agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni12Beğeniler
  • 1 Gönderen princess242
  • 1 Gönderen Emir Özkan
  • 1 Gönderen Emir Özkan
  • 4 Gönderen Taşlıbahçe
  • 5 Gönderen Ozlem A

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-05-2014, 15:06   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2010
Biber gazının bitkilere etkisi

Merhaba,
Bizim evin yanında bir dut ağacı var, iki hafta kadar önce bunun meyveleri çıkmaya başladı, henüz çıkmışken daha yeşilken biber gazı yediler. Burada eylemler olmuştu ve polis biber gazı sıkmıştı bütün mahalle biber gazı doldu, ağaca da geldi tabii.

Şimdi bu meyveler olgunlaştı büyüdü bembeyaz oldu ama küçükken biber gazı üstlerine geldiği için yemekten çekiniyorum. Size sorayım dedim sizce yememin sakıncası var mı?

Taşlıbahçe beğendi.
princess242 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 16:24   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-05-2014
Galeri: 1
aynısı bizimde başımıza geldi yedim bir şey olmadı biber gazı dutlara bulaşsaydı sokaklarda insanlara sıkılmazdı

bodipar beğendi.
Emir Özkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 17:09   #3
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emir Özkan Mesajı Göster
aynısı bizimde başımıza geldi yedim bir şey olmadı biber gazı dutlara bulaşsaydı sokaklarda insanlara sıkılmazdı
İnsanları düşünmeyenler dutları nasıl ve ne kadar düşünürler (!?)

Biber gazı ardından onlarca güvercin ve kedi gördüm; dut yemiş bülbül gibi de değillerdi, düpedüz can çekişiyor ve ölüyorlardı. İnsanları nefessiz, gözü yaşlı bırakan gaz güvercinleri ve kedileri öldürüyorsa insanlara zararı yok diyebilir miyiz?

Bu gazlar bilhassa güvercinleri öldürmek için mi üretildi, insanlar da bu deneyin içinde mi buldular kendilerini?

Yoksa insanlar hayvandan sayıldıda mı böyle oldu?

Alıntı:
ncess242 Bizim dut ağacı meyveleri biber gazı yemişti şimdi olgunlaştılar yiyebilir miyim?

--------------------------------------------------------------------------------
Merhaba,
Bizim evin yanında bir dut ağacı var, iki hafta kadar önce bunun meyveleri çıkmaya başladı, henüz çıkmışken daha yeşilken biber gazı yediler. Burada eylemler olmuştu ve polis biber gazı sıkmıştı bütün mahalle biber gazı doldu, ağaca da geldi tabii.

Şimdi bu meyveler olgunlaştı büyüdü bembeyaz oldu ama küçükken biber gazı üstlerine geldiği için yemekten çekiniyorum. Size sorayım dedim sizce yememin sakıncası var mı?
Sayın Princess, dutlara gelince, bu gazın yapısını, ayrışmasını, kimyasını bilmiyorum; geçen zamana rağmen ne derece zararı olur onu da bilmiyorum... Geçmiş olsun...

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 17:30   #4
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-05-2014
Galeri: 1
biber gazı bir takım canlıyı öldürüyor olabilir fakat insanları caydırmak için yapılmıştır. Gelelim dutlara ben Beşiktaş ta oturuyorum orada da dut ağaçları vardı bu mevsim oldu yiyoruz bir sorun yok dutun yapısını etkileyecek bir şey olsaydı belki çoktan tesir altında kalan olmuştu...

bodipar beğendi.
Emir Özkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 21:04   #5
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Emir Özkan Mesajı Göster
biber gazı bir takım canlıyı öldürüyor olabilir fakat insanları caydırmak için yapılmıştır. Gelelim dutlara ben Beşiktaş ta oturuyorum orada da dut ağaçları vardı bu mevsim oldu yiyoruz bir sorun yok dutun yapısını etkileyecek bir şey olsaydı belki çoktan tesir altında kalan olmuştu...

Yanlış mı anladım?

Biber gazının ve aynı amaçla sıkılan ne varsa bunların bir takım canlıları öldürdüğünü ve insanlara zararsız olduğunu mu anlatıyorsunuz?

Zararsız olduğunu ölmeyerek tecrübe ettiğinizden dolayı mı anladınız?

Veya yediğiniz dutlar sizi zehirlemediği için mi?

Zararın ölçütleri bunlar mı?

Düzenleyen Taşlıbahçe : 29-05-2014 saat 21:05 Neden: düzeltme
Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 21:07   #6
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Cihangirde bir yakınımın cafesi var bütün olayların göbeği denebilecek bir noktada.. Cafenin önündeki zakkumlar, menekşeler havalar ısınınca yaprak biti istilasına uğrar, Eminönü'nden ilaçlar alınır sıkılırdı. Geçen yaz sonu konuşurken, bak bu sene çiçekler süper, ne bit ne bişey diye anlatıyor, bizim acı biberli ev yapımı ilaçlardan tecrübeyle, biber gazındandır dedim. Hakikaten de sorduk bütün civarda aynı etki gözlenmiş

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024