilgi isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım.

SimoP Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2011, 14:14   #82
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Bu konudaki bilgiler (adresler) güncel mi?

Çok sık atık kağıtlarını vermek isteyenlerden eposta alıyorum...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 11:33   #83
Ağaç Dostu

Tuba's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Merhaba,

Çankaya Gazi Osman Paşa'daki işyerimizde arşivimizi elektronik ortama aktardık, %80 oranında tamamlandı diyebilirim. Bir de ofis içinde zamanla oluşan müsveddeler vs. de hesaba katıldığında oldukça yüklü miktarda atık kağıdımız mevcut. 200 kg vardır kanaatindeyim. Bu atık kağıdı satmak istiyoruz, sonuçta yeniden kağıt almak gerekecek, ofis içinde bir döngü olmuş olur.

Öncelikle Ankara'da atık kağıt satabileceğimiz bir adres var mıdır?
İkinci konu da atık kağıdı sattığımızda **** bağışladığımızda güvenlik konusunda bir teminat alabiliyor muyuz? Arşiv elden geçiriliyor ancak yine de gözden kaçan bir durum varsa evraklarımızın başka amaçlarla kullanılmayacağından emin olmamız gerekiyor.

Önerileriniz bekliyorum.

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba bu arada...

Tuba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2012, 14:00   #84
Ağaç Dostu

Tuba's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Merhaba tekrar,

Zaten cevap da gelmemiş de ben sonucu ileteyim dedim. Atık kağıttan kazanıp tekrar kağıt alma işinden vaz geçtik zira beceremedik. Kamyonet bul, taşı, boşalt, gazı, tuzu derken baktık ilgilenemeyeceğiz çağırdık Çankaya Belediyesini aslanlar gibi gelip aldılar herşeyi.

Daha güzeli yine aynı çevreye taşındığımız için telefonlarını aldık, bir de kutu bıraktılar bize sağolsunlar, 10 günde bir gelip kutuyu boşaltıyorlar ofiste geri dönüşüm adına herşey emin ellere gidiyor.

Bu arada kutular kağıt, cam, metal vs herşeye uygun olduğu için içimiz rahat artık, herşeyi biriktiriyoruz kutu yetmiyor. Belediyeden gelen arkadaşlar da hem bir çay içiyorlar hem kutuları boşaltıp gidiyorlar. Mutluyuz yani...

Düzenleyen Tuba : 19-04-2012 saat 08:51
Tuba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2012, 22:57   #85
Ağaç Dostu

Yeşile_Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2012
Okulumuzda atık kağıt topluyoruz toplamasına , bir de atık firması bunları gelip alsa 3 haftadır firmayı arıyorum. "Ekiplerimiz gelecek, okulları tarıyoruz" falan filan. Henüz gelen giden bir ekip göremedim. Okul içinde atıklar dağ gibi olunca, onları çöp poşetlerine toplatıp, boş bir odaya kaldırttım. Belediyeyi de aradım, onlar da firmadan şikayetçiler ama henüz yapılan bir şey de yok. Her şey sadece lafta. Özverili bir şekilde kağıt toplamamıza rağmen, atıkları alacak kimseyi bulamıyoruz.

Yeşile_Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-11-2012, 22:23   #86
Ağaç Dostu

Yeşile_Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 22-08-2012
En nihayetinde bugün topladığımız atık kağıtları firma görevlisine teslim edebildim. Pencereden bir ara baktığımda firmanın arabasının okulun girişindeki atık konteynerinin yanında olduğunu gördüm. Hemen dışarı çıkıp, yanlarına gittim. Aylardır okuldaki atıkların alınmadığını söyledim. Meğerse adam sadece kantindeki atıkları alıyormuş. Bundan sonra her geldiğinde benim çalışma odama uğramasını söyledim. Yazdan beri biriken atıkları da teslim ettik. Dağ gibi olmuştu

islam_joker beğendi.
Yeşile_Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 20:17   #87
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2013
Merhabalar, okullarda ve diğer kurumlarda kullanılan kağıt atık kutusu için internetten biraz araştırma yaptım. Küçük bir meblağ karşılığında bir firmadan temin edebildim. Arayıp bulamayan arkadaşlar için umarım yararı dokunur ayrıca bölgemizde kağıt atıkları için belediye belirli günlerde araçla toplama işini yapıyor.

Hoşca paylaşımlar.

Milla beğendi.
DogaSever34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2018, 12:28   #88
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-10-2017
Geri dönüşüm atıkları

Ankara Keçiören'de ikamet etmekteyim. Yakın zamanda Keçiören Belediyesi geri dönüşüm atıklarını kaynağında ayrıştırmak için her apartmana bir adet mavi battal boy çöp poşeti vererek bu poşete apartman sakinlerinin geri dönüşüm atıklarını atmalarını istemektedir. poşet dolduğu zaman belediyedeki ilgili numarayı ya da watsap numarasına mesaj attığınız zaman gelip alıyorlar. Ben de daha önce edindiğim geri dönüşüm kutusunu apartmanın girişine koyarak apartmandakileri teşvik etmeye çalışıyorum.

Eklenen Resimler

hcorak ve Milla beğendi.
Gecekondu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024